Peloponesa Grieķija

Home > Tour > Peloponesa Grieķija

Peloponesa ir kalnaina pussala un vēsturisks apgabals Grieķijas dienvidos. Pazīstama arī ar nosaukumu Moreja. Pussalas kopējā platība ir ap 21 400 km² un to kopumā apdzīvo vairāk kā 650 tūkstoši iedzīvotāju. Rietumos to apskalo Jonijas jūra, bet austrumos — Egejas jūra. Ar pārējo Grieķiju Peloponesu savieno Korintas šaurums pussalas ziemeļaustrumos. Reljefs kalnains, augstākā virsotne ir 2404 m augstais Ajosilija. Lielākās pilsētas ir Patra, Kalamas un Pirga.

Peloponesas dabai raksturīgi kupli skujkoku meži, zaļi pakalni un smilšu pludmales – tik garas, ka pa tām var doties stundām ilgās pastaigās. Jūs izbaudīsiet smalko smilšu samtaino klaju, viļņu čalas, romantiskās rītausmas un saulrietus. Tieši Peloponesas kūrortos iespējams patverties no lielpilsētu kņadas radītajiem trokšņiem un stresiem, izbaudīt klusumu un ilgi gaidītās atpūtas apbrīnojami jaukos mirkļus.

Peloponesas kūrorti ir piemēroti visu kategoriju tūristiem un īpaši ģimenes pludmales atpūtai, kā arī romantiskai atpūtai.

Ierodoties Peloponesas lidostā, Jūs sagaidīs gids un tālāk ar transfēru nonāksiet izvēlētajā viesnīcā.

Cenā iekļauts:

Lidojums Rīga – Peloponesa – Rīga;

Nodokļi un nodevas;

Katram rokas bagāža 5 kg un nododamā bagāža līdz 20 kg;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Atpūtas ilgums 7  vai 14 naktis.

Ceļojumi pieejami no maija līdz septembrim.

Cena personai sākot no 305,00 Eiro.

Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Visus ar Peloponesu saistītās varoņteiksmas un mītus uzskaitīt nemaz nav iespējams. Tajos reālie notikumi sadzīvo un mijas ar izdomu un fantastikas lidojumu: piemēram, antīko laiku varonis Hērakls un viņa 12 varoņdarbi; mistiskie un mītiskie orākuli, kur tiek pareģota nāve vai varas iegūšana pār visu pasauli; diženie Hellādas valdnieki, kuri sacenšas savā starpā, braucot ar kaujas ratiem… Jāuzsver, ka Peloponesas pussala praktiski nav cietusi no svešzemju iebrucējiem, un tamdēļ tajā grieķu tautas tradīcijas ir saglabātas labāk, nekā jebkur citur Grieķijā. Peloponesas dabai raksturīgi kupli skujkoku meži, zaļi pakalni un smilšu pludmales- tik garas, ka pa tām var doties stundu ilgās pastaigās. Jūs izbaudīsiet smalko smilšu samtaino klaju, viļņu čalas, romantiskās rītausmas un saulrietus. Tieši Peloponesas kūrortos iespējams patverties no lielpilsētu kņadas radītajiem trokšņiem un stresiem, izbaudīt klusumu un ilgi gaidītās atpūtas apbrīnojami jaukos mirkļus.

Vēsture

Pirms 3 tūkstošiem gadu Grieķija tika uzskatīta par pasaules centru. Tajos tālajos laikos senās Hellādas varenība koncentrējās Peloponesā. Dižais Homērs apdziedāja Mikēnas “Iliādā” un “Odisejā”. Daudzi droši vien zina un ir lasījuši par 300 spartiešu un viņu valdnieka Leonīda varoņdarbu. Savukārt Korintijas pilsētas tajos laikos bija tik turīga, ka mājas iegādei tajā bija nepieciešama vesela bagātība. Un tieši šis apstāklis piespieda slaveno filozofu Diogēnu izvēlēties par mājvietu mucu!

