Apvienotie Arābu Emirāti (AAE) atrodas Arābijas pussalas dienvidaustrumos. Ziemeļrietumos AAE ir robeža ar Kataru, austrumos ar Saūda Arābiju, bet dienvidos ar Omānu. Apvienotie Arābu Emirātu krastus apskalo Persijas jūras līča un Omānas līča ūdeņi. Valsts krasta līnijas garums ir 700 km, no tiem 600 km ir gar Persijas jūras līci un 100 gar Omānas līci. Valsts nelielajā teritorijā vērojamas visdažādākās Tuvo Austrumu reģiona dabas ainavas – smilšu un smilšu-grants tuksneši ar zaļojošām oazēm.
Galvaspilsēta: Abū Dabī.
Valsts valoda: arābu.
Valūta: AAE dirhēms un filsi (sīknauda).
Klimats: Valstī valda sauss subtropu klimats, tāpēc gadā ir aptuveni 350 saulainas dienas. Lietus ir reta dabas parādība, kas lielākoties vērojama ziemas periodā (februārī-martā), turklāt, naktīs. Gada nokrišņu norma ir aptuveni 130 mm, bet sausākos gados ne vairāk par 30 mm. Vidējā dienas temperatūra janvārī ir 24-26°С, bet vasaras laikā: +45-48°С. Vidējais gaisa mitrums: 50-60%, bet vasaras un rudens sezonās – pat līdz 90%. Labākais laiks atpūtai AAE ir no oktobra līdz aprīlim (ieskaitot). Tomēr arī vasaras laikā tur var brīnišķīgi atpūsties: viesnīcās darbojas spēcīgas gaisa kondicionēšanas sistēmas, bet baseinos ūdens tiek speciāli atdzesēts. Turklāt vasarā AAE tiek rīkoti daudzi festivāli un svētki. Ziemas sezonā vērts paņemt sev līdzi svīteri vai vieglas virsdrēbes, jo vakaros laiks var būt diezgan pavēss – pat līdz +12-15°С piekrastē, bet kalnos un tuksnesī temperatūra var noslīdēt arī līdz +5°С. Ūdens temperatūra Persijas jūras līcī vasarā ir +33°C un augstāka, bet ziemas sezonas laikā valsts dienvidos ūdens temperatūra ir +22-24° C. Savukārt ziemeļos tā var nokristies pat līdz +16°С. Vismaigākais klimats valda Fudžeiras emirātā, kas atrodas pie Omānas līča, Indijas okeāna piekrastē. Vasarā tur nav ārkārtīgi karsts, bet ziemas laikā ir siltāks nekā citviet valsts teritorijā.
Atpūtas ilgums: 8 naktis.
Cenas ir atbilstoša izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.
Cenā iekļauts:
Lidojums Rīga – AAE- Rīga;
Nodokļi un nodevas;
Katram rokas bagāža 5 kg un nododamā bagāža līdz 20 kg;
Transfērs lidosta – viesnīca- lidosta;
Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;
Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.
Ierodoties AAE lidostā, Jūs sagaidīs gids un tālāk ar transfēru nonāksiet izvēlētajā viesnīcā!
Pievienotā bilde ir no tūroperatora Novatours mājaslapas.
Vēsture
Jau pirms 5000 gadu pašreizējā AAE teritorijā, Omānas līča krastā zēla civilizācija. 7. gadsimtā Omānas līci sasniedza islāms un kļuva par dominējošo reliģiju. Viduslaikos šī teritorija bija Rietumeiropai un Tālajiem Austrumiem nozīmīgs tirdzniecības krustpunkts. Kopš 16. gadsimta Omānas līci apdzīvoja pirāti, kas apgrūtināja tirdzniecību Persijas līcī. Tieši tad izveidojās pirmie Emirāti. 1853. gadā galvenie Emirāti parakstīja miera līgumu ar Lielbritāniju, kas padarīja Lielbritāniju par Emirātu atbalstītāju. 1971. gadā pēc tam, kad Lielbritānija lauza miera līgumu, galvenie Emirāti nodibināja savienību un nodēvēja to par Apvienotajiem Arābu Emirātiem.
Reliģija un valoda
Valsts reliģija ir islāms. Lielākā daļa valsts iedzīvotāju ir musulmaņi (96%).
Valsts valoda – arābu, bet plaši izplatīta (īpaši uzņēmējdarbībā) ir angļu valoda.
Darba laiks
AAE darba nedēļa sākas svētdien un beidzas ceturtdien, kaut gan dažas iestādes strādā arī sestdienās. Bankas ir atvērtas no 8:00 rītā līdz 15:00 pēcpusdienā no sestdienas līdz trešdienai. Pilsētas teritorijā ir daudz bankomātu. Veikali ir atvērti katru dienu no 9:00 rītā līdz 10 vakarā, izņemot piektdienas, kad veikali ir atvērti pēcpusdienā.
Dzeramnauda
Pakalpojumu sektorā dzeramnauda ir viens no iztikas papildlīdzekļiem, taču dzeramnaudas tradīcijas Apvienotajos Arābu Emirātos praktiski ir tādas pašas kā visā pasaulē. Ja restorāna rēķinā nav iekļauta dzeramnauda, tad ir pieklājīgi atstāt 10-15 procentus no rēķina summas.
Transports
Viens no labākajiem veidiem, kā apskatīt Apvienotos Arābu Emirātus, ir automašīnas noma. Jums būs nepieciešama kredītkarte un vadītāja apliecība, un dažreiz arī divas pases tipa fotogrāfijas. Turklāt labs ceļošanas variants ir ceļošana ar autobusiem un mikroautobusiem. Tomēr ir vērts atcerēties, ka sastrēgumstundas nav labākais laiks ceļošanai pilsētas teritorijā, īpaši Dubaijā.
Suvenīri
Apvienotie Arābu Emirāti ir slaveni ar greznību, tāpēc nevajadzētu paiet garām zeltlietu vai kažokādas veikaliem. Dubaijā ir vērts painteresēties par visām greznumlietām, tāpēc ka tās netiek apliktas ar pievienotās vērtības nodokli – tātad smaržas, zelts, kažokādas, persiešu paklāji un kašmirs šeit ir lētāki nekā Eiropā.
Noderīga informācija
Valstī azartspēles ir aizliegtas. Alkoholiskie dzērieni tiek pārdoti tikai tiem, kas apmetušies viesnīcās – restorānu un bāru apmeklētājiem. Šārdžas emirātā valda “sausais likums”. Valstī ir vairāki veikali, kuros ārzemnieki var iegādāties alkoholiskos dzērienus.
Ieejot mošejā un mājās, jānovelk apavi. Nedrīkst iet pa priekšu tiem, kas skaita lūgšanas.
Ramadāna – musulmaņu gavēņa – laikā nedrīkst no saules lēkta līdz saulrietam ēst, dzert un smēķēt sabiedriskās vietās un uz ielas. Šie noteikumi neattiecas uz tiem tūristiem, kas diennakts gaišajā laikā ietur maltītes viesnīcās, kurās apmetušies. Īpaša vērība jāpievērš apģērbam.
Soda nauda par atkritumu (papīru, izsmēķu u.tml.) izmešanu uz ietves vai ielas ir 500 dirhēmi. Arī tad, ja vienkārši esat aizmetuši kaut ko garām urnai.
Īpaši uzstājīga uzmanības pievēršana sievietei var beigties ar ieslodzījumu vai soda naudu. Lamāšanās sabiedriskā vietā un draudu izteikšana sarunu biedram var beigties ar ieslodzījumu.
Ko apskatīt?
Bastakijas rajons
Šis rajons Jums liks justies tā, it kā Jūs būtu aizbēguši dažus gadsimtus atpakaļ. Netālu no mūsdienīgas un ļoti intensīvas Dubaijas Jūs varat atrast vecu tirgotāju un zvejnieku pilsētu. Šī vieta ir slavena ar tās tradicionālo arhitektūru, un mūsdienās šeit Jūs varat atrast burvīgas kafejnīcas un mākslas galerijas. Ir arī iespējams atklāt tekstila ražotājus, kas piedāvā visskaistāko un izcilāko arābu kvalitātes audumu. Pastaigājoties pa rajonu, apstājieties, lai izpētītu vecās Dubaijas sienas atliekas, kas ir celtas no ģipša un korāļiem. Tie, kas vēlas atpūsties, var paņemt laivu ar nosaukumu „Abra” un apbrīnot skatus pāri Dubaijas ostai.
Džumeira Palma
Džumeira Palma ir pasaulē lielākā mākslīgā sala, un tā sastāv no divu kilometru gara stumbra, kroņa, kas izveidots no 17 zariem un apkārt esoša pusloka. Pirmajai no trim šāda veida salām, kas veido “Palmu triloģiju”, kuras autors ir kompānija “Nakheel”, sekos Džebelalī Palma un Deira Palma. Sekojot gadu ilgai priekšizpētei, Džumeira Palma tika uzsākta 2001. gadā, tajā pašā gadā tika uzsākta arī reklamācija. Sākot ar 2006. gada beigām, salas pirmās dzīvesvietas, kas sastādīja 4000 greznas villas un apartamenti, tika pakāpeniski nodotas. Kopš tā laika tika attīstīti salas tūrisma, brīvā laika pavadīšanas un mazumtirdzniecības elementi, radot iespaidīgu, pasaulslavenu dzīvošanas un tūrisma galamērķi.
Dou kuģis
Nav labāka veida piedzīvot un izpētīt Dubaiju un apkārtējos Emirātus kā no tradicionālajiem dou kuģu klājiem. Piedzīvojiet Dubaijas līča skatus un skaņas, esot uz tradicionālā dou kuģa klāja!
Al Aina
Al Aina reiz bija svarīga oāze karavānu ceļā, kas gāja no AAE uz Omānu. „Oāzes pilsētas” vēsture, emirātu mantojuma centrālā daļa un viena no pasaulē vecākajām pastāvīgi apdzīvotajām apmešanās vietām var tikt izpētīta, apmeklējot Al Ainas nocietinājumus (viens no kuriem tagad ir pārveidots par mākslas centru), Al Ainas Nacionālo muzeju un ceļojot uz aizvēsturiskajām kapu vietām Hilī nocietinājumā, kurš tiek uzskatīt par vairāk nekā 4000 gadu vecu.
Deiras zelta tirgus
Te Jums būs nepieciešamas saulesbrilles. Katru dienu Deiras tirgū juvelierizstrādājumu veikalu vitrīnās tiek izliktas vairāk nekā 25 tonnas zelta. Šeit Jūs atradīsiet ne vien savu sapņu juvelierizstrādājumus no dārgmetāla, bet arī juvelierus, kas nekavējoties pielāgos izvēlēto ķēdīti vai piedāvās unikālu rotu. Ja negrasāties neko pirkt, tad nepametiet Dubaiju, neapmeklējot zelta tirgu – to ir vērts redzēt. Turklāt Dubaijā zelts ir daudz lētāks nekā jebkur citur pasaulē. Nokļūt tirgū, kas atrodas Dubaijas līča austrumu pusē, var ar ūdens taksometru. Pirms nokļūšanas tirgū ieelpojiet svaiga gaisa malkus vai vienkārši atpūtieties vienā no līča laivām. Izmēģiniet vēl lielāku Deiras rajona steigu, palieciet tur pa nakti un kopā ar visu vietējo pūli un tūristiem izbaudiet ļoti možu ielas dzīvi vietējos restorānos un kafejnīcās.
Burdž Kalifa
Izskatās, ka Dubaija mēģina sevi pārspēt. Burdž Kalifa ir pasaulē augstākā celtne, kas sasniedz 828 metrus. Debesskrāpis tika oficiāli atklāts 2010. gadā kopā ar jauno 2 kvadrātkilometru platību, kurā ir biznesa centrs. Milzīgā celtne izmaksāja vairāk par 1,5 biljoniem ASV dolāru – lai segtu šo summu, Dubaijai bija jāpiesakās finansiālai palīdzībai. Apvienoto Arābu Emirātu prezidents Khalifa bin Zajed Al Nahījans palīdzēja īpaši daudz, tāpēc debesskrāpis tika nosaukts viņa vārdā. Ēkā ir iebūvēti pasaulē ātrākie lifti un augstākais restorāns 122. stāvā. Šeit viesi tiek aicināti apskatīt Dubaiju no 442 metru augstuma.
Pievienotā bilde ir no tūroperatora Novatours mājaslapas.
Kūrorti
Abū Dabī
Tas ir lielākais AAE emirāts un vienlaikus arī visas valsts galvaspilsēta. Emirāta teritorija ir 80 000 kvadrātkilometri, kas veido 87% no AAE platības. Abū Dabī emirātā jau 2000. g. dzīvoja vairāk nekā miljons cilvēku. Emirātā atrodas 95% AAE naftas iegulu un visas darbojošās dabasgāzes atradnes.Divas galvenās emirāta pilsētas ir Abū Dabī, kas atrodas Persijas līča piekrastē, un Ainas pilsēta-oāze, kas atrodas 150 km uz austrumiem no galvaspilsētas. Abū Dabī pilsētā 2008. gadā dzīvoja 860 000 cilvēku, bet Ainā 374 000 iedzīvotāju (2009.g. dati).
Abū Dabī ir viena no zaļojošākajām pilsētāsm Persijas līča krastā. Pilsētas centrā izveidoti parki ar lieliskām strūklakām un skulptūrām, kas vēsta par valsts vēsturi un kultūru. Ne velti Abū Dabī sauc par Persijas līča Dārzu pilsētu. Pēdējo gadu desmitu laikā Abū Dabī ir kļuvusi par vienu no pasaules greznākajām pilsētām. Abū Dabī ir moderns tūrisma un tirdzniecības, sporta un atpūtas centrs, kas saglabājis savu austrumniecisko šarmu.
Mākslīgā Jāsas sala, kuras grandiozais tūrisma projekts pamatos tika realizēts laikā no 2006. līdz 2009. gadam, ietilpst Abū Dabī pilsētas robežās. Patlaban sala zināma kā viens no AAE izklaides lielajiem centriem un vienlaikus ir ļoti iespaidīga gan viesnīcu, gan tūrisma infrastruktūras ziņā. Mākslīgajā salā ir pludmale, darbojas ūdens izpriecu parks “Yas Waterworld”, vilina “Ferrari World Abu Dhabi” tematiskais parks, sacīkšu trase un tirdzniecības centrs, zīmolu veikali, kafejnīcas un grezni restorāni.
Arī Sādijātas ir mākslīga – tā atrodas vien 7 minūšu braucienā no Abū Dabī centra un šīs pilsētas starptautiskās lidostas. Patlaban sala piedzīvo straujas attīstības periodu, topot par vienu no pasaules līmeņa labākajiem kūrortiem. Drīzumā Sādijātas sala kļūs par Abū Dabī pilsētas vietu, kur koncentrēsies izcilākie valsts kultūras objekti, piemēram, šeiha Zaīda vārdā nosauktais Valsts muzejs, Abū Dabī Luvras muzejs, Abū Dabī Gugenheima muzejs un Jūras muzejs.
Dubaija
Tas ir viens no nozīmīgākajiem AAE emirātiem. Dubaija – tās ir tīras, plašas smilšu pludmales un silta tirkīzkrāsas jūra. Šeit saule spīd 350 dienas gadā, tāpēc atpūta pie jūras ir tūristu galvenā nodarbošanās. Taču Dubaijā var ne tikai peldēties un sauļoties. Aktīvas atpūtas mīļotāji var izmēģināt dažādus ūdenssporta veidus – gan niršanu, gan zemūdens peldēšanu, gan zvejošanu no kuģa atklātā jūrā. Daudzās piekrastes viesnīcās ir gan tenisa, gan skvoša korti, kā arī atveseļošanas un jūras terapijas SPA centri. Dubaijā ir arī unikāli golfa laukumi, kuru dēļ pilsētu dēvē par Tuvo Austrumu sporta galvaspilsētu. Golfa klubi šeit atbilst starptautisko čempionātu prasībām. Tie, kas ilgojas pēc ziemas, šeit atradīs labiekārtotas slidotavas un segtu slēpošanas trasi ātriem nobraucieniem.
Dubaijas Līcis, kura garums ir 14 km, sadala pilsētu divās daļās – Deira (Vecā Dubaija) un Bur Dubaija. Deirā atrodas tirdzniecības un darījumu centri, kā arī pilsētas tipa viesnīcas – tās no jūras šķir būtisks attālums. Līča otrajā pusē – Bur Dubaijas rajonā atrodas Džumeira – jaunākā un krāšņākā kūrorta zona. Šajā piekrastes zonā izvietotas visgreznākās viesnīcas un neparastākie arhitektūras veidojumi. Vairums Džumeiras viesnīcu atrodas jūras krastā, tā ka tur var baudīt ne tikai viesnīcas pakalpojumu augsto kvalitāti, bet arī brīnumjaukās smilšu pludmales, svelmējošo dienvidu sauli, bet vienā no viesnīcas restorāniem – arī vērot neatkārtojamo saulrietu.
Džumeira (Dubai Jumeirah)
Džumeira (Dubai Jumeirah) ir atpūtas zona un rajons, kur Dubaijā koncentrētas visprestižākās pludmales kūrortviesnīcas. Te var pamielot acis ar slaveno Dubaijas „Buru” – viesnīcu „Burj Al Arab”, paklaiņot un atpūsties tirdzniecības-izklaides kompleksā “Souk Madinat”, kur ir daudz boutique tipa veikalu, restorānu un kafejnīcu, apmeklēt Džumeiras mošeju – klasisku arābu arhitektūras paraugu. Tie tūristi, kas apmetušies kādā no pilsētas viesnīcām, var ar taksi vai sabiedrisko transportu doties uz labiekārtoto Jumeira Beach Park pludmali. Šī līča ūdens spogulis ir ideāli piemērots, lai nodarbotos ar jebkuru ūdenssporta veidu – vējdēli, ūdensmotociklu, ūdensslēpēm. Džumeirā uzcelts slavenais “Wild Wadi” ūdensatrakciju parks – tajā lieliski atpūsties var gan pieaugušie, gan bērni.
Piekrastes rajons Dubaija Marina (Dubai Marina) – tā ir unikāla „pilsēta pilsētā”, kas sevī ietver elitāras klases rezidences un atpūtas vietas, jauno, ļoti moderno tirdzniecības centru „Dubai Marina Mall”, metro stacijas, greznus boutique veikalus, restorānus un kafejnīcas, kas stiepjas visa mākslīgi celtā kanāla krastmalas garumā. Rajona pašā centrā atrodas jahtu osta – atvērta Persijas līča ūdeņiem. Pastaigu mīļotāji spēs novērtēt tieši pastaigām domāto bulvāri The Walk, bet gardēži – bagātīgo izvēli, ko sniedz restorāni, piedāvājot visdažādāko pasaules virtuvju ēdienus. Līdz plašajai, „mežonīgajai” balto smilšu pludmalei, no kuras ir lēzena ieeja jūrā, var aiziet kājām.
Dubaija-The Palm Džumeira
Iztēli pārsteidzošā mākslīgā Palmas sala (Palm Jumeirah), kas tiek dēvēta arī par astoto pasaules brīnumu, aizstiepjas no līča piekrastes uz dzīļu pusi. Šis unikālais projekts, kurā iemiesojušās visdrosmīgākās arhitektu un inženieru idejas, uzcelts palmas formā, uz kuras septiņpadsmit „zariem” atrodas privātas villas, apartamenti, un biroju kompleksi.
