Turcija

Home > Tour > Turcija

Turcija, oficiālais nosaukums Turcijas Republika, ir Eirāzijas valsts. Turcijas teritorijā atrodas Marmora jūra, caur kuru ir novilkta ģeogrāfiskā robeža starp Āziju un Eiropu, tādēļ Turcija ir valsts, kas atrodas divās pasaules daļās. Pateicoties tās ģeogrāfiskajam novietojumam starp divām pasaules daļām, tās kultūra ir austrumnieku un rietumnieku kultūru īpatnējs sajaukums.

Lidojumi notiek uz Turcijas kūrorta centru Antāliju (Antalja), kas atrodas Vidusjūras piekrastē. Galvenā priekšrocība Turcijas kūrortam ir plašā viesnīcu izvēle. Peldēšanās sezona ilgst no maija līdz rudenim. Antaljas apvidus ir noslēgts no ziemeļu vēsajiem vējiem, un tam ir raksturīgs tipisks Vidusjūras klimats ar karstu, sausu vasaru un vidēji siltu un lietainu ziemu. Aptuveni 300 dienas gadā ir saulainas, jūras ūdens temperatūra nekad nenokrīt zemāk par 15 °C, un vasarā tas ir ap 29 °C. Jūlijā un augustā gaisa temperatūra ir ap 45 °C.

Ierodoties Antālijas lidostā, Jūs sagaidīs gids un tālāk ar transfēru nonāksiet izvēlētajā viesnīcā.

Cenā iekļauts:

Lidojums Rīga –Antālija– Rīga

Nodokļi un nodevas;

Katram rokas bagāža 5 kg un nododamā bagāža līdz 20 kg;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Ceļojumam derīgs dokuments ir tikai pase.

Pases derīguma termiņam jābūt vismaz sešus mēnešus uz priekšu pēc ceļojuma atgriešanās datuma.

Atpūtas ilgums 3 līdz 14 naktis.

Ceļojumi pieejami no aprīļa līdz oktobrim.

Cena personai sākot no 229,00 Eiro.

Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Ierodoties viesnīcās, būs iespēja iepazīties un rezervēt tūroperatora piedāvātās ekskursijas par papildus samaksu.

Turcija pārliecinoši ir populārākā valsts starp vasaras piedāvātajiem ceļojuma galamērķiem. Šeit ir iespēja baudīt lielisku atpūtu. Ir pieejam liela viesnīcu izvēle, sākot jau ar pilsētas tipa pašai zemākajai kategorijai līdz augstākās kategorijas viesnīcu kompleksiem, kas atrodas Jūras krastā. Arī piedāvātie ēdināšanas veidi ir dažādi- ar vai bez brokastīm, ar vakariņām vai visām ēdienreizēm. Lielākā daļa viesnīcu, jau sākot no 3 zvaigznēm piedāvā ēdināšanas sistēmu “viss iekļauts”, kas ir vispieprasītākā. Vidusjūras siltais ūdens, karstā saule, daudzveidīgā turku virtuve, naktsklubi, pirtis, turku masāžas un visdažādākās izklaides ir liels vilinājums ceļotājiem.

Antālijas pilsēta ir gleznais un komfortabls kūrorts, kas saglabājis savu senatnes valdzinājumu. Pilsētas vēsture ir saistīta ar neskaitāmiem mītiem un zudušo civilizāciju noslēpumiem. Tūristus piesaista noslēpumainā Vecpilsēta ar šaurām ieliņām , vēstures pieminekļi un pasaulē populārs arheoloģijas  muzejs.  Antālijas kūrortā ir aukstas klases viesnīcas, sporta kompleksi, nakts bāri un izsmalcināti veikali. Kūrorta piekrastes viesnīcu ķēde stiepjas vairāku kilometru garumā.

Kemeras kūrorts atrodas 45 km no Antālijas. To no vienas puses ieskauj ar priežu mežiem apauguši kalni, no otras puses pludmale ar neparasti dzidru Vidusjūras ūdeni. Kemeras pludmalēs ir olīvkoki, priežu audzes un palmas. Te pulcējas daudz buru sporta, jahtu un dažādu ūdens sporta cienītāju. Kūrortā ir viens no lielākajām Turcijas jahtu piestātnēm. 17 km uz rietumiem no Kemeras  un 75 km no Atālijas atrodas Tekirova, kas ir augošs kūrorts ar lieliem viesnīcu kompleksiem. Kūrortā atrodas viena no skaistākajām pludmalēm Turcijas Rivjērā.

Beleka ir kūrorta centrs ar pašām greznākajām un mūsdienīgākajām viesnīcām Turcijas piekrastē. Tā ir ideāli piemērota vieta sportam un aktīvās atpūtas baudītājiem, jo šeit pieejami volejbola un futbola laukumi, tenisa korti, lieliski baseini un reģionā lielākais golfa komplekss. Belekā dominē lieliska atmosfēra, interesanta un neatkārtojama arhitektūra. Apkārtni ieskauj priežu sili, olīvu audzes un palmu plantācijas.

Lara atrodas 20 km uz austrumiem no Antālijas, to sauc arī par jauno Turcijas Antāliju. Turcijas kūrortu vidū Lara izceļas ar ievērības  cienīgu objektu pārpilnību, kurus vērts apmeklēt. Netālu atrodas antīkās senatnes vietas, ūdens atrakciju parki un tirdzniecības centri. Laras smilšainās pludmales austrumu pusē tek Djudenas upe ar iespaidīgu ūdenskritumu, bet vietu apvij kalnu masīvu brīnumainais skaistums. Larā izvietotie viesnīcu kompleksi vilina tūristus izbaudīt plašās pludmales, bagātīgo un daudzveidīgo pakalpojumu klāstu, lieliskas izklaides programmas kā lieliem, tā arī mazajiem atpūtniekiem.

Side ir neliela kūrorta pilsēta valsts dienvidos pie Vidusjūras un atrodas 75 km no Antālijas. Piekrastē atrodas viena no senākajām un gleznainākajām Turcijas drupām, bet netālu no tām atrodas mūsdienīgi tūrisms kompleksi un brīnišķīgas smilšu pludmales. Tuvāk tirdzniecības centram lielas Side teātra drupas. Ar savu diženumu pārsteigs arī Apollona un Atēnas dievnami.

Alānija ir mūsdienīgs Vidusjūras kūrorts, kas atrodas 130 km attālumā uz austrumiem no Antālijas, Tartu kalnu piekājē. To ieskauj citrusu koku dārzi un banānu plantācijas. Brīnišķīgi skaitā osta, balto smilšu pludmale, debeszilais ūdens un Tauru kalni, kas pakāpeniski nolaižas līdz jūrai, veido vienotu harmoniju. Alānija ir populāra ar savu stalto, klinšaino zemesragu. Tā virsotni rotā lieliski saglabājies pilsētas cietoksnis, kuru ieskauj 6 km gara aizsargsiena. Alānijas vecpilsēta izvietota kalna nogāzē.

Ko apskatīt? 

Tūroperatori piedāvā ekskursijas, kuras par papildus samaksu var izvēlēties ierodoties viesnīcā, un katram kūrortam tiem var atšķirties, jo atrodas dažādās vietās.

Populārākie tūristu galamērķi Turcijā ir Pamukkale un Kapadokija.

Pamukkale ir viena no populārākajām Turcijas vietām. Tuvojoties pilsētai, redzami zaigojoši balti kalni. Vērojot tuvumā šo dabas fenomenu, pakalni atgādina sastingušu ūdenskritumu ar daudzām terasēm un kaskādēm. Minerālsāļiem bagātināts ūdens, kas izplūst no klints, ir veidojis sastingušās, pārakmeņojušās, žilbinoši baltās kaskādes. Katrā terasē ir neliels baseins, kur ūdens temperatūra nenokrītas zemāk par 37°C. Karstajā ūdenī veidojas kalcija oksīds, zemes virspusē tas sadalās oglekļa dioksīdā, kalcijā un ūdenī. Gaisa ietekmē izdalījies kalcijs sacietē, tā paplašinot šī dabas brīnuma terases. Dabas dzīļu ūdenī ir neliels dzelzs un sēra piejaukums, tāpēc vietām terases ir iekrāsojušās dzeltenos, sarkanos vai zaļos toņos. Turcijā klīst leģenda, ka, nopeldoties šajos ūdeņos, var kļūt jaunāks. Minerālie ūdeņi ir ļoti veselīgi ādai, tie attīra organismu.

Kapadokija ir viena no centrālās Antālijas unikālajām vietām dabas, vēstures un reliģijas jomā. Pirms miljoniem gadu no vulkānu lavas izveidojās jaunas mīkstas grunts masīvi. Dažādas iežu cietības, vēja un lietus ietekmes dēļ tapa dīvainas formas kalni-viens no pasaules dabas brīnumiem. Kapadokija ir pazemes labirintu pilsēta, kuras vēsture sniedzas 19. gs. pirms mūsu ēras. Dažādas tautas un arī turki veidoja tās mainīgo vēsturi. Slēpjoties no vajātājiem, labirintos patvērumu radīja pirmie kristieši, kas izveidoja kopienu un pirmos klosterus. Līdz mūsdienām atrastas aptuveni 60o klintīs izcirstas baznīcas. Pēdējie iedzīvotāji alas atstāja tikai 1923. gadā. Kapadokija ir viena no populārākajām vietām Turcijā. Goreme un Zelve- tie ir muzeji zem klajas debess ar neredzēti skaistiem klosteriem un agrās kristietības baznīcām. Kaimakli ir 4 kvadrātmetrus liela pazemes pilsēta ar juceklīgu labirintu.

Kur nakšņot?

Turcijā tiek piedāvātas dažādas naktsmītnes- viesnīcas, villas un apartamenti. Ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko naktsmītni pēc atrašanās vietas, numura veida un ēdināšanas tipa.

Piecu zvaigžņu:

Četru zvaigžņu:

Trīs zvaigžņu:

Divu zvaigžņu:

Līdzīgi Piedāvājumi

PUKETA Taizeme

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Apvienotie Arābu Emirāti (AAE)

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Zakinta Grieķija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...