Tenerifes okeānā iestiepušies melnie vulkāniskie krasti un smilšu pludmales atgādina citas planētas dabas skatus. Romantikas meklētāji var paklaiņot pa banānu plantācijām, pussagruvušajām, kolonistu pamestajām villām un baltu mājiņu ciematiem, bet izklaides mīlētāji katru vakaru var apmeklēt kādu diskotēku vai klubu.
Tenerife ir lielākā no Kanāriju arhipelāga salām. Šeit dzīvo 906,854 iedzīvotāju (dati uz 2009.g.). Tenerifi bieži mēdz dēvēt par mūžīgā pavasara salu – visu gadu maigais un siltais klimats piesaista tūristus no visas pasaules. Aborigēnu guanču valodā vārds Tenerife nozīmē „Sniega kalns”. Šis nosaukums cēlies par godu neparasti skaistajam dabas piemineklim – Teides vulkānam, kas izslējies salas centrā. Vulkāns sadala salu divās klimatiskajās zonās – mitrajā, augiem pārbagātajā ziemeļu – un saulaini sausajā dienvidaustrumu zonā. Salas dienvidu daļā ir ievērojami siltāks, tādēļ šeit izvietoti lieli kūrorti, kas tūristiem piedāvā visus izklaižu veidus, kādus vien iespējams iztēloties. Tie ir gan dažādi sporta veidi, gan rosīgā kūrortu atmosfēra un neparastās melnās vulkānisko smilšu pludmales.
Atrodoties Kanāriju salās, noteikti ir jāapmeklē karnevāls, kurš notiek katru gadu no februāra līdz pat martam, un ir populārākie svētki visās Kanāriju salās. Karnevālā piedalās kā pieaugušie, tā arī bērni. Gatavošanās šiem svētkiem sākas jau daudz agrāk – no brīža, kad tiek paziņota karnevāla tēma, tiek gatavoti tērpi un horeogrāfija, kas ir ļoti laikietilpīgs process. Sākoties karnevālam, visas pilsētas ielas un laukumi tiek krāšņi izrotāti, kas neatstāj vienaldzīgu nevienu. Pateicoties savam patīkamajam klimatam, Tenerife ir ideāla vieta golfa cienītājiem. Vidējā gaisa temperatūra, kas svārstās 23° – 25° robežā, vilina daudzus šī sporta veida cienītājus – kā profesionāļus, tā arī iesācējus no visas pasaules. Golfa laukumi atrodas kā salas dienvidu, tā ziemeļu daļā, bet lielākā daļa augstākās kategorijas viesnīcu golfa spēlētājiem piedāvā pilnu pakalpojumu komplektu. Katru gadu Tenerifē rīko svarīgus starptautiska līmeņa turnīrus. Viens no populārākajiem atpūtas un sporta veidiem Kanāriju salās ir vindsērfings, ko vietējie dēvē par funboard. Tenerifes dienvidos atrodas maza pilsētiņa, El Medano, kur atrodas vindsērfinga skola. Uz nelielo zvejnieku ciematiņu dodas lielākā daļa šī sporta veida cienītāju no visas Eiropas. Sportisti sērfo divos līčos: ziemeļu līcī spēcīgie ziemeļaustrumu vēji piesaista profesionāļus, savukārt dienvidu līcis piesaista sērfotājus ar vidēju sagatavotības līmeni.
Galvaspilsēta: Spānijas galvaspilsēta – Madride. Tenerifes salas galvaspilsēta ir Santakrusa de Tenerife, Gran Kanārijas salas galvaspilsēta – Las Palmasa.
Valūta: Eiro.
Valoda: Spāņu, dažos reģionos runā dialektos: galisiešu, basku; kataloniešu.
Ticība: Dominējošā ir katoļticība.
Atpūtas ilgums: 7 vai 14 naktis.
Ceļojumi pieejami no oktobra līdz aprīlim.
Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.
Ierodoties viesnīcās, būs iespēja iepazīties un rezervēt tūroperatora piedāvātās ekskursijas par papildus samaksu.
Cenā iekļauts:
Lidojums Rīga – Tenerife – Rīga
Nodokļi un nodevas;
Katram rokas bagāža 5 kg un nododamā bagāža līdz 20 kg;
Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;
Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;
Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.
Ierodoties Tenerifes lidostā, Jūs sagaidīs gids un tālāk ar transfēru nokļūsiet izvēlētajā viesnīcā.
Pievienotā bilde ir no tūroperatora Novatours mājaslapas.
Vēsture
Zinātnieki ir izpētījuši, ka Kanāriju salas ir vulkāniskas izcelsmes salas. Senākā no tām, Lansarote sala, ir vairāk nekā 20 miljonus gadu veca, Gran Kanārijas sala radusies pirms 14 miljoniem gadu, bet Tenerife – pirms 10 miljoniem gadu. Mūsdienu Kanāriju salu nosaukums cēlies no latīņu valodas vārda canis – ’suns’. Salas šādu nosaukumu guvušas tādēļ, ka šeit mituši daudz savvaļas suņi. Franču pētnieks Žans Betenkorts (Jean de Bethencourt) 1402. gadā kļuva par ekspedīcijas vadītāju, devās uz salu un izkāpa krastā Lansarotes ziemeļu pusē. No tās viņš ieņēma Fuerteventuru un Jerro. La Gomeras, Gran Kanārijas, Tenerifes un Palmas iedzīvotāji pretojās spāņu iebrukumam gandrīz simts gadus. 1495. gadā Kanāriju salas neizturēja un padevās spāņu spiedienam. Ekonomikas augšupeja – 1982. gadā Kanāriju salas ieguva autonomiju.
Darba laiks
Banku darba laiks: no pulksten 9 līdz pulksten 14 darba dienās; no pulksten 9 līdz pulksten 13 sestdienās; svētdienās bankas nestrādā. Pēc banku slēgšanas, naudas maiņu var veikt valūtas maiņas punktos (caja de cambio), kas parasti strādā līdz pat vakaram. Veikali un tirdzniecības centri strādā katru dienu no pulksten 9 līdz pulksten 20. Daži veikali svētdienās ir slēgti.
Dzeramnauda
Ieteicams atstāt dzeramnaudu viesnīcas apkalpojošajam personālam. Bāros un restorānos dzeramnaudu atstāj apmēram 10% no rēķina summas. Dažos restorānos apkalpošanas maksa ir iekļauta rēķinā, tādējādi dzeramnauda nav jāatstāj.
Transports
Kanāriju salās ir attīstīta sabiedriskā transporta sistēma. Starp kūrortiem kursē autobusi. Iekāpšana autobusos notiek tikai pa priekšējām durvīm, bet izkāpšana – tikai pa aizmugurējām durvīm. Biļetes pārdod transportlīdzeklī. Kūrortos kursē arī baltas krāsas taksometri ar pazīšanas zīmēm uz jumta. Taksometri ir aprīkoti ar skaitītājiem, kas strādā dažādos tarifu režīmos, atkarībā no attāluma, diennakts laika un nedēļas dienas.
Suvenīri
Tikai Kanāriju salās darina Malvazia vīnu, kam ir īpaša, salda garša un neparasti dzintaraina krāsa. Kanāriju salas ir slavenas ar savu rumu, konjakiem un liķieriem.
Ko apskatīt?
Loro parks
Visvairāk apmeklētā vieta Tenerifē ir Loro parks, kas atrodas salas ziemeļu daļā – Puerto de La Krusas kūrortā (salas vecākais kūrorts), un ir izveidots 1972. gadā. Loro parks tiek dēvēts arī par papagaiļu parku, jo tajā dzīvo vairāk nekā 350 šo raibo putnu sugu, kopumā vairāk nekā 3500 papagaiļu, kas ir lielākā papagaiļu kolekcija pasaulē. Par tiem varēsiet priecāties ne tikai voljeros, jo parkā virs apmeklētāju galvām pastāvīgi tiek demonstrēti papagaiļu šovi. Šie dresētie putni lasa, skaita un rāda interesantus trikus. Loro parkā ir iekārtots pingvinārijs. Parkā var vērot dresētu vaļu, delfīnu un jūras lauvu priekšnesumus. Parka lepnums – gigantisks akvārijs, kurā atrodas vairāk nekā 15 000 jūras iemītnieku sugas no visas pasaules un apmēram 40 koraļļu veidu. Akvārija iekšienē izveidots 18 metrus garš stikla tunelis, kur tikai dažu soļu attālumā aiz stikla sienām peld haizivis. Starp lepnajiem tropu augiem lieliski jūtas arī sešas gorillas, kas pirms dažiem gadiem tika atvestas no vairākiem Eiropas zooloģiskajiem dārziem. Eksotisko tropu augu paēnā pie ūdens snauž krokodili, pelikāni ķer zivis, pa kokiem kāpelē šimpanzes. 135 000 m2 lielajā parkā aizritēs visa diena. Ja reiz esat ieradušies salas ziemeļos, Loro parkā, ir vērts pa ceļam apmeklēt arī parku Icod de los Vinos pilsētiņā, kurā aug pūķu koki (mūsu istabaugu dracēnu gigantiskie radinieki).
