fbpx

Kankūnas – Meksika

Home > Tour > Kankūnas – Meksika

Meksika – ir viena no eksotiskākajām un idilliskākajām vietām pasaulē. Tā atstās neizdzēšamu iespaidu uz ikvienu. Šī unikālā Latīņamerikas valsts ir slavena ar seno Acteku, Maiju un Olmeku civilizāciju dārgumiem, kuru leģendārās pilsētas piesaista valstij daudzus vēstures cienītājus.

Tie, kas vēlas atpūsties Meksikā, var peldēties debeszilajā Karību jūrā un baudīt Meksikas sauli smilšainajās pludmalēs, kas iekļautas pasaules labāko pludmaļu sarakstā. Šeit ir iespēja apbrīnot bagāto zemūdens pasauli gan dodoties izbraucienos ar kuģīšiem, gan apmeklējot zemūdens pasaules muzeju.

 

Kāpēc tieši Meksika?

Meksika ir iecienīta ne tikai dēļ mūzikas ritmiem, kurus izdzirdot vienmēr gribas paķert sombrero un doties uz deju grīdas, bet arī tādēļ, ka tā ir kultūras pilna valsts, kurā atvaļinājumu var apvienot ar daudz dažādām aktivitātēm un atpūtu.

Apmeklējiet seno Acteku un Maiju civilizācijas pieminekļus, kā arī galvenās Amerikas atklājēju pilsētas vēsturiski apdzīvotās vietas.

Kankūna ir viens no populārākajiem kūrortiem Meksikā – tā ir kā paradīze zemes virsū, ar balto smilšu pludmalēm un debeszilām lagūnām.

 

Neaizmirstiet Meksikā nobaudīt svaigas augļu sulas, kakao, hibiska tēju, karsto šokolādi un, protams, tekilu!

 

Klimats – Meksikas tropiskais piekrastes klimats ir ideāls atvaļinājumam. Karstā un mitrā sezona ilgst no maija līdz oktobrim. Kartsākie un lietainākie mēneši ir no jūnija līdz septembrim, kad vidējā gaisa temperatūra sasniedz +30°C un ūdens temperatūra sasniedz + 28°C.

Lai izvairītos no nokrišņiem, ceļojumā ieteicams doties no decembra līdz aprīlim, bet dodoties atpūtā šajā laika periodā nāksies samierināties ar lieliem tūristu pūļiem gan kūrortos, gan pie top apskates vietām.

Plaja Del Karmen –  netālu no Kankūnas, vien 55km attālumā no lidostas, atrodas kūrorts Plaja Del Karmena, kas iziet uz Karību jūras pasakaino piekrasti. Viens no populārākajiem kūrortiem, kurus iecienījuši atpūtnieki, kas meklē mirdzoši baltas pludmales, ar smaragdzaļu ūdeni un netālu esošu pilsētas kņadu. Šeit daiveri var apbrīnot koraļļu rifa skaistumu, ūdens sporta veidu cienītāji var traukties pretī viļņiem uz sērfa dēļa vai kaitiem. Mierīgās atpūtas cienītāji lieliski pavadīs laiku lieliskajā pludmalē, baudīt romantisku pastaigu pa promenādi jūras krastā, kurā izvietoti daudz dažādi veikaliņi, restorāni un nelielas viesnīcas. No šī kūrorta var viegli nokļūt līdz jebkurai Maiju Rivjēras vietai un iepazīties ar Meksikas unikālo kultūru.

 

Tulum –  populārs jauniešu kūrorts Maiju Rivjērā, Karību jūras piekrastē, kas pēdējos gados ir kļuvis īpaši populārs. Ne velti Tulum dēvē par maģisku pilsētu (“pueblo magico”) – to acumirklī aizrauj stilīgas viesnīcas, balto smilšu pludmales un Maiju civilizācijas mantojums.