Salu ar “mēnesi” (mākslīgā barjera, kas ietver un aizsargā Palmu no jūras stihijas) savieno tunelis.
“Mēness” barjera ir visas salas sastāvdaļa – visai plaša, turklāt uz tās ir uzceltas arī krāšņas un majestātiskas 5* kūrortviesnīcas ar pludmalēm, kuras atrodas “mēneša” iekšpusē, un tāpēc tur nekad nav stipras viļņošanās. Turpat ir arī jaunais ūdensatrakciju parks „Aquaventure”, kas celts un iekārtots, izmantojot visjaunākos zinātnes sasniegumus. Līdz Dubaijas centram var nokļūt ar viesnīcas bezmaksas transferu vai taksometru.
Dubaija-Džebelalī
Džebel Alī rajons (Jebel Ali) Dubaijas pilsētā aizņem daļu piekrastes uz dienvidrietumiem no Džumeiras. Līdz lidostai no Džebel Alī ir 45 km, līdz pilsētas centram var nokļūt 40 minūtēs – braucot ar automašīnu. Rajonā plašu teritoriju ar krāšņu zaļās dabas masīvu aizņem 5* pludmales kūrorts “Jebel Ali Golf Resort un SPA” – tur bez viesnīcām ir arī golfa klubs, jahtklubs, zirgu kompleksi un laukumi izjādēm. Netālu – šaušanas klubs un kartinga trase amatieriem. Kūrortam tuvākais tirdzniecības centrs “Ibn Battuta Mall” ir 20 minūšu braucienā. Blakus kūrortam – iepretim tā pludmales līnijai – jūrā tiek veidota mākslīgā Palm Jebel Ali sala, uz kuras tiek plānots uzcelt 28 viesnīcas.
Adžmāna
Adžmāna ir mazākais no septiņiem AAE emirātiem. Teritorija – 260 kvadrātkilometri. Iedzīvotāju skaits – aptuveni 235 000 cilvēku. Tas pastāvīgi palielinās, ieplūstot iedzīvotājiem no Dubaijas un Šārdžas emirātiem. Galvenās rūpniecības nozares: zvejniecība un kuģubūve. Ir saglabājušās kuģubūves darbnīcas, kurās arī mūsdienās tiek būvētas tradicionālās arābu laivas – “dhow”.
Slavenais 18.gs. būvētais Adžmānas forts līdz pat 20.gs. 70. gadiem kalpoja par šeiha rezidenci, bet tagad tajā atrodas Adžmānas policijas Galvenā pārvalde. Kopš 1981. gada fortā darbojas arī Adžmānas muzejs. Tā ekspozīciju veido arheoloģiskie atradumi, seni manuskripti, ieroču kolekcija, kā arī tradicionālie arābu interjeri un tirgus.
Fudžeira
Tas ir jaunākais no visiem emirātiem, jo līdz pat 1953. gadam bija Šārdžas emirāta sastāvā. Arī vienīgais no emirātiem, kurš saskaras ar Indijas okeāna ūdeņiem (Omānas līcī). Tā teritorija ir 1150 kvadrātkilometri, bet iedzīvotāju skaits aptuveni 130 000. Fudžeira ir ļoti gleznaina zeme ar pakalniem un klinšainiem kalniem, jaukiem līčiem un sudrabotām smilšu pludmalēm.
Emirātā ir daudz vēsturisku vietu. Fudžeiras pilsētā atrodas sena forta drupas. Vietējā muzejā eksponēta arheoloģisko atradumu galerija, starp kuras eksponātiem ir priekšmeti pat no aizvēsturiskām cilvēku apmetnēm. Šīs apmetnes tika atklātas netālu no tagadējām Kidfas un Bitnas apdzīvotajām vietām. Nedaudz tālāk uz ziemeļiem no Fudžeiras pilsētām atrodas piejūras pilsētiņas Baddija un Dibba. Netālu no Baddijas var apskatīt senāko AAE teritorijā māla kleķa mošeju.
Fudžeira ir lielisks kūrorts ar attīstītu infrastruktūru, īsta zemūdens peldēšanas mīļotāju paradīze.
Rāselhaima
Šis emirāts atrodas vistālāk valsts ziemeļos. Vienlaikus tas ir visauglīgākais, kā arī viens no skaistākajiem AAE emirātiem. Nelielajā 1700 kvadrātkilometru teritorijā valda satriecoša dabas ainavu un dabas objektu daudzveidība. Labvēlīgais klimats un auglīgās augsnes ļauj šo emirātu saukt par īstu plaukstošu oāzi, kurā tomēr netrūkst arī tuksnešu.
Rāselhaimai, kuras iedzīvotāju skaits ir aptuveni 300 000 iedzīvotāju, ir slavena ar tirdzniecību saistīta vēsture. Tieši Rāselhaimas teritorijā atradās senā Džulfāras pilsēta – plaukstošs pērļu tirdzniecības centrs. Rāselhaimas osta tika uzskatīta par labāko piekrastē, bet jūras lietas bija viena no galvenajām pilsētas iedzīvotāju nodarbēm.
Šārdža
Tas ir trešais lielākais emirāts valstī. Šardža ir 16 km gara, tā plēšas pa piekrasti blakus Persijas līcim. Kopš seniem laikiem Šardža bija viens no pilsētas bagātākajiem rajoniem, un pirms 19. gadsimta sākuma – visnozīmīgākā osta visā Persijas līcī. Šodien tā ir mūsdienīga pilsēta, kurai apkārt ir bezgalīgs tuksnesis un kura glabā lielu vēsturisko mantojumu. Viena no pārsteidzošākajām šī emirāta vietām ir 100 m gara strūklaka, kas atrodas Kalida lagūnas (Khalid Lagoon) vidū un simbolizē naftas tvaiku, kurš ir atnesis valstij milzīgu bagātību un labklājību. 1998. gadā „UNESCO” atzina Šardžu par arābu pasaules kultūras galvaspilsētu. Liels muzeju un arābu stila arhitektūras ēku skaits ir pierādījums tam, ka šī valsts pievērš lielu uzmanību savai kultūrai. Emirāta labākais vēstures muzejs un lielākā un skaistākā Faisala mošeja (Faisal mosque) tika ierīkota šajā pilsētā.
Šardža emirāts ir islāma kultūras veicinātājs valsts modernā konteksta ietvaros. Lai uzturētu arābu garu, ir aizliegts pārdot alkoholiskos dzērienus visā emirāta teritorijā. Alkohola lietošana ir aizliegta sabiedriskās vietās, tomēr savs numurs viesnīcā tiek uzskatīts par privāto teritoriju. Lielākā daļa no viesnīcām atrodas jūras krastā vai netālu no tā, tādējādi šo viesnīcu iemītnieki var izbaudīt sauli un jūru.
Viesnīcu specifika
Katrā emirātā ir savas iestādes, kas ir atbildīgas par viesnīcu klasifikāciju un kontroli. Dažos emirātos ir daudz pilsētas tipa viesnīcu, kas iekārtotas diezgan pieticīgi; to interjers ir vienkāršs, bet platība – neliela. Ir svarīgi zināt, ka reģistrēšanās laikā viesnīcās AAE tūristiem, iespējams, nāksies iemaksāt depozītu par papildu pakalpojumiem, kas tiek sniegti viesnīcās. Viesnīcās, kuras atrodas Šardžas (Sharjah) emirātā, ir spēkā likums, kurš aizliedz alkohola lietošanu, tā kā šeit nav nekādas iespējas iegādāties alkoholiskos dzērienus un ir arī aizliegts uzglabāt tos savā viesnīcas numurā. Alkohola nav arī dažās viesnīcās citos emirātos.
Kur nakšņot?