fbpx

Bali sala

Home > Tour > Bali sala

Ceļojums uz Bali salu – slavenāko un apmeklētāko Indonēzijas salu arhipelāgu Indijas okeānā.

Bali salu bieži dēvē arī par dievu salu. Šo nosaukumu tā ieguvusi sava unikālā skaistuma un atmosfēras dēļ, kuru izbaudīt dodas ceļotāji no visas pasaules. Sala izceļas ar brīnišķīgām pludmalēm, skaistu vulkāniskas izcelsmes dabu, grandioziem tempļiem, neticami draudzīgiem vietējiem iedzīvotājiem un fantastiskām jogas un meditācijas praksēm. Bali ir tik populāra, ka tūristi reizēm pat domā, ka tā ir atsevišķa valsts. Uz salas, kas ir Indonēzijas lepnums, pēdējās desmitgadēs sevišķi strauji attīstījies tūrisms, kas veido vairāk kā 80% no visas valsts ekonomikas.

Bali īpaši iecienījuši ne tikai jogas, bet arī sērfinga entuziasti, kuri te piepildījuši veselas pludmales. Sala piedāvā gan jautri pavadīt laiku dabas draugiem, gan arī pasēdēt bāros. Bali salas iedzīvotāji vienkārši apbur ar saviem patiesajiem smaidiem, jo lielākā daļa vietējo iedzīvotāju ir hinduisti. Viņu reliģija veicina īpašu dvēseles mieru un labu attieksmi citam pret citu. Bali jūs patiešām sajutīsiet, ka vietējie iedzīvotāji ir ļoti reliģiozi. Vislabāk to apstiprinās viena no viņu daudzo tempļu, kas izceļas ne tikai ar savu atmosfēru, bet arī arhitektūru, apmeklējums.

Līdzās Bali ir vēl vairākas nelielas salas, līdz kurām var ļoti viegli aizpeldēt no jebkuras vietas. Sevišķi populāras (un pelnīti) ceļotāju vidū trīs brīnišķīgas Gili salas. Gili-Meno piedāvā mierīgu atpūtu tiem, kuri vēlas izgulēties vai pavadīt medus mēnesi, Gili-Travangana sniedz labu izklaižu devu tiem, kuri dievina ballītes, bet Gili-Air ir ideāls izklaižu un atpūtas apvienojums sabalansētības cienītājiem.

Galvaspilsēta: Džakarta. Bali salas galvaspilsēta ir Denpasara.

Valūta: Indonēzijas nacionāla valūta ir rūpija.

Valoda: Indonēziešu (bahasa indonesia).

Reliģija: Hinduisti (83,5%) un musulmaņi (13,4%).

Klimats: Pateicoties labvēlīgajam tropiskajam klimatam, Jūs varat ceļot uz Bali salu jebkurā gadalaikā – vasara šeit ir visas 365 dienas gadā, un vidējā gada temperatūra gan gaisam, gan ūdenim ir + 28 grādi.

Atpūtas ilgums: 12 naktis.

Ceļojumi pieejami no oktobra līdz aprīlim.

Cena personai sākot no 969.00 Eiro. Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei un piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Pie gida ir iespēja iegādāties ekskursijas par papildus samaksu.

Iebraukšanai Indonēzijā vīzas ir nepieciešamas gan LR pilsoņiem, gan nepilsoņiem. LR pilsoņi vīzu var saņemt arī uz robežas. LR nepilsoņi noformē to pirms ceļojuma. Ieceļošanas vīza ir derīga 30 dienas. Pases derīguma termiņam jābūt ne mazāk kā 6 mēneši (pēc atgriešanās dienas no ceļojuma) un ar brīvu lapaspusi vīzai.

Cenā iekļauts:

Aviobiļetes  Rīga – Stambula – Denpasara– Stambula – Rīga;

Nododamā bagāža un  rokas bagāža;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu. Apvienoto komplekso ceļojumu paketē iekļauts arī transfērs starp kūrortiem.

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētājā naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Ekskursijas Bali salā pēc izvēles un pieejamas par atsevišķu samaksu.

Ierodoties Denpasaras lidostā, Jūs sagaidīs un pavadīs gids. Tālāk ar transfēru nonāksiet izvēlētajā viesnīcā.

Pievienotā bilde ir no tūroperatora Novatours mājaslapas.

 

Vēsture

1942 – 1945 Indonēzija bija Japānas okupēta, un tikai pēc Otrā Pasaules kara beigām tā atguva savu neatkarību. Indonēzijas teritorijas noteica malajiešu arhipelāgs, kas ir Nīderlandes teritorija koloniālā periodā.

Kad holandieši indonēziešiem piešķīra neatkarību, tika sagaidīts, ka pirmais prezidents Sarnars spēs konsolidēt milzīgu valsti. Pēc vēlēšanu izziņošanas tika izveidotas vairāk nekā 150 partijas, un tas sāka virzīt valsti uz haosu. Rezultātā Sarnarns atstāja parlamentu un devās uz autoritāru valdību, ko sauc par “kontrolētu demokrātiju”.

Vienīgais spēcīgais spēks valstī palika armija, kuras pulkvedis bija Suharts 1965. gadā. kurš veica valsts apvērsumu un devalvēja Sarnaru.

Suharto militārais režīms ieviesa militāru situāciju un ierobežoja iedzīvotāju pilsoniskās un politiskās tiesības. Tomēr tādējādi valstī sākās ekonomiskā izaugsme un urbanizācija, un Suharts kļuva par vienu no izcilākajiem trešās pasaules līderiem.

1998. gadā notika lieli nemieri, pēc kuriem Suharts brīvprātīgi pameta parlamentu un Viceprezidenta amatu nodeva tālāk Habibam, kas tādējādi rīkoja jaunas vēlēšanas. Un 1999. gadā Adurahmans Vahīds kļuva par prezidentu.

Reliģija

Bali salas iedzīvotāji vienkārši apbur ar saviem patiesajiem smaidiem, jo lielākā daļa vietējo iedzīvotāju ir hinduisti. Viņu reliģija veicina īpašu dvēseles mieru un labu attieksmi citam pret citu. Bali jūs patiešām sajutīsiet, ka vietējie iedzīvotāji ir ļoti reliģiozi. Vislabāk to apstiprinās viena no viņu daudzo tempļu, kas izceļas ne tikai ar savu atmosfēru, bet arī arhitektūru, apmeklējums.

Bali salas reliģijas īpatnības atspoguļojas pat Jaungadā, kuru te atzīmē nevis ar salūtu un dejām, kā daudzi no mums pieraduši, bet ieslīgstot pilnīgā klusumā un meditācijā. Atbilstoši īpašam kalendāram jaunais gads katru gadu tiek atzīmēts atšķirīgā laikā. 2020. gadu Bali iedzīvotāji sagaidīs 25. martā. Šajā dienā salā nebrauks neviena automašīna, neviens neizklaidēsies, nestrādās (izņemot specdienestus), būs slēgta pat starptautiskā lidosta. Tiesa, dienu pirms tam notiks liela parāde Ogoh-Ogoh, kuras laikā no cilvēku dzīves tiks izdzīti visi dēmoni. Daži no šiem dēmoniem, kā stāsta, varot slēpties arī Bali pērlē – Agunga vulkānā. Šis vienreizējais dabas akcents dod salai īpašu burvību, tāpēc, esot šeit, noteikti nepieciešams pastaigāt pa vulkāna malu un nofotografēties uz tā varenuma fona.

Pludmales

Bali īpaši iecienījuši ne tikai jogas, bet arī sērfinga entuziasti, kuri te piepildījuši veselas pludmales. Atpūšoties brīnumskaistajās pludmalēs, svarīgi arī zināt, ka Bali divas reizes dienā notiek paisumi un bēgumi. Tā ir parasta pastāvīga parādība uz salas. Konkrēta paisuma vai bēguma laiku var viegli pārbaudīt katras viesnīcas informācijas dienestā, lai jūra jūs nepārsteigtu ar savu negaidīto „bēgšanu”. Tiesa, pārsteigumu Bali ir ne mazums, bet tie ir patīkami. Atgriežoties no šīs salas, visi kā viens saka, ka jūtas kā būtu pabijuši paradīzes nostūrī, un noteikti atgriezīsies tur vēl ne vienu reizi vien.

