fbpx

Enfidha Tunisija

Home > Tour > Enfidha Tunisija

Atvaļinājums Ziemeļāfrikā ir īsts Āfrikas eksotikas un arābu viesmīlības apvienojums. Ceļojot pa Tunisiju, var nonākt stepē vai kalnos, attapties pie ar krāsām pārsteidzoša sāls ezera, un, protams, pasaules lielākajā tuksnesī, Sahārā. Šeit ieraudzīsiet tikai Ziemeļāfrikai raksturīgus kontrastus: komfortablais gada auto blakus ratiem, kurus velk ēzelis, starp ganu teltīm mirdzošās uzņēmumu neona izkārtnes un satelīttelevīzijas antenas. Atvaļinājums Tunisijā nozīmē labas, komfortablas viesnīcas, atpūtai ar bērniem pielāgotus apstākļus, kvalitatīvus golfa laukumus, izklaides uz ūdens pludmalē, jūras terapijas centri, gadu tūkstošus sena kultūra un spilgta dzīve. Visos Tunisijas kūrortos ir skaistas pludmales ar gaišām, smalkām smiltīm, kas atgādina smilšaino Baltijas jūras piekrasti.

Tunisija pēc veselības centru skaita ir otrā valsts pasaulē pēc Francijas. Šie centri atbilst starptautiski atzītiem standartiem. Arī sniegto pakalpojumu kvalitāte nav sliktāka par Francijas veselības centru piedāvājumu. Talasoterapija (angļu v. Thalassoterapy) tulkojumā no sengrieķu valodas nozīmē “ārstēšanās ar jūru”. Mūsdienu jūras terapija ir cilvēka ārstēšana ar jūras ūdens procedūrām, dūņu vannām un ārstnieciskajām masāžām. Terapijas mērķis ir atgriezt cilvēkam fiziskos spēkus un dzīvesprieku. Tā ir arī cīņa pret organisma novecošanu un dažādām slimībām (kaulu un locītavu slimības, artroze, reimatisms, sāpes muskuļos utml.).

Tunisija ir valsts, kurā spilgti izjutīsiet arābu un franču kultūru specifiku. Dažreiz liksies, ka esat Eiropā, bet citā brīdī saskarsieties ar arābu valstu specifiku – pamanīsiet atkritumus, kas ir izmētāti ārpus krāšņo viesnīcu teritorijām, vai vietējo iedzīvotāju neprognozējamo braukšanas stilu. Neskatoties uz atsevišķām, eiropiešiem neierastām lietām, valstij ir raksturīgs apburoši lēns dzīves temps un vietējo iedzīvotāju spēja priecāties par dzīvi. No Tunisijas mājup var pārvest un ikdienas dzīvē izmantot frāzi: “Ātrāk par ātri neko neizdarīsi”.

Apgabala piekrasti, kur mājiņas veido pilsētiņu, atgādinot smiltīs iespraustus cukura gabaliņus, apskalo neticami zilie Vidusjūras ūdeņi. No otras puses valsti “apskalo” Sahāras lielās kāpas un smilšu okeāns. Tunisija atradīsiet visu, kas ir atrodams Ziemeļāfrikā. Minaretu skaņas un imāmu aicinājumi uz lūgšanām, ūdenspīpes pīpējošie un domino spēlējošie sirmgalvji, vēsturiskas vietas, kas vēl atceras Romas gladiatorus un bagātos feniķiešu tirgotājus, fantastiski gardais un daudzveidīgais ēdiens – tā ir Tunisija. Lielākā daļa atpūtnieku šeit brauc uz lielajiem un spilgtajiem Vidusjūras kūrortiem.

Neskatoties uz to, ka Tunisija bieži asociējas ar piekrastes kūrortiem, šis ir arī tuksnešu reģions, kur ir iespējams pilnvērtīgi izbaudīt bezgalīgo Sahāru. Piparmētru tējas glāzīte, pastaiga un iepirkšanās tradicionālajā tirgū, jūras velšu dzīres piekrastes restorānā – Tunisijā ir patīkami un ērti atrast visu labāko, ko sniedz arābu pasaule.

Galvaspilsēta: Tunisa.

Valūta: Tunisijas dinārs.

Valoda: arābu (valsts valoda), otrā valoda – franču, bet tūrisma vietās ir iespējams sarunāties arī angļu valodā.

Reliģija: islāms (98 %), kristietība (1 %), jūdaisms (1 %).

Klimats: No maija līdz septembrim šīs valsts pludmales ir saules staru apstarotas. Dienas laikā gaisa temperatūra Tunisijas kūrortos ir aptuveni +30 °C, tāpēc pusdienlaiku šeit labāk pavadīt ēnā. No otras puses, rīta un vakara stundas Tunisijā ir pasakaini patīkamas. No karstuma Jūs glābs jūras brīze, niršana, peldēšana, ūdens sporta veidi – tas viss siltā jūrā un smilšainajās pludmalēs, kur būs ļoti patīkami.

Atpūtas ilgums 7 vai 14 naktis.

Ceļojumi pieejami septembrī un oktobrī.

Cena vienai personai ir sākot no 355,00 Eiro, ceļojot divatā.

Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Cenā iekļauts:

Lidojums Rīga – Enfidha– Rīga;

Nodokļi un nodevas;

Katram rokas bagāža 5 kg un nododamā bagāža līdz 20 kg;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Ierodoties Tunisijas lidostā, Jūs sagaidīs gids un tālāk ar transfēru nonāksiet izvēlētajā viesnīcā.

Pievienotā bilde ir no tūroperatora Novatours mājaslapas.

 

Vēsture

Šī musulmaņu valsts ir kļuvusi pār ērtu un eksotisku valsti atpūtai pateicoties mērenai attieksmei pret ceļotājiem no rietumiem. To atspoguļo arī Tunisijas vēsture – šī Ziemeļāfrikas valsts ir vienmēr tikusi ierauta vēsturisko notikumu virpulī, piemēram, piedalījās lielākajos pūniešu un romiešu karos pirms 2000 gadu, kā arī tai neizdevās izvairīties no karadarbības arī 2. Pasaules kara laikā. Tāpēc arī Tunisijas arhitektūras un vēsturiskais mantojums variē starp Romas amfiteātri, pasaulē senākajiem arābu minaretiem un koloniālās ēras ēkām pilsētās.

Pirmās ciltis Tunisijas teritorijā apmetās jau ap 4000. gadu pirms mūsu ēras. Tie bija mūsdienu tuksneša iedzīvotāju, berberu, senči. Visa Tunisijas vēsture ir cieši saistīta ar Eiropu. 1200. gadā pirms mūsu ēras Tunisijas krastos apmetās feniķieši, kas uzcēla Kartāgu – vienu no varenākajām pilsētām Ziemeļāfrikā. Tieši viņi atveda uz Tunisiju pirmo olīvkoku. Periodā no 7. līdz 8. gadsimtam reģionu ieņēma arābi. Šajā periodā uzplauka arābu pilsētas un mošejas, nostiprinājās islāms. 16. gadsimtā Tunisiju vairākas reizes iekaroja Osmaņu impērija. Osmaņu impērijas laikā tunisieši pārņēma lielu skaitu jauninājumu un tradīciju. 1881. gadā Tunisijas teritorijas ieguva Francija. 1956. gadā Tunisija ieguva neatkarību no Francijas, bet, neskatoties uz to, līdz 2011. gada revolūcijai, valsti vadīja viena partija. Tā laika prezidents Habibs Burgiba nodibināja vienpartejisku valsti un valdīja 31 gadu. Pēc 2011. gada apvērsuma valstij izdevās saglabāt mieru un izveidot demokrātiju – par šo sasniegumu jaunajai Tunisijas valdībai pat tika piešķirta Nobela prēmija.

Darba laiks

Lai gan veikalu darba laiks ir atkarīgs no atrašanās vietas un sezonas, veikali parasti tiek atvērti plkst. 9 no rīta. Vasarā, kad pa dienu ir ļoti karsts, daudziem veikaliem un valsts iestādēm ir pēcpusdienas pārtraukums, bet darbu tās atsāk plkst. 16.30. Veikali un valsts iestādes parasti strādā no pirmdienas līdz sestdienai. Daudzi muzeji ir atvērti no plkst. 09.00 līdz plkst. 16-17. Karstajos mēnešos un Ramadāna laikā bankas strādā no plkst. 08.00 līdz plkst. 12.00, bet vēsākos mēnešos laikā no plkst. 09.00 līdz plkst. 17.00.

Dzeramnauda

Viesnīcu darbinieki dzeramnaudu negaida, bet, ja atstāsiet viņiem pāris eiro par lielisko apkalpošanu, visas atpūtas garumā saņemsiet vēl vairāk uzmanības un patīkamu smaidu. Restorānos dzeramnaudas apjoms ir līdzīgs kā citviet pasaulē, no 5 līdz 10%.

Transports

Tunisijā ir labi attīstīta transporta sistēma, kas ar katru gadu tiek uzlabota. Ar vilcienu ir iespējams nokļūt līdz daudzām pilsētām valsts ziemeļu daļā; lielākā daļa vilcienu ir ērti, ātri un izdevīgi. Ceļi visā valstī un starp kūrortiem ir ērti un droši. Tunisijā taksometri ir dzeltenā krāsā un tiem ir īpašas numurzīmes. Visi taksometri ir aprīkoti ar skaitītājiem, kā rezultātā vadītājiem nav iespējas krāpties. Tomēr taksometru vadītāji vienmēr atrod iespējas nopelnīt vairāk, piemēram, piedāvā fiksētu brauciena cenu vai piemēro nakts tarifu. Lielie satiksmes autobusi kursē starp pilsētām, bet sabiedriskā transporta cenas šeit ir zemas. Baltas krāsas mikroautobusi ar melnām svītrām (luāži) kursē starp pilsētām pa noteiktajiem maršrutiem. Šis ir ērts satiksmes līdzeklis. Par brauciena cenu ir iepriekš jāvienojas ar vadītāju. Brauciens pilsētas robežās izmaksās aptuveni 1 dināru.

Ierobežojumi

Neskatoties uz jautrību un pacilāto garastāvokli atvaļinājuma laikā, atcerieties, ka atrodaties islāma valstī. Uzziniet vairāk par tradīcijām un centieties neaizskart vietējo iedzīvotāju jūtas, paražas un dzīves veidu, it īpaši svētā Ramadāna laikā. Apmeklējot reliģiskas vietas, apģērbam ir jānosedz ķermenis, pat kājas. Tāpat no valsts ir aizliegts izvest vietējo valūtu – Tunisijas dināru. Pēc valūtas maiņas vai skaidras naudas izņemšanas obligāti saglabājiet kvīti par naudas maiņu. Dināri tiek mainīti valūtas maiņas punktos lidostā, uzrādot kvīti par valūtas maiņu.  Apmeklējot muzejus, musulmaņu lūgšanas vietas un citas līdzīga rakstura vietas, it īpaši sievietēm, ir ieteicams vilkt apģērbu, kas nosedz rokas, kājas un krūtis.

Tunisija ir viens no lielākajiem SPA pakalpojumu centriem Vidusjūras piekrastē, kas ir slavens ar talasoterapijas (angļu v. thalassoterapy) procedūrām. Ādas slimību, muskuļu un locītavu ārstēšanai tiek izmantota jūras sāls, jūraszāles, dūņas un minerāli. Šīs ārstnieciskās terapijas veidam ir izveidoti visi nepieciešamie apstākļi: lieliskas viesnīcas, pieredzējuši speciālisti, fantastisks klimats. Visi Tunisijas jūras terapijas centri atrodas jūras krastā, tāpēc pēc ārstnieciskajām procedūrām atlikušo dienas daļu var veltīt saules baudīšanai tuvākajā pludmalē. Tunisija pēc veselības centru skaita ir otrā valsts pasaulē pēc Francijas. Šie centri atbilst starptautiski atzītiem standartiem. Arī sniegto pakalpojumu kvalitāte nav sliktāka par Francijas veselības centru piedāvājumu. Talasoterapija (angļu v. Thalassoterapy) tulkojumā no sengrieķu valodas nozīmē “ārstēšanās ar jūru”. Mūsdienu jūras terapija ir cilvēka ārstēšana ar jūras ūdens procedūrām, dūņu vannām un ārstnieciskajām masāžām. Terapijas mērķis ir atgriezt cilvēkam fiziskos spēkus un dzīvesprieku. Tā ir arī cīņa pret organisma novecošanu un dažādām slimībām (kaulu un locītavu slimības, artroze, reimatisms, sāpes muskuļos utml.).

Dāvanas

Par nacionālo arābu dārgumu tiek uzskatīta ūdenspīpe. Fatimas roka ir populārs talismans, kas aizsargā no ļaunajiem spēkiem. Tuksneša roze ir pārakmeņojušās smiltis, kas atgādina rozes lapu. Kā arī keramikas šķīvji, izrakstītie tadžina trauki, tradicionālās arābu sandales no ādas, sudraba rotaslietas un aromātiskās austrumu garšvielas, it īpaši safrāns. Vīni, šampūni un sejas maskas ar eksotiskiem māliem.

 

Ko apskatīt?

El-Džemas amfiteātris

El-Džemas amfiteātris ir neticami labi saglabājies Romas impērijas mantojums, kas atgādina par seno romiešu ietekmi uz Ziemeļāfriku. Celtni ir iespējams apskatīt ne tikai no ārpuses, bet arī pa gaiteņiem aiziet līdz pašai arēnai, kā to darīja gladiatori. Tāpat var uzkāpt līdz pašai augšai un iztēloties cilvēku pārpildīto kolizeju un asiņaino gladiatoru cīņu. Mūsdienās El-Džema ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Amfiteātris ir uzbūvēts ap mūsu ēras 250. gadu un tajā satilpa 35 tūkstoši skatītāju. Slaveno filmu “Gladiators” filmēja tieši šeit. Tas ir romiešu mantojums, kas tika uzbūvēts mūsu ēras 250. gadā. Pateicoties tam, ka gladiatoru cīņas ilga vairākas diennaktis, apkārt amfiteātrim tika atvērts milzīgs tirgus. Mūsdienās šeit tiek organizēti starptautiski simfoniskās mūzikas festivāli. Leģendas stāsta, ka akmens, kas ir izmantots amfiteātra celtniecībā, sargā no skorpionu dzēlieniem. Cilvēki cenšas no šejienes paņemt kaut nelielu akmeni, cerot pasargāt savu māju no skorpioniem.

Duga (Dougga)

Šīs senās pilsētas drupas ir nemazāk iespaidīgas par slavenās Kartāgas drupām. Šeit arheoloģiskie izrakumi tiek veikti 65 ha platībā. Duga bija Numīdijas berberu karaļa pilsēta, ko vēlāk iekaroja pūnieši, romieši un Bizantijas impērija. Teritorija ir unikāla. Viens no Dugas slavenākajiem vēstures pieminekļiem ir lielais un labi saglabājies amfiteātris, kā arī pilsētas drupas, saunas, arkas, tirgus un saieta laukumi, villas, pūniešu mauzolejs, Saturna, Merkūrija, Minervas svētnīcas un daudzas citas celtnes. Dugas komplekss 1997. gadā tika iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Duga ir viena no vislabāk līdz mūsdienām saglabājusies antīkā pilsēta, kuru dibināja berberi. Šeit ar gadsimtu dvašu elpo Kapitolija drupas. Dugā ir iespējams apmeklēt milzīgu seno romiešu teātri, kurā ietilpa 3500 skatītāji, un iztēloties senās teātra izrādes vai zirgu sacensības. Pilsētā ir saglabājušās senas ielas, mozaīku fragmenti, romiešu pirtis, feniķiešu mauzolejs, templis, kurā pielūdza Saturnu, 205. gadā p.m.ē. Septimijam Severam, Romas imperatoram, par godu celtā triumfa arka. Šī patiesi ir pilsēta – brīnums, kas daudzu gadsimtu laikā ir saglabājusi vairumu arhitektūras un vēstures pieminekļu.

Tunisijas galvaspilsēta Tunisa

Tunisijas galvaspilsēta Tunisa piesaista ar arābu garu un mīklaino vecpilsētu. Tunisa kļuva par valsts galvaspilsētu 1956. gadā un atrodas pie Tunisas ezera. Šī ir ļoti moderna, dzīva, kustīga pilsēta, kur mūsdienas savijas ar senu vēsturi un paražām. Šeit arābu kolorīts īpaši labi sadzīvo ar Eiropas tradīcijām. Bieži vien šo pilsētu dēvē par mūsdienu Parīzi. Tunisā ir modernas šosejas, metro, daudz izsmalcinātu viesnīcu, restorānu un muzeju. Tunisas universitātes ir nedaudz jaunāka par Oksfordu. Pilsētas centrs – medina. Vecpilsēta ir sienu ieskauta un šauru ieliņu pilna. Skatu piesaista senās mošejas, vilina tirgus aromāti un krāsas, bet tirgoņi draudzīgi aicina iegriezties veikaliņos. Pirmās pilsētas ēkas tika būvētas laikā no 13. līdz 15. gadsimtam. Līdz mūsdienām medinā ir saglabājušies divi 13. gadsimta vārti un turku citadeles nocietinājumu daļa. Medinas augšdaļā atrodas Valdības laukums. Ap to ir izvietotas valsts iestāžu ēkas. Medinas eksotiskākais kvartāls ir Suk El Attarin. Šeit jau 13. gadsimtā tika iekārtots parfimērijas tirgus. Medinas Varenā jeb Olīvu mošeja (Ez-Zitouna) ir lielākā un senāka (8. g.s.) mošeja galvaspilsētā. Jau no tāluma mošeja piesaista skatu ar daiļo kupolu. Leģenda vēsta, ka vietā, kur mūsdienās atrodas mošeja, auga maģisks olīvkoks. Galvaspilsētas Bardo muzejā glabājas viena no pasaulē lielākajām mozaīku kolekcijām.

Kartāga

Senos laikos Kartāga bija viena no lielākajām un varenākajām pilsētām pasaulē. Pilsēta bija Kartāgas civilizācijas centrs, kas mūsu gadsimta pirmajā tūkstošgadē no feniķiešu kolonijas pārtapa par Vidusjūras dominējošo impēriju. Pirms vandāļu ciltīm Kartāga bija vienīgais patiesais apdraudējums Romas impērijai. Romas impērija sagrāva Kartāgu pūniešu kara laikā, 146. gadā pirms mūsu ēras, un atjaunoja to kā romiešu pilsētu, bet vēlāk to iekaroja arābu civilizācijas. Ilgus gadsimtus pilsēta bija pamesta līdz 20. gadsimtā tā tika pievienota Tunisai kā piekrastes rajons. Kartāgas izpēte tika uzsākta 1830. gadā, bet vēlāk tika nodibināts Kartāgas nacionālais muzejs. Kartāgas drupas ir viens no iespaidīgākajiem pieminekļiem senatnē varenajai feniķiešu impērijai. Sena romiešu leģenda vēsta, ka 814. gadā pirms mūsu ēras Kartāgu dibināja feniķiešu kolonisti Elisas (Dido karalienes) vadībā. Pilsēta ātri attīstījās un kļuva par vienu no Vidusjūras reģiona svarīgākajiem centriem.

Romieši, kas iekaroja Kartāgu 146. gadā pirms mūsu ēras, nopostīja to līdz pamatiem un apbēra ar sāli, lai šeit vairs nekad nekas neaugtu. Tomēr vēlāk, pēc simts gadiem, viņi paši šeit uzbūvēja pilsētu. Gandrīz viss, kas šeit ir saglabājies līdz mūsdienām, ir romiešu, nevis kartāgiešu celts. Par Kartāgas laikiem atgādina tikai ostas, dažu ēku un ielu paliekas.

Katru gadu šo apvidu apmeklē tūkstošiem tūristu un arheologu, lai apskatītu un pētītu milzīgo teritoriju, kur joprojām ir saglabājušās romiešu pilsētu drupas, amfiteātri, akvedukti, senās pirtis, iespaidīgie tempļi, spāņu un turku cietokšņi, viduslaiku tirgi un citas būves.

Kairuāna

Kairuāna atrodas Tunisijas ziemeļaustrumos. Pilsētu 670. gadā dibināja arābi. Šo reģionu šķērsoja svarīgi tirdzniecības ceļi. Par pilsētas dibināšanu stāsta interesanta leģenda. Tā stāsta, ka arābu karavadonis avotā (tas atrodas Kairuānā vēl šodien) atrada zelta krūku, kas pirms vairākiem gadiem nogrima Mekas avotā. Šis fakts ļāva apvidu nosaukt par svētu. Devītajā gadsimtā pilsēta kļuva par galvaspilsētu. Viduslaikos Kairuāna kļuva par islāma mācību un Korāna centru Ziemeļāfrikā un trešo svētāko pilsētu pēc Mekas un Medīnas. Pilsētas mošeja ir nosaukta par godu arābu karavadonim, kas avotā atrada zelta krūku – Ukba ibn Nafi. Šeit atrodas senākā un eklektiskākā mošeja visā Āfrikā. Musulmaņi tic, ka ceļojums uz Meku ir līdzvērtīgs septiņiem Kairuānas mošejas apmeklējumiem. Mošejas pagalmu izdaiļo apbrīnojamas marmora kolonnas, kas tika atvestas no Romas un Bizantijas.

Tiek uzskatīts, ka vārds “Kairuāna” ir radies pēc slikti izrunāta arābu vārda Oayrawan, t.i. “karavāna”, jo šajā vietā bija pieejams ūdens, šeit piestāja atpūsties karavānas, kas mēroja ceļu no dienvidiem uz ziemeļiem. Dažus pilsētas nosaukumus mēģina atvasināt no Kairas.

Vēl viens apskates objekts pilsētā ir pie pilsētas sienām ierīkotie baseini. Tie tika uzbūvēti 9. gadsimtā. Baseinu tuvumā atrodas mošeja, kurā ir apglabāts pravieša Muhameda bārddzinis Sidi Zahibs, kam piederēja trīs mati no pravieša bārdas.

Vēl Kairuānu dēvē par paklāju (arābu, nevis berberu) galvaspilsētu. Šeit paklāju var atļauties ikviens. Tāpat Kairuāna ir slavena kā Tunisijas saldumu galvaspilsēta. Neskatoties uz to, ka īpašos Tunisijas cepumus var nobaudīt arī citās valsts vietās, vietējie apgalvo, ka Kairuānā tie ir vislabākie. Cepumus pagatavo no mannas un medus. Bieži vien cepumiem pievieno arī dateles.

2009. gadā Kairuāna bija islāma kultūras galvaspilsēta.

Džerbas sala

Džerba ir Tunisijas lielākā sala (500 km2) un tālākais kūrortu reģions valsts dienvidos. Vēl to dēvē par Vidusjūras pērli, Tunisijas Haiti. Pasakainā daba šeit rada apburošu atmosfēru. Grieķu dzejnieka Homēra leģenda vēsta, ka Džerbas sala ir sala, kurā Odisejs, atgriežoties mājās pēc Trojas kara, pavadīja 7 gadus. Džerbas salā ir 213 mošejas, bet vietējie musulmaņi rāda lielisku piemēru tam, kā ar toleranci izturēties pret citu reliģiju sekotājiem. Šeit ir apmetusies arī ebreju kopiena. Saskaņā ar citu senu leģendu ebreji šeit apmetās pēc Jeruzalemes iekarošanas. Berberu valodā runājošie iedzīvotāji veido senāko ebreju kopienu Ziemeļāfrikā.

Daudzi dodas uz Džerbas salu, lai baudītu pludmales. Šeit ir iespējams ne vien peldēties tukšās, ar palmām aizaugušās pludmalēs, bet arī izmēģināt kaitošanu. Tieši Džerbas sala ir viens no lielākajiem Tunisijas kaitošanas un citu ūdens sporta veidu centriem.

Sidi Bou Saida

Manaras kalnā 13. gadsimtā dibinātā pilsēta aizrauj ar savu skaistumu un arhitektūru.

Neparasto skaistumu pastiprina zilās un baltās krāsas mājas. Nav brīnums, ka šo romantisko vietu ir iemīlējuši mākslinieki. Viņi šeit ierodas no visas pasaules. Pilsētu dēvē par Tunisijas Monmartru. Ciemats Manaras kalnā ir dibināts jau 13. gadsimtā. Arī šodien tūristi ierodas šeit, lai aplūkotu neparasto skaistumu. Ir patīkami pastaigāties pa pilsētas baltajām ielām, kur aug milzīgi kaktusi un apelsīnu koki. Mauritāņu kafejnīcas vilina ar patīkamiem aromātiem. Šeit piedāvā ne vien tēju un kafiju, bet arī ūdenspīpi. No Manaras kalna ir redzama Tunisijas galvaspilsēta.

 

Kūrorti

Susa
Sussa ir viena no lielajām Tunisijas pilsētām, kas pelna ne vien ar tūrismu, bet arī ar ēdienu, tekstila izstrādājumiem un zvejniecību. Sussa ir reģiona centrs, un tajā atrodas arī universitāte. Šī senā pilsēta vēl atceras pūniešu un romiešu karus, kā arī šeit ir atrodams Romas impērijas mantojums. Sussu 7. gadsimtā iekaroja arābi. Pilsētā vēl šodien ir saglabājies seno arābu gars, šeit atrodas sens cietoksnis, līdz debesīm stiepjas novērošanas torņi, no kuriem pilsētas iedzīvotāji vēroja iebraucējus, kas pārvietojās pa jūru vai tuksnesi.

Mūsdienās Sussa ir viena no galvenajām Tunisijas kūrortpilsētām, kuras karstais gaiss, siltā jūra un lieliskās pludmales piesaista apmeklētājus gandrīz visa gada garumā. Sussas pludmaļu garums ir aptuveni 20 km un vietas šeit pietiks visiem. Šeit ir daudz jautrības, ko nodrošina daudzie bāri un naktsklubi. Sussā bieži ierodas pasaules slavenākie dīdžeji un mūziķi, tāpēc šeit ne vien gardi paēdīsiet un labi atpūtīsieties pie jūras, bet arī lieliski pavadīsiet laiku uz deju grīdas.

Sussa ir trešā lielākā Tunisijas pilsēta. Šī pilsēta ir vecāka par Kartāgu. Sussu 11. gadsimtā p.m.ē.. dibināja feniķieši un nosauca to par Gadrumetu. Sussa kļuva par kūrortu 20. gadsimta 50. un 60. gados. Šī ir pirmā vieta valstī, kur tika veikta integrēto tūrisma zonu attīstība – konkrētas vietas tika nozīmētas viesnīcu un izklaidējošo tūrisma objektu celtniecībai.

Sussā ir ne tikai atpūtas zona. Pilsētas vecpilsēta, medina, ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Vecpilsētu vairāk nekā 2 km garumā ieskauj astoņus metrus augsta akmens siena. Ir saglabājusies arī lielā pilsētas mošeja un 8. gadsimtā būvētais musulmaņu klosteris. No vecpilsētas aizsargsienas torņa ir iespējams aplūkot Sussas panorāmu. Interesanti, ka šajā vecpilsētā ir filmētas vairākas mākslas filmas. Slavenākā no tām ir “Indiana Džonss” (1981. gads), kurā Sussa tiek parādīta kā Kaira. Uzmanības vērts ir arheoloģijas muzejs, kur ir iespējams apskatīt oriģinālu mozaīku kolekciju. Muzejā ir iespējams apskatīt arī mozaīkā atveidoto Medūzas galvu, kas ir saglabājusies kopš romiešu laikiem. Netālu no pilsētas atrodas feniķiešu kapeņu drupas, romiešu nami, bizantiešu nocietinājumi un kristiešu katakombas.

Sussā ir daudz ielas kafejnīcu un restorānu, kuros ir iespējams nogaršot gan nacionālos Tunisijas ēdienus, gan citu valstu ēdienus. Daudzās Sussas viesnīcās ir ierīkoti jūras terapijas centri, kas piedāvā plašu ķermeņa kopšanas procedūru klāstu par izdevīgām cenām. Vakarā ir iespējams doties pastaigā pa piejūras promenādi, bet pusnaktī ienirt naktsklubu troksnī.

Aptuveni 10 km no Sussas ir Port El Kantaui kūrorta zona. Port El Kantaui centrā atrodas jahtu piestātne. Mūsdienās tā ir prestiža osta, kurā piestāj daudzas jahtas un buru laivas. Piekrastē esošajos restorānos un kafejnīcās ir iespējams lieliski pavadīt vakaru. Vietējie restorāni piedāvā nobaudīt svaigas jūras veltes. Ostas vārtu tuvumā atrodas izgaismotas muzikālas strūklakas.

Kūrortā ir ierīkoti lieliski golfa laukumi, ūdens atrakciju parks, mazs zooloģiskais dārzs gados jaunākiem tūristiem. Vakarā var lieliski izklaidēties naktsklubos.

Kūrorts ir dibināts 1979. gadā ap mākslīgu piestātni, kurā pietiek vietas gandrīz 400 jahtām un laivām. Līdzīgi kā citos Tunisijas kūrortos, Port El Kantaui ir iespējams doties izbraucienā ar ūdens slēpēm vai lidot ar paraplānu. Šeit ir iekārtoti arī golfa laukumi, uz kuriem notiek pat pasaules līmeņa golfa turnīri.

Neskatoties uz to, ka šis ir moderns kūrorts, lielākā daļa ēku ir celta tā, lai atbilstu Tunisijas tradicionālajai arhitektūrai. Tāpēc šeit ir atrodamas gan šauras arābu ieliņas, gan arkas, kā arī daudz baltu ēku, kas ir raksturīgas Vidusjūras piekrastei. Ap jahtu piestātni ir izvietojusies mājīgā “vecpilsēta”, kurā ir iespējas lieliski pavadīt laiku gan senjoriem, gan ģimenēm ar maziem bērniem, kā arī tiem, kas šeit nav un ir pirmo reizi. Lielās kūrorta viesnīcas atrodas visā Sussas pludmales garumā gar pārsteidzoši zilajiem jūras ūdeņiem.

Port El Kantaui

Tikai 5 km no Susas atrodas Port El Kantauoi kūrorts (Susas priekšpilsēta). Pēc tam, kad pagājušā gadsimta vidū Susā sākās pirmo Tunisijas tūrisma zonu celtniecība, uz ziemeļiem no Susas, izveidojās jauna tūrisma zona – Port El Kantauoi. Starp abām pilsētām kursē speciāli mikroautobusi, tādēļ tūristi, kas dzīvo Port El Kantauoi, var katru vakaru izklaidēties Susā.

Susa un Port El Kantauoi veido vienotu kūrortu reģionu, kas vienlaicīgi spēj uzņemt 37 000 atpūtnieku. Mūsdienīgie viesnīcu kompleksi arābu stilā veido atpūtai unikālu gaisotni. Pilsētas panorāmu papildina moderna jahtu piestātne un daudzkrāsaina strūklaka, kura dejo mūzikas skaņās. Daudzie restorāni aicina nobaudīt tradicionālos tunisiešu ēdienus, jūras veltes un svaigas spiestas eksotisko augļu sulas.

Port El Kantaoui ir populāra atpūtas vieta golfa cienītāju vidū, bērniem īpaši patiks mini zoodārzs un ūdens atrakciju parks. Nakts dzīves cienītājiem – izklaides daudzajos naktsklubos.

Hammameta

Smilšaino pludmaļu līcī esošā Hammameta tiek dēvēta par Tunisijas kūrortu galvaspilsētu. Mūsdienīgajā Hammametas kūrortā atpūšas tūristi no visas pasaules, kā rezultātā sezonas laikā atpūtnieku skaits šeit desmit reizes pārsniedz vietējo iedzīvotāju skaitu. Kūrorts atrodas Tunisijas piekrastē un pārsteidz atbraucējus ar savu vēsturi, arhitektūru, tradīcijām, un, pats galvenais, zelta pludmalēm un silto, caurspīdīgo jūras ūdeni.

Pilsētas simbols ir jasmīns. Vietējos veikaliņos to ir iespējams iegādāties visdažādākajos paveidos. Šai arābu pilsētai savu mantojumu atstāja ne vien romieši, bet arī spāņi un turki. Hammameta kopā ar Monastiru un Sussu veic milzīgu ieguldījumu Tunisijas tūrisma nozares attīstībā. Šī pilsēta ir pazīstama ar savu medinu, cietoksni, piekrastes promenādi un laivu piestātni. Šeit ir daudz tradicionālu restorānu. Pilsētā zaļo parki un dārzi, visapkārt aug apelsīnu un citronu koki, kā arī plešas olīvkoku alejas.

Hammametas pludmalēs ir neticami dzidrs un tīrs jūras ūdens. Tāpēc tūkstošiem tūristu ierodas pilsētā katru gadu. Līdzīgi kā citos Tunisijas kūrortos Hammametā ir iespējams nodarboties ar ūdens sporta veidiem. Kūrortā ir pieejamas arī ģimenēm ar bērniem vai mierīgas atpūtas cienītājiem paredzētas vietas. Ir arī vietas, kur notiek daudzas pludmales ballītes, aktīvi norit nakts dzīve un izklaidējas jaunieši. Tāpēc nav svarīgi, kādai atpūtai dodat priekšroku, jo Hammametā tā būs lieliska. Vēl 20. gadsimta sākumā Hammameta bija vien kluss zvejnieku ciematiņš. Kūrorta vēsture aizsākās, kad pagājušā gadsimta otrajā desmitgadē slavens rumāņu aristokrāts Džordžs Sebastjans šeit uzbūvēja villu mauritāņu stilā, uz kuru viņš aicināja savus draugus. Kopš tiem laikiem Hammametā villu uzbūvēja ne viens vien zināms bagātnieks un atpūtās liels skaits slavenību. Piemēram, šis ir aktrises Sofijas Lorēnas mīļākais kūrorts.

Kūrorta vecpilsētā ir iespējams aplūkot daudzas senas un iespaidīgas ēkas. Vecākā saglabājusies ēka tika uzcelta 904. gadā, bet Lielā pilsētas mošeja tika uzbūvēta 1236. gadā. Vēl viens pilsētas apskates objekts ir Džordža Sebastjana māja, kas tika būvēta 20. gadsimtā. Ciprešu dārza ieskautajā ēkā tiek organizēti dažādi starptautiski festivāli. Dārzā ir ierīkots romiešu teātris, vasaras vakaros šeit notiek izrādes zem klajas debess.

Hammametas senās medinas tuvumā atrodas mauritāņu kafejnīcas, no kurām paveras lielisks skats uz Vidusjūru. Vakarā varat izklaidēties diskotēkās.

Jasmīna Hammameta

Jasmīnu Hammameta ir kūrorta zonas, kas atrodas jasmīnu pilsētas Hammametas tuvumā, simboliskais nosaukums. Šis ir viens no jaunākajiem Tunisijas kūrortiem. Ar palmām apstādītā promenāde savienojas ar vienu no valsts garākajām smilšu pludmalēm. Mūsdienīgais un greznais kūrorts pārsteidz ar jaunām viesnīcām, starptautiskiem standartiem atbilstošu piestātni, restorāniem, kafejnīcām, veikaliem. Un tas viss par pieejamu cenu.

Jasmīnu Hammametā ir lieliski apstākļi atpūtai ar ģimeni – ir pieejams izklaides parks un ledus arēna. Nakts dzīves cienītājus gaida restorāni un bāri, kas atgādina “Tūkstoš un vienas nakts” pasakas.

Hammametas dienvidu daļā atrodas pilsētas jaunākais rajons – Jasmīnu Hammameta. Piekrastes zona ir 4 km gara. Šeit ir jahtu osta “Marina” un 1,5 km gara piejūras promenāde kājāmgājējiem. “Medina Mediterranean” Jasmīnu Hammametā ir kūrorta centrs, kas ir būvēts un iekārtots tipiskā Tunisijas stilā. Tam apkārt atrodas tradicionālie aizsargmūri. Medinā ir vairākas unikālas arhitektūras viesnīcas, kas piedāvā apmesties pašā kūrorta sirdī. Ir arī tirgus, kurā amatnieki tirgo savus izstrādājumus no ādas, metāla un keramikas. Vakarā atdzimst medinas izklaides zona, kur apmeklētājus gaida teātris, naktsklubs, muzeji un restorāni. Carthage Land – izklaides zona mazuļiem un vecākiem. Šeit ir arī atrakciju parks (ar vairākām ūdens atrakcijām), restorāni un suvenīru veikali. Jahtu ostā (Marina) atrodas ne vien vieta 740 jahtu pietauvošanai, bet arī apartamenti, villas, veikaliņi, jasmīna dārzi, plaši skvēri, stilīgi restorāni un bāri.

Skanes

Skanes ir piejūras zona, kas stiepjas 6 km garumā uz ziemeļiem no Monastiras. Tā ir kā bezgalīga viesnīcu ķēde gandrīz rokas stiepiena attālumā no Monastiras. Līdz Susai, vēl vienam ļoti populāram kūrortam, ir tikai 8 km. Piekrastes zona nav piesātināta ar kafejnīcām, restorāniem un diskotēkām, līdz ar to ir piemērota tūristiem, kuri meklē klusu un mierīgu pludmales atpūtu, savukārt tie, kam patīk izklaides, tās var atrast tuvākajās pilsētās: Monastirā un Susā. Skanes ir slavens ar jāšanas skolu un modernajiem golfa laukumiem, kas labi zināmi Eiropas golfa spēlētāju aprindās. Pateicoties Tunisijas siltajām ziemām, golfa laukumi ir atvērti cauru gadu.

Pavisam netālu no Skanes atrodas Monastiras starptautiskā lidosta, kas ir nosaukta valsts pirmā prezidenta, Habiba Burgibas, vārdā.

Mahdija

Mahdija ir mājīga zvejnieku pilsēta, kas ir kļuvusi par lielisku Vidusjūras kūrortu. Šī pilsēta ir viens no klusākajiem Tunisijas kūrortu ķēdes paradīzes nostūriem, kuru vēl nav atklājuši tūristi. Mahdijā ir arī vecpilsēta jeb medina, kurā ir apskatāms bagātīgs Romas impērijas mantojums, bet atbraucējus vilina pasakainās pludmales ar safīra krāsas ūdeni, tāpēc kūrortā valda miers, tradīcijas un vēsture. Gadsimtiem ejot, Mahdijā tika izkopta dekorēšanas māksla, kā rezultātā pilsētas ielās ir apskatāmas daudzas 20. gadsimtā celtas ēkas ar skaistu eksterjeru un interjeru.

Niršanas cienītājiem šī būs viena no labākajām vietām visā Tunisijā. Jūra Mahdijā ir bagāta un daudzveidīga, turklāt, tieši šeit Vidusjūru pētīja slavenais franču pētnieks Žaks Īvs Kusto. Daudzi ierodas šeit, lai nirtu un apskatītu nogrimušos kuģus, kas atrodas krasta tuvumā. Mahdijā ir iespējams uzspēlēt arī golfu. Šeit zaļos golfa laukumus glāsta svaigā jūras brīze. Jūras ārstnieciskie centri ir viens no objektiem, kas ir atnesis slavu šai pilsētai.

Monastira

Šī senā zvejnieku pilsētiņa ir kļuvusi par Tunisijas tūrisma galvaspilsētu, kas lieliski apvieno izklaidi pilsētā un pludmalē. Monastirā dzīvo aptuveni 100 tūkstoši iedzīvotāju un tā spēj piedāvāt visu labāko, kas ir Tunisijā: lieliskas viesnīcas, zelta piekraste, vēsturiskais un tradicionālais mantojums. Uz pūniešu un romiešu pilsētas drupām dibinātā arābu pilsēta bija svarīgs nocietinājums, kas sargāja no Bizantijas impērijas kuģiem. Līdz mūsdienām ir saglabājies viens no iespaidīgākajiem cietokšņiem Ziemeļāfrikā, kā arī šeit ir islāma mākslas muzejs, piestātne kuģiem un jūras krastmala. Monastirā kursē tūristu vilciens, kas ir labākā iespēja apskatīt pilsētu. Šeit ir iespējams izīrēt velosipēdus un izbraukt ar kartingiem kartingu trasē par izdevīgām cenām. Monastira ir lieliska vieta, kur nobaudīt tradicionālo Tunisijas virtuvi, jo pilsētas ielās ir daudz restorānu un kafejnīcu, kas piedāvā jūras un tradicionālās virtuves ēdienus.

Šeit ir ļoti patīkams klimats, daudz saules, lieliskas pludmales un pasakaini silta jūra, un tas viss nodrošinās neatkārtojamu atpūtu. Viesnīcu līmenis ir viens no augstākajiem Ziemeļāfrikā, bet kūrorta pakalpojumu līmenis joprojām turpina augt. Monastiras kūrortos ir sporta zāles, baseini, bērnu rotaļu zonas, SPA centri un daudz citu izklaides iespēju.

No gleznainajā līcī esošajām viesnīcām līdz jūrai var nonākt pārejot pāri ceļam, bet šaurās pilsētas pludmales ļauj baudīt jūru un sauli ne vien tūristiem, bet arī vietējiem iedzīvotājiem. Monastirā ir iespējams pastaigāties pa vēsturisko medinu, kurā atrodas skaļš austrumu tirgus, apmeklēt neatkarīgās Tunisijas pirmā prezidenta Habiba Burgibas mauzoleju un vēl daudzas citas vietas. Ūdenspīpes un nacionālās mūzikas cienītājus sagaida mājīgas kafejnīcas zem klajas debess. Romantisku noskaņu rada pie Monastiras krastiem pietauvotās jahtas no visas pasaules.

Monastira ir ne tikai kūrorts, bet arī sena pilsēta, kas apvieno ikdienas steigu un vēsturisko arhitektūru, bet tuvumā esošā Skanesa ir slavena ar lielisko atpūtu un viesnīcām. Bieži Skanesa tiek pieminēta kā viens no Monastiras jūras piekrastes rajoniem. Skanesa ir zināma pateicoties savām augstākas klases viesnīcām, kas ir uzceltas fantastiskajā Vidusjūras piekrastē. Šis ir tūristu iecienīts kūrorts, kas piesaista ar lielisku atmosfēru un klimatu. Aptuveni 20 km garās Skanesas zelta pludmales ir vārdiem neaprakstāmas.
Šeit var doties izbraucienos ar ūdens slēpēm un paraplānu, kā arī nodarboties ar dažādiem ūdens sporta veidiem. Līdz netālu esošajam Monastiras centram ir ērti un ātri nokļūt ar vilcienu vai taksometru.

Ar šo nosaukumu apzīmē visu 6 km garo piejūras zonu, kas atrodas uz ziemeļiem no Monastiras. Tā atgādina nepārtrauktu viesnīcu ķēdi. No jebkuras viesnīcas ir ērti un vienkārši nokļūt līdz Monastiras centram. Līdz Sussas kūrortam ir tikai 8 km. Skanesas zonā nav kafejnīcu, restorānu un diskotēku, kā rezultātā šī būs lieliska vieta tiem, kas vēlas mierīgi atpūsties, bet izklaides cienītājus gaida tuvumā esošās Monastira un Sussa. Skanesa ir slavena ar jāšanas skolu un golfa laukumiem. Pateicoties tam, ka Tunisijā ir silti gan vasarā, gan ziemā, golfa laukumi ir atvērti visu gadu.

Līdzīgi Piedāvājumi

Rodas sala Grieķija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Krēta Grieķija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Bulgārija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...