fbpx

Hurgada Ēģipte

Home > Tour > Hurgada Ēģipte

Hurgada ir viens no svarīgākajiem Sarkanās jūras piekrastes tūrisma centriem. Tas izveidojies zvejnieku pilsētiņas vietā, un no Kairas to šķir 450 km. Kūrorts ieņem vienu no pirmajām vietām pasaulē viesnīcu skaita ziņā. Pilsēta, kuras piekrastē ir vairāk nekā 200 viesnīcu, vēl aizvien turpina attīstīties.

Pie vairākus desmitus kilometru garajām smilšu pludmalēm izvietotas dažādu kategoriju viesnīcas. Ja Jums patīk pēc atpūtas pludmalē paklaiņot pa trokšņainu Austrumu tirgu ar tā bagātīgo preču klāstu, tad šis kūrorts ir Jums kā radīts. Šeit ir ļoti daudz restorānu, kafejnīcu un diskotēku. Hurgadā ir daudz jūras velšu restorānu, itāliešu virtuve (ļoti garda pica), virtuve gardēžiem, kā arī ir iespējams jūras krastā nobaudīt ēģiptiešu virtuves ēdienus.

Sarkanās jūras zemūdens pasauli uzskata par vienu no skaistākajām un krāšņākajām pasaulē. Sarkanajā jūrā ir iespēja izbaudīt visus ūdens sporta veidus – niršanu, buru sportu, braukšanu ar vēja dēli u. c. Šeit savu atvaļinājumu pavada un ar sportu nodarbojas daudzi zemūdens peldēšanas entuziasti. Gandrīz katrā lielākajā Hurgadas viesnīcā ir iespējams noīrēt zemūdens peldēšanai nepieciešamo aprīkojumu. Iesācējiem tiek rīkoti kursi, kurus vada pieredzējuši instruktori.

Tiek organizēti arī jūras ceļojumi uz koraļļu rifiem. Giftunas sala ir ideāla vieta, kur pirmo reizi iepazīties ar zemūdens pasauli. Pie „House”, „Abu Dabab”, „Shoab Alam”, „Shab Sharm”, „Panoramos”, „Shoab Al Hamra” („Elphinstone”) rifiem, kā arī pie rifa, kas ir blakus „Rashman” grotai, ir vērts izbaudīt zemūdens peldēšanu gan dienā, gan naktī.

Galvaspilsēta: Kaira.

Valūta: Ēģiptes mārciņa (EGP).

Valoda: arābu.

Ceļojumam derīgs dokuments ir tikai pase.

Pases derīguma termiņam jābūt vismaz sešus mēnešus uz priekšu pēc ceļojuma atgriešanās datuma.

Vīzas izmaksas Ēģiptes lidostā vienai personai ir apmēram 27,00 eiro.

Atpūtas ilgums: 3, 4,  7, 10, 11 vai 14 naktis.

Ceļojumi pieejami no oktobra līdz aprīlim.

Cena personai sākot no 339,00 Eiro.

Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Ierodoties viesnīcās, būs iespēja iepazīties un rezervēt tūroperatora piedāvātās ekskursijas par papildus samaksu.

Cenā iekļauts:

Lidojums Rīga – Hurghada – Rīga

Nodokļi un nodevas;

Katram rokas bagāža 5 kg un nododamā bagāža līdz 20 kg;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Ierodoties Hurgadas lidostā, būs nepieciešams nokārtot vīzu, kas vienai personai izmaksā apmēram 27,00 eiro un ceļojuma cenā nav iekļauts.  Tālāk Jūs sagaidīs gids un ar transfēru nokļūsiet izvēlētajā viesnīcā.

Pievienotā bilde ir no tūroperatora Novatours mājaslapas.

 

Vēsture

Augšas (dienvidu) Ēģiptē jau vairāk nekā 250 tūkstošus gadus atpakaļ ir dzīvojuši cilvēki. Antīkās Ēģiptes vēsture tiek iedalīta trīs periodos: Vecā karaliste (2663-2195 gada p.m.ē), Vidējā karaliste (2066-1650 gada p.m.ē) un Jaunā karaliste (1550-1064 gada p.m.ē) Roma valdīja pār Ēģipti no 30. gada p.m.ē. līdz mūsu ēras 638. gadam. Pēc tam mūsu ēras 640. gadā Ēģipti iekaroja arābi, kuri valda pār valsti vēl šobaltdien. Ēģiptes bojāeju saista ar valdnieci Kleopatru VII, kura uzsāka cīņu pret saviem brāļiem un vīriem (Ptolemaju XIII un Ptolemaju XIV), aicinot palīgā romiešu armiju. 30. gadā p.m.ē. Kleopatra beidza dzīvi, izdarot pašnāvību. Svarīgākie rūpnieciskie centri – Kaira, Aleksandrija, Portsaīda, Sueca. Caur Suecas kanālu pārvadā apmēram 15% visas pasaules kravu un 20% pasaules naftas pārvadājumu. 1953. gadā pēc karaļa gāšanas, Ēģipte tika pasludināta par republiku.

Ticība 

Dominējošā reliģija ir Islams. Apmēram 90% Ēģiptes iedzīvotāju ir musulmaņi.