Gjumeru piramīdas
Seno Tenerifes iedzīvotāju guanču pirms tūkstošiem gadu rituāliem celtās piramīdas ir ļoti līdzīgas citu seno civilizāciju piramīdām Meksikā un Peru. Līdz šim nav noteikts precīzs piramīdu vecums. 1990. gadā par tām sāka interesēties slavenais norvēģu zinātnieks Tūrs Heijerdāls, kurš ar burinieku „Ra” pārpeldēja Atlantijas okeānu. Viņš Tenerifē nodzīvoja daudzus gadus un ir ļoti daudz paveicis piramīdu izpētes labā. Pateicoties Heijerdālam, ir izveidots Gjumeru piramīdu etnogrāfiskais parks.
Teides vulkāna parks
Salas centrā, 3718 m virs jūras līmeņa, paceļas Teides vulkāns – trešais lielākais vulkāns pasaulē (3718 m augstums, 20 km diametrs), tas ir arī Spānijas augstākais kalns. Vulkāna sniegotā virsotne savulaik gluži kā bāka tika izmantota par ceļa rādītāju jūrniekiem. Teides vulkāna teritorija, kas atrodas 2000 metru virs jūras līmeņa, ir pasludināta par Nacionālo parku. Kopējā parka teritorija aizņem 18,900 ha un 2007. gada 29.jūnijā tā ir iekļauta UNESCO mantojumu sarakstā. Pirms 200 gadiem dabas pētnieks Aleksandrs fon Humbolts līdz Teides virsotnei kāpa 29 stundas, tagad tūristi 3555 metru augstumā pa trošu dzelzceļu var pacelties 8 minūtēs. Atlikušos 200 metrus var pieveikt kājām, un te ir par ko jūsmot: sastingušas lavas gabali, klintis, sniegota virsotne. Ainava atgādina Mēness vai Marsa virsmu, vai arī mūsu planētu dinozauru laikmetā. Drošības nolūkos pa vulkāna sastingušā krātera dibenu apmeklētājiem staigāt ir aizliegts.
Ērgļu parks
Tenerifes dienvidos, kalnos, blakus Los Kristianosas kūrortam, tika ierīkots Ērgļu parks (Park Las Aquilas) jeb Jungle Park. Tā teritorija aizņem 75,000 kv.m. Starp akmeņainajām klintīm sazaļojuši īsti tropu džungļi. Šeit iekopts brīnišķīgs dārzs ar eksotiskiem augiem, trokšņo ūdenskritumi, pastaigājas lauvas, rāpo krokodili, saulē sildās begemoti un orangutāni. Bez lieliskās floras un faunas, parks ir ievērojams ar to, ka šī ir vienīgā vieta pasaulē, kurā notiek dresētu plēsīgo putnu priekšnesumi. Ērgļi reizi pa reizei izlido pa salu, taču vienmēr atgriežas. Parkā brīvā dabā lido ne tikai ērgļi, bet arī krāsaini papagaiļi. Atrakcijā Jungle Raid parka apmeklētājiem jārāpjas pa iekārtiem virvju tiltiem, un viņi var justies kā īsti džungļu iemītnieki.
Lansarotes sala
Lieliska iespēja apmeklēt salu, kurā atrodas darbīgie vulkāni. Līdz salai visērtāk var nokļūt ar lidmašīnu. Lansarotes salā noteikti būtu jāaplūko UNESCO apsargājamo „Timanfaya” Nacionālo parku, kurā ir iespēja apskatīt darbīgus vulkānus, geizerus, uzzināt par savdabīgu vīnogu audzēšanas paņēmienu vulkāniskā augsnē. Salas ziemeļu daļā ir vērts aplūkot Jameos del Agua – alas, kas izveidojušās pēc vulkāna izvirduma. Šeit salas slavenais arhitekts Cēzars Manrike izveidoja grandiozu pazemes kompleksu ar restorānu, naktsklubu un palmām apstādītu baseinu. Spilgtu iespaidu rada parks, kurā aug oleandri un kaktusi, kā arī nelielā jūras ūdens lagūna, kurā mīt īsts dabas brīnums – reta neredzīgo balto krabju suga.
Maskas aiza
Maskas aizā, kurai cauri vijas šaurs ceļš, atrodas neliels ciematiņš. Šīs salas ciematiņš pavisam nesen bija nošķirts no ārpasaules. No šejienes paveras brīnišķīgi skati uz aizām un kalnu serpentīniem. Visā salā nekur neredzēsiet tik grandiozas, elpu aizraujošas ainavas.
Kūrorti
Golf del Suras
Golf del Suras atrodas uz rietumiem no Reina Sofia lidostas un ir viens no populārākajiem un aktīvākajiem kūrortiem Kanāriju salās. Skaistas smilšu pludmales un osta, no kuras iespējams doties izbraucienā uz kaimiņu salu La Gomera.
Lielākā daļa gājēju promenādes, kas robežojas ar pludmali, un ir paradīze labas kvalitātes restorāniem, bāriem un kafejnīcām, kas piedāvā ēdienus no visas pasaules, kā arī nacionālos Kanāriju salu ēdienus. Naktī, tā pārvēršas par vienu no dzīvākajām vietām Tenerifes dienvidos, blakus Plaja de Las Amerikas kūrortam.
Netālu no pludmales un gājēju zonas Jūs atklāsiet veikalu labirintus, tostarp dizaineru veikalus ar slaveniem zīmoliem, kā arī mazākus veikaliņus, kur lieliski varēsiet kaulēties par sev vēlamo cenu.
Plaja Paraiso
Plaja Paraiso (tulkojumā „Paradīzes pludmale”) ir klusa kūrorta zona, kas ir 10 km uz rietumiem no Plaja de Las Amerikas. Kūrorts ir kā radīts tiem, kuri vēlas relaksēties un mierīgi atpūsties. Šajā salīdzinoši jaunajā rajonā, kas vēl attīstās, ir tikai dažas viesnīcas, kafejnīcas un restorāni. Lai gan kūrortu dēvē par Plaja Paraiso, tomēr jāsaka, ka kūrortam lielākoties ir klinšainas pludmales. Tāpēc šeit atbraukušie tūristi dod priekšroku atpūtai pie baseina vai dodas uz Plaja de Las Amerikas pludmalēm (ar autobusu, taksi vai nomātu automobili turp iespējams nokļūt 10 min laikā).
Vēl tālāk uz rietumiem no Plaja Paraiso ir Kallao Salvahe kūrorts, kas piesaista mierīgas atpūtas cienītājus. Tur ir pavisam nedaudz bāru, restorānu un veikalu, un nekas neiztraucē kluso, mierpilno gaisotni.
20 km uz austrumiem no Plaja de Las Amerikas kūrorta atrodas nelielā El Medano pilsētiņa – viens no visā pasaulē slavenākajiem vindsērfinga cienītāju centriem. Kūrorts iecienīts ne vien vindsērfinga nodarbībām piemērotā klimata, bet arī pilsētiņas jautrās un relaksējošās atmosfēras dēļ. Pilsētiņas omulīgajās ielās atrodas daudzi restorāni, kafejnīcas un bāri, kuros uzkavējas atpūtnieki un vindsērfinga cienītāji.
Kosta Adeche
Kosta Adehe ir jauna kūrorta zona, kas atrodas tieši blakus Plaja de las Amerikas kūrortam. Šeit ir visjaunākie augstākās kategorijas viesnīcu kompleksi, kas piedāvā plašu pakalpojumu spektru sporta, atveseļošanās un kosmētisko procedūru cienītājiem. Lielākā daļa Kosta Adehe viesnīcu ir jūras krastā. Šajā rajonā atrodas Dukē pludmale, ko vietējie iedzīvotāji uzskata par labāko dienvidu piekrastē. Aktīvā sporta piekritējiem tiek piedāvāts plašs ūdens sporta veidu klāsts un golfa komplekss. Kosta Adehe tāpat kā Plaja de Las Amerikas piesaista tos tūristus, kas meklē jautru atpūtu. Šeit ir daudz omulīgu restorānu zem klajas debess, kafejnīcas, bāri un naktsklubi.
