Apvienotie Arābu Emirāti (AAE)

Home > Tour > Apvienotie Arābu Emirāti (AAE)

Apvienotie Arābu Emirāti (AAE) atrodas Arābijas pussalas dienvidaustrumos. Ziemeļrietumos AAE ir robeža ar Kataru, austrumos ar Saūda Arābiju, bet dienvidos ar Omānu.
Apvienotie Arābu Emirātu krastus apskalo Persijas jūras līča un Omānas līča ūdeņi. Valsts krasta līnijas garums ir 700 km, no tiem 600 km ir gar Persijas jūras līci un 100 gar Omānas līci. Valsts nelielajā teritorijā vērojamas visdažādākās Tuvo Austrumu reģiona dabas ainavas – smilšu un smilšu-grants tuksneši ar zaļojošām oāzēm.

Galvaspilsēta: Abū Dabī.

Valsts valoda: arābu.

Valūta: AAE dirhēms un filsi (sīknauda).

Klimats: tropu tuksneša klimatiskā josla.

Ierodoties AAE lidostā, Jūs sagaidīs gids un tālāk ar transfēru nonāksiet izvēlētajā viesnīcā!

Cenā iekļauts:

Lidojums Rīga – AAE- Rīga;

Nodokļi un nodevas;

Katram rokas bagāža 5 kg un nododamā bagāža līdz 20 kg;

Transfērs lidosta – viesnīca- lidosta;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Atpūtas ilgums: 8, 10 vai 11 naktis.

Ceļojumi pieejami no novembra līdz aprīlim.

Cena vienai personai ir sākot no 599.00 Eiro, ceļojot divatā.

Cenas ir atbilstoša izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Apvienotie Arābu Emirātu krastus apskalo Persijas jūras līča un Omānas līča ūdeņi. Valsts krasta līnijas garums ir 700 km, no tiem 600 km ir gar Persijas jūras līci un 100 gar Omānas līci. Valsts nelielajā teritorijā vērojamas visdažādākās Tuvo Austrumu reģiona dabas ainavas – smilšu un smilšu-grants tuksneši ar zaļojošām oāzēm, milzīgām tuksneša kāpām un izžuvušu upju gultnēm, Hadžara “krāsainais” kalnu masīvs, auglīgie līdzenumi valsts ziemeļaustrumos, Haurfakānas koraļļu rifi un lieliskās Persijas līča piekrastes smilšainās pludmales. Ūdens, starp citu, tur tiek slavēts kā īpaši dzidrs.

Klimats

Valstī valda sauss subtropu klimats, tāpēc gadā ir aptuveni 350 saulainas dienas. Lietus ir reta dabas parādība, kas lielākoties vērojama ziemas periodā (februārī-martā), turklāt, naktīs. Gada nokrišņu norma ir aptuveni 130 mm, bet sausākos gados ne vairāk par 30 mm. Vidējā dienas temperatūra janvārī ir 24-26°С, bet vasaras laikā: +45-48°С. Vidējais gaisa mitrums: 50-60%, bet vasaras un rudens sezonās – pat līdz 90%. Labākais laiks atpūtai AAE ir no oktobra līdz aprīlim (ieskaitot). Tomēr arī vasaras laikā tur var brīnišķīgi atpūsties: viesnīcās darbojas spēcīgas gaisa kondicionēšanas sistēmas, bet baseinos ūdens tiek speciāli atdzesēts. Turklāt vasarā AAE tiek rīkoti daudzi festivāli un svētki. Ziemas sezonā vērts paņemt sev līdzi svīteri vai vieglas virsdrēbes, jo vakaros laiks var būt diezgan pavēss – pat līdz +12-15°С piekrastē, bet kalnos un tuksnesī temperatūra var noslīdēt arī līdz +5°С. Ūdens temperatūra Persijas jūras līcī vasarā ir +33°C un augstāka, bet ziemas sezonas laikā valsts dienvidos ūdens temperatūra ir +22-24° C. Savukārt ziemeļos tā var nokristies pat līdz +16°С. Vismaigākais klimats valda Fudžeiras emirātā, kas atrodas pie Omānas līča, Indijas okeāna piekrastē. Vasarā tur nav ārkārtīgi karsts, bet ziemas laikā ir siltāks nekā citviet valsts teritorijā. Laika apstākļus AAE teritorijā nosaka siltais Parastā temperatūra vasaras sezonā: +48°C. Lieti mēdz nolīt ziemas periodā, un arī tad – pa naktīm. Respektīvi, laika apstākļi AAE ir ļoti labvēlīgi komfortablai atpūtai: pateicoties sausajam klimatam, karstā gaisa temperatūra nav pārāk nomācoša, bet ūdens temperatūra nekad nav zemāka par +19 °C, un ūdens priekus var baudīt jebkurā gadalaikā. Saule spīd, un skaidras debesis ir 360 dienas gadā – tik tiešām ideāls vasaras kūrorts visa gada garumā!