Darba laiks

Bankas strādā no svētdienas līdz ceturtdienai no 10.00-11.00 līdz 17.00. Veikalu darba laiks ir atkarīgs no sezonas. Ziemā 9.00 – 21.00, vasarā no 9.00 – 12.30 un no 16.00 – 20.00, varbūt pat vēl ilgāk. Veikali, kas atrodas kūrortos, strādā līdz vēlai nakts stundai. Ramadāna laikā darba laiks veikalos, valsts iestādēs un izklaides vietās varētu būt saīsināts.

Dzeramnauda

 Viesnīcās un restorānos dzeramnauda tiek ieskaitīta rēķinā. Tā sastāda 10 – 12%. Dzeramnaudu var dot gidiem un ekskursiju vadītājiem. Dzeramnauda – „bakšiš” (1 – 5 EGP) tiek dota par visiem Jums sniegtajiem pakalpojumiem.

Transports

Lēts, bieži kursējošs transports – maršruta taksometri, tā dēvētie „bus”. Kūrorta robežās darbojas fiksēta cena. Ir arī ar pazīšanās zīmēm un skaitītājiem aprīkoti taksometri, taču arī šajā gadījumā par samaksu ieteicams jau iepriekš vienoties vai patirgoties ar taksometra vadītāju.

Suvenīri

Par Arābu nacionālo bagātību tiek uzskatītas ar rokām darinātas stikla pudeles smaržām un ūdenspīpes.

 

Ko apskatīt?

Kaira

Ēģiptes galvaspilsēta Kaira ir Āfrikas vislielākā pilsēta. Līdz pat mūsdienām Kaira dominē ne tikai Ēģiptē, bet arī visā arābu kultūras teritorijā. Vēsturiskā Nīlas upe, kas sadala pilsētu divās daļās, ir viena no nemainīgākajām un pastāvīgākajām vērtībām ēģiptiešu dzīvē. Ar tūkstošiem gadu senu vēsturi, tā joprojām mierīgi plūst caur moderniem kvartāliem un graustu rajoniem, gar senatnē mirušo mauzolejiem un greznām viesnīcām. Paliekošu iespaidu galvaspilsētas viesiem dāvā Ēģiptes Vēstures muzejs, kurā ir viena no bagātākajām kolekcijām pasaulē. Šeit Jums būs iespēja aplūkot Valdnieku ielejas slavenos arheoloģiskos atradumus (kurus 1923. gadā atrada arheologs Hovards Kārters un lords Karnarvons). Tie ir apmēram 5000 Tutanhamona kapenēs atrastu rotu, dārglietu, sarkofāgu un sadzīves priekšmetu. Jau pats faraona sarkofāgs, kas darināts no tīra zelta, sver 110 kg. Tur arī var apskatīt slaveno Tutanhamona zelta masku, kuras fotoattēlus izmanto kā ilustrāciju gandrīz visās grāmatās par Ēģiptes vēsturi.

Luksora

Senajā Ēģiptes galvaspilsētā Luksorā (Fīvā) gan majestātiskie tempļi, gan obeliski atgādina faraonu laikus. Karnakas un Luksoras tempļus, kas veltīti saules dievam Amonam, viņa sievai Mutai un dēlam Honsam, savieno grandioza sfinksu aleja. Iepretim tempļiem ir faraona Ramzesa II laikos celti granīta un kvarca obeliski un statujas. Obelisks ir viens no ambiciozākajiem un bīstamākajiem ēģiptiešu tehnoloģiskajiem sasniegumiem.

Ceļojums ar džipiem pa tuksnesi

Kā minēts Bībelē, tās tuksnešos ir ceļš, pa kuru Mozus veda ebrejus no Ēģiptes uz Apsolīto zemi. Šis maršruts ir noslēpums pat gidiem, kuri par savu zemi allaž ir gatavi pastāstīt pēc iespējas vairāk. Neviens Jums neparādīs, pa kuru tieši ceļu gājuši Izraēlas bērni, taču Jums būs iespēja izbaudīt smilšu svelmaino karstumu, ja dosieties ceļojumā pa tuksnesi ar džipiem. Ceļojuma laikā Jūs iepazīsieties arī ar tuksneša vietējiem iedzīvotājiem – beduīniem. Ciematā ir iespēja baudīt izjādi ar kamieli vai nofotografēties, stāvot viņam līdzās. Par to no Jums iekasēs nelielu samaksu. Nauda jāatdod ciemata vecākajam. Viņš izlemj, kas kopienai nepieciešams, un, dodoties uz pilsētu, sagādā visu vajadzīgo. Un tomēr visu aptverošajā tuksnesī pieticīgi dzīvojošie beduīni smaida. Viņi ir apmierināti ar savu dzīvi un to, ko Allāhs viņiem ir devis.

Aleksandrija

Iedzīvotāju skaita un ekonomiskā nozīmīguma ziņā šī ir otra lielākā pilsēta Ēģiptē. Kādreiz tā bija Ēģiptes galvaspilsēta. Aleksandrija ir 225 km attālumā no Kairas, un tā ir diezgan atšķirīga no pārējās Ēģiptes kultūras ziņā. Aleksandrijai vairāk piemīt Vidusjūras, nevis Austrumu pilsētu iezīmes. Vidusjūras krastā, Nīlas deltas rietumu daļā esošā Aleksandrija ir plaši pazīstama ar savu vēsturi. Dodoties ekskursijā uz Aleksandriju, Jums ir iespēja tuvāk iepazīt Maķedonijas Aleksandra 332. gadā p. m. ē. dibināto pilsētu. Saskaņā ar Maķedonijas Aleksandra norādