PUKETA Taizeme

Home > Tour > PUKETA Taizeme

Taizeme atrodas Āzijas dienvidos,  Indoķīnas pussalā. Tās galvaspilsēta Bangkoka ir viena no lielākajām pilsētām Dienvidaustrumu Āzijā.  Taizeme ir kā brīnumaina karaļvalsts, kurā var redzēt budistu tempļus, eksotisku dabu un neatkārtojami skaistas salas. Taizemi raksturo ne tikai unikālā kultūra, ko apliecina tās gardā virtuve un masāžas, bet arī modernā galvaspilsēta un draudzīgie cilvēki, kas tai piešķīruši „smaidu zemes” slavu.

Taizeme var lepoties ar dabas resursu bagātību, tajā ir gan daudzveidīga augu un dzīvnieku valsts, gan unikālas dabas zonas. Valstī ir vairāk nekā simts nacionālo parku, tostarp vairāk nekā divdesmit jūras parki, kuros ir unikāli apskates objekti, lieliskas laika pavadīšanas iespējas un iespēja apskatīt Taizemes dzīvnieku sugas. Taizemē tūristiem ir iespēja doties pārgājienos, uzņemt skaistas fotogrāfijas, novērot putnus, nakšņot teltīs, ienirt ūdeņos vai tuvumā aplūkot eksotiskus dzīvniekus. Dodoties uz Taizemes pludmali vai kādu no daudzajām šīs zemes salām, tūristiem ir iespēja atpūsties, apskatīt eksotiskos jūras augus un dzīvniekus vai pat iemācīties nirt ar akvalangu. Taizemē it visur – gan pludmalēs, gan salās, gan nacionālajos parkos – sastopama unikāla augu un dzīvnieku valsts, kā arī apskatāmas daudzveidīgas dabas zonas – mērenās joslas meži, kalni ziemeļos, līdzenumi valsts centrālajā daļā, savannas ziemeļaustrumos un mangrovju meži dienvidu krastos. Tur sastopami ne tikai tādi dzīvnieki kā ziloņi un pērtiķi, bet arī lāči un vaļhaizivis – lielākās zivis pasaulē.

Galvaspilsēta: Bangkoka. Tā ir Taizemes lielākā pilsēta, valsts galvenais ekonomikas, kultūras un politikas centrs. Pilsēta atrodas Taizemes centrālajā daļā pie Čaoprejas upes netālu no Taizemes līča.

Valūta: Bath un Satang (monētas).

Valoda: Thai – Taju valoda.

Reliģija: Budisti (95%), Musulmaņi (4%). Šī budisma nācijai raksturīgā stiprā ticība garīgajiem spēkiem ir manāma it visur – gan pilsētās, gan lauku reģionos grezni tempļi un zelta Budas statujas sastopamas gandrīz vai ik uz stūra.

Klimats: Taizemes klimats pamatā ir karsts un mitrs, jo tā atrodas tropu zonā. Būtībā šai zemē var izšķirt trīs sezonas: „karstā”, lietainā un „aukstā” sezona, kaut gan, pateicoties tās ģeogrāfiskajam novietojumam, tūristi var atrast vietu ar sev tīkamiem laikapstākļiem visu gadu. Ziemeļu piekrastes reģionā ir tikai divas sezonas – aukstā un sausā sezona. Par laimi, Taizemes divos krastos lietainās sezonas ir atšķirīgos laika periodos, tādēļ ceļotāji, kas ieplānojuši saulainas brīvdienas pludmalē, to var atrast visu gadu. Ūdens temperatūra šai zemē sasniedz 29 – 31 Celsija grādus ap aprīļa 20. datumu, bet visaukstākais ūdens ir ap 10. oktobri – 27 – 29 Celsija grādi. Tā kā ūdens Taizemē saglabājas silts vienmēr, tajā var peldēties visu gadu.

Ierodoties lidostā, Jūs sagaidīs gids un tālāk ar transfēru nonāksiet izvēlētajā viesnīcā.

Cenā iekļauts:

Lidojumi Rīga – Puketa, Taizeme– Rīga (ar pārsēšanos);

Nodokļi un nodevas;

Rokas bagāža un nododamā bagāža;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Atpūtas ilgums 10  vai 14 naktis.

Ceļojumi pieejami no janvāra līdz martam.

Cena personai sākot no 1039,00 Eiro.

Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Ierodoties viesnīcās, būs iespēja apskatīt un rezervēt tūroperatora piedāvātās ekskursijas par papildus samaksu.

Vēsture

Taizemes senākā vēsture precīzi nav zināma. Ir zinams tikai tas, ka aptuveni 10 tūkst. gadu atpakaļ ieradās pirmie iedzīvotāji. 9.gs. pašreizējo Taizemes teritoriju okupēja tā laika Dienvidaustrumu Āzijas spēcīgakā impērija – Khmer, ar tās gavaspilsētu Bangkoku. 13.gs. pēc Khmeru imperijas sabrukuma tiek dibināta pirmā tajiešu valts – Sukhothai karaliste. Sukhothai karaliste tiek uzskatīta par pamatu mūsdienu Taizemei. 1782.g. Chakri dinastijas dibināšana un galvaspilsētas pārcelšana uz Bangkoku. 1932.g. revolūcija izmainīja valsts pārvaldes sitēmu un Siāma kļuva par konstitucionāru monarhiju. 1991.g. februarī militārā hunta gāž valdību un 1992. g. maijā atjauno demokrātiju. 1997.g. pieņem jaunu konstitūciju, kas nodrošina monarhijas saglabāšanu.

Darba laiki

Taizeme ir slavena ar savām garajām darba stundām. Vairums vietas ir atvērtas arī sestdienās. Valsts svētku laikā viss ir slēgts . Gada pirmajā pusē (līdz aprīlim) valsts svētki ir itin bieži. Bankas ir atvērtas 08:30 – 15:30, sestdienās, svētdienās – slēgts. Valūtas maiņas punkti parasti ir atvērti katru dienu 09:00 – 22:00. Naudas bankomāti pieejami daudzviet. Lielākā daļā viesnīcās un restorānos iespējams norēķināties ar kredītkartēm.

Dzeremnauda

Dzeramnauda netiek īpaši gaidīta, tomēr nav pieņemts atstāt mazāk par 10 batiem. Daudzās viesnīcās un restorānos rēķinam tiek pievienota 10% servisa maksa.

Transports

Transporta sistēma Taizemē ir diezgan haotiska. Tiem, kuri vēlas redzēt vairāk, varam ieteikt braukt ar autobusu, vilcienu vai ūdens transportu. Tādās pilsētās kā Bangkoka, ir vērts izmēģināt tricikla taksometru “ tuk tuk”. Par brauciena cenu iespējams vienoties.

Ierobežojumi

Taizemieši patiesi ciena un mīl Karalisko ģimeni, tādēļ negatīvi izteikumi par monarhu nav pieļaujami. Par necieņas izrādīšanu tiek uzskatīta naudas zīmju burzīšana uz kuras attēlots karalis.

Suvenīri

Taizemieši ir ļoti lepni par saviem krāsainajiem keramikas izstrādājumiem un roku darinātajām Budas statuetēm. Ir vērts apmeklēt fabrikas, kur iespējams iegādāties augstas kvalitātes zīdu un kokvilnu.

Ko apskatīt?

Lielā Budas – Big Buddha templis

Nagakera kalna virsotnē, 400 m augstumā virs jūras līmeņa atrodas Lielā Budas – Big Buddha templis. Lielās Budas statujas platums: 25,45 m. augstums: 45 m. No šīs vietas paveras burvīgs skats uz visām Puketas salas pusēm.

Phi Phi salas

Salas atrodas 45 km attālumā no Puketas. Skaistajās salās skatam pavērsies klintis, kalnu ainavas un palmu iekļautas, sniegbaltas pludmales. Tur atrodas Loh Sa Mah un Maya Bay, filmas „ Pludmale“ (Leonardo di Kaprio un Tilda Swinton) filmēšanas vieta.

FantaSea parks 

FantaSea ir 24 hektārus plašs izklaides parks ar kulturālu tematiku, kas nodrošina labāko izklaidi nakts laikā Puketas salā. Taizemes bagātās un eksotiskās kultūras iedvesmotais FantaSea izklaides parks ne vien demonstrē Taizemes šarmu un skaistumu, bet arī atdzīvina senās taizemiešu tradīcijas ar jaunāko tehnoloģiju un specefektu palīdzību. FantaSea būvniecība izmaksāja vairāk nekā 100 miljonus ASV dolāru. Izklaides parks ir aprīkots ar visā pasaulē unikālām atrakcijām, kas ir atrodamas tikai šeit.

Phang Nga līcis un Džeimsa Bonda sala

Phang Nga līčī ir daudz salu un alas. Dabiskā erozija ir radījusi šīs dīvaini skaistās vietas.  Kao Ping Kan sala, saukta arī par Džeimsa Bonda salu, jo 1974. gadā tur tika uzņemti slavenās filmas „Cilvēks ar zelta pistoli” fragmenti, ar Rodžeru Mūru galvenajā lomā.

Kūrorti

Puketas sala (Phuket) ir Andamanas jūras pērle, viens no labākajiem Taizemes kūrortiem. Tā izceļas ar tīro jūru, skaistajām klintīm, koraļļu rifiem un daudzām pludmalēm. Lielu daļu salas teritorijas veido tropu meži, kas kopā ar ūdenskritumiem, parkiem un kokosriekstu plantācijām veido ideālu atpūtas vietu. Viena no iemīļotākajam tūristu vietām ir platā un garā Patong pludmale, kur izvietojušies neskaitāmi restorāni, bāri un veikali. Kultūras cienītajiem iespēja apskatīt Vat Chalong budistu templi, ķīniešu pagodas un mošejas. Interesants ir brauciens uz salas ziemeļrietumiem – Sirinat nacionālo parku, kur atrodas apsargājamā Nai Yang pludmale, kur jūras bruņurupuči dēj olas. Interesanta ir kobru ferma, pērļu kolekcija un gliemežvāku muzejs. Bet tā kā par Puketas vizītkarti tiek uzskatītas baltās smiltis, tirkīza krāsas dzidrais ūdens, krāšņās klintis, tad izbaudiet atpūtu, peldēšanos, snorkelēšanu un niršanu. Puketas tuvumā atrodas daudzas salas, kas viegli sasniedzamas ar laivu. Viena no populārākajām – Phi – Phi.

Krabi ir pludmales pilsētiņa un netālu esošās salas ir slavenas ar dīvainiem akmens veidojumiem un neskarto dabu. Krabi sniedz iespēju dabas mīļotājiem piedalīties organizētos braucienos, lai redzētu neskartus mežus un to dzīvo dabu. Ir iespēja burāt uz neskartajām saliņām, pastaigāties pa lietus mežiem un peldēties dabiskajos baseinos, kas ierīkoti meža projekta Khao Nor Chuchi Lowland ietvaros. Vietējās pludmales ir Hat Noppharat Thara, Ao Nang un Ao Phai Phlong. Visas ir skaistas, bet viena no iecienītākajām ir Hat Tham Phra Nang ar alu, kurā zvejnieki godina Indiešu princeses garu, kas tur pazudusi pirms vairāk nekā divi tūkstošiem gadu. Pieredzējušiem kalnu kāpējiem simtiem taku sniedz aizraujošas piedzīvojumu iespējas. Vairāki niršanas instruktori strādā Krabi un tās apkārtnē, vedot nirējus uz koraļļu rifiem un kuģu vrakiem tuvumā esošajās salās. Iecienīta ir arī burāšana un smaiļošana. Jahtas un kajakus var izīrēt no vietējiem.

Līdzīgi Piedāvājumi

Šrilanka

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Tbilisi Gruzija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Vjetnama

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...