Plaja de Las Amerikas
Salas lielākais kūrorts ir Plaja de Las Amerikas, kas atrodas 17 km attālumā no Tenerifes dienvidu lidostas. Kūrorts izslavēts lieliskās tūrisma infrastruktūras dēļ, jo šī vieta tika īpaši veidota tūristiem. Ielas šeit veido taisnu līniju tīklu, bet līču un piestātņu pārpilnība rada relaksējošu gaisotni. Atpūtniekus gaida daudzi tirdzniecības centri, restorāni, bāri, naktsklubi un citas izklaides vietas. Plaja de Las Amerikas kūrortā ir mūsdienīga koncertzāle “Piramide d’Arona”, kurā iespējams izbaudīt lielisku izrādes programmu – spilgtu un temperamentīgu, ar šai vietai raksturīgo „odziņu”. Jautras atpūtas cienītājus iepriecinās kūrorta naktsdzīve. Savukārt, dienā atpūtniekus gaida saulainās melno smilšu pludmales.
Los Kristianosas
Los Kristianos atrodas uz rietumiem no Reina Sofia lidostas un ir viens no populārākajiem un aktīvākajiem kūrortiem Kanāriju salās. Skaistas smilšu pludmales un osta, no kuras iespējams doties izbraucienā uz kaimiņu salu La Gomera.
Lielākā daļa gājēju promenādes, kas robežojas ar pludmali, un ir paradīze labas kvalitātes restorāniem, bāriem un kafejnīcām, kas piedāvā ēdienus no visas pasaules, kā arī nacionālos Kanāriju salu ēdienus. Naktī, tā pārvēršas par vienu no dzīvākajām vietām Tenerifes dienvidos, blakus Plaja de Las Amerikas kūrortam.
Netālu no pludmales un gājēju zonas Jūs atklāsiet veikalu labirintus, tostarp dizaineru veikalus ar slaveniem zīmoliem, kā arī mazākus veikaliņus, kur lieliski varēsiet kaulēties par sev vēlamo cenu.
El Medanas
El Medano pilsēta atrodas 20 km uz austrumiem no Playa de Las Americas. Ņemot vērā šeit valdošos spēcīgos vējus, tā kļuvusi par mājvietu dažādām sērfošanas sacensībām un čempionātiem. Neatkarīgi no sērfošanai labvēlīgā klimata, El Medano ir pazīstama arī ar patīkamu atmosfēru. Mājīgas ieliņas, kuras atdzīvina restorāni, tematiskās kafejnīcas un moderni bāri, ir iemīļota laika pavadīšanas vieta sērfotājiem un citiem atpūtniekiem. Jūras velšu un zivju restorāni piedāvā svaigus ēdienus par pieņemamām cenām.
Los Gigantesas
Los Gigantes atrodas blakus Puerto de Santiago kūrortam un Plaja de la Arena (Playa de la Arena) Zilā karoga pludmalei, kas ir netālu viena no otras. Šie mazie un mierīgie kaimiņi ir atrodami Tenerifes gleznainajā rietumu piekrastē. Atrodoties Santiago del Teides municipalitātē, tie ir uz dienvidiem no slavenajām Los Gigantes (giganti) klintīm un apmēram 30 kilometru attālumā no Los Kristianos. Los Gigantes pilsēta tika nosaukta klinšu vārdā un tā atrodas iespaidīgu, tāda paša nosaukuma klinšu pakājē, kurām var pietuvoties ar laivu, ko var pasūtīt laivu piestātnē. Tās neskaidri iezīmējas pāri Jums, un Jūs varat redzēt klintis visā to krāšņumā un saskatīt dažādas vulkāniskās krāsas un struktūras.
Los Gigantes komerciālais centrs ir laivu piestātnes iekšzemē. Lai arī mazs, tajā ir dažādi bāri un restorāni, kā arī visa veida tirdzniecība, sākot ar augļiem un beidzot ar dizaineru zīmolu drēbēm. Centrālajā laukumā Jūs atradīsiet gājēju zonu, kas ir izveidota apkārt baznīcai. Šī ir arī tā vieta, kur notiek lielākā daļa no pasākumiem.
