fbpx

Peloponesa Grieķija

Home > Tour > Peloponesa Grieķija

Grieķija ir viena no tūristu visvairāk apmeklētajām, bet arī viena no vismazāk iepazītajām Eiropas zemēm. Atrodoties ģeogrāfiskās krustcelēs, tajā savijušies Balkānu, Vidējo Austrumu un Vidusjūras reģiona kultūru elementi. Mūsdienu Grieķija pastāv tikai kopš 1830.gada.Grieķija aizņem Balkānu pussalas dienvidu daļu, kā arī vairāk nekā 2000 salu, kas izkaisītas no Jonijas jūras rietumos līdz Egejas jūrai austrumos. Kontinentālā Grieķija robežojas ar Albāniju, Bulgāriju, Turciju un Makedonijas Republiku.

Peloponesas dabai raksturīgi kupli skujkoku meži, zaļi pakalni un smilšu pludmales – tik garas, ka pa tām var doties stundām ilgās pastaigās. Jūs izbaudīsiet smalko smilšu samtaino klaju, viļņu čalas, romantiskās rītausmas un saulrietus. Tieši Peloponesas kūrortos iespējams patverties no lielpilsētu kņadas radītajiem trokšņiem un stresiem, izbaudīt klusumu un ilgi gaidītās atpūtas apbrīnojami jaukos mirkļus.

Visus ar Peloponesu saistītās varoņteiksmas un mītus uzskaitīt nemaz nav iespējams. Tajos reālie notikumi sadzīvo un mijas ar izdomu un fantastikas lidojumu: piemēram, antīko laiku varonis Hērakls un viņa 12 varoņdarbi; mistiskie un mītiskie orākuli, kur tiek pareģota nāve vai varas iegūšana pār visu pasauli; diženie Hellādas valdnieki, kuri sacenšas savā starpā, braucot ar kaujas ratiem…

Jāuzsver, ka Peloponesas pussala praktiski nav cietusi no svešzemju iebrucējiem, un tamdēļ tajā grieķu tautas tradīcijas ir saglabājušās labāk, nekā jebkur citur Grieķijā.

Galvaspilsēta: Atēnas.

Valūta: eiro.

Valoda: Grieķu (Mūsu laikos grieķi mācās divas valodas – jaungrieķu un sengrieķu).

Reliģija: pareizticīgie. Vairākums cilvēku ir pareizticīgie.

Klimats: Visās Grieķijas salās parasti valda garas, sausas vasaras un maigas, lietainas ziemas. Pavasaris – iezīmē tūrisma sezonas sākšanos salās. Pavasaris salās ir visskaistākais gadalaiks, kad uzplaukst sarkanu magoņu, kumelīšu un savvaļas alpu vijolīšu ziedi. Ziemeļu salās aprīļa beigas var būt lietainas, savukārt Krētā pavasaris parasti ir silts un saulains.

Atpūtas ilgums 7  vai 14 naktis.

Ceļojumi pieejami no jūlija līdz septembrim.

Cena personai sākot no 398,00 Eiro.

Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Cenā iekļauts:

Lidojums Rīga – Peloponesa – Rīga;

Nodokļi un nodevas;

Katram rokas bagāža 5 kg un nododamā bagāža līdz 20 kg;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Ierodoties Peloponesas lidostā, Jūs sagaidīs gids un tālāk ar transfēru nonāksiet izvēlētajā viesnīcā.

Vēsture

Grieķijas salu un pilsētu dzīve mainījās 20.gadsimtā, kaut arī nācās pārdzīvot okupācijas un kara gadus, tostarp arī pilsoņu karu, kas beidzās tikai pēc 1967.-1974. gada militārās huntas režīma. Pēdējos gados ienākumi no tūrisma un ES atbalsts palīdzēja daudzām salām no atpalikušām nomalēm kļūt par pārtikušām teritorijām.

No tūkstošiem mazu un lielu Grieķijai piederošu salu mūsdienās pastāvīgi apdzīvotas ir tikai apmēram simts. Tikai 10 procenti no vairāk nekā desmit miljoniem valsts iedzīvotāju dzīvo salās, un gadsimtiem ilgi liels skaits Grieķijas salinieku dzīvo ārzemēs: mūsdienās vairāk nekā puse grieķu mīt ārpus savas valsts teritorijas. Grieķijas salas pēc lieluma ir ļoti dažādas – sākot ar neapdzīvotām klintainēm un beidzot ar tādām lielām salām kā Krēta un Eiboja. Salu vēsture cieši saistīta ar jūru, pa kuru šeit ieradušies kolonisti un iekarotāji un kura noteikusi šejienes iedzīvotājiem raksturīgo dzīvesveidu; tagad tā piesaista miljoniem atpūtnieku. Katrai salai ir savs individuāls raksturs, kas izveidojies dabas, klimata un kultūras mantojuma mijiedarbē. Tajās atrodami gan vēstures pieminekļi, gan nomaļas, kalnainas vietas, gan arī neparasta pludmaļu dažādība.

Ēdieni un dzērieni

Ieteicams iegādāties tādas delikateses kā, piemēram, medu, olīvas, pistācijas, garšaugus un garšvielas. Var nobaudīt arī dažādus sierus, piemēram, sāļo fetu (kazas sieru) un saldo anthotyro no Krētas, bet konditorejās var iegādāties smalkmaizītes un cepumus. Grieķija ir pazīstama arī ar saviem vīniem un stiprajiem dzērieniem, tādiem kā brendijs, ouzo (anīsa degvīns), restina (sveķots vīns) un Krētas „ugunsūdens” rakija.

Suvenīri

Iepirkšanās Grieķijas salās var būt aizraujoša nodarbe, īpaši tad, ja pērkat tieši no ražotāja. Mazajos ciematos amatniecība ir nozīmīgs ienākumu avots, un māju priekšā bieži var redzēt strādājam izšuvējas un mežģīņu darinātājas, bet keramiku darbnīcās – podniekus. Tieši tradicionālie amatnieku izstrādājumi ir visvērtīgākie Grieķijas suvenīri. Ādas izstrādājumu izgatavošana ir īpaši izkopta Krētas salā. Lielākā daļa citu preču Grieķijas salās tiek importēta un pārdota ar ievērojamu uzcenojumu, bet par preces cenu ir iespējams kaulēties.

 

Kūrorti

Kalamata

Kalamata ir liela pilsēta – otra lielākā Peloponesas pussalā. Kalamatā valda rosīga kultūras dzīve, tomēr tajā ir arī ekonomiski aktīva biznesa vide. Pilsētā var labi un saturīgi pavadīt laiku gan pludmales atpūtas piekritēji, gan arī tie, kuri negrib laist garām bāru, naktsklubu un restorānu sniegtās iespējas.
Savukārt patstāvīgo ceļojumu apoloģēti var noīrēt automobili, lai iepazītu pat veselu trīs Peloponesas apgabalu (Mesīnijas, Lakonijas un Argolidas) nozīmīgākos tūrisma objektus.

Kosta Navarino

Kosta Navarino ir viens no elitārākajiem Grieķijas un Eiropas kūrortiem, kurā atrodas arī greznais deluxe 5* viesnīcu komplekss Costa Navarino, kas piedāvā lielisku servisu prestižai ģimenes atpūtai un romantiskai atpūtai divatā.
Navarino jūras līča skaistums ir tiešām žilbinošs – tālab jau tā ir labākā vieta Peloponesā izbraucieniem ar jahtām. Savukārt Voidokilijas pludmale ir kā Mekka jaunlaulātajiem un mīlestības pārņemtajiem. Pastaigās, iepirkumos, t.sk. suvenīru, var doties uz skaisto piejūras pilsētiņu Pilu (Pilos), kura valdzina ar mājīgo un pievilcīgo krastmalu, jaukajām zivju tavernām un brīnišķīgajiem skatiem uz Navarino līci. Pilas pilsētiņas nozīmīgākais un lielākais tūrisma objekts ir 16. gs. celtais Neokastro cietoksnis.
Iepirkšanās tūrē iespējams doties arī uz pussalas nosacīto galvaspilsētu Kalamatu.

Līdzīgi Piedāvājumi

Barselona Spānija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Antālija Turcija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3.67 out of 5)
Loading...
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...