 

Puerto Aventuras – kūrorts, kas atrodas Maiju Rivjēras centrā starp Tulum un Plaja Del Karmen, kuras vizītkarte ir balto smilšu pludmales, iespaidīgā jahtu piestātne (vienīgā starp Kankūnu un Belizu) un lepni golfa laukumi. Mēdz teikt, ka šis kūrorts ir mierīgs paradīzes stūrītis.

KANKŪNA – viens no viss apmeklētākajiem kūrortiem Meksikā, uz kuru katru gadu brauc atpūtnieki no visas pasaules.  To īpaši iemīlējuši amerikāņi, kanādieši un eiropieši. Jukatanas pussalas pilsēta atrodas fantastiskā vietā – pie sapņainās Karību jūras un tās baltajām pludmales smiltīm. Šeit ir strauji attīstījusies lielisku viesnīcu un pakalpojumu infrastruktūra – tā lieliski sader ar vietējo dzīvesveidu un interesantākajām vietām, kuras ir vērts apmeklēt.

Jukatanas pussalā, netālu no šīs pilsētas, ir ļoti daudz grandiozu vēstures pieminekļu, kultūras brīnumu un neatkārtojamu dabas stūrīšu. Jaunlaulātie bieži izvēlas Kankūnas tās neparastā skaistuma dēļ, lai baudītu medusmēnesi, vai, lai pavadītu neatkārtojamu atvaļinājumu. Kankūnas vienmēr apmierina ceļotāju vēlmes un ir sadalīta divās zonās – Zona Hotelera un vecpilsēta, kurā visbiežāk apmetas tūristi.

 

KANKŪNAS VECPILSĒTA – vieta, kur var apstāties tie, kuri vēlas būt tuvāk patiesai meksikāņu dzīvei. Šī trokšņainā pilsēta ir maza un mājīga. Šeit ir daudz skaistu tradicionālo meksikāņu ēku, vēsturisko būvju un harizmātisko skvēru. Īpaši interesanti būs pastaigāties pa ieliņām un doties uz vietējiem veikaliem vai nelielām kafejnīcām, kuras te ir patiešām daudz. Ir vērts apmeklēt arī vietējo tirgu, kur atradīsiet visu, ko vēlaties.

 

CHICHEN ITZA PIRAMĪDA – otrais visvairāk apmeklētais arheoloģiskais objekts Meksikā. Kukulkanas piramīda Chichen Itza, kas vietējiem iedzīvotājiem pazīstama kā “El Castillo” pils, ir viens no jaunākajiem septiņiem pasaules brīnumiem (šādu statusu ieguva 07.07.2007.) Piramīda ir tieši 24m augsta, ņemot vērā augšējo piramīdu platformu.

 

TULUM SENO MAIJU PILSĒTA – katrai seno Maiju pilsētai bija konkrēts pastāvēšanas mērķis un arī Tulum senā Maiju pilsēta nebija izņēmums. Šī senā pilsēta atradās jūras tuvumā un darbojās kā ostas pilsēta, kur galvenokārt pārvadāja tirkīza un nefrīta dārgakmeņus. Ap šo pilsētu tika uzcelta aizsargsiena, kas pēc zinātnieku domām kalpoja par aizsardzību, lai pilsētai neuzbruktu nelabvēļi. Šī pilsēta ir iecienīta tūristu vidū, jo iespējams nedaudz ieskatīties un aizdomāties kāda varēja būt seno Maiju dzīve.

El Meco arheoloģiskais apskates objekts – šī vieta ir pazīstama ar senajām Maiju pilsētas drupām. Šeit iespējams apskatīt gan piramīdas, gan citas ēkas , kurās iecienījušas mitināties iguānas. El Meco sastāv no 14 struktūrām, kas atrodas starp krastu un lagūnu. Arheoloģiskās vietas centrālais elements ir 12.5 metru augstā seno Maiju piramīda.