Peloponesas vēstures annālēs saistībā ar 884. gadu pmē. pirmoreiz pieminēta leģendārā Olimija. Tās un arī visas Elidas valdnieks Ipits bija devies pie Delfu orākula ar jautājumu, kā atpestīt Hellādas pilsētas no kariem un vardarbības. Orākuls atbildēja, ka jāorganizē Olimpa dieviem tīkamas spēles. Tad Ipits no savā starpā naidīgajām pilsētām savācis labākos sportistus uz cilvēces vēsturē pirmajām Olimpiskajām spēlēm. Viduslaikos Grieķijas “kārais kumosiņš” – Peloponesa pabija ne viena vien iekārotāja valdījumā, tomēr nevienam no viņiem neizdevās būtiski ietekmēt savdabīgo hellēņu kultūru un tās attīstību. Jau vairākus gadsimtus Peloponesas galvaspilsēta ir gandrīz 4000 gadus senā Patras pilsēta, kura atrodas pie Patru līča un kas (protams, arī dēļ savas kādreiz reģionā tik ļoti nozīmīgās ostas) jau izsenis tikusi saukta par Grieķijas vārtiem uz rietumiem. Pilsēta svarīga arī kristīgajā pasaulē- tieši tajā romieši sodīja ar nāvi apustuli Sv. Andreju un tieši tajā uzcelta arī Grieķijā lielākā pareizticīgo katedrāle, kurā glabājas svētā mocekļa pīšļi. Patra ir bagāta ne tikai ar vēstures mantojumu, tajā darbojas arī divas augstskolas, tradicionāli tiek rīkots karnevāls.

Ko apskatīt

Peloponesā ir eksotiskas smilšu pludmales un gleznaini smilšu līči- labākie visā Grieķijā. Iespējams izbaudīt vēsturi un senās pasaules kultūru, apskatot antīko Olimpiju– Olimpisko spēļu dzimteni, seno Epidauras teātri, antīko Mesīnu, Epikūrijas Apollona templi, kalnu ciematiņus un daudz ko citu. Viens no skaistākajiem Peloponesas ciematiem ir Kalavrita.  Var doties kruīzā aplūkot arī netālu esošās salas (Zakintu, Kefaloniju)  vai doties braucienā uz Meteoras klosteru kompleksu, kā arī Grieķijas galvaspilsētu Atēnām.  

Peloponesas termālie avoti un dziednieciskās dūņas. Pussalā ir 114 termālo ūdeņu un dziedniecisko dūņu avoti, ar kuru palīdzību var ievērojami uzlabot veselību. Tikai dažu minūšu pastaigas attālumā no “Grecotel Riviera Olympia Mega Resort” viesnīcu kompleksa ir brīvi pieejams dziedniecisko dūņu avots. Turpat netālu atrodas arī Killini balneoloģiskā klīnika, kas specializējas elpošanas un sirds- asinsvadu slimību, kā arī, ādas slimību ārstēšanā. Savukārt tikai pusstundas braucienā no viesnīcām “Aldemar Royal Olympian” un “aldemar Olympian Village” skaistajā Kaiafas saldūdens ezera krastā atrodas “Loutra Kaiafa” hidroterapijas klīnika- tās teritorijā no senas alas dzīlēm burbuļo 32-34 °C avotiņi. Dziednieciskais ūdens no tiem ieplūst vannās segtajā baseinā un palīdz ārstēt ādas , locītavu, sirds-asinsvadu un nieru sistēmas slimības, kā arī, labvēlīgi iedarbojas uz ginekoloģisku saslimšanu un hronisku iekaisumu gadījumos. Jāpiezīmē, ka abās klīnikās procedūru cenas nepavisam nav “kosmiskas”. Vai nolemsiet pastaigāties līdz dziedniecisko dūņu avotiem vai arī izvēlēsieties procedūru kādā no klīnikām- jebkurā gadījumā novēlam jums olimpisku mieru un veselību!