Transports

Bali salu ļoti ērti un viegli var apbraukāt ar motorolleri. To bez problēmām var iznomāt kādā no nomas punktiem, kuru te ir daudz. Tiem, kuri neuzdrošinās braukt paši, var palīdzēt vietējie iedzīvotāji, kuri par norunātu samaksu labprāt aizvedīs, kurp vien vēlēsieties.

Dzeramnauda

Restorānos un viesnīcās parasti atstāj 10% dzeramnaudu no rēķina summas.

Valūta

Valsts oficiālā valūta ir rūpija. Ieteicams pirms ceļojuma naudu samainīt savā valstī. Kad Jūs ieradīsities Balī Jūs jutīsieties kā miljonārs, jo ! EUR ir apmēram 16,600 IDR (valūtas kurss patstāvīgi mainās). Naudu ieteicams mainīt bankās, vai atļautās naudas apmaiņas vietās.

Suvenīri

No Bali ieteicams atvest oriģinālos kokgriezumus, vietējo sudrabu, sarongus, Luwak kafiju, smaržīgās eļļas, pērles vai kokosriekstu skaidas.

 

Ko apskatīt?

Populārākie apskates objekti: “Monas” valsts piemineklis, Parlamenta ēka Džakartā, Satria Mandala muzejs – centrālais bruņoto spēku muzejs, Orhideju dārzi, Ragunan zooloģiskais dārzs, Indonēzijas miniatūru parks, Portugāļu baznīca, Jayla Ancol – atpūtas parks, Denpasar –Bali galvaspilsēta, Nusa Dua kūrortpilsēta, Batuan – vecs un slavens mākslas centrs, Siak Sultāna parks Riau, Kerumutan dabas rezervāts, Jūras dārzi, Panjang un Nala pludmale Bengkulu, Baiturrahman lielā mošeja Aceh, Negeri muzejs, Gunung Leuser nacionālais parks, Ziloņu mācību centrs Lampung.

Besakih templis

Besakih templis tiek dēvēts par Bali “mātes templi”. Besakih templis ir viens no lielākajiem un svarīgākajiem tempļiem, kas ir atrodami Bali. Katru gadu šeit notiek vismaz 70 svinības. Templis atrodas 1000m augstā kalna nogāzē – augstākajā kalnā Gunung Agung. Interesanti ir tas, ka šis templis sastāv no 23 atsevišķiem tempļiem, kā arī būtu vērts ņemt vērā, ka tempļa pilnīga izpēte var aizņemt visu dienu.

Goa Gajah templis

Goa Gajah templis tiek dēvēts par “ziloņu alu”, šis templis ir arheoloģisks komplekss ar senu vēsturisko nozīmi. Pats templis ir celts 9. gadsimtā un tika izmatots kā svētnīca. Savukārt, 11. gadsimta sākumā šis templis kalpoja kā meditācijas vieta. Goa Gajah templis ir ļoti iecienīts apskates objekts tūristu vidū, jo templis piedāvā tūristiem apskatīt hinduistu arhitektūru.

Batura kalns

Batura kalns ir aktīvs vulkāns, kas ir viens no populārākajiem tūristu apskates objektiem (Pēdējais vulkāniskais izvirdums bijis 2000. gadā). Uzkāpjot šajā vulkāniskajā kalnā ir iespējams baudīt neaizmirstamu saullēktu, kā arī Jūs apburs burvīgās dabas ainavas, kas pavērsies uzkāpjot kalnā. Batura kalns tiek uzskatīts par vienu no svētajiem kalniem, tas atrodas Batur ciematā un ir 1717m virs jūras līmeņa.

Ubud Pērtiķu mežs

Ubud Pērtiķu mežs ir pazīstams kā svētais pērtiķu mežs un ir viens no populārākajiem apskates objektiem – dabiska meža svētnīca, kurā dzīvo pelēkie garo astu makaku dzimtas pērtiķi. Šī būs lieliska vieta, kur izbaudīt neaizmirstamu pastaigu, skatoties rotaļīgus pērtiķus savā dabiskajā vidē. Pastaigas laikā būs ne vien iespējams pabarot pērtiķus, bet arī izbaudīt vēsas pastaigas pa bruģētiem ceļiem caur muskatriekstu mežu. Mežā ir iespējams apskatīt skaistus senus tempļus ar sūnu apaugušām statujām.

Goa Lawah templis

Goa Lawah – vietējā valodā nozīmē “sikspārņu ala”. Goa Lawah templis tika uzcelts 11. gadsimtā un to cēla Mpu Kuturan, kurš bija viens no senākajiem hinduistu priesteriem, kurš Bali salā nodibināja hinduistu pamatus. Šis templis tika uzcelts sikspārņu apdzīvotajā alā. Templis ir iekļauts “Sad Kahyangan Jagad” jeb “sešās pasaules svētnīcās”.

Pievienotā bilde ir no tūroperatora Novatours mājaslapas.

 

Kūrorti

Kuta

Kutas pilsēta, kas atrodas salas dienvidos, ir pirmā vieta Bali, kas piesaistīja daudz tūristu. Kuta ir slavena ar brīnišķīgām, garām pludmalēm ar baltām smiltīm, daudz lieliskām viesnīcām, dažādiem restorāniem un bāriem. Kuta līdz šim brīdim saglabā vienas no visapmeklētākajām vietām Bali titulu. Šo kūrortu lielisko pludmaļu dēļ īpaši iecienījuši sērfotāji un ūdens izklaižu cienītāji. Te var atrast visu: gan mieru, gan skaļas izklaides. Īpaši ērti ir arī tas, ka kūrorts atrodas tikai 5 km attālumā no salas galvaspilsētas Denpasaras, kur arī ir lidosta.

Legiana

Legianas kūrorts, kas atrodas tikai 9 km attālumā no Denpasaras lidostas, ir otrs populārākais uz salas. Savu pludmaļu skaistuma ziņā tas ir salīdzināms ar Kutu. Legiana ir īsts magnēts tiem, kas sapņo par ideālu iedegumu, ar kuru lepojas pat slavenības no visas pasaules. Vēl ceļotāji ir ļoti iemīlējuši šo kūrortu tāpēc, ka te var atrast ļoti interesantas un kvalitatīvas nakts izklaides. Pats vārds „Legiana” vietējā valodā nozīmē „jauks, salds” – tāds, kādu atpūtu šis kūrorts arī garantē.

Seminjaka

Šis kūrorts ir visgreznākais un visstilīgākais Bali salā. Gar fantastisku pludmali izvietojušās modernas luksusklases viesnīcas un paši labākie restorāni, kas piedāvā ekskluzīvas kvalitātes virtuves šedevrus. Tiem, kas vēlas pasauļoties lieliskā jūras piekrastē, būs vairāk iespēju vientulībai. Kūrorta ieliņas ir pārpilnas ar stilīgiem modespreču un nelieliem mākslas veikaliņiem, acis priecējošām mazām kafejnīcām un uzkodu tirgotavām. Tie, kas dod priekšroku īpašai greznībai, šeit atradīs pašus labākos SPA un medicīnas pakalpojumus. Seminjaka atrodas tikai 10 km attālumā no Denpasaras lidostas.

Džimbarana

Dienvidaustrumos atrodošos kūrortu īpaši iecienījuši tūristi – mierīgas un kvalitatīvas atpūtas piekritēji. Tikai 6 km no Denpasaras lidostas, un jūs jau esat skaistākajā Džimbaranas pludmalē, kur var klusumā baudīt saules vannas un gaišzilos jūras viļņus. Zem tuvākās palmas visai iespējams pamanīt arī kādu labi zināmu seju, tā kā šo kūrortu nereti izvēlas pasaulē zināmas slavenības. Džimbarana piedāvā lieliskas viesnīcas un restorānus, kas izceļas ar brīnišķīgu virtuvi.

Nusa Dua

Šis kūrorts ir slavens ar sevišķi skaistām, baltām pludmalēm, kas iepriecinās tos, kas alkst kvalitatīvas atpūtas. Te ir ļoti daudz lielu viesnīcu, kas piedāvā lieliskus pakalpojumus un atrodas pašā jūras krastā. Vientulības meklētājus šeit piesaista arī ļoti mājīgas viesnīcas slēgtās teritorijās ar lieliski izgreznotu privāto telpu. Atšķirībā no citiem kūrortiem Nusa Dua pārsteidz atpūtniekus ar kultūras objektu pārpilnību un visa kūrorta lepnumu – golfa spēles laukumu. Īpašā Nusa Dua ainava kļūs jums par īstu sapni atvaļinājuma pavadīšanai. Kūrorts ir tikai 13 km attālumā no Denpasaras lidostas

Benoa

Benoa kūrorts visvairāk piesaista ūdens izklaižu cienītājus, kuru te ir daudz. Pilnīgā balto smilšu un mierīgo jūras viļņu kombinācija garantē neaizmirstamu atpūtu. Kā magnēts kūrorts pievelk kulinārijas cienītājus, jo te ir ļoti daudz vietējās virtuves skolu, kas atklāj unikālus kultūras noslēpumus. Benoa izdaiļo arī piejūrai tradicionālie grandiozie ķīniešu tempļi, kuru skaistums apbur no pirmā skatiena. Kūrorts atrodas tikai 14 km attālumā no Denpasaras lidostas.

Sanura

Kūrorts, kas atrodas austrumos, 14 km attālumā no Denpasaras lidostas – tā ir īsta paradīze mierīgas un harizmātiskas atpūtas cienītājiem. Sanura kā kādreizējais zvejnieku ciems īpaši saglabājusi savu unikālo noskaņu. Te apvienojas gan klusums, gan ekskluzīvu restorānu un nelielu veikaliņu troksnis. Viss it kā savienojas pagātnes un mūsdienu klasiskā modernisma kokteilī. Un tas ir tikai ievads fantastiski skaistai pludmalei, ar kuru Sanura arī ļoti lepojas. Šo ekskluzīvo kūrortu ļoti iecienījuši eiropieši.

Kandidasa

Šis kūrorts salas austrumos (65 km attālumā no Denpasaras lidostas) ir vispopulārākais miera un skaistu skatu cienītājiem. Te ir daudz lielisku viesnīcu – piemērotu gan plāna, gan bieza maka īpašniekiem. Kandidasas balto smilšu pludmales apbur ar savu skaistumu un neparastumu. No šī kūrorta ik dienu dodas jūrā daudz daiveru, kas steidz apbrīnot skaisto zemūdens pasauli. Pie Kandidasas ir ļoti daudz vēsturisku ievērojamu vietu un ciematiņu, kur jūs vislabāk iepazīsiet Bali kultūru un tradīcijas.

Ubuda

Ubuda atrodas Bali salas centrā – vietējie iedzīvotāji un pat tūristi to tā arī dēvē – par sirdi. Pilsētiņa kalnos, salas centrā ir ļoti gleznaina. Te ir ļoti daudz visdažādāko amatnieku veikaliņu un studiju, jogas un meditācijas māju. Ubudas nomales izdaiļo arī krāšņi rīsa lauki. Tā ir brīnišķīga vieta, lai tuvāk iepazītu vietējo kultūru. Kūrortā ir daudz interesantu restorānu, nelielu kafejnīcu, kā arī lielisku bāru – viss izklaidēm. Lieliski ir arī tas, ka no šīs salas centra ir ērta satiksme uz jebkuru pludmali. Un tas viss – tikai 37 km no Denpasaras lidostas.

 

Kur nakšņot?

Apvienotie kompleksie ceļojumi – tā ir unikāla iespēja redzēt un izjust divreiz vairāk tikai viena ceļojuma laikā! Atpūta 2 dažādu kūrortu naktsmītnēs viena ceļojuma laikā (4 naktis pirmajā viesnīcā, atlikušās naktis otrā viesnīcā) :

  • Ubud-Kut/ Pita Maha Resort & SPA 5* + The Anvaya Beach Resort Bali 5*
  • Ubud-Jimbaran/ Maya Ubud Resort & SPA 5* + Intercontinental Bali Resort 5*
  • Ubud-Kuta/ Element by Westin Bali Ubud 4* + Sol By Melia Bali Kuta 4*
  • Ubud-Kuta/ Sthala Ubud Bali 4* + Bali Garden Beach Resort4*
  • Ubud-Legian/ D’Bulakan Boutique Resort Ubud 3* + The Jayakarta Bali Beach Resort & SPA 3*

Līdzīgi Piedāvājumi

Enfidha Tunisija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Madeira Portugāle

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

GRUZIJA

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...