 

KANKŪNAS ZEMŪDENS MUZEJS – tos kurus ļoti aizrauj zemūdens pasaule, būtu vērts apmeklēt šo neparasto vietu. Muzejs atrodas Meksikā, Kankūnas ūdeņos, taču to iespējams sasniegt arī no Islas Mujeres. Zemūdens muzejā ir aptuveni 500 dažādas lielizmēra skulptūras, kuras ir piestiprinātas pašā jūras dibenā. Šī vieta ir ļoti iecienīta nirēju vidū, kuri papildus koraļļu rifiem un krāsainajām zivtiņām var redzēt arī citādāku un neparastāku zemūdens pasauli. Pat ja snorkelēšana vai niršana nav apmeklētāju gaumē, muzeju ir iespējams apskatīt sēžot laivā, kurai ir stikla grīda.

 

URBANO KABAH PARKS – Kankūnas pilsētas centrā ir iespējams apskatīt burvīgu dabas oāzi, kas būs ideāla vieta piknikam vai pastaigām. Parks sastāv no divus kilometrus garas takas, kuras pavada garās palmas un skaistie dārzi. Parks ir ļoti iespaidīgs un iecienīts starp ģimenēm, kas ceļo kopā ar bērniem,

 

ISLA MUJERES SALA – sala, kuras nozīme ir visai interesanta – tā tiek dēvēta par “Sieviešu salu”.  Senās leģendas vēsta, ka tā šādu nosaukumu ieguvusi dēļ pirātiem, kuri, pirms došanās sirojumos,  esot izmitinājuši savas sievas uz šīs salas, lai kaujas laikā tās uz kuģiem netiktu savainotas. Sala ir ļoti maza, tikai 7 km gara un aptuveni 650 metrus plata.

 

EKSKURSIJAS:

CHICHEN ITZA PIRAMĪDA – veltīta, lai pielūgtu čūskas dievu – Kulkanu. Chichen Itza bija svarīgākais Maiju pilsoniskais un reliģiskais centrs, kas pazīstams kā Maiju impērijas  galvaspilsēta. Savukārt mūsdienās šis ir viens no pasaules jaunākajiem brīnumiem. Tas bija svētceļnieku galamērķis no visiem Mesoamerikas reģioniem, kas bija viens no  daudzajiem saules un astronomijas simbolikas pētījumu objektiem. Chichen Itza majestātiskie tempļi joprojām glabā daudz noslēpumu.

 

XCARET TEMATISKAIS PARKS – senā Maiju civilizācija, kas izvietota Xcaret tematiskajā parkā tiek uzskatīta par svēto paradīzi. Mūsdienās šis paradīzes stūris piedāvā trīs upes – vienu pazemes upi, kurā iespējams peldēt, ar kristāldzidru ūdeni, kas ideāli piemērots snorkelēšanai. Iespējams arī apskatīt botāniskos dārzus, bruņurupuču un krookodīlu audzēšanas vietas, jaguāru un pērtiķu salu, tauriņu paviljonu un citas līdzīgas vietas. Šim parkam raksturīgs ir labirinta izkārtojums. Vakaros iespējams izbaudīt vērienīgus vakara šovus, ko izpilda vietējie mākslinieki.

 

ISLA MUJERES SNORKELĒŠANA NO BURU KATAMARĀNA – iespēja izbaudīt braucienu uz Isla Mujeres salu. Nepārspējama diena Karību jūras kristāldzidrajos, kur jums būs iespēja izbaudīt snorkelēšanu ceļā uz Isla Mujeres salu. Nokļūstot uz salas jūs sagaidīs jauka pusdienu bufete. Dodoties atpakaļ uz Kankūnām būs iespējams vērot skaistu saulrietu okeānā.

 

XPLOR PAZEMES PASAULE – būs iespēja apskatīt unikālu pazemes pasauli un atklāt paslēpto Visumu, kas slēpjas zem zemes virsmas:

  • Stalaktītu upe – kur iespējams peldēties cauri visievērojamākajiem un noslēpumainākajiem maršrutiem, ko ieskauj pārsteidzošs stalaktīts, kā arī peldes laikā atklāt pazemes pasaules noslēpumus.
  • Amfībija – izjūtiet piedzīvojumu iekarojot biedējošas robežas starp džungļiem, ūdeni un klintīm sēžot uz vareniem ūdens transportlīdzekļiem.
  • Pazemes plostošana – uzbrauciet ar plostu uz kura jūs savas rokas izmantosiet kā airus. Pelde notiek starp veciem, klinšainiem veidojumiem, kas noved pie mūsu planētas dziļākās robežas atklāšanas.
  • Zip Line – skaties uz zemi no augšas. Brauciena laikā pavērsies apbrīnojams koku galotņu un alu skats.

 

PELDE AR DELFĪNIEM – delfīni tiek uzskatīti par vispārsteidzošākajiem un cilvēkiem draudzīgākajiem jūras iedzīvotājiem. Izbaudiet izjūtas un emocijas kādas jūs pārņems peldoties kopā ar šiem delfīniem. Jūs uzzināsiet visu par un ap delfīniem, piemēram, ko viņi ēd, kur un kā guļ, kā sazinās utt. Viss šis neizmirstamais piedzīvojums norisinās ļoti klusā un mierīgā jūras vidē.

 

BRAUCIENS AR KVADRACIKLIEM UZ NOSLĒPUMAINAJĀM ALĀM – ekskursija sāksies pa džungļu ceļiem. Ceļa posma garums ir aptuveni 28km. Ceļa posmos zemei ir daudz mazu pacēlumu, kas braucienu padara daudz aizraujošaku, izbaudot džungļu ainavas. Maršruts pa džungļiem beidzas ar virkni savstarpēji savienotām alām, kas ir raksturīga Rivjēras Mayai – tieši šeit arī sāksies pastaigu maršruts. Gids sniegs jums interesantu ekskursiju izmantojot atbilstošu aprīkojumu. Patsaigas laikā būs iespējams izbaudīt neticamos dabas veidojumus, ko sniedz krāsainie stalaktīti un stalagmīti. Pastaigas laikā dosieties cauri seklajiem ūdeņiem un caur pazemes kambariem, kas ir daļa no šīs milzīgās pazemes upju ķēdes. Pastaigas beigās būs iespēja nopeldēties.

 

MAIJU PIEDZĪVOJUMS – šī ir lieliska iespēja tiem, kas vēlas izmēģināt snorkelēšanu pirmo reizi, jo būs unikāla iespēja apgūt visu nepieciešamo, kas jāzin snorkelējot. Pēc tam varēs baudīt  piedzīvojumiem bagātu peldi uz akas apakšu vai arī, ja spēj saņemties drosmi, nolēkt no klints. Pēc tam dosimies apskatīt pazemes alas, kurās snorkelētāji varēs lēkt ūdenī un doties pazemju upju izpētē. Peldes laikā būs iespējams izpētīt Xilababa – mistisko pazemi maiju kultūrā. Alās būs iespējams pamanīt mazus pazemes dzīvniekus, kas spēj izdzīvot bez saules gaismas. Pēc peldes būs iespējams baudīt pusdienas.

 

COBA SAULRIETA KULTŪRA – izvairies no lielām ļaužu masām un karstumiem un dodies apskatīt Coba vakarā. Izbaudi unikālo pieredzi braucot ar riteni kamēr pēti skaistus tempļus, ko cēluši mūsu priekšteči. Izvēlaties kādu no ektrēmajiem piedzīvojumiem, piemēram, lidot pāri Coba lagūnai vai kultūas ekspedīciju, kur jūs aizvedīsim pastaigāties pa džungļiem un apmeklēt Maiju ciematu, lai izbaudītu to kā dzīvoja senās Maiju  civilizācijas. Būs pieejams arī labākais vakariņu šovs. Izbaudiet maltīti ar tipisku Maiju civilizācijas ēdienu.

 

RIVIERA MAYA BURĀŠANA – izbaudiet braukšanu uz luksusa klases 65′ Katamarānas, burājot caur kristāldzidrajiem ūdeņiem Karību jūrā. Pieredzes bagātais personāls piestās pasaules otrajā lielākajā barjeru rifā, kur iespējams izpētīt zemūdens pasauli kopā ar pieredzējušiem instruktoriem. Peldes laikā būs iespējams pamanīt koraļļus un eksotiskas zivis. Būs pieejams arī pusdienas, laba mūzika, dejas, animācija un draudzīgais personāls parūpēsies par to, lai jūsu brīvdienas būtu neaizmirstamas.

Cenā iekļauts:

Lidojums – RĪGA – STAMBULA – KANKŪNAS – STAMBULA – RĪGA ;

Nododamā bagāža –  23 kg, rokas bagāža –  8 kg;

Transfērs lidosta – viesnīca – lidosta;

Dzīvošana izvēlētājā naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu;

Pārstāvja, gida pakalpojumi

Ekskursijas Meksikā pēc jūsu izvēles un pieejamas par atsevišķu samaksu.

 

*** CENAS IR ATBILSTOŠAS IZVĒLĒTAJAI NAKTSMĪTNEI AR KONKRĒTO ĒDINĀŠANAS VEIDU UN NUMURA TIPU. PIEDĀVĀJUMA CENA VAR BŪT MAINĪGA LĪDZ TIEK VEIKTA REZERVĀCIJA.

 

*** IERODOTIES VIESNĪCĀ BŪS IESPĒJAMS APSKATĪT UN REZERVĒT TŪROPERATORA PIEDĀVĀTĀS EKSKURSIJAS PAR PAPILDUS SAMAKSU.

Galvaspilsēta – Mehiko 

Oficiālā valoda –Spāņu, daļa iedzīvotāju vēl joprojām saziņā izmanto Nahuti, Juketas Maiju un Mišteku valodas.  Angļu valoda tiek izmantota sazinoties ar tūristiem. 

Reliģiskā piederība – Kristietība 

Laika josla – -8h, līdz -6h

Naudas vienība – Meksikas peso

Tālruņa kods – +52

 

Labākais laiks ceļojumam uz Meksiku:

Ceļojumos labāk doties no decembra līdz aprīlim.

 

Meksikas kultūras sastāvdaļa ir krāšņi svētki, senas tradīcijas un māksla svinēt dzīvi – to visu ir vērts kaut reizi dzīvē piedzīvot. 

 

Par Meksikas valūtu:

10 Peso ir aptuveni 0.50 euro.

Meksikas Peso ir piesaistīts ASV dolāram. Reizēm var atrast valūtas, kas apzīmētas ar NP burtiem – tie ir jaunie peso.

1 ASV dolārs atbilst 11 Meksikas peso.

 

VĪZAS UN PASES:

Lai ieceļotu Meksikā vienīgais ceļojuma dokuments ir PASE.

Ieceļojot Meksikā Latvijas valsts pilsoņiem  vīza nav jākārto.

 

NODERĪGA INFORMĀCIJA CEĻOJOT PA MEKSIKU:

Iepērkoties var droši kaulēties, bet ar to nevajag aizrauties un pārspīlēt.

Mazos veikaliņos, kur nav fiksētas cenas, iegādājoties, piemēram, suvenīrus vai garšvielas var droši kaulēties. Pirms brauciena ar taksometriem, kuriem nav taksometra skaitītāja, ieteicams nokaulēt un pēc tam vienoties par cenu, ko maksāsiet.

Nav ieteicams kaulēties restorānos un kafejnīcās, aptiekās un lielveikalos, visur, kur ir fiksētas cenu zīmes.

Vienmēr esiet pieklājīgi, pacietīgi un neaizmirstiet smaidīt.

Ņemot vērā to, ka lielākā daļa iedzīvotāju ir Latīņamerikāņi tie mēdz būt temperamentīgi, tomēr viņi ir ļoti draudzīgi un pieklājīgi, un vienmēr cenšas izpalīdzēt.

 

Atrodoties Meksikā nav ieteicams ikdienā, dzeršanai, izmantot krāna ūdeni. Tāpat arī neiesakām kokteiļiem likt klāt ledu, jo tas tiek taisīts no krāna ūdens.

 

Suvenīri – atrodoties Meksikā nepalaidiet garām iespēju iegādāties vietējās garšvielas – krustnagliņas, kanēli, ķimenes, vaniļu, čili, oregano, kā arī Meksikas tēju un stipros dzērienus – piemēram, tekilu.

Atcerieties arī vietējos amatnieku suvenīrus – plenārus, pončo, sambrero, maskas, Maiju kalendārus u.c.

VĒSTURE:

Meksika reiz bijusi mājvieta senajām Maiju un Acteku zelta civilizācijām. Senās impērijas sabruka 16.gs., kad tajās iebruka spāņi, kas pārvaldīja šīs zemes līdz 1821. gadam, kad Meksika ieguva neatkarību. Pēc neatkarības pasludināšanas sekoja divu impēriju un divu garu diktatūru periodi.

1910. gadā valstī notika revolūcija, kas ātri pieveica federālo armiju, bet starp tām sākās savstarpēja cīņa, kas norisinājās līdz 1929. gadam.

1960. gados Francija iebruka Meksikā cenšoties nostiprināt Austrijas imperatoru Ferdinandu Meksikas imperatora tronī.

 

MEKSIKAS NACIONĀLĀ VIRTUVE:

Meksikāņu virtuve tiek slavēta visā pasaulē – tā izceļas ar asajām garšvielām, kas padara ēdienu pikantu. Līdz ar to nesteidzieties pirmajās atpūtas dienās ļauties aso ēdienu baudīšanai. Ļaujiet savam vēderam pierast pie šī ēdiena specifikas.

Temperamentīgi, atmiņā paliekoši un pikanti – ar šādiem vārdiem atpūtnieki parasti raksturo meksikāņu virtuvi, kuras ēdieniem raksturīgi spēcīgi un daudzveidīgi aromāti, krāsaina pagatavošana un garšvielu daudzveidība.

Kulinārijas prieki Meksikā ir ne tikai neaprakstāmi gardi un daudzveidīgi, bet arī atzīti par UNESCO nemateriālo kultūras mantojumu.

  • Tortilija – maize, kas pagatavota no kukurūzas miltiem , ko parasti pasniedz kopā ar pamatēdienu.
  • Burito – tiek pagatavots ar dārzeņiem, gaļu vai zivīm, rīsiem un pupiņām.
  • Enčiladas – tortilija ar pildījumu, cepta ar tomātu mērci un sieru.
  • Kesadilijas – tortila, kas cepta kopā ar sieru, dažreiz mēdz pagatavot ar vistu un dārzeņiem.
  • Nachos – kukurūzas čipsi, ko ēd kopā ar guacamole un pikantu mērci vai siera mēri, dažreiz pagatavota kopā ar vistu un dārzeņiem.
  • Churros – viens no populārākajiem Meksikas desertiem.

 

INTERESANTI FAKTI PAR MEKSIKU:

Acteku un Maiju pēcteči joprojām dzīvo Meksikā, taču iedzīvotāju vairākums ir Metisi – spāņu un indiāņu pēcnācēji. Aptuveni puse Meksikas iedzīvotāju ir jaunāki par 19 gadiem, jo iedzīvotāju skaits ļoti strauji pieaug.

Pievienotās bildes ir no tūroperatora Novatours mājaslapas.

Pievienotā bilde ir no tūroperatora Novatours mājaslapas.

Līdzīgi Piedāvājumi

Tenerife Kanāriju salas

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)
Loading...

Bangkoka Taizeme

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Antālija Turcija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 3.00 out of 5)
Loading...