Vjetnama

Home > Tour > Vjetnama

Pēdējo gadu laikā Vjetnama ierindojas populārāko tūrisma galamērķu sarakstā, piesaistot tūristus no visas pasaules. Daba šeit ir ļoti daudzveidīga un vjetnamiešu kultūra ir viena no senākajām visā Dienvidaustrumāzijā. Šajā kalnainajā un mežainajā valstī ir ļoti daudzveidīgi ģeogrāfiskie apstākļi, kas veido tikpat daudzveidīgu klimatu visā valsts teritorijā.  Vjetnamā ir trīs klimatiskās joslas – mitrā subtropu josla, musonu un tropiskās savannas joslas.  Valsts dienvidu daļā gaisa temperatūra parasti sasniedz +25-30 grādus pēc Celsija, bet kalnainajā ziemeļu daļā decembrī temperatūra var nokrist līdz +5o C, bet vasarā sasniegt +35 un vairāk grādus.

Ierodoties lidostā, Jūs sagaidīs gids un tālāk ar transfēru nonāksiet izvēlētajā viesnīcā.

Cenā iekļauts:

Lidojumi Rīga –Vjetnama– Rīga (ar pārsēšanos);

Nodokļi un nodevas;

Katram rokas bagāža 5 kg un nododamā bagāža līdz 20 kg;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Atpūtas ilgums: 10 naktis.

Ceļojumi pieejami no decembra līdz martam.

Cena vienai personai ir sākot no 869,00 Eiro, ceļojot divatā.

Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Ierodoties viesnīcās, būs iespēja apskatīt un rezervēt tūroperatora piedāvātās ekskursijas par papildus samaksu.

Vjetnamas ziemeļaustrumu daļā atrodas slavenais un iespaidīgais Halonga līcis (Halong Bay), tas pārsteidz ar brīnišķīgo skatu un pazīstams ar smaragda ūdeņiem un tūkstošiem stipru kaļķakmens saliņu, kas nosauktas pēc to formām, tostarp akmens suns (Stone Dog) un  cilvēka galvas salas (Human Head island).

Hanoja(Hanoi) ir Vjetnamas galvaspilsēta un  pazīstama ar savu gadsimtu veco arhitektūru un bagātu kultūru ar Dienvidaustrumu Āzijas, Ķīnas un Francijas ietekmēm. Vjetnamas iedzīvotāji savā ikdienā ir pārņēmuši un ieviesuši daudzus ķīniešu filozofa Konfūcija un budistu dzīves principus. Tāpēc Vjetnamas iedzīvotāji ir labsirdīgi un izpalīdzīgi, kā arī ievēro augstus morāles principus sava ikdienā. Ēdiens Vjetnamā atgādina atsevišķu reliģiju vai pat filozofiju. Daudzi šefpavāri Vjetnamā ievēro jing un jang principu, radot ēdienu, kas ir līdzsvarots un piemērots cilvēka ķermenim. Šeit jūs atradīsiet visu, ko vien varat iedomāties, sākot ar salātiem un eksotisku augļu desertiem līdz gaļas un veģetāriešu ēdieniem. Vjetnamiešu kafija ir salīdzinoši slavena visā pasaulē. Bagātīgās ražas valstī jums būs iespēja nogaršot gandrīz visu, ko vēlaties.

Vjetnamā galvenie tūrisma centri atrodas Fantietas un Njačangas apkārtnē. Šajās Vjetnamas dienvidu provincēs ir sastopamas visas Āzijas krāsas un labākie apstākļi atpūtai jaunākajās viesnīcas un labākajās pludmalēs. Vjetnamā Dienvidķīnas jūras piekraste ir vairāk kā 2000 km gara, bet tieši šo kūrortu pludmales un tirkīza zilais ūdens apbur viesus. Ūdens šeit sasilst līdz pat +29o C. Fantietas kūrorta zonas Ham Tien pludmales ir lieliski piemērotas buru sporta un kaitošanas cienītājiem. Fantietas zvejnieki ir slaveni visā pasaulē, bet visā pasaulē plaši izmantotā zivju mērce un daudzveidīgās jūras veltes pārsteigs jūs Vjetnamas kūrortos.  Neaizmirstiet no rīta apmeklēt vietējo tirgu, kur letes ir pilnas ar mango, papaijas, ličī, ananāsu augļiem un daudziem citiem mazāk zināmiem gardumiem.  Šeit atradīsiet ar pūķa augli jeb pitaiju, kas ir viens no Vjetnamas krāsainākajiem un gardākajiem Vjetnamas simboliem.

Arī Vjetnamas veselības centri atdzimst un popularitātes ziņā tuvojas Taizemes kūrortiem. Ilgu laiku Vjetnamas veselības atgūšanas un masāžas pakalpojumi bija pieejami tikai sarkano lukturu kvartālos, bet šodien šī situācija ir mainījusies. Mūsdienās Vjetnamas labākie kūrorti piedāvā lieliskas tradicionālās un ārstnieciskās medicīnas pakalpojumus, sākot ar masāžas saloniem un tradicionālajām dziednīcām lauku reģionos līdz mājīgiem eko-centriem, kas atrodas džungļos, vai augstākās klases sanatorijām piejūras kūrortos.

Fantieta (Phan Thiet) ir populārs tūrisma centrs. Ilgstošu laiku zveja un zivju mērce bija galvenais Fantietas pilsētas ienāku avots. Ar laiku gleznainā un lieliskām pludmalēm bagātā pilsēta atklāja savas priekšrocības un šodien ir kļuvusi par unikālu kūrortu Dienvidķīnas jūras piekrastē. Fantietā viesus, kas meklē idillisku atpūtu dabas klēpī, priecēs labas viesnīcas, augstas kvalitātes pakalpojumi un izdevīgas cenas. Ja sapņojat par fantastiskiem jūras velšu ēdieniem, tad Fantietas promenādes restorāni būs īstā vieta, kur nodoties gastronomiskai baudai. Tomēr Fantietas centrs nav kūrorts. Šī piejūras pilsēta, kurā atrodas reģionālās administratīvās valsts iestādes un kuģu piestātne, sniedz jums iespēju apmeklēt muzejus, tirdzniecības centrus, tirgus un pat skolu, kurā mācījās Vjetnamas komunistu līderis Ho Ši Mins. Slavenākās atpūtas vietas, Ham Thien un Mui-Ne, atrodas ārpus pilsētas centra, Vjetnamas nepieradinātajās pludmalēs.

Ham Thien kļuva populāra ārvalstu tūristu vidū pēc 1995. gada, kad atpūtnieki kūrorta pludmalēs vēroja saules aptumsumu. Kopš tās dienas ir notikušas apjomīgas izmaiņas. Mūsdienās uz 10 km garās piekrastes atrodas atpūtas zona, kurā tūristus gaida simtiem kūrortu, viesnīcu, bāru, restorānu, veikalu un veselības centru. Ham Thien ir pieejams golfa laukums, kā arī izveidota infrastruktūra kaitošanas un vindsērfinga cienītājiem. Lielākā daļa viesnīcu šeit ir četru zvaigžņu viesnīcas, piedāvājot tūristiem neparasti augsta līmeņa un kvalitātes apkalpošanu Vjetnamas pludmalēs. Viens no slavenākajiem Ham Thien apskates objektiem ir Feju avots. Feju avots smilšainajās kāpās ir izskalojis nelielu kanjonu un atklājis krāsainu smilšu slāņus – sarkanas, baltas, oranžas un pat rozā smiltis.

Ke Ga ir viena no slēptajām Vjetnamas tūrisma pērlēm. Ke Ga pilsēta, kas atrodas tikai 35 km attālumā no Fantietas kūrorta, ir īsta atpūtas paradīze bez steigas un milzīgajiem tūristu pūļiem. Šeit jums būs iespēja atpūsties dabiskajās un gandrīz tukšajās Vjetnamas pludmalēs, baudīt svaigas jūras veltes un iepazīt Vjetnamas kultūru. Jaunuzceltās Ke Ga viesnīcas apvieno mūsdienu komfortu un ērtības ar Vjetnamas dabīgo mieru un klusumu. Šeit atrodas neliela sala, uz kuras 1889. gadā tika uzbūvēta pati augstākā bāka valstī. No bākas paveras pasakains skats uz Ke Ga kūrortu un jūru. Zvejnieku ciematiņā jums būs iespēja pa tiešo no laivas iegādāties svaigi nozvejotas garneles vai tunci. Pateicoties netālu esošajiem rīsu laukiem, atpūšoties šeit, jūs iepazīsiet gan vietējo zvejnieku, gan lauksaimnieku ikdienu un gadsimtiem senās tradīcijas.

