Šarm El Šeiha Ēģipte

Home > Tour > Šarm El Šeiha Ēģipte

Šarm El Šeiha (Sharm El Sheikh) ir Ēģiptes kūrortpilsēta starp Sinajas pussalas tuksnesi un Sarkano jūru. Tā ir pazīstams ar skaitiem ūdeņiem un koraļļu rifiem. Ņemot vērā to, ka šeit nemitīgi norit daudzas starptautiskas konferences, šo kūrortu mēdz dēvēt par “Miera pilsētu”. Šarm El Šeihas kūrortam ir 6 kūrorta zonas: Ras Nosrani, Šark Bei, Nabk Bei, Hadaba, vecā Šarm El Šeiha („Old Sharm”) un Naama Bei.  Šarm El Šeiha ir slavena ne tikai savas zemūdens pasaules dēļ. Pilsēta piesaista tūristus ar interesantām ekskursijām, kuras tiek organizētas tikai šajā kūrortā. Viena no tūristu iecienītākajām apskates vietām ir Sinajas jeb Mozus kalns, kā arī tā pakājē esošais Sv. Katrīnas klosteris. Tāpat uz Šarm El Šeihu atbraukušie atpūtnieki var izmantot iespēju apmeklēt arī citu valstu lielākos tūrisma objektus, piemēram, Jeruzalemi, Nāves jūru – Izraēlā vai Petru – Jordānijā.

Galvaspilsēta: Kaira.

Valūta: Ēģiptes mārciņa (EGP).

Valoda: arābu.

Klimats: Tipiska temperatūra ziemā ir 18 -23°C un vasarā 33 -37°C. Sarkanās jūras temperatūra šajā reģionā gada laikā ir robežās no 21 līdz 28 ° C.

Ierodoties Sharm El Sheikh  lidostā, būs nepieciešams nokārtot vīzu, kas vienai personai izmaksā apmēram 27,00 eiro un ceļojuma cenā nav iekļauts.  Tālāk Jūs sagaidīs gids un ar transfēru nokļūsiet izvēlētajā viesnīcā.

Cenā iekļauts:

Lidojums Rīga –Sharm El Sheikh– Rīga

Nodokļi un nodevas;

Katram rokas bagāža 5 kg un nododamā bagāža līdz 20 kg;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Ceļojumam derīgs dokuments ir tikai pase.

Pases derīguma termiņam jābūt vismaz sešus mēnešus uz priekšu pēc ceļojuma atgriešanās datuma.

Vīzas izmaksas Ēģiptes lidostā vienai personai ir apmēram 27,00 eiro.

Atpūtas ilgums: 3, 7, 10, 11, vai 14 naktis.

Ceļojumi pieejami no oktobra līdz aprīlim.

Cena vienai personai ir sākot no 348,00 Eiro, ceļojot divatā.

Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Ierodoties viesnīcās, būs iespēja iepazīties un rezervēt tūroperatora piedāvātās ekskursijas par papildus samaksu.

Vēsture

Augšas (dienvidu) Ēģiptē jau vairāk nekā 250 tūkstošus gadus atpakaļ ir dzīvojuši cilvēki. Antīkās Ēģiptes vēsture tiek iedalīta trīs periodos: Vecā karaliste (2663-2195 gada p.m.ē), Vidējā karaliste (2066-1650 gada p.m.ē) un Jaunā karaliste (1550-1064 gada p.m.ē) Roma valdīja pār Ēģipti no 30. gada p.m.ē. līdz mūsu ēras 638. gadam. Pēc tam mūsu ēras 640. gadā Ēģipti iekaroja arābi, kuri valda pār valsti vēl šobaltdien. Ēģiptes bojāeju saista ar valdnieci Kleopatru VII, kura uzsāka cīņu pret saviem brāļiem un vīriem (Ptolemaju XIII un Ptolemaju XIV), aicinot palīgā romiešu armiju. 30. gadā p.m.ē. Kleopatra beidza dzīvi, izdarot pašnāvību. Svarīgākie rūpnieciskie centri – Kaira, Aleksandrija, Portsaīda, Sueca. Caur Suecas kanālu pārvadā apmēram 15% visas pasaules kravu un 20% pasaules naftas pārvadājumu. 1953. gadā pēc karaļa gāšanas, Ēģipte tika pasludināta par republiku.

Ticība 

Dominējošā reliģija ir Islams. Apmēram 90% Ēģiptes iedzīvotāju ir musulmaņi.

Darba laiks

Bankas strādā no svētdienas līdz ceturtdienai no 10.00-11.00 līdz 17.00. Veikalu darba laiks ir atkarīgs no sezonas. Ziemā 9.00 – 21.00, vasarā no 9.00 – 12.30 un no 16.00 – 20.00, varbūt pat vēl ilgāk. Veikali, kas atrodas kūrortos, strādā līdz vēlai nakts stundai. Ramadāna laikā darba laiks veikalos, valsts iestādēs un izklaides vietās varētu būt saīsināts.

Dzeramnauda

 Viesnīcās un restorānos dzeramnauda tiek ieskaitīta rēķinā. Tā sastāda 10 – 12%. Dzeramnaudu var dot gidiem un ekskursiju vadītājiem. Dzeramnauda – „bakšiš” (1 – 5 EGP) tiek dota par visiem Jums sniegtajiem pakalpojumiem.

Transports

Lēts, bieži kursējošs transports – maršruta taksometri, tā dēvētie „bus”. Kūrorta robežās darbojas fiksēta cena. Ir arī ar pazīšanās zīmēm un skaitītājiem aprīkoti taksometri, taču arī šajā gadījumā par samaksu ieteicams jau iepriekš vienoties vai patirgoties ar taksometra vadītāju.

Suvenīri

Par Arābu nacionālo bagātību tiek uzskatītas ar rokām darinātas stikla pudeles smaržām un ūdenspīpes.

Ko apskatīt?

Petra

Tā ir sena, klintīs izcirsta pilsēta – Jordānijas lielākais dārgums un vizītkarte. Pilsēta, kas atrodas Mozus ielejā („Wadi Mousa”), ir tūristu visvairāk apmeklētā vieta Jordānijā. Petra ir iekļauta UNESCO mantojumā. To, ko šodien var apskatīt Petrā, ir radījuši un izveidojuši nabateji, senie arābu klejotāji, kas atceļoja uz Petru un apmetās šeit uz dzīvi. Beduīni rūpīgi apsargāja Petru un slēpa to no rietumu pasaules. Lai gan no seno rakstnieku darbiem eiropieši par Petru zināja, pilsētas atrašanās vieta tiem palika noslēpumā tīta. Tikai 1812. gadā Sīrijas un Kairas ceļojuma laikā Petru atklāja šveiciešu ceļotājs Johans Ludvigs Burkhards.

Grandiozākie un slavenākie Petras objekti ir Siks („Siq”) – šaura, vietām tikai dažus metrus plata aiza, kas noved pie pilsētas vārtiem – Hazāna (Al Khazneh), kas pazīstams arī ar apzīmējumu „Dārgumu glabātuve” (Treasury). Šīs būves nozīme vēl aizvien ir noslēpumā tīta. Hazāns ir Petras vizītkarte – tā ir apmēram 30 metru augstumā klintīs izcirsta fasāde. Šī vieta nav izvēlēta nejauši: no tumšās aizas iznākušo tūristu acu priekšā, pēkšņi parādoties, Hazāns ikviena cilvēka atmiņā atstāj neizdzēšamu iespaidu. Citi grandiozi Petras simboli ir visdažādākās kapenes – gan klintīs izcirstās, gan virszemes. Taču Petra nav tikai kapenes vien. Kādreiz šajā pilsētā, kurā mita desmitiem tūkstoši cilvēku, dzīve kūsāt kūsāja. Šeit strādāja simtiem veikalu, pilsētas iedzīvotāji devās pie strūklakām, lai atsvaidzinātos. Ūdens plūda uz pilsētu pa atjautīgi konstruētu kanālu un cauruļvadu sistēmu. „Al Deira” ir lielākais templis Petrā. Tā 40 metru augstā fasāde izcirsta klintīs. Petras apmeklētājos apbrīnas pilnu iespaidu rada sarkanā krāsā nokrāsotās smilšakmens klintis, tādēļ pilsētu reizēm mēdz dēvēt par „sarkanās rozes pilsētu”.

Jordānijas iedzīvotāji lepojas ar šo vietu, jo tā atzīta par vienu no septiņiem jaunajiem pasaules brīnumiem.

Jeruzaleme

Jeruzaleme ir viena no grandiozākajām un senākajām Izraēlas pilsētām. To apdzīvo aptuveni 720 tūkstoši iedzīvotāju. Šī ir pilsēta ar vairāk nekā 3000 gadus senu vēsturi, īsts brīvdabas muzejs, kurā satiekas jūdaisms, kristietība un islams. Jūdaistu un kristiešu kosmogrāfijā Jeruzaleme vienmēr ir bijusi pasaules centrs. Šeit krustojas visas vēstures līnijas, Austrumu un Rietumu lielākās reliģijas. Gan Vecajā, gan Jaunajā Derībā Jeruzalemei ir centrālā vieta. Visa Jeruzaleme ir kā bezgalīgs noslēpums, kurā civilizāciju sadursme nav tikai politologu iedoma vien, tā redzama ar neapbruņotu aci. Kristiešu dievnami un klosteri Eļļas kalnā, kur Jēzus aizvadīja pēdējo nakti pirms sagūstīšanas, veido savdabīgu simbiozi ar arābu mājiņām: mājiņas ieskauj dievnamus no visām pusēm, jo zeme šeit maksā ļoti dārgi.

Tempļa kalnā, kur slējās valdnieka Zālamana templis, vietā, no kuras Kristus padzina naudas mijējus, bet krustnešu laikos atradās Templiešu Ordenis, slejas Templis. Tempļa rietumu siena ir ebreju svētais Raudu mūris. Šī ir arī tā vieta, kurā, saskaņā ar Korānu, pravietis Gabriels deva spēku Muhamedam izplatīt Allāha vārdu un grāmatu. Pēc nāves Muhameds tika brīnumainā veidā pārnests uz šo pašu vietu no Mekas, un no šejienes viņu pieņēma Allāhs. Jeruzaleme ir trešā svētākā pilsēta musulmaņu pasaulē, t. i., nākamā aiz Mekas un Medīnas. Sākotnēji Raudu mūrim bija tikai aizsardzības mūra nozīme. Vēlāk Hērods to pārvērta par cietokšņa mūri. Vēl tagad, divus gadu tūkstošus vēlāk, šis mūris, kas celts ar cilvēku asarām un sviedriem, vēl aizvien ir kā cerības un atdzimšanas simbols. Pie Raudu Mūra Dievu pielūdz daudzi ortodoksi kažokādas cepurēs un melnās galvassegās (sievietes lūdz Dievu cituviet, aiz starpsienas, kas viņas nošķir no vīriešiem). No Raudu Mūra sākas Krusta ceļš (Sāpju ceļš) – „Via Dolorosa”. Tas ir aptuveni kilometru garš Kristus ciešanu ceļš. Ceļš vijas caur musulmaņu un kristiešu kvartāliem līdz krustā sišanas vietai – Svētā kapa Templim.

Visbeidzot „Via Dolorosa” aizved pie Svētā kapa Tempļa. Šeit atradās Golgātas kalns, kurā Kristu sita krustā un sagatavoja apbedīšanai. Šī ir visiem kristiešiem vissvētākā vieta. Tāpat kā visa pasaule un Jeruzaleme, templis ir sadalīts daļās – vienu svētnīcas daļu aprūpē pareizticīgie, otru – armēņi, trešo – katoļi, ceturto – kopti un sīrieši.

Mozus kalns un Sv. Katrīnas klosteris

Vidējo Austrumu reģionā atrodas četri svētie kalni. Viens no tiem ir Sinajas kalns Sinajas pussalas dienvidos. Sinajas kalns, kuru sauc arī par Horeba kalnu jeb Mozus kalnu, ir ļoti iecienīts svētceļojumu centrs. Ekskursija Mozus kalnā sākas vēlu vakarā. Pēc dažu stundu ilga brauciena autobusā nonākam Sv. Katrīnas klosterī Mozus kalna pakājē. Katru nakti tūkstoši svētceļnieku pa zvaigžņu gaismas apmirdzētu taku dodas augšup svētajā virsotnē, kurā, kā vēstīts Bībelē, Mozus no Dieva saņēmis rakstu plāksnes ar desmit baušļiem. Uz kalna virsotni ved divi ceļi. Kāpjot augšup, visbiežāk izvēlas nedaudz garāko, XIX gs. ēģiptiešu izbūvēto ceļu, kuru bez grūtībām var pārvarēt naktī. Pa šo pašu ceļu beduīnu pavadībā dodas garas kamieļu rindas. Piedāvājot turpināt ceļu jāšus, viņi palīdz tiem, kurus spēki ir atstājuši.

Mozus kalna virsotne (2285 m) sasniedzama pēc intensīva triju stundu ilga astoņu kilometru gara gājiena. Ir jāpagūst līdz saullēktam, jo, kā stāsta mūki, ja saules lēktu sagaida Mozus kalna virsotnē un sajūt svētību un pazemību, tad visi grēki tiek piedoti. Pēc saules lēkta sākas kāpiens lejup. Var izvēlēties citu, grūtāku ceļu – to veido 3750 pakāpieni, kurus izcirtuši mūki. Pusceļā no putna lidojuma augstuma paveras Sv. Katrīnas klostera panorāma. Pēc nokāpšanas no Mozus kalna ir iespējams klostera apmeklējums. Sv. Katrīnas klosteris ir pasaulē senākais grieķu pareizticīgo klosteris, kas darbojas arī mūsdienās. Tieši šeit ir iespēja ieraudzīt ne vien Sv. Katrīnas mirstīgās atliekas, bet arī Bībelē minēto nedegošo krūmu. Šī krūma uguns liesmās Dievs pirmo reizi parādījās pravietim Mozum. Sv. Katrīnas klosterī glabājas un tiek pētītas vairāk nekā 2000 ikonu, 3000 rokrakstu, dokumentu, grāmatu, rituālos izmantojamo baznīcu piederumu.

Kūrorti

Šarm El Šeiha kūrortam ir 6 kūrorta zonas: vacā Šarm El Šeiha (“Old Sharm”), Hadaba, Naama Bei (Naama Bay), Nabk Bei (Nabq Bay), Ras Nosrani, Šark Bei (Shark s Bay). Habada, Ras Om El Seid līcis ir netālu no vecās Šarm El Šeihas un piesaista nirējus, jo tas ir slavens ar grandiozu zemūdens pasauli. Apkārtnē ir tirdzniecības centri un naktsklubi, bet vieta salīdzinājumā ar Šarm El Šeihas tūrisma zonu ir klusāka. Naama Bei ir vislielākā kūrorta zona Šarm El Šeihā ar kuplām palmu alejām, greznām viesnīcām, daudziem veikaliem, zivju restorāniem, naktsklubiem un kazino. Tur ir daudz beduīnu stila kafejnīcu, kur var uzpīpēt ūdenspīpi un iedzert tēju. Naami Bei gājēju aleja, kas ved līdztekus piekrastei  un apvieno viesnīcas vienotā atpūtas zonā, ir kūrorta viesu iecienīta vakara pastaigu vieta. 15 km uz dienvidiem no Naami Bei 30 km garumā plešas viesnīcu zonas, sākot ar Ras Nosrani un Šark Bei līčiem sniedzas līdz Nabk Bei līcim. Jūras piekrastē blakus lielajām viesnīcām ir tirdzniecības centri, kafejnīcas, restorāni un bāri, tāpēc atpūtnieki var atrast visu nepieciešamo daudzveidīgai atpūtai.

Šarm El Šeiha ir diezgan atšķirīga no citiem Ēģiptes kūrortiem. Tas ir vien no prestižākajiem un dārgākajiem kūrortiem Sarkanās jūras piekrastē. Šeit viesnīcu un pakalpojumu līmenis ir augstāks nekā Hurgadā. Galvenokārt tās ir arābu stilā celtas viesnīcas. Dodoties atpūsties uz šo kūrortu, jāņem vērā, ka lielākā kūrortu pludmaļu daļa ir koraļļi un klintis, kas apgrūtina piekļuvi ūdenim. Tāpēc daudzas viesnīcu pludmales ir aprīkotas ar pontoniem vai koka tiltiņiem. Šī iemesla dēļ pludmalēs ir ieteicams valkāt īpašus apavus. Šarm El Šeihā ir divas smilšu pludmales- Naama Bei kūrortā un Šarm El Maijas līcī, kas ir netālu no vecās Šarm El Šeihas.

Šarm El Šeihas nosaukums ir labi zināms zemūdens peldēšanas cienītājiem. Šeit pavisam tuvu krastam ir iespēja nirt un vērot koraļļu rifus. Šī ir viena no labākajām zemūdens peldēšanas vietām pasaulē. 18 km no kūrorta atrodas Ras Muhameda, kas ir sarkanās jūras zemūdens pasaule UNESCO aizbildniecībā. Rifs, kura robežas stiepjas 80 m dziļumā un koraļļu dārzi pārsteigs pat pieredzējušus zemūdens peldētājus. Tie, kas neuzdrīkstas nirt dziļi var ļauties snorkelēšanai vai doties ceļojumā ar zemūdens kuģi, vai kuģi ar caurspīdīgu dibenu. Piedzīvojumu cienītāji var ļauties peldei ar delfīniem kādā no Šharm El Šeihas delfinārijiem.

Kur nakšņots?

Līdzīgi Piedāvājumi

Barselona Spānija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Hurgada Ēģipte

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Zakinta Grieķija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...