Vēstures fakti

Jau pirms 5000 gadu pašreizējā AAE teritorijā, Omānas līča krastā zēla civilizācija. 7. gadsimtā Omānas līci sasniedza islāms un kļuva par dominējošo reliģiju. Viduslaikos šī teritorija bija Rietumeiropai un Tālajiem Austrumiem nozīmīgs tirdzniecības krustpunkts. Kopš 16. gadsimta Omānas līci apdzīvoja pirāti, kas apgrūtināja tirdzniecību Persijas līcī. Tieši tad izveidojās pirmie Emirāti. 1853. gadā galvenie Emirāti parakstīja miera līgumu ar Lielbritāniju, kas padarīja Lielbritāniju par Emirātu atbalstītāju. 1971. gadā pēc tam, kad Lielbritānija lauza miera līgumu, galvenie Emirāti nodibināja savienību un nodēvēja to par Apvienotajiem Arābu Emirātiem.

AAE galvaspilsēta un administratīvais centrs ir Abū Dabī, kur atrodas emirātu valsts vadītāja – šeiha – rezidence. Valsts ekonomiskos un sociālos panākumus nosaka naftas un dabasgāzes ieguve un tirdzniecība. Par naftu un dabasgāzi iegūtie finanšu līdzekļi daudzu gadu gaitā ieguldīti tūrisma, tirdzniecības, rūpniecības, lauksaimniecības, kā arī sociālā sektora attīstībā. Šādas ekonomiskās politikas realizācijas augļi bija aktīva valsts infrastruktūras attīstība un ievērojamu ārvalstu investīciju piesaiste. Valstī ir 7 lidostas un daudzas lielas jūras ostas. Valstī darbojas 9 brīvās beznodokļu ekonomiskās zonas: Džebelalī, Fudžeirā, Adžmānā, Ummelkaivainā, Šārdžā (lidostas teritorijā), Šārdžā (Hamrija), Dubaijā (lidostas teritorijā), Rāselhaimā, Abū Dabī (Sadijā).
Šīs zonas piesaista ārvalstu uzņēmumus ar to, ka tām nav jāmaksā nodokļi, muitas nodevas, ka netiek kontrolēta to kapitāla kustība un peļņas sadale. Turklāt ārvalstu uzņēmumiem ir tiesības pieņemt darbā darbiniekus nevis no AAE, bet no citām valstīm, kur darbaspēks ir lēts.

Reliģija un valoda

Valsts reliģija ir islāms. Lielākā daļa valsts iedzīvotāju ir musulmaņi (96%).
Valsts valoda – arābu, bet plaši izplatīta (īpaši uzņēmējdarbībā) ir angļu valoda.

Svētki

Islāma svētki. Islāma kalendāra jeb Hidžrī kalendāra gadā ir 12 lunārie mēneši un tajā ir aptuveni 354/355 dienas. Lunārais gads ir par 11 dienām īsāks nekā saules gads, kuru lieto par pamatu Gregora kalendāram. Ramadāna sākums atkarīgs no Mēness parādīšanās debesīs un ne vienmēr sakrīt ar noteikto astronomisko datumu. Respektīvi, atkarībā no Mēness Mēness parādīšanās debesīs var mainīties arī citu islāma reliģisko svinību un svētku, piemēram, Eid ul-fitra (3-4 dienas pēc Ramadāna), Jaunā gada (pēc islāma jeb Hidžrī kalendāra), Pravieša dzimšanas dienas (Milad un-nabi) laiks. Piezīmes:  Arafata diena –Hadžs– svētceļojums uz Meku. Eid ul-Adha – upurēšanas svētki, ar kuriem tiek noslēgts Hadžs, kas katram musulmanim ir jāveic vismaz vienreiz dzīvē. Ilgst 4 dienas. Svētceļojums uz Meku gandrīz vienmēr sākas 10 dienas pirms Eid al-Adha svētkiem.Milad un-nabi – Pravieša dzimšanas diena. Lailat al-Miradž – diena, kad pravietis Muhameds devās brīnumainā ceļojumā no Mekas uz Jeruzālemi un no turienes uz 7. Debesīm. Ramadāns – devītais un pats nozīmīgākais mēnesis islāma kalendārā, kas tiek veltīts garīgai izaugsmei, labdarībai un lūgšanām. Ramadāna laikā diennakts gaišajās stundās tiek ievērots gavēnis, kas paredz atturību no ēdieniem, dzērieniem, smēķēšanas, miesiskām baudām un izklaidēm. Eid ul-fitrs – svētki par godu Ramadāna gavēņa beigām (3-4 dienas pēc Ramadāna).

Oficiālie valsts svētki
Jaunais gads – 1. janvāris.
Nacionālā diena – 2. decembris (neatkarīgās AAE valsts pasludināšanas diena).
Šeiha bin Zajeda al Nahajana kronēšanas diena – 6. augusts.

Darba laiks

AAE darba nedēļa sākas svētdien un beidzas ceturtdien, kaut gan dažas iestādes strādā arī sestdienās. Bankas ir atvērtas no 8:00 rītā līdz 15:00 pēcpusdienā no sestdienas līdz trešdienai. Pilsētas teritorijā ir daudz bankomātu. Veikali ir atvērti katru dienu no 9:00 rītā līdz 10 vakarā, izņemot piektdienas, kad veikali ir atvērti pēcpusdienā.

Dzeramnauda

 Pakalpojumu sektorā dzeramnauda ir viens no iztikas papildlīdzekļiem, taču dzeramnaudas tradīcijas Apvienotajos Arābu Emirātos praktiski ir tādas pašas kā visā pasaulē. Ja restorāna rēķinā nav iekļauta dzeramnauda, tad ir pieklājīgi atstāt 10-15 procentus no rēķina summas.

Transports

 Viens no labākajiem veidiem, kā apskatīt Apvienotos Arābu Emirātus, ir automašīnas noma. Jums būs nepieciešama kredītkarte un vadītāja apliecība, un dažreiz arī divas pases tipa fotogrāfijas. Turklāt labs ceļošanas variants ir ceļošana ar autobusiem un mikroautobusiem. Tomēr ir vērts atcerēties, ka sastrēgumstundas nav labākais laiks ceļošanai pilsētas teritorijā, īpaši Dubaijā.

Suvenīri

 Apvienotie Arābu Emirāti ir slaveni ar greznību, tāpēc nevajadzētu paiet garām zeltlietu vai kažokādas veikaliem. Dubaijā ir vērts painteresēties par visām greznumlietām, tāpēc ka tās netiek apliktas ar pievienotās vērtības nodokli – tātad smaržas, zelts, kažokādas, persiešu paklāji un kašmirs šeit ir lētāki nekā Eiropā.

Noderīga informācija

Valstī azartspēles ir aizliegtas. Alkoholiskie dzērieni tiek pārdoti tikai tiem, kas apmetušies viesnīcās – restorānu un bāru apmeklētājiem. Šārdžas emirātā valda “sausais likums”. Valstī ir vairāki veikali, kuros ārzemnieki var iegādāties alkoholiskos dzērienus.

Ieejot mošejā un mājās, jānovelk apavi. Nedrīkst iet pa priekšu tiem, kas skaita lūgšanas.

Ramadāna – musulmaņu gavēņa – laikā nedrīkst no saules lēkta līdz saulrietam ēst, dzert un smēķēt sabiedriskās vietās un uz ielas. Šie noteikumi neattiecas uz tiem tūristiem, kas diennakts gaišajā laikā ietur maltītes viesnīcās, kurās apmetušies. Īpaša vērība jāpievērš apģērbam.

Nav pieņemts ēst stāvot kājās vai ejot. Maizi parasti lauž ar rokām. Ēdiens, nauda un lietas jāņem ar labo roku.

Sarokojoties neskatieties cilvēkam tieši acīs, neturiet otru roku kabatā un neviciniet to.

Soda nauda par atkritumu (papīru, izsmēķu u.tml.) izmešanu uz ietves vai ielas ir 500 dirhēmi; arī tad, ja vienkārši esat aizmetuši kaut ko garām urnai.

Īpaši uzstājīga uzmanības pievēršana sievietei var beigties ar ieslodzījumu vai soda naudu – līdz pat 60 000 dirhēmiem.

Lamāšanās sabiedriskā vietā un draudu izteikšana sarunu biedram var beigties ar ieslodzījumu.

Narkotiku lietošana tiek sodīta ar ieslodzījumu līdz 5 gadiem, bet par to ievešanu un pārdošanu paredzēts nāvessods.

Abū Dabī

Tas ir lielākais AAE emirāts un vienlaikus arī visas valsts galvaspilsēta. Emirāta teritorija ir 80 000 kvadrātkilometri, kas veido 87% no AAE platības. Abū Dabī emirātā jau 2000. g. dzīvoja vairāk nekā miljons cilvēku. Emirātā atrodas 95% AAE naftas iegulu un visas darbojošās dabasgāzes atradnes.Divas galvenās emirāta pilsētas ir Abū Dabī, kas atrodas Persijas līča piekrastē, un Ainas pilsēta-oāze, kas atrodas 150 km uz austrumiem no galvaspilsētas. Abū Dabī pilsētā 2008. gadā dzīvoja 860 000 cilvēku, bet Ainā 374 000 iedzīvotāju (2009.g. dati).
Abū Dabī ir viena no zaļojošākajām pilsētāsm Persijas līča krastā. Pilsētas centrā izveidoti parki ar lieliskām strūklakām un skulptūrām, kas vēsta par valsts vēsturi un kultūru. Ne velti Abū Dabī sauc par Persijas līča Dārzu pilsētu. Pēdējo gadu desmitu laikā Abū Dabī ir kļuvusi par vienu no pasaules greznākajām pilsētām. Abū Dabī ir moderns tūrisma un tirdzniecības, sporta un atpūtas centrs, kas saglabājis savu austrumniecisko šarmu.

Mākslīgā Jāsas sala, kuras grandiozais tūrisma projekts pamatos tika realizēts laikā no 2006. līdz 2009. gadam, ietilpst Abū Dabī pilsētas robežās. Patlaban sala zināma kā viens no AAE izklaides lielajiem centriem un vienlaikus ir ļoti iespaidīga gan viesnīcu, gan tūrisma infrastruktūras ziņā. Mākslīgajā salā ir pludmale, darbojas ūdens izpriecu parks “Yas Waterworld”, vilina “Ferrari World Abu Dhabi” tematiskais parks, sacīkšu trase un tirdzniecības centrs, zīmolu veikali, kafejnīcas un grezni restorāni.

Arī Sādijātas ir mākslīga – tā atrodas vien 7 minūšu braucienā no Abū Dabī centra un šīs pilsētas starptautiskās lidostas. Patlaban sala piedzīvo straujas attīstības periodu, topot par vienu no pasaules līmeņa labākajiem kūrortiem. Drīzumā Sādijātas sala kļūs par Abū Dabī pilsētas vietu, kur koncentrēsies izcilākie valsts kultūras objekti, piemēram, šeiha Zaīda vārdā nosauktais Valsts muzejs, Abū Dabī Luvras muzejs, Abū Dabī Gugenheima muzejs un Jūras muzejs

Dubaija

Tas ir viens no nozīmīgākajiem AAE emirātiem. Dubaija – tās ir tīras, plašas smilšu pludmales un silta tirkīzkrāsas jūra. Šeit saule spīd 350 dienas gadā, tāpēc atpūta pie jūras ir tūristu galvenā nodarbošanās. Taču Dubaijā var ne tikai peldēties un sauļoties. Aktīvas atpūtas mīļotāji var izmēģināt dažādus ūdenssporta veidus – gan niršanu, gan zemūdens peldēšanu, gan zvejošanu no kuģa atklātā jūrā. Daudzās piekrastes viesnīcās ir gan tenisa, gan skvoša korti, kā arī atveseļošanas un jūras terapijas SPA centri. Dubaijā ir arī unikāli golfa laukumi, kuru dēļ pilsētu dēvē par Tuvo Austrumu sporta galvaspilsētu. Golfa klubi šeit atbilst starptautisko čempionātu prasībām. Tie, kas ilgojas pēc ziemas, šeit atradīs labiekārtotas slidotavas un segtu slēpošanas trasi ātriem nobraucieniem.

Dubaijas Līcis, kura garums ir 14 km, sadala pilsētu divās daļās – Deira (Vecā Dubaija) un Bur Dubaija. Deirā atrodas tirdzniecības un darījumu centri, kā arī pilsētas tipa viesnīcas – tās no jūras šķir būtisks attālums. Līča otrajā pusē – Bur Dubaijas rajonā atrodas Džumeira – jaunākā un krāšņākā kūrorta zona. Šajā piekrastes zonā izvietotas visgreznākās viesnīcas un neparastākie arhitektūras veidojumi. Vairums Džumeiras viesnīcu atrodas jūras krastā, tā ka tur var baudīt ne tikai viesnīcas pakalpojumu augsto kvalitāti, bet arī brīnumjaukās smilšu pludmales, svelmējošo dienvidu sauli, bet vienā no viesnīcas restorāniem – arī vērot neatkārtojamo saulrietu.

Džumeira (Dubai Jumeirah)

Džumeira (Dubai Jumeirah) ir atpūtas zona un rajons, kur Dubaijā koncentrētas visprestižākās pludmales kūrortviesnīcas. Te var pamielot acis ar slaveno Dubaijas „Buru” – viesnīcu „Burj Al Arab”, paklaiņot un atpūsties tirdzniecības-izklaides kompleksā “Souk Madinat”, kur ir daudz boutique tipa veikalu, restorānu un kafejnīcu, apmeklēt Džumeiras mošeju – klasisku arābu arhitektūras paraugu. Tie tūristi, kas apmetušies kādā no pilsētas viesnīcām, var ar taksi vai sabiedrisko transportu doties uz labiekārtoto Jumeira Beach Park pludmali. Šī līča ūdens spogulis ir ideāli piemērots, lai nodarbotos ar jebkuru ūdenssporta veidu – vējdēli, ūdensmotociklu, ūdensslēpēm. Džumeirā uzcelts slavenais “Wild Wadi” ūdensatrakciju parks – tajā lieliski atpūsties var gan pieaugušie, gan bērni.

Piekrastes rajons Dubaija Marina (Dubai Marina) – tā ir unikāla „pilsēta pilsētā”, kas sevī ietver elitāras klases rezidences un atpūtas vietas, jauno, ļoti moderno tirdzniecības centru „Dubai Marina Mall”, metro stacijas, greznus boutique veikalus, restorānus un kafejnīcas, kas stiepjas visa mākslīgi celtā kanāla krastmalas garumā. Rajona pašā centrā atrodas jahtu osta – atvērta Persijas līča ūdeņiem. Pastaigu mīļotāji spēs novērtēt tieši pastaigām domāto bulvāri The Walk, bet gardēži – bagātīgo izvēli, ko sniedz restorāni, piedāvājot visdažādāko pasaules virtuvju ēdienus. Līdz plašajai, „mežonīgajai” balto smilšu pludmalei, no kuras ir lēzena ieeja jūrā, var aiziet kājām.