Septiņu kilometru attālumā no Fantietas centr atrodas pats jaunākais un populārākais Vjetnamas kūrorts Mui-Ne, kura smilšainā piejūras josla ir 22 km gara. No rītiem šajā tūristu iecienītajā rajonā, kas atrodas uz zemesraga, dzīves ritms ir īpaši aktīvs. Vakaros vietējie pulcējas, lai nesteidzīgi iedzertu kafiju vai pavakariņotu kādā no ēstuvēm, bet restorānos un kafejnīcās pulcējas atpūtnieki. Mui-Ne tulkojuma no vjetnamiešu valodas nozīmē “No vējiem pasargātais zemesrags”, jo senākos laikos zvejnieki šeit slēpa savas laivas no spēcīgajiem vējiem. Mui-Ne kūrorts būs lieliska izvēle tiem, kas vēlas tuvāk iepazīt vietējās kopienas, bet tajā pašā laikā saglabāt distanci no plaši apmeklētām un populārām tūristu atpūtas vietām. Klusā kūrorta mājīgas pludmales un viesmīlīgie vietējie iedzīvotāji ir Mui-Ne galvenās priekšrocības. Pietam, Mui-ne, tāpat kā Ham Thien, ir kaitošanas un vindsērfinga cienītāju paradīze. Arī apkārt esošas smilšu kāpas piešķir kūrortam ekskluzīvu noskaņu.

Ko apskatīt? 

Dalata ir zināma kā Vjetnamas Parīze. Šī ir ļoti interesanta pilsēta, kas apvieno dabas skaistumu, atjautīgu arhitektūru un mūžīgam pavasarim līdzīgus laika apstākļus. Pilsēta atrodas 1500 m virs jūras līmeņa, uz Lang Bang plato, un tāpēc to nepārtraukti ieskauj migla, nodrošinot ideālus apstākļus lauksaimniecībai. Dalata ir slavena ar saviem mežiem. Pilsētas apkārtnē audzē rozes, orhidejas, dārzeņus (kāposti un puķkāposti), dažādus augļus un kafijas zirnīšus.  Dalatas arhitektūrā dominē Francijas koloniālā perioda art-deko ēkas, piemēram, dzelzceļa stacija, katoļu baznīca un daudzas citas ēkas, kas Vjetnamas džungļos atgādina Eiropu. Ar savu formu uz citu ēku fona izceļas “Neprātīgā māja” – viesu nams, ko projektēja arhitekts Hangs Nga. Daudzi šo ēku raksturo kā Gaudi arhitektūras stila, ko ir iespējams vērot Barselonā, sajaukumu ar Disnejlendas atrakciju parka atrakcijām.

Mekongas delta ir Vjetnamas slavenākais dabas objekts, kas ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.  Mekonga ir Dienvidvjetnamas dzīvības avots, kultūras un dzīvesveida daļa – šajā zaļojošajā un ūdeņiem bagātajā deltā vieta atradīsies visam. Šeit jūs ieraudzīsiet visu, kas nāk prātā iedomājoties par Vjetnamu – rīsu baseini, dubļainos ūdeņos iestiguši bifeļi, kanālos peldošas laivas ar precēm un augļiem, no upes zivīm pagatavoti ēdieni uz restorānu galdiņiem, kņadas pilni ciematiņi un pilsētas, kā arī cilvēku neskarti dzīvnieku pasaules nostūri. Visa dzīve šeit pulsē Mekongas ritmā. Ik uz stūra atradīsiet khmeru pagodas un budistu tempļus, bet vēstures entuziasti novērtēs lielisko iespēju izpētīt Vjetkonga partizāņu bunkurus, kas ir saglabājušies vēl no pilsoņu kara laikiem.

Ūdenskritums Pongurs ir viens no skaistākajiem dabas veidojumiem, tas atrodas 50 km attālumā no Dalatas pilsētas. Ūdenskritumu veido septiņas kaskādes 40 metru augstumā, bet ūdens uzkrājas milzīgā baseinā ūdenskrituma pakājē. Lietus sezonas laikā ūdenskrituma ūdens apjoms un radītais troksnis liek aizrauties elpai. Ūdenskrituma apkārt aug daudzi seni un tikai Vjetnamā atrodami koki. Vjetnamas valdība ir oficiāli atzinusi šo ūdenskritumu par vienu no skaistākajām vietām valstī. Vjetnamieši Pongura apkārtnē svin pavasara svētkus un organizē pasākumus cilvēka un dabas draudzības svinēšanai.

Hošimina (Saigona) -pilsēta, kas agrāk tika saukta par Saigonu, bet šodien pazīstama kā Hošimina, ir Vjetnamas galvenais apskates objekts, kas ietver sevī visu, ko varat vien iedomāties Dienvidaustrumāzijas valstī. Šī ir biznesa un kultūras pilsēta, kurā līdzās mīt izsmalcinātas viesnīcas un lētākie viesu nami, pasaules līmeņa restorāni un gardākais ielu ēdiens; pilsēta, kurā atradīsiet gan klusus veikaliņus, gan cilvēku pūļu piesātinātu tirgu. Pagātnes karu rēgi joprojām ir redzami uz dažu ēku sienām, bet skarbās vēstures liecības lēni aizstāj mājīgi parki, mūsdienīgi debesskrāpji un krāsainais dzīves ritms. Pilsēta sniegs jums iespēju uzzināt vairāk par Vjetnamas vēstures dažādajiem periodiem.

Pazemes tuneļi atrodas netālu no Hošiminas un tas ir 120 km garš pazemes tuneļu tīkls. Šo iespaidīgo tuneļu tīklu izbūvēja cilvēki ar mērķi nodrošināt Vjetkonga kaujiniekiem nepieciešamo pārsvaru Dienvidvjetnamā. Šajos tuneļos slēpās tūkstošiem Ku Či provinces iedzīvotāju. Slepeno tuneļu tīklu sāka veidot vēl karojot ar francūžiem, bet visvairāk tuneļi tika izmantoti Vjetnamas kara laikā, kad komunistu nemiernieki karoja ar ASV karavīriem. Slepenie pazemes tuneļi savienoja ciematus, slimnīcas, pārtikas noliktavas; šajos tuneļos atradās skolas, kāzu zāles, teātri un veikali, un dažviet tuneļi atradās pat zem ASV kara bāzēm. Tomēr dzīve pazemē nebija viegla – bombardēšanas laikā nemierniekiem nācās tuneļos pavadīt pat vairākas dienas. Pazemes pilsētas iedzīvotāji cieta no dažādām slimībām. Neskatoties uz piedzīvotājām grūtībām, slepenie tuneļi ir viens no iemesliem, kas neļāva ASV karavīriem uzvarēt Vjetnamas karā. Šodien tuneļi ir pieejami apskatei gan no iekšpuses, gan no ārpuses.

Kara upuru piemiņas muzejs – ja ir izvēlas viens no Hošiminas muzejiem, kas tiešām ir apmeklēšanas vērts, bez šaubām tas ir Kara upuru piemiņas muzejs. Muzejs sniedz pavisam citu, pārsteidzošu un provocējošu viedokli par Vjetnamas karu, kā arī citiem militārajiem konfliktiem, kas ir notikuši valstī, tai skaitā cīņas ar ķīniešiem un francūžiem, kas risinājās pirms japāņu un amerikāņu ierašanās Vjetnamā. Šeit jūs varēsiet apskatīt spīdzināšanas rīkus, reti sastopamus eksperimentālos ieročus, kas tika izmantoti Vjetnamas kara laikā, bet desmitiem šaušalīgu fotogrāfiju atgādinās par to, cik briesmīgs karš plosīja šo skaisto un miermīlīgo tūrisma valsti. Kara muzejs ļaus ieraudzīt patieso Vjetnamas un tās iedzīvotāju vēsturi.

Sarkanās un baltās smilšu kāpas– milzīgās kāpas atrodas pavisam netālu no Mui-Ne kūrorta. Šeit, sarkano un balto kāpu ieskauti, jūs izjutīsiet tuksneša klusumu. Tomēr no lielās tūristu plūsmas uz ilgu laiku paslēpties neizdosies. Sarkanās kāpas ir pavisam netālu no Mui-Ne kūrorta, bet baltās kāpas, kas ir daudz lielākas, atrodas 24 km attālumā no pilsētas. Kāpas ir lieliska vieta, kur uz stundu atpūsties no ikdienas steigas un vērot saulrietu.

Līdzīgi Piedāvājumi

Lisabona Portugāle

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Džerba Tunisija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Madeira Portugāle

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...