Los Gigantes pludmale ir maza, tīra un ar melnām smiltīm, kas reti ir pārpildīta, neskatoties uz to, ka tā ir piemērota bērniem. Satriecošas klintis šai pludmalei rada pārsteidzošu fonu.
Puerto de la Krusas
Puerto de la Kruza ir viens no iecienītākajiem kūrortiem Tenerifes ziemeļu daļā. Tas ieskauts skaistā Orotava ieleju reģionā, kas tiek uzskatīts par zaļo ainavu oāzi ar tropisko augļu plantācijām. Šis pievilcīgais un aktīvais kūrorts tūristi vidū iecienīts jau gadu desmitiem. Kūrorta vecpilsēta ir ievērojama ar Kanāriju salām raksturīgo arhitektūru.Lielākā daļa vecpilsētas, zvejas ostas apkārtnē, ir caurvīta ar šuarām, bruģētām ieliņām, kur izvietojušās omulīgās kafejnīcas un bāri.
Callao Salvaje
Callao Salvaje atrodas Tenerifes dienvidrietumu krastā Adeje apgabalā. Šī teritorija plašāk pazīstama kā Costa-Adeje, lai netiktu jaukta ar tūrisma kūrortu Playa de Las Americas, kas atrodas tikai 10 km tālāk.
Tas ir neliels piekrastes ciematiņš iepretī La Gomera salai. Šeit iespējams vērot burvīgus saulrietus. Callao Salvaje ir tikai viena smalkiem oļiem klāta pludmale, kur tiek organizētas niršanas ekskursijas. Teritorijas centrā izvietots luksusa villu rajons Sueño Azul. Lielākā daļa villu izīrētas cilvēkiem, kuri vēlas baudīt citādas, klusas un mierpilnas brīvdienas prom no tūristu pārpludinātajām vietām. Uz salas izveidots autobusu maršruts uz populārākajām salas apskates vietām, kā arī pieejams lielisks taksometru serviss.
Plaja de la Arena
Plaja de la Arena kūrortpilsēta atrodas netālu no labi zināmajiem Los Gigantes un Puerto Santiago kūrortiem. Tenerifes rietumu krasts piedāvā daudz saules, siltu Atlantijas vēju un patīkamu atpūtu ūdens tuvumā. Plaja de la Arena kūrortpilsēta ir pazīstama ar melnām vulkāniskām smiltīm un kristāldzidri zilo ūdeni, kas rada patiesi iespaidīgu skatu. Šī kūrorta pludmales ir tīrākās pludmales Kanāriju salās. Tai ir piešķirts zilais karogs, kas iekļaujas Eiropas standartos. Kūrortā ir pieejami daudz restorāni un bāri, bet vietējās ēstuves, ir iespējams atrast nedaudz tālāk no centra. Plašā kūrorta promenāde piedāvā plašu veikalu klāstu, gardas jūras veltes un augļu tirgus kas atvērti līdz pusnaktij.
Costa Del Silencio
Costa del Silencio atrodas netālu no Tenerifes lidostas, kur īpaši skaistu vidi rada dabas labvēlības veidota maģiska augu valsts un lielisks golfa laukums, kurš padarījis slavenu to piekrastes daļu, kurā izveidots ērts dzīvojamais rajons.
Costa del Silencio ir labi pazīstams ar spēju valdzināt miljoniem cilvēku desmitiem tūkstošu gadu, un šķiet, ka mūsdienu paaudžu interese par šo vietu tikai pieaug.
Laika apstākļi šeit vienmēr ir kā pavasarī. Tas iespējams tikai tāpēc, ka, runājot metaforās, siltais jūras vējš un vējš no Golfa straumes rada draudzīgu simbiozi.
Kur nakšņot?
Tenerifē tiek piedāvātas dažādas naktsmītnes, kas ir gan viesnīcas, gan apartamenti. Ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko naktsmītni pēc atrašanās vietas, numura veida un ēdināšanas tipa.
Piecu zvaigžņu:
Četru zvaigžņu:
Trīs zvaigžņu:
Divu zvaigžņu:
Apartamenti: