Hurgada Ēģipte

Home > Tour > Hurgada Ēģipte

Hurgada ir pludmales kūrortpilsēta, kas stiepjas apmēram 40 km gar Ēģiptes Sarkanās jūras piekrasti, un ir viena no svarīgākajiem Sarkanās jūras tūrisma centriem. Hurgadas garā pludmales daļa ir izklāta ar viesnīcām, to skaits ir vairāk nekā 200 viesnīcu. Pilsētā atrodami daudzi veikaliņi, bāri, naktsklubi un jūras velšu restorāni, itāļu un ēģiptiešu virtuve. Hurgadā ir populāra niršana ar akvalangu, jo Sarkanās jūras zemūdens pasauli uzskata par vienu no skaistākajām un krāšņākajām pasaulē. Šeit savu atvaļinājumu pavada un ar sportu nodarbojas daudzi zemūdens peldēšanas entuziasti. Sarkanajā jūrā ir iespēja izbaudīt visus ūdens sporta veidus – niršanu, buru sportu, braukšanu ar vēja dēli u. c. Gandrīz katrā lielākajā Hurgadas viesnīcā ir iespējams noīrēt zemūdens peldēšanai nepieciešamo aprīkojumu. Iesācējiem tiek rīkoti kursi, kurus vada pieredzējuši instruktori.  Tiek organizēti arī jūras ceļojumi uz koraļļu rifiem. Giftunas sala ir ideāla vieta, kur pirmo reizi iepazīties ar zemūdens pasauli.

Galvaspilsēta: Kaira.

Valūta: Ēģiptes mārciņa (EGP).

Valoda: arābu.

Klimats: Vidējā gaisa temperatūra +24 C un vidējā ūdens temperatūra +25 C. Hurgadā ir silts ziemas periods un no karstām un ļoti karstajām vasarām.

Ierodoties Hurgadas lidostā, būs nepieciešams nokārtot vīzu, kas vienai personai izmaksā apmēram 27,00 eiro un ceļojuma cenā nav iekļauts.  Tālāk Jūs sagaidīs gids un ar transfēru nokļūsiet izvēlētajā viesnīcā.

Ceļojumam derīgs dokuments ir tikai pase.

Pases derīguma termiņam jābūt vismaz sešus mēnešus uz priekšu pēc ceļojuma atgriešanās datuma.

Vīzas izmaksas Ēģiptes lidostā vienai personai ir apmēram 27,00 eiro.

Atpūtas ilgums: 4, 5, 7, 10, 11, 12 vai 14 naktis.

Ceļojumi pieejami no oktobra līdz aprīlim.

Cena personai sākot no 355,00 Eiro.

Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Ierodoties viesnīcās, būs iespēja iepazīties un rezervēt tūroperatora piedāvātās ekskursijas par papildus samaksu.

Cenā iekļauts:

Lidojums Rīga – Hurghada – Rīga

Nodokļi un nodevas;

Katram rokas bagāža 5 kg un nododamā bagāža līdz 20 kg;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Vēsture

Augšas (dienvidu) Ēģiptē jau vairāk nekā 250 tūkstošus gadus atpakaļ ir dzīvojuši cilvēki. Antīkās Ēģiptes vēsture tiek iedalīta trīs periodos: Vecā karaliste (2663-2195 gada p.m.ē), Vidējā karaliste (2066-1650 gada p.m.ē) un Jaunā karaliste (1550-1064 gada p.m.ē) Roma valdīja pār Ēģipti no 30. gada p.m.ē. līdz mūsu ēras 638. gadam. Pēc tam mūsu ēras 640. gadā Ēģipti iekaroja arābi, kuri valda pār valsti vēl šobaltdien. Ēģiptes bojāeju saista ar valdnieci Kleopatru VII, kura uzsāka cīņu pret saviem brāļiem un vīriem (Ptolemaju XIII un Ptolemaju XIV), aicinot palīgā romiešu armiju. 30. gadā p.m.ē. Kleopatra beidza dzīvi, izdarot pašnāvību. Svarīgākie rūpnieciskie centri – Kaira, Aleksandrija, Portsaīda, Sueca. Caur Suecas kanālu pārvadā apmēram 15% visas pasaules kravu un 20% pasaules naftas pārvadājumu. 1953. gadā pēc karaļa gāšanas, Ēģipte tika pasludināta par republiku.

Ticība 

Dominējošā reliģija ir Islams. Apmēram 90% Ēģiptes iedzīvotāju ir musulmaņi.

Darba laiks

Bankas strādā no svētdienas līdz ceturtdienai no 10.00-11.00 līdz 17.00. Veikalu darba laiks ir atkarīgs no sezonas. Ziemā 9.00 – 21.00, vasarā no 9.00 – 12.30 un no 16.00 – 20.00, varbūt pat vēl ilgāk. Veikali, kas atrodas kūrortos, strādā līdz vēlai nakts stundai. Ramadāna laikā darba laiks veikalos, valsts iestādēs un izklaides vietās varētu būt saīsināts.

Dzeramnauda

 Viesnīcās un restorānos dzeramnauda tiek ieskaitīta rēķinā. Tā sastāda 10 – 12%. Dzeramnaudu var dot gidiem un ekskursiju vadītājiem. Dzeramnauda – „bakšiš” (1 – 5 EGP) tiek dota par visiem Jums sniegtajiem pakalpojumiem.

Transports

Lēts, bieži kursējošs transports – maršruta taksometri, tā dēvētie „bus”. Kūrorta robežās darbojas fiksēta cena. Ir arī ar pazīšanās zīmēm un skaitītājiem aprīkoti taksometri, taču arī šajā gadījumā par samaksu ieteicams jau iepriekš vienoties vai patirgoties ar taksometra vadītāju.

Suvenīri

Par Arābu nacionālo bagātību tiek uzskatītas ar rokām darinātas stikla pudeles smaržām un ūdenspīpes.

Ko apskatīt?

Kaira

Ēģiptes galvaspilsēta Kaira ir Āfrikas vislielākā pilsēta. Līdz pat mūsdienām Kaira dominē ne tikai Ēģiptē, bet arī visā arābu kultūras teritorijā. Vēsturiskā Nīlas upe, kas sadala pilsētu divās daļās, ir viena no nemainīgākajām un pastāvīgākajām vērtībām ēģiptiešu dzīvē. Ar tūkstošiem gadu senu vēsturi, tā joprojām mierīgi plūst caur moderniem kvartāliem un graustu rajoniem, gar senatnē mirušo mauzolejiem un greznām viesnīcām. Paliekošu iespaidu galvaspilsētas viesiem dāvā Ēģiptes Vēstures muzejs, kurā ir viena no bagātākajām kolekcijām pasaulē. Šeit Jums būs iespēja aplūkot Valdnieku ielejas slavenos arheoloģiskos atradumus (kurus 1923. gadā atrada arheologs Hovards Kārters un lords Karnarvons). Tie ir apmēram 5000 Tutanhamona kapenēs atrastu rotu, dārglietu, sarkofāgu un sadzīves priekšmetu. Jau pats faraona sarkofāgs, kas darināts no tīra zelta, sver 110 kg. Tur arī var apskatīt slaveno Tutanhamona zelta masku, kuras fotoattēlus izmanto kā ilustrāciju gandrīz visās grāmatās par Ēģiptes vēsturi.

Gizas piramīdas

Par senās ēģiptiešu valsts dibinātāju uzskata Džoseru (2700. gads p. m. ē.). Īpaši slavenu seno valsti padarīja ceturtās dinastijas faraoni – piramīdu cēlēji. Vislielākās piramīdas slejas Gizā, kas ir netālu no Kairas. Tās pārsteidz pat mūsdienīgus cilvēkus, kuri ir daudz ko redzējuši. Šādā veidā senie ēģiptieši, kuri faraonus uzskatīja par starpniekiem starp Ēģipti un dievu, rūpējās par savu valdnieku pēcnāves labklājību. Lai šo mērķi sasniegtu, viņi ieguldīja daudz spēka un līdzekļu (līdzās faraona mūmijai tika novietoti arī dārglietu kalni). Rūpējoties par mirušo faraonu ķermeņiem, ēģiptieši veica milzīgu zinātnisku atklājumu – izgudroja paņēmienu, kā pasargāt ķermeni no satrūdēšanas. Vislielākā ir faraona Heopsa (viņš vadīja valsti no 2551. līdz 2528. gadam p. m. ē.) piramīda, kas ir 147 metrus augsta. Piramīdas celtniecībai tika izlietoti 2,5 milj. kaļķakmens bloku, kas svēra gandrīz 15 tonnas. Hafrēna un Mikerīna piramīdas ir pieticīgākas, taču tikpat grandiozas. Tikpat noslēpumaina ir majestātiskajām Gizas piramīdām līdzās esošā Lielā Sfinksa (ar lauvas ķermeni un karaliski rotātu cilvēka galvu). Pagaidām vēl nav zināms, kad tikusi izveidota šī Ēģiptē lielākā statuja. Valda uzskats, ka tā simbolizē valdnieka savienību ar dievu Ra.

Luksora

Senajā Ēģiptes galvaspilsētā Luksorā (Fīvā) gan majestātiskie tempļi, gan obeliski atgādina faraonu laikus. Karnakas un Luksoras tempļus, kas veltīti saules dievam Amonam, viņa sievai Mutai un dēlam Honsam, savieno grandioza sfinksu aleja. Iepretim tempļiem ir faraona Ramzesa II laikos celti granīta un kvarca obeliski un statujas. Obelisks ir viens no ambiciozākajiem un bīstamākajiem ēģiptiešu tehnoloģiskajiem sasniegumiem.

Ceļojums ar džipiem pa tuksnesi

Kā minēts Bībelē, tās tuksnešos ir ceļš, pa kuru Mozus veda ebrejus no Ēģiptes uz Apsolīto zemi. Šis maršruts ir noslēpums pat gidiem, kuri par savu zemi allaž ir gatavi pastāstīt pēc iespējas vairāk. Neviens Jums neparādīs, pa kuru tieši ceļu gājuši Izraēlas bērni, taču Jums būs iespēja izbaudīt smilšu svelmaino karstumu, ja dosieties ceļojumā pa tuksnesi ar džipiem. Ceļojuma laikā Jūs iepazīsieties arī ar tuksneša vietējiem iedzīvotājiem – beduīniem. Ciematā ir iespēja baudīt izjādi ar kamieli vai nofotografēties, stāvot viņam līdzās. Par to no Jums iekasēs nelielu samaksu. Nauda jāatdod ciemata vecākajam. Viņš izlemj, kas kopienai nepieciešams, un, dodoties uz pilsētu, sagādā visu vajadzīgo. Un tomēr visu aptverošajā tuksnesī pieticīgi dzīvojošie beduīni smaida. Viņi ir apmierināti ar savu dzīvi un to, ko Allāhs viņiem ir devis.

Aleksandrija

Iedzīvotāju skaita un ekonomiskā nozīmīguma ziņā šī ir otra lielākā pilsēta Ēģiptē. Kādreiz tā bija Ēģiptes galvaspilsēta. Aleksandrija ir 225 km attālumā no Kairas, un tā ir diezgan atšķirīga no pārējās Ēģiptes kultūras ziņā. Aleksandrijai vairāk piemīt Vidusjūras, nevis Austrumu pilsētu iezīmes. Vidusjūras krastā, Nīlas deltas rietumu daļā esošā Aleksandrija ir plaši pazīstama ar savu vēsturi. Dodoties ekskursijā uz Aleksandriju, Jums ir iespēja tuvāk iepazīt Maķedonijas Aleksandra 332. gadā p. m. ē. dibināto pilsētu. Saskaņā ar Maķedonijas Aleksandra norādījumiem, pilsēta tika celta pēc detalizēti izstrādāta arhitektūras plānojuma. Līdz pat mūsdienām ir saglabājušās līdztekus piekrastei izvietotās garās maģistrāles un īsās šķērsielas, kas šķērso lielās ielas taisnā leņķī. Šī ir viena no skaistākajām hellēnisma laika pilsētām.

Kūrorti

Hurgadas kūrortu vaido 3 rajoni, kas ir El Sakkala, El Dehāra un Village road. El Sakkala ir jauns pilsētas centrs ar daudzām viesnīcām un veikaliem, kas tirgo juvelierizstrādājumus, ādas, galantērijas preces, suvenīrus u. tml. El Dahāra ir pilsētas senā daļa, kurā galvenokārt mīt vietējie iedzīvotāji un kurā tikpat kā nav viesnīcu. Village road ir mūsdienīgs rajons ar viesnīcām, veikaliem, kafejnīcām un bāriem 5 km garumā. Pie vairākus desmitus kilometru garajām smilšu pludmalēm izveidotas dažādas kategorijas viesnīcas. Ja jums patīk pēc atpūtas pludmalē paklaiņot pa trokšņainu Austrumu tirgu, tad šis kūrorts Jums būs piemērots.

Viesnīcas atrodas arī vairākos Hurgadai tuvumā esošos tūrisma kūrortos:

Makadi Bei (Makadi Bay) atrodas 30 km uz dienvidiem no Hurgadas un 35 km no lidostas.  Tas veltīts tikai viesnīcām, veikaliem un klubiem. Vieta piedāvā labu smilšu pludmali un iespaidīgu koraļļu līci. Vairākums viesnīcu atrodas jūras krastā, kas ir kūrorta klusākā daļa. Viesnīcās ir ievērotas tradicionālas arābu arhitektūras iezīmes, tām ir plašas un zaļas teritorijas un augstas klases serviss. Aktīvākai atpūtai Makadi Bei piedāvā plašas niršanas un snorkelinga iespējas.

Soma Bei (Soma Bay) ir golfa cienītāju un ūdens atrakcīju paradīze, kas atrodas 50 km uz dienvidos no Hurgadas. Tā ir jauna un perspektīva tūristu zona ar tīru jūru, smilšainu pludmali, krāšņu zemūdens pasauli un klusu vidi, jo tās tuvumā nav citu apdzīvotu vietu, bet gan plešas tuksnesis. Bāri, restorāni, veikali un diskotēkas atrodas tikai viesnīcās.

El Guna (El Gouna) kūrorts ir aptuveni 25 km uz ziemeļiem no Hurgadas un to uzskata par modernāko, elegantāko un greznāko kūrortu Sarkanās jūras piekrastē. Tajā apbur mākslīgi veidoti kanāli, lagūnas, līči, daudzi zaļie un ziedošie augi, kas rada sajūtu, ka tuksnesis nav pat tuvumā. Visām apkārtējām viesnīcām ir kopēja infrastruktūra. Kūrorta robežās atpūtnieki var bez maksas pārvietoties ar laivām un mikroautobusiem vai par nelielu samaksu izmantot mazus taksometrus. Kūrorta programma “Dine Around” ļauj tūristiem bez maksas vai ar lielām atlaidēm paēst citu viesnīcu un kūrorta restorānos, kas ir iesaistīti šajā programmā. El Guna ir vien no labākajām kaitsērfinga vietām un piedāvā niršanas un ūdens sporta centrus, iepirkšanās pasāžas, tirgus, plašu restorānu un bāru izvēli, nakts klubus un trīs jahtu piestātnes.

Sahl Hašeš (Sahl Hasheesh) atrodas jūras un tuksneša kalnu ielokā, 20 km  uz dienvidiem no Hurgadas. Viesnīcas atšķiras ar unikālu arhitektūru un stilu, jo kūrorta arhitektūras koncepcija ir saistīta ar desmit tūkstošus gadus atpakaļ zem ūdens nogrimušo vēsturisko faraonu pilsētu, kas atradās Sahl Hašeš teritorijā. Šeit būs lieliska atpūta kā mierīgas, tā arī aktīvas atpūtas cienītājiem. kūrortā ir restorāni un kafejnīcas.

Madinat Makadi ir komfortabla kūrortpilsētiņa, omulīgā līcī uz dienvidiem no Hurgadas, 30 km attālumā no lidostas un 35 km attālumā no Hurgadas centra. To uzskata par vienu no Ēģiptes kūrortu pērlēm, kur iespējams baudīt gan mieru, gan aktīvu atpūtu. Attālāk no pilsētas ir brīnišķīgas pludmales, kuru teritorijā ir koraļļu rifi.

 Kur nakšņot?

Līdzīgi Piedāvājumi

Andora

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Lisabona Portugāle

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

PUKETA Taizeme

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...