Tenerife Kanāriju salas

Home > Tour > Tenerife Kanāriju salas

Tenerife ir lielākā no septiņām Spānijai piederošajām Kanāriju salām, kas atrodas Atlantijas okeānā un  netālu no Āfrikas piekrastes. Tenerife ir Kanāriju salu ekonomiskais centrs un viens no ievērojamākajiem tūristu galamērķiem. Tenerifes salas augstākā virsotne ir darbīgs vulkāns Teide (Pico de Teide), kas ir arī augstākā virsotne visā Spānijā. Aborigēnu guanču valodā vārds Tenerife nozīmē „Sniega kalns”. Šis nosaukums cēlies par godu šim neparasti skaistajam dabas piemineklim – Teides vulkānam, kas izslējies salas centrā. Vulkāns sadala salu divās klimatiskajās zonās – mitrajā, augiem pārbagātajā ziemeļu – un saulaini sausajā dienvidaustrumu zonā. Salas dienvidu daļā ir ievērojami siltāks, tādēļ šeit izvietoti lieli kūrorti, kas tūristiem piedāvā visus izklaižu veidus, kādus vien iespējams iztēloties. Tie ir gan dažādi sporta veidi, gan rosīgā kūrortu atmosfēra un neparastās melnās vulkānisko smilšu pludmales. Pateicoties savam patīkamajam klimatam, Tenerife ir ideāla vieta golfa cienītājiem. Viens no populārākajiem atpūtas un sporta veidiem Kanāriju salās ir vindsērfings, ko vietējie dēvē par funboard. Tenerifes dienvidos atrodas maza pilsētiņa, El Medano, kur atrodas vindsērfinga skola. Uz nelielo zvejnieku ciematiņu dodas lielākā daļa šī sporta veida cienītāju no visas Eiropas. Sportisti sērfo divos līčos: ziemeļu līcī spēcīgie ziemeļaustrumu vēji piesaista profesionāļus, savukārt dienvidu līcis piesaista sērfotājus ar vidēju sagatavotības līmeni. Atrodoties Kanāriju salās, noteikti ir jāapmeklē karnevāls, kurš notiek katru gadu no februāra līdz pat martam, un ir populārākie svētki visās Kanāriju salās. Sākoties karnevālam, visas pilsētas ielas un laukumi tiek krāšņi izrotāti, kas neatstāj vienaldzīgu nevienu.

Galvaspilsēta: Spānijas galvaspilsēta – Madride. Tenerifes salas galvaspilsēta ir Santakrusa de Tenerife, Gran Kanārijas salas galvaspilsēta – Las Palmasa.

Valūta: Eiro.

Valoda: Spāņu, dažos reģionos runā dialektos: galisiešu, basku; kataloniešu.

Ticība: Dominējošā ir katoļticība.

Klimats: Visa gada garumā Kanāriju salās ir silti un vidējā gaisa temperatūra svārstās no 18°C līdz 24°C grādu robežās, bet gaisa temperatūra Atlantijas okeānā svārstās no 19°C līdz 20°C grādu robežās. Tenerifi bieži mēdz dēvēt par mūžīgā pavasara salu, jo visu gadu maigais un siltais klimats piesaista tūristus no visas pasaules.

Ierodoties Tenerifes lidostā, Jūs sagaidīs gids un tālāk ar transfēru nokļūsiet izvēlētajā viesnīcā.

Cenā iekļauts:

Lidojums Rīga – Tenerife – Rīga

Nodokļi un nodevas;

Katram rokas bagāža 5 kg un nododamā bagāža līdz 20 kg;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Atpūtas ilgums: 3, 4, 7, 10, 11, vai 14 naktis.

Ceļojumi pieejami no oktobra līdz aprīlim.

Cena vienai personai ir sākot no 308,00 Eiro, ceļojot divatā.

Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Ierodoties viesnīcās, būs iespēja iepazīties un rezervēt tūroperatora piedāvātās ekskursijas par papildus samaksu.

Vēsture

Zinātnieki ir izpētījuši, ka Kanāriju salas ir vulkāniskas izcelsmes salas. Senākā no tām, Lansarote sala, ir vairāk nekā 20 miljonus gadu veca, Gran Kanārijas sala radusies pirms 14 miljoniem gadu, bet Tenerife – pirms 10 miljoniem gadu. Mūsdienu Kanāriju salu nosaukums cēlies no latīņu valodas vārda canis – ’suns’. Salas šādu nosaukumu guvušas tādēļ, ka šeit mituši daudz savvaļas suņi. Franču pētnieks Žans Betenkorts (Jean de Bethencourt) 1402. gadā kļuva par ekspedīcijas vadītāju, devās uz salu un izkāpa krastā Lansarotes ziemeļu pusē. No tās viņš ieņēma Fuerteventuru un Jerro. La Gomeras, Gran Kanārijas, Tenerifes un Palmas iedzīvotāji pretojās spāņu iebrukumam gandrīz simts gadus. 1495. gadā Kanāriju salas neizturēja un padevās spāņu spiedienam.  Ekonomikas augšupeja – 1982. gadā Kanāriju salas ieguva autonomiju.

Darba laiks

Banku darba laiks: no pulksten 9 līdz pulksten 14 darba dienās; no pulksten 9 līdz pulksten 13 sestdienās; svētdienās bankas nestrādā. Pēc banku slēgšanas, naudas maiņu var veikt valūtas maiņas punktos (caja de cambio), kas parasti strādā līdz pat vakaram. Veikali un tirdzniecības centri strādā katru dienu no pulksten 9 līdz pulksten 20. Daži veikali svētdienās ir slēgti.

Dzeramnauda

 Ieteicams atstāt dzeramnaudu viesnīcas apkalpojošajam personālam. Bāros un restorānos dzeramnaudu atstāj apmēram 10% no rēķina summas. Dažos restorānos apkalpošanas maksa ir iekļauta rēķinā, tādējādi dzeramnauda nav jāatstāj.

Transports

 Kanāriju salās ir attīstīta sabiedriskā transporta sistēma. Starp kūrortiem kursē autobusi. Iekāpšana autobusos notiek tikai pa priekšējām durvīm, bet izkāpšana – tikai pa aizmugurējām durvīm. Biļetes pārdod transportlīdzeklī. Kūrortos kursē arī baltas krāsas taksometri ar pazīšanas zīmēm uz jumta. Taksometri ir aprīkoti ar skaitītājiem, kas strādā dažādos tarifu režīmos, atkarībā no attāluma, diennakts laika un nedēļas dienas.

Suvenīri

Tikai Kanāriju salās darina Malvazia vīnu, kam ir īpaša, salda garša un neparasti dzintaraina krāsa. Kanāriju salas ir slavenas ar savu rumu, konjakiem un liķieriem.

Ko apskatīt?

Karnevāls

Atrodoties Tenerifē noteikti ir jaapmeklē karnevāls Carnival of Santa Cruz de Tenerife, kas notiek no februāra līdz martam un ir populārākie svētki Kanāriju salās. Karnevāls ir viens no pasaules lielākajiem karnevāliem un ir iekļauts UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Gatavošanās karnevālam notiek ļoti laicīgi un no brīža, kad tiek paziņota karnevāla tēma. Tiek gatavoti tērpi un horeogrāfija. sākoties karnevālam, visas pilsētas ielas un laukumi tiek krāšņi izrotāti.

Pludmales

Sala pārsteidz ar skaistām pludmalēm. Pludmales ar iespaidīgiem skatiem ir Playa de Las Teresitas, Los Gigantes, Playa de la Tejita, Playa del Duque, Playa El Bollullo, Playa de Masca, Playa de Benijo.

Loro parks

Visvairāk apmeklētā vieta Tenerifē ir Loro parks, kas atrodas salas ziemeļu daļā – Puerto de La Krusas kūrortā (salas vecākais kūrorts), un ir izveidots 1972. gadā. Loro parks tiek dēvēts arī par papagaiļu parku, jo tajā dzīvo vairāk nekā 350 šo raibo putnu sugu, kopumā vairāk nekā 3500 papagaiļu, kas ir lielākā papagaiļu kolekcija pasaulē. Par tiem varēsiet priecāties ne tikai voljeros, jo parkā virs apmeklētāju galvām pastāvīgi tiek demonstrēti papagaiļu šovi. Šie dresētie putni lasa, skaita un rāda interesantus trikus. Loro parkā ir iekārtots pingvinārijs. Parkā var vērot dresētu vaļu, delfīnu un jūras lauvu priekšnesumus. Parka lepnums – gigantisks akvārijs, kurā atrodas vairāk nekā 15 000 jūras iemītnieku sugas no visas pasaules un apmēram 40 koraļļu veidu. Akvārija iekšienē izveidots 18 metrus garš stikla tunelis, kur tikai dažu soļu attālumā aiz stikla sienām peld haizivis. Starp lepnajiem tropu augiem lieliski jūtas arī sešas gorillas, kas pirms dažiem gadiem tika atvestas no vairākiem Eiropas zooloģiskajiem dārziem. Eksotisko tropu augu paēnā pie ūdens snauž krokodili, pelikāni ķer zivis, pa kokiem kāpelē šimpanzes. 135 000 m2 lielajā parkā aizritēs visa diena. Ja reiz esat ieradušies salas ziemeļos, Loro parkā, ir vērts pa ceļam apmeklēt arī parku Icod de los Vinos pilsētiņā, kurā aug pūķu koki (mūsu istabaugu dracēnu gigantiskie radinieki).

Teides vulkāna parks

Salas centrā, 3718 m virs jūras līmeņa, paceļas Teides vulkāns – trešais lielākais vulkāns pasaulē (3718 m augstums, 20 km diametrs), tas ir arī Spānijas augstākais kalns. Vulkāna sniegotā virsotne savulaik gluži kā bāka tika izmantota par ceļa rādītāju jūrniekiem. Teides vulkāna teritorija, kas atrodas 2000 metru virs jūras līmeņa, ir pasludināta par Nacionālo parku. Kopējā parka teritorija aizņem 18,900 ha un 2007. gada 29.jūnijā tā ir iekļauta UNESCO mantojumu sarakstā. Pirms 200 gadiem dabas pētnieks Aleksandrs fon Humbolts līdz Teides virsotnei kāpa 29 stundas, tagad tūristi 3555 metru augstumā pa trošu dzelzceļu var pacelties 8 minūtēs. Atlikušos 200 metrus var pieveikt kājām, un te ir par ko jūsmot: sastingušas lavas gabali, klintis, sniegota virsotne. Ainava atgādina Mēness vai Marsa virsmu, vai arī mūsu planētu dinozauru laikmetā. Drošības nolūkos pa vulkāna sastingušā krātera dibenu apmeklētājiem staigāt ir aizliegts.

Gjumeru piramīdas

Seno Tenerifes iedzīvotāju guanču pirms tūkstošiem gadu rituāliem celtās piramīdas ir ļoti līdzīgas citu seno civilizāciju piramīdām Meksikā un Peru. Līdz šim nav noteikts precīzs piramīdu vecums. 1990. gadā par tām sāka interesēties slavenais norvēģu zinātnieks Tūrs Heijerdāls, kurš ar burinieku „Ra” pārpeldēja Atlantijas okeānu. Viņš Tenerifē nodzīvoja daudzus gadus un ir ļoti daudz paveicis piramīdu izpētes labā. Pateicoties Heijerdālam, ir izveidots Gjumeru piramīdu etnogrāfiskais parks.

Maskas aiza

Maskas aizā, kurai cauri vijas šaurs ceļš, atrodas neliels ciematiņš. Šīs salas ciematiņš pavisam nesen bija nošķirts no ārpasaules. No šejienes paveras brīnišķīgi skati uz aizām un kalnu serpentīniem. Visā salā nekur neredzēsiet tik grandiozas, elpu aizraujošas ainavas.

Ērgļu parks

Tenerifes dienvidos, kalnos, blakus Los Kristianosas kūrortam, tika ierīkots Ērgļu parks (Park Las Aquilas) jeb Jungle Park. Tā teritorija aizņem 75,000 kv.m. Starp akmeņainajām klintīm sazaļojuši īsti tropu džungļi. Šeit iekopts brīnišķīgs dārzs ar eksotiskiem augiem, trokšņo ūdenskritumi, pastaigājas lauvas, rāpo krokodili, saulē sildās begemoti un orangutāni. Bez lieliskās floras un faunas, parks ir ievērojams ar to, ka šī ir vienīgā vieta pasaulē, kurā notiek dresētu plēsīgo putnu priekšnesumi. Ērgļi reizi pa reizei izlido pa salu, taču vienmēr atgriežas. Parkā brīvā dabā lido ne tikai ērgļi, bet arī krāsaini papagaiļi. Atrakcijā Jungle Raid parka apmeklētājiem jārāpjas pa iekārtiem virvju tiltiem, un viņi var justies kā īsti džungļu iemītnieki.

Lansarotes sala

Lieliska iespēja apmeklēt salu, kurā atrodas darbīgie vulkāni. Līdz salai visērtāk var nokļūt ar lidmašīnu. Lansarotes salā noteikti būtu jāaplūko UNESCO apsargājamo „Timanfaya” Nacionālo parku, kurā ir iespēja apskatīt darbīgus vulkānus, geizerus, uzzināt par savdabīgu vīnogu audzēšanas paņēmienu vulkāniskā augsnē. Salas ziemeļu daļā ir vērts aplūkot Jameos del Agua – alas, kas izveidojušās pēc vulkāna izvirduma. Šeit salas slavenais arhitekts Cēzars Manrike izveidoja grandiozu pazemes kompleksu ar restorānu, naktsklubu un palmām apstādītu baseinu. Spilgtu iespaidu rada parks, kurā aug oleandri un kaktusi, kā arī nelielā jūras ūdens lagūna, kurā mīt īsts dabas brīnums – reta neredzīgo balto krabju suga.

Kūrorti

Tenerife- Dienvidi

Salas lielākais kūrorts ir Plaja de Las Amerikas, kas atrodas 17 km attālumā no Tenerifes dienvidu lidostas. Kūrorts izslavēts lieliskās tūrisma infrastruktūras dēļ, jo šī vieta tika īpaši veidota tūristiem. Ielas šeit veido taisnu līniju tīklu, bet līču un piestātņu pārpilnība rada relaksējošu gaisotni. Atpūtniekus gaida daudzi tirdzniecības centri, restorāni, bāri, naktsklubi un citas izklaides vietas. Plaja de Las Amerikas kūrortā ir mūsdienīga koncertzāle “Piramide d’Arona”, kurā iespējams izbaudīt lielisku izrādes programmu – spilgtu un temperamentīgu, ar šai vietai raksturīgo „odziņu”. Jautras atpūtas cienītājus iepriecinās kūrorta naktsdzīve. Savukārt, dienā atpūtniekus gaida saulainās melno smilšu pludmales.

Tenerifes salas dienvidrietumos atrodas viens no Eiropas iecienītākajiem un prestižākajiem kūrortiem – Kosta Adehe (Costa Adeje). Tieši tajā koncentrēti salas vismodernākie viesnīcu kompleksi. Šajā rajonā atrodas Dukē pludmale, ko vietējie iedzīvotāji uzskata par labāko dienvidu piekrastē. Aktīvā sporta piekritējiem tiek piedāvāts plašs ūdens sporta veidu klāsts un golfa komplekss. Kosta Adehe tāpat kā Plaja de Las Amerikas piesaista tos tūristus, kas meklē jautru atpūtu. Šeit ir daudz omulīgu restorānu zem klajas debess, kafejnīcas, bāri un naktsklubi.

Gija de Isora (Guia De Isora) – šis kūrorts atrodas Tenerifes salas rietumos,~25 km no salas dienvidu lidostas. Kūrortu ieskauj skaistas ainavas, un tajā valda klusa, patīkama un draudzīga gaisotne. Tas vairāk piemērots klusu brīvdienu cienītājiem, tāpēc tiem, kas savu reizi vēlas arī iepirkties un izbaudīt skaļas izklaides (kūrortā nav lielu tirdzniecības centru un skaļu diskotēku), varam ieteikt aizbraukt līdz Plaja de Lasamerikas kūrortzonai, kur naktsdzīve un izklaides infrastruktūra ir patiešām iespaidīga. Gija de Isora kūrortā gan var baudīt vērā ņemamu gastronomisko piedāvājumu restorānos un kafejnīcās, tomēr atpūta vairāk piemērota saules baudīšanai un lieliskām pastaigām.

Los Gigantes atrodas  Tenerifes gleznainajā rietumu piekrastē. Los Gigantes komerciālais centrs atrodas pie laivu piestātnes un ir neliels, bet tajā ir dažādi bāri un restorāni, kā arī visa veida tirdzniecība, sākot ar augļiem un beidzot ar dizaineru zīmolu drēbēm. Centrālajā laukumā Jūs atradīsiet gājēju zonu, kas ir izveidota apkārt baznīcai. Šī ir arī tā vieta, kur notiek lielākā daļa no pasākumiem. Los Gigantes pludmale ir maza, tīra un ar melnām smiltīm, kas reti ir pārpildīta, neskatoties uz to, ka tā ir piemērota bērniem. Satriecošas klintis šai pludmalei rada pārsteidzošu fonu.

Elmedano (El Medano) ir neliels tūrisma kūrorts Tenerifes dienvidos, 7 km attālumā no salas dienvidu lidostas. Pilsētiņa, kuras tiešā tuvumā nav skaļu tūrisma centru un kūrortzonu, ir kļuvusi par atzītu Eiropas vindsērfinga un aktīvā tūrisma centru. Elmedano atrodas starp diviem apdzisušiem vulkāniem. No vienas tās puses ir Sarkanais kalns (tāds nosaukums cēlies dēļ kalna iežu sarkanās krāsas); no otras puses – Kailais kalns, kura klintis ir vēja izrobotas. No šiem vulkāniem – dabas rezervātiem – paveras sajūsminošs skats uz okeānu, kā arī saulrietu. Elmedano kūrorts ir slavens ar savām dabiskajām balto smilšu pludmalēm – garākajām visā Tenerifē. Obligāta piebilde – šīm burvīgajām pludmalēm ir Zilā karoga statuss. Pateicoties pastāvīgajiem vējiem un viļņiem – galvenajiem Elmedano raksturlielumiem, šis kūrorts ir tapis par sērfinga, vindsērfinga un kaitsērfinga mīļotāju Meku. Tāpat kā citās Tenerifes vietās – te valda brīnišķīgs klimats, kas ļauj aktīvi nodarboties ar ūdenssporta veidiem 300 dienas gadā. Ne velti Elmedano tiek rīkotas dažādu ūdenssporta veidu sacensības un čempionāti – gan nacionālā, gan starptautiskā mēroga. Pilsēta piedāvā tūristiem vairākas viesnīcas, lielā skaitā pieejami nelieli restorāni un bāri. Bet, lai baudītu īsti trauksmainu naktsdzīvi, ir jābrauc uz kaimiņos esošo Plaja de Lasamerikas kūrortzonu, līdz kurai ir 20 km.

Tenerife- Ziemeļi

Puerto de la Krusa (Puerto de la Cruz) ir viens no populārākajiem Kanāriju salu kūrortiem, kas atrodas Tenerifes salas ziemeļos – Laorotavas ielejā, no kuras vienmēr redzams Teides vulkāns. Maigais klimats, interesantais pilsētas vēsturiskais centrs ar salai tradicionālo arhitektūru, kā arī plašās izklaides iespējas padara šo pilsētu tūristiem īpaši pievilcīgu. Kūrortā atrodas arī dabiskie Lago Martianez baseini un botāniskais dārzs, kas izveidots tālajā 1788. gadā. Jūs brīnišķīgi pavadīsiet savas brīvdienas arī eksotiskiem dārziem ieskautajā pilsētas vulkānisko smilšu pludmalē (Jardin), kuru veidojis ģeniālais Kanāriju salās dzimušais arhitekts Cēzars Manrike. Kopumā Puerto de la Krusa ir brīnišķīgi piemērota gan ģimenes atpūtai, gan arī atpūtai draugu lokā.
Bērniem īpaši saistošs un iejūsminošs būs tematiskā “Loro Pargue” apmeklējums, kurā skatāmi papagaiļu, delfīnu, jūras lauvu šovi, pieejamas dažādas atrakcijas.

Kur nakšņot?

Tenerifē tiek piedāvātas dažādas naktsmītnes, kas ir gan viesnīcas, gan apartamenti. Ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko naktsmītni pēc atrašanās vietas, numura veida un ēdināšanas tipa.

Piecu zvaigžņu:

Četru zvaigžņu:

Trīs zvaigžņu:

Divu zvaigžņu:

Apartamenti:

Līdzīgi Piedāvājumi

Francija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Šarm El Šeiha Ēģipte

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Rodas sala Grieķija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...