Dubaija-The Palm Džumeira

Iztēli pārsteidzošā mākslīgā Palmas sala (Palm Jumeirah), kas tiek dēvēta arī par astoto pasaules brīnumu, aizstiepjas no līča piekrastes uz dzīļu pusi. Šis unikālais projekts, kurā iemiesojušās visdrosmīgākās arhitektu un inženieru idejas, uzcelts palmas formā, uz kuras septiņpadsmit „zariem” atrodas privātas villas, apartamenti, un biroju kompleksi.
Salu ar “mēnesi” (mākslīgā barjera, kas ietver un aizsargā Palmu no jūras stihijas) savieno tunelis.
“Mēness” barjera ir visas salas sastāvdaļa – visai plaša, turklāt uz tās ir uzceltas arī krāšņas un majestātiskas 5* kūrortviesnīcas ar pludmalēm, kuras atrodas “mēneša” iekšpusē, un tāpēc tur nekad nav stipras viļņošanās. Turpat ir arī jaunais ūdensatrakciju parks „Aquaventure”, kas celts un iekārtots, izmantojot visjaunākos zinātnes sasniegumus. Līdz Dubaijas centram var nokļūt ar viesnīcas bezmaksas transferu vai taksometru.

Dubaija-Džebelalī

Džebel Alī rajons (Jebel Ali) Dubaijas pilsētā aizņem daļu piekrastes uz dienvidrietumiem no Džumeiras. Līdz lidostai no Džebel Alī ir 45 km, līdz pilsētas centram var nokļūt 40 minūtēs – braucot ar automašīnu. Rajonā plašu teritoriju ar krāšņu zaļās dabas masīvu aizņem 5* pludmales kūrorts “Jebel Ali Golf Resort un SPA” – tur bez viesnīcām ir arī golfa klubs, jahtklubs, zirgu kompleksi un laukumi izjādēm. Netālu – šaušanas klubs un kartinga trase amatieriem. Kūrortam tuvākais tirdzniecības centrs “Ibn Battuta Mall” ir 20 minūšu braucienā. Blakus kūrortam – iepretim tā pludmales līnijai – jūrā tiek veidota mākslīgā Palm Jebel Ali sala, uz kuras tiek plānots uzcelt 28 viesnīcas.

Šārdža

Tas ir trešais lielākais emirāts valstī. Šardža ir 16 km gara, tā plēšas pa piekrasti blakus Persijas līcim. Kopš seniem laikiem Šardža bija viens no pilsētas bagātākajiem rajoniem, un pirms 19. gadsimta sākuma – visnozīmīgākā osta visā Persijas līcī. Šodien tā ir mūsdienīga pilsēta, kurai apkārt ir bezgalīgs tuksnesis un kura glabā lielu vēsturisko mantojumu. Viena no pārsteidzošākajām šī emirāta vietām ir 100 m gara strūklaka, kas atrodas Kalida lagūnas (Khalid Lagoon) vidū un simbolizē naftas tvaiku, kurš ir atnesis valstij milzīgu bagātību un labklājību. 1998. gadā „UNESCO” atzina Šardžu par arābu pasaules kultūras galvaspilsētu. Liels muzeju un arābu stila arhitektūras ēku skaits ir pierādījums tam, ka šī valsts pievērš lielu uzmanību savai kultūrai. Emirāta labākais vēstures muzejs un lielākā un skaistākā Faisala mošeja (Faisal mosque) tika ierīkota šajā pilsētā.

Šardža emirāts ir islāma kultūras veicinātājs valsts modernā konteksta ietvaros. Lai uzturētu arābu garu, ir aizliegts pārdot alkoholiskos dzērienus visā emirāta teritorijā. Alkohola lietošana ir aizliegta sabiedriskās vietās, tomēr savs numurs viesnīcā tiek uzskatīts par privāto teritoriju. Lielākā daļa no viesnīcām atrodas jūras krastā vai netālu no tā, tādējādi šo viesnīcu iemītnieki var izbaudīt sauli un jūru.

Adžmāna

Adžmāna  ir mazākais no septiņiem AAE emirātiem. Teritorija – 260 kvadrātkilometri. Iedzīvotāju skaits – aptuveni 235 000 cilvēku. Tas pastāvīgi palielinās, ieplūstot iedzīvotājiem no Dubaijas un Šārdžas emirātiem. Galvenās rūpniecības nozares: zvejniecība un kuģubūve. Ir saglabājušās kuģubūves darbnīcas, kurās arī mūsdienās tiek būvētas tradicionālās arābu laivas – “dhow”.
Slavenais 18.gs. būvētais Adžmānas forts līdz pat 20.gs. 70. gadiem kalpoja par šeiha rezidenci, bet tagad tajā atrodas Adžmānas policijas Galvenā pārvalde. Kopš 1981. gada fortā darbojas arī Adžmānas muzejs. Tā ekspozīciju veido arheoloģiskie atradumi, seni manuskripti, ieroču kolekcija, kā arī tradicionālie arābu interjeri un tirgus.

Rāselhaima

Šis emirāts atrodas vistālāk valsts ziemeļos. Vienlaikus tas ir visauglīgākais, kā arī viens no skaistākajiem AAE emirātiem. Nelielajā 1700 kvadrātkilometru teritorijā valda satriecoša dabas ainavu un dabas objektu daudzveidība. Labvēlīgais klimats un auglīgās augsnes ļauj šo emirātu saukt par īstu plaukstošu oāzi, kurā tomēr netrūkst arī tuksnešu.
Rāselhaimai, kuras iedzīvotāju skaits ir aptuveni 300 000 iedzīvotāju, ir slavena ar tirdzniecību saistīta vēsture. Tieši Rāselhaimas teritorijā atradās senā Džulfāras pilsēta – plaukstošs pērļu tirdzniecības centrs. Rāselhaimas osta tika uzskatīta par labāko piekrastē, bet jūras lietas bija viena no galvenajām pilsētas iedzīvotāju nodarbēm.

Fudžeira

Tas ir jaunākais no visiem emirātiem, jo līdz pat 1953. gadam bija Šārdžas emirāta sastāvā. Arī vienīgais no emirātiem, kurš saskaras ar Indijas okeāna ūdeņiem (Omānas līcī). Tā teritorija ir 1150 kvadrātkilometri, bet iedzīvotāju skaits aptuveni 130 000. Fudžeira ir ļoti gleznaina zeme ar pakalniem un klinšainiem kalniem, jaukiem līčiem un sudrabotām smilšu pludmalēm.
Emirātā ir daudz vēsturisku vietu. Fudžeiras pilsētā atrodas sena forta drupas. Vietējā muzejā eksponēta arheoloģisko atradumu galerija, starp kuras eksponātiem ir priekšmeti pat no aizvēsturiskām cilvēku apmetnēm. Šīs apmetnes tika atklātas netālu no tagadējām Kidfas un Bitnas apdzīvotajām vietām. Nedaudz tālāk uz ziemeļiem no Fudžeiras pilsētām atrodas piejūras pilsētiņas Baddija un Dibba. Netālu no Baddijas var apskatīt senāko AAE teritorijā māla kleķa mošeju.
Fudžeira ir lielisks kūrorts ar attīstītu infrastruktūru, īsta zemūdens peldēšanas mīļotāju paradīze.

Viesnīcu specifika

Katrā emirātā ir savas iestādes, kas ir atbildīgas par viesnīcu klasifikāciju un kontroli. Dažos emirātos ir daudz pilsētas tipa viesnīcu, kas iekārtotas diezgan pieticīgi; to interjers ir vienkāršs, bet platība – neliela. Ir svarīgi zināt, ka reģistrēšanās laikā viesnīcās AAE tūristiem, iespējams, nāksies iemaksāt depozītu par papildu pakalpojumiem, kas tiek sniegti viesnīcās. Viesnīcās, kuras atrodas Šardžas (Sharjah) emirātā, ir spēkā likums, kurš aizliedz alkohola lietošanu, tā kā šeit nav nekādas iespējas iegādāties alkoholiskos dzērienus un ir arī aizliegts uzglabāt tos savā viesnīcas numurā. Alkohola nav arī dažās viesnīcās citos emirātos.

Kur nakšņot?

Līdzīgi Piedāvājumi

Francija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Havana Kuba

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Itālija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...