Ekskursijas

(Tūroperatora Teztour piedāvātās ekskursijas)

Senās Romas noslēpumi

Jūs sagaida aizraujošs ceļojums uz Seno Olimpiju, kā arī ceļojums Olimpisko spēļu vēsturē. Jāuzsver, ka olimpiskās spēles jau tūkstošiem gadu vieno cilvēces tautas, nesdamas tām mieru un saprašanos! Jūs uzzināsiet, kā un kādu iemeslu dēļ šīs spēles radās, dzirdēsiet par varoņiem, kuru vārdi jau sen kļuvuši par leģendām un varēsiet arī paši izbaudīt skriešanu antīko laiku Olimpiskajā stadionā. Jūs tāpat apmeklēsiet Olimpijas Arheoloģijas muzeju, kura kolekcijā savākti tūkstošiem unikālu eksponātu. Ekskursijā paredzēts liela suvenīru centra- viena no lielākajiem šajā reģionā- apmeklējums, viesiem tiks piedāvāts nodegustēt arī dažādus vietējos vīnus un olīveļļas.

Kruīzs uz Zakintas salu

Neparasti zilās jūras apņemtā Zakintas sala vilina pie sevis tūristus no visas pasaules. jūs skatīsiet lielākos Vidusjūras bruņurupučus (Caretta caretta) un apmeklēsiet ārkārtīgi iespaidīgo Navagio Beach jeb, kā to dažkārt dēvē vietējie, Pirātu līci, kas slavens ar smilšu pludmali- vienu no skaistākajām uz mūsu planētas. Tur jūs varēsiet baudīt lielisku peldi. Sekos pusdienas romantiskā tavernā, bet ekskursijas noslēgumā salas galvaspilsētas pašā centrā jūs apmeklēsiet 16.gs. celto moni tis Panagias tis Anafonitrias klosteri, kurā savus pēdējos dzīves gadus esot pavadījis salas aizbildnis Sv. Dionīsija un kura vārdā nosaukta klostera baznīca (Agios Dionisios).

Antīkais Kaleidoskops

Atēnas ir modernās Grieķijas sirds un senās Hellādas dvēsele. Leģendām apvītajā pilsētā jūs uzkāpsiet līdz Partenona templim un apmeklēsiet Akropoles muzeju. Tāpat Jūs vienaldzīgus neatstās Plakas- pilsētas vēsturiskā centra- līkumotās ieliņas, valsts galvenais laukums Sintagma un tajā skatāmā Nacionālās gvardes godasardze pie monumenta Nezināmajam karavīram. Pilsētas apskates ekskursijas laikā ar autobusu jums būs iespēja apskatīt daudzus slavenus Grieķijas galvaspilsētas tūrisma un kultūras objektus. Pēc pilsētas apskates ekskursijas ar autobusu jūs baudīsiet pusdienas vienā no mājīgākajām pilsētas tavernām; tad sintagma laukumā jums būs brīvais laiks, bet atceļā uz Peloponesu varēsiet iemūžināt fotogrāfijās slaveno Korintas kanālu.

Pastaiga pa Partu 

Interesanti, kas gan varētu apvienot šādus, šķiet, tik atšķirīgus objektus, kā senu vīna darītavu un diženu templi? Tos apvieno Parta- Peloponesas pussalas galvaspilsēta, Grieķijas trešā lielākā pilsēta! Iesākumā jūs skatīsiet Grieķijas lielāko pareizticīgo dievnamu- Sv. Andreja katedrāli, kurā dzirdēsiet stāstu par pirmā Kristus mācekļa dzīvi un nāvi. Pēc tam jūs apmeklēsiet vienu no slavenākajām Grieķijas vīna darītavām- “Achaia Clauss”, kur nobaudīsiet leģendāro saldo sarkanvīnu.

Delfi- Meteora

Jūs iepazīsieties ar antīkā Biotijas apgabala vēsturi, kā arī noslēpumaino septiņvārtu pilsētu- Tēbām, kur esot dzimuši sengrieķu varonis Hērakls un zemes auglības un vīnkopības dievs Dionīss. Ceļā uz Delfiem jūs šķērsosiet ainavisko un mājīgo Arahovas kalnu ciemu- vienu no labākajiem Grieķijas ziemas kūrortiem. Sekos pacelšanās Parnasa kalnā, kur kopš neatminamiem laikiem Delfu orākuls tika pareģojis nākotni. Savukārt arheoloģijas muzeja bagātīgā kolekcija iepazīstinās jūs ar seno hellēņu mākslas šedevriem.

Plastira- augstkalnu ezers Grieķijā, Tesālijas reģionā, Kardicas pilsētas apkaimē. Tas plešas 800 m augstumā vjl. un tajā ietilpst 400 milj. kubikmetru ūdens; ūdenskrātuves maksimālais garums ir 12 km, maksimālais platums- 4 km, spoguļa laukuma platība -24 kvadrātkilometri, bet maksimālais dziļums ∼ 60 metri.

Meteoras klosteru komplekss ir viens no lielākajiem Grieķijā- tas kļuvis slavens, pateicoties, visupirms, savam unikālajam novietojumam milzīgo un stāvo klinšu virsotnēs, kuras Tesālijas līdzenumā sasniedz par 600 m augstumu vjl.  Šis mūku kopības centrs radās ∼ 10. gadsimtā un kopš tā laika tā darbībā nav bijis pārtraukumu (savukārt darbojušies par 24 klosteri!). Meteoras klosteru komplekss 1988. gadā tika iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Mūsdienās Meteorā ir 6 darbojošies pareizticīgo klosteri (vīriešu un sieviešu). Grandiozās klintis, uz kurām uzcelti klosteri, ir reta ģeoloģiska parādība- tās izveidojušās vairāk nekā pirms 60 miljoniem gadu, kad tagadējais līdzenums bija aizvēsturiskas jūras akmeņainais dibens.

Kefalonijas sala

Sī ir pilnīgi jauna ekskursija, kas tūristiem no Peloponesas līdz šim nav bijusi pieejama. Kefalonijas salai piemīt neparasts, taču vienlaikus tieši tai raksturīgs ieturēts skaistums- tā it nemaz nelīdzinās savām tuvākajām salām kaimiņos. Vienā dienā jūs apskatīsiet salas nozīmīgākās tūrisma vietas un objektus: Melisani alu- pazemes ezeru, gleznas ainu cienīgas pludmales ar zeltītām smiltīm, Sv. Gerasima klosteri un Sames zvejnieku pilsētiņu. Pusdienas ieturēsiet tradicionālā grieķu tavernā pie līča ar smaragdzaļiem ūdeņiem.

Zvanu melodijas

Ekskluzīvais maršruts sākies pie Eiropā garākā iekārtā transporta tilta starp Rionas un Antirionas pilsētām. Pēc neilgas apstāšanās, lai iemalkotu kafiju Nafpaktas pilsētā, jūs dosieties uz Sv. Serafima Sarovska klosteri, kura lepnums ir unikālais zvanu tornis ar 400 nelieliem un 60 lieliem zvaniem. Jūs varēsiet izbaudīt šo zvanu neatkārtojamo skanējumu. Pēc maltītes klosterī sekos brauciens uz Katakombu sieviešu klosteri, kura dabā precīzi atveidota vien no agrās kristietības perioda pazemes pilsētām ar tādu pašu nosaukumu.

Kalavrita -Parta

Divu bāzes ekskursiju programma vienā dienā! Jums priekšā vizīte Achaia Clauss vīna darītavā, kur jūs apmeklēsiet arī “Imperatora pagrabu” – lielāko vīna pagrabu Grieķijā. Pēc tam ar vilcienu, kas savieno Diakoptonu ar Kalavritu, jūs dosieties braucienā pa pasaulē šaurāko dzelzceļa līniju, kurā vilcieniņa kustībai izmantota Abta zobrata sistēma. Kalavritas ciemā veiksiet pastaigu un paēdīsiet tradicionāla tipa tavernā, bet pēc tam dosieties kalnos – uz Moni Mega Spilaio vīriešu klosteri. Tur jūs nokāpsiet Diženajā alā pie Svētā avota, kā arī pēc tam varēsiet baznīcā, kas izcirsta klintī, vērsties ar lūgumu pie Dievmātes brīnumdarītājas ikonas. Ekskursijas noslēgumā jūs iepazīsieties ar Patras pilsētu un Peloponesas pussalas galvaspilsētas lielāko dārgumu – lielisko Sv. Andreja baziliku. Kad ekskursija būs galā, jums būs laiks arī Patras veikalu apmeklējumam.

Pazudušie brīnumi

Jūs dosieties augstu kalnos, lai iepazītos ar vietām, kas masu tūristiem nav pazīstamas. Pirmā pieturvieta būs Sepeto klosteris, klusa mūku mājvieta ar apbrīnojamu vēsturi un brīnumdarītāju ikonu, kura spēj palīdzēt bērniem, tos pasargāt. Pēc tam jūs apmeklēsiet Apollona Epikūra templi Bassā, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā kā unikāls antīkās arhitektūras paraugs. Pastaiga pa Andricainas ciemu iepazīstinās jūs gan ar grieķu, gan turku arhitektūru. Un, visbeidzot, jūs dosieties uz Sv. Teodoras baznīcu Vastā (netālu no Arkādijas), caur kuras jumtu, to nesapostot un nesagāžot, izauguši 17 koki. Ekskursijas programmā iekļautas arī pusdienas ļoti jaukā tavernā netālu no upītes, kura tek gar Sv. Teodoras baznīciņu.

Lakonijas Leģendas

Peloponesas pussalā, Parna kalnos atrodas Malevi Dievmātes Debesīs uzkāpšanas klosteris. Tajā atrodas viena no slavenajām kristīgās pasaules brīnumainajām relikvijām un dārgumiem – Malevi Dievmātes brīnumdarītāja ikona. Tālākajā ekskursijas gaitā Jūs uzzināsiet par Spartas (sauktas arī par Lakoniju) slaveno militāro vēsturi, kā arī tās nežēlīgajiem likumiem. Tāpat jūs apmeklēsiet Ahajas valstiņas bijušo galvaspilsētu – pilsētu-spoku Mistru, kas ir UNESCO aizsardzībā.

Argolidas dārgumi 

Peloponesas austrumu apgabalos, kuriem pieskaitāma arī Argolida, ir tik milzīgs antīkās vēstures un kultūras pieminekļu skaits, ka to pietiktu arī veselai valstij! Jūs dosieties uz seno hellēņu ārstniecības dieva Asklēpija svētnīcu, kur iepazīsieties ar interesantu Arheoloģijas muzeja ekspozīciju un apmeklēsiet unikālo Epidauras teātri, kuram piemīt gandrīz vai ideāla akustika. Ir pārbaudīts – uz skatuves uzrautu sērkociņu vai monētas atsitienu pret zemi dzird pašās augstākajās teātra rindās! Nākošā ekskursijas pieturvieta būs Nafplijas pilsētā, kuru grieķi sendienās bija izraudzījušies par Grieķijas pirmo galvaspilsētu. Bet noslēgumā jūs apmeklēsiet leģendārās Mikēnas, kuru vēsturi tik krāšņi aprakstījis Homērs, apskatīsiet tās akropoli, diženos Lauvu vārtus un valdnieku kapenes.

Līdzīgi Piedāvājumi

Taizeme

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Šarm El Šeiha Ēģipte

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Enfidha Tunisija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...