Peloponesa Grieķija

Home > Tour > Peloponesa Grieķija

Peloponesa ir kalnaina pussala un vēsturisks apgabals Grieķijas dienvidos. Pazīstama arī ar nosaukumu Moreja. Pussalas kopējā platība ir ap 21 400 km² un to kopumā apdzīvo vairāk kā 650 tūkstoši iedzīvotāju. Rietumos to apskalo Jonijas jūra, bet austrumos — Egejas jūra. Ar pārējo Grieķiju Peloponesu savieno Korintas šaurums pussalas ziemeļaustrumos. Reljefs kalnains, augstākā virsotne ir 2404 m augstais Ajosilija. Lielākās pilsētas ir Patra, Kalamas un Pirga.

Peloponesas dabai raksturīgi kupli skujkoku meži, zaļi pakalni un smilšu pludmales – tik garas, ka pa tām var doties stundām ilgās pastaigās. Jūs izbaudīsiet smalko smilšu samtaino klaju, viļņu čalas, romantiskās rītausmas un saulrietus. Tieši Peloponesas kūrortos iespējams patverties no lielpilsētu kņadas radītajiem trokšņiem un stresiem, izbaudīt klusumu un ilgi gaidītās atpūtas apbrīnojami jaukos mirkļus. Peloponesas kūrorti ir piemēroti visu kategoriju tūristiem un īpaši ģimenes pludmales atpūtai, kā arī romantiskai atpūtai.

Galvaspilsēta: Atēnas.

Valūta: eiro.

Valoda: Grieķu (Mūsu laikos grieķi mācās divas valodas – jaungrieķu un sengrieķu).

Reliģija: pareizticīgie. Vairākums cilvēku ir pareizticīgie.

Ierodoties Peloponesas lidostā, Jūs sagaidīs gids un tālāk ar transfēru nonāksiet izvēlētajā viesnīcā.

Cenā iekļauts:

Lidojums Rīga – Peloponesa – Rīga;

Nodokļi un nodevas;

Katram rokas bagāža 5 kg un nododamā bagāža līdz 20 kg;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Atpūtas ilgums 7  vai 14 naktis.

Ceļojumi pieejami no maija līdz septembrim.

Cena personai sākot no 296,00 Eiro.

Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Visus ar Peloponesu saistītās varoņteiksmas un mītus uzskaitīt nemaz nav iespējams. Tajos reālie notikumi sadzīvo un mijas ar izdomu un fantastikas lidojumu: piemēram, antīko laiku varonis Hērakls un viņa 12 varoņdarbi; mistiskie un mītiskie orākuli, kur tiek pareģota nāve vai varas iegūšana pār visu pasauli; diženie Hellādas valdnieki, kuri sacenšas savā starpā, braucot ar kaujas ratiem… Jāuzsver, ka Peloponesas pussala praktiski nav cietusi no svešzemju iebrucējiem, un tamdēļ tajā grieķu tautas tradīcijas ir saglabātas labāk, nekā jebkur citur Grieķijā. Peloponesas dabai raksturīgi kupli skujkoku meži, zaļi pakalni un smilšu pludmales- tik garas, ka pa tām var doties stundu ilgās pastaigās. Jūs izbaudīsiet smalko smilšu samtaino klaju, viļņu čalas, romantiskās rītausmas un saulrietus. Tieši Peloponesas kūrortos iespējams patverties no lielpilsētu kņadas radītajiem trokšņiem un stresiem, izbaudīt klusumu un ilgi gaidītās atpūtas apbrīnojami jaukos mirkļus.

Vēsture

Pirms 3 tūkstošiem gadu Grieķija tika uzskatīta par pasaules centru. Tajos tālajos laikos senās Hellādas varenība koncentrējās Peloponesā. Dižais Homērs apdziedāja Mikēnas “Iliādā” un “Odisejā”. Daudzi droši vien zina un ir lasījuši par 300 spartiešu un viņu valdnieka Leonīda varoņdarbu. Savukārt Korintijas pilsētas tajos laikos bija tik turīga, ka mājas iegādei tajā bija nepieciešama vesela bagātība. Un tieši šis apstāklis piespieda slaveno filozofu Diogēnu izvēlēties par mājvietu mucu!

Peloponesas vēstures annālēs saistībā ar 884. gadu pmē. pirmoreiz pieminēta leģendārā Olimija. Tās un arī visas Elidas valdnieks Ipits bija devies pie Delfu orākula ar jautājumu, kā atpestīt Hellādas pilsētas no kariem un vardarbības. Orākuls atbildēja, ka jāorganizē Olimpa dieviem tīkamas spēles. Tad Ipits no savā starpā naidīgajām pilsētām savācis labākos sportistus uz cilvēces vēsturē pirmajām Olimpiskajām spēlēm. Viduslaikos Grieķijas “kārais kumosiņš” – Peloponesa pabija ne viena vien iekārotāja valdījumā, tomēr nevienam no viņiem neizdevās būtiski ietekmēt savdabīgo hellēņu kultūru un tās attīstību. Jau vairākus gadsimtus Peloponesas galvaspilsēta ir gandrīz 4000 gadus senā Patras pilsēta, kura atrodas pie Patru līča un kas (protams, arī dēļ savas kādreiz reģionā tik ļoti nozīmīgās ostas) jau izsenis tikusi saukta par Grieķijas vārtiem uz rietumiem. Pilsēta svarīga arī kristīgajā pasaulē- tieši tajā romieši sodīja ar nāvi apustuli Sv. Andreju un tieši tajā uzcelta arī Grieķijā lielākā pareizticīgo katedrāle, kurā glabājas svētā mocekļa pīšļi. Patra ir bagāta ne tikai ar vēstures mantojumu, tajā darbojas arī divas augstskolas, tradicionāli tiek rīkots karnevāls.

Darbalaiks

Privātie veikali strādā pēc pašu ieskatiem, visbiežāk no plkst. 10.00 līdz plkst. 22.00. Lielveikali darbojas līdz plkst. 21.00. Pusdienas pārtraukums (grieķu „siesta”) ilgst no plkst. 14.00 vai plkst. 15.00 līdz plkst. 17.00 vai attiecīgi līdz plkst. 18.00. Bankas strādā no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 8.00 līdz plkst. 14.00. Tūrisma sezonā vairums banku strādā arī pēcpusdienā.

Dzeramnauda

Ieteicams atstāt dzeramnaudu viesnīcas apkalpojošajam personālam. Bāros un restorānos dzeramnaudu atstāj apmēram 10% apmērā no rēķina summas.

Transports

 Grieķijā ir attīstīta sabiedriskā transporta sistēma. Pilsētas autobusu biļetes var iegādāties kioskos vai pieturās, starppilsētu autobusos braukšanas biļetes var iegādāties pie vadītāja. Pilsētās ir pieejami taksometri. Lielākā daļa no tiem ir aprīkota ar skaitītājiem, kas darbojas dažādos cenu režīmos atkarībā no diennakts laika un nedēļas dienas. Vidēji 1 km cena ir 1 eiro.

Ierobežojumi

Stingri aizliegts filmēt un fotografēt stratēģiski svarīgus objektus un lidostas. Lai filmētu muzejos un baznīcās, dažkārt nepieciešama speciāla atļauja.

Ko apskatīt

Peloponesā ir eksotiskas smilšu pludmales un gleznaini smilšu līči- labākie visā Grieķijā. Iespējams izbaudīt vēsturi un senās pasaules kultūru, apskatot antīko Olimpiju– Olimpisko spēļu dzimteni, seno Epidauras teātri, antīko Mesīnu, Epikūrijas Apollona templi, kalnu ciematiņus un daudz ko citu. Viens no skaistākajiem Peloponesas ciematiem ir Kalavrita.  Parta ir Peloponesas pussalas galvaspilsēta, Grieķijas trešā lielākā pilsēta. Apskatiet Grieķijas lielāko pareizticīgo dievnamu- Sv. Andreja katedrāli.

Peloponesas termālie avoti un dziednieciskās dūņas

Pussalā ir 114 termālo ūdeņu un dziedniecisko dūņu avoti, ar kuru palīdzību var ievērojami uzlabot veselību. Tikai dažu minūšu pastaigas attālumā no “Grecotel Riviera Olympia Mega Resort” viesnīcu kompleksa ir brīvi pieejams dziedniecisko dūņu avots. Turpat netālu atrodas arī Killini balneoloģiskā klīnika, kas specializējas elpošanas un sirds- asinsvadu slimību, kā arī, ādas slimību ārstēšanā. Savukārt tikai pusstundas braucienā no viesnīcām “Aldemar Royal Olympian” un “aldemar Olympian Village” skaistajā Kaiafas saldūdens ezera krastā atrodas “Loutra Kaiafa” hidroterapijas klīnika- tās teritorijā no senas alas dzīlēm burbuļo 32-34 °C avotiņi. Dziednieciskais ūdens no tiem ieplūst vannās segtajā baseinā un palīdz ārstēt ādas , locītavu, sirds-asinsvadu un nieru sistēmas slimības, kā arī, labvēlīgi iedarbojas uz ginekoloģisku saslimšanu un hronisku iekaisumu gadījumos. Jāpiezīmē, ka abās klīnikās procedūru cenas nepavisam nav “kosmiskas”. Vai nolemsiet pastaigāties līdz dziedniecisko dūņu avotiem vai arī izvēlēsieties procedūru kādā no klīnikām- jebkurā gadījumā novēlam jums olimpisku mieru un veselību!

 Zakintas sala

Neparasti zilās jūras apņemtā Zakintas sala vilina pie sevis tūristus no visas pasaules. Dodies kruīzā apskatīt ārkārtīgi iespaidīgo Navagio Beach jeb, kā to dažkārt dēvē vietējie, Pirātu līci, kas slavens ar smilšu pludmali- vienu no skaistākajām uz mūsu planētas. Tur iespējams baudīt lielisku peldi.

Atēnas, Partenona templis

Atēnas ir modernās Grieķijas sirds un senās Hellādas dvēsele. Leģendām apvītajā pilsētā iespējams uzkāpt līdz Partenona templim un apmeklēt Akropoles muzeju. Vienaldzīgus neatstās Plakas- pilsētas vēsturiskā centra- līkumotās ieliņas, valsts galvenais laukums Sintagma un tajā skatāmā Nacionālās gvardes godasardze pie monumenta Nezināmajam karavīram.

Plastira

Plastira ir augstkalnu ezers Grieķijā, Tesālijas reģionā, Kardicas pilsētas apkaimē. Tas plešas 800 m augstumā vjl. un tajā ietilpst 400 milj. kubikmetru ūdens; ūdenskrātuves maksimālais garums ir 12 km, maksimālais platums- 4 km, spoguļa laukuma platība -24 kvadrātkilometri, bet maksimālais dziļums ∼ 60 metri.

Meteoras klosteru komplekss

Meteoras klosteru komplekss ir viens no lielākajiem Grieķijā- tas kļuvis slavens, pateicoties, visupirms, savam unikālajam novietojumam milzīgo un stāvo klinšu virsotnēs, kuras Tesālijas līdzenumā sasniedz par 600 m augstumu vjl.  Šis mūku kopības centrs radās ∼ 10. gadsimtā un kopš tā laika tā darbībā nav bijis pārtraukumu (savukārt darbojušies par 24 klosteri!). Meteoras klosteru komplekss 1988. gadā tika iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Mūsdienās Meteorā ir 6 darbojošies pareizticīgo klosteri (vīriešu un sieviešu). Grandiozās klintis, uz kurām uzcelti klosteri, ir reta ģeoloģiska parādība- tās izveidojušās vairāk nekā pirms 60 miljoniem gadu, kad tagadējais līdzenums bija aizvēsturiskas jūras akmeņainais dibens.

Kefalonijas sala

Kefalonijas salai piemīt neparasts, taču vienlaikus tieši tai raksturīgs ieturēts skaistums- tā it nemaz nelīdzinās savām tuvākajām salām kaimiņos. Jums ir iespēja apskatīt Melisani alu- pazemes ezeru, gleznas ainu cienīgas pludmales ar zeltītām smiltīm, Sv. Gerasima klosteri un Sames zvejnieku pilsētiņu.

Līdzīgi Piedāvājumi

Apvienotie Arābu Emirāti (AAE)

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Krēta Grieķija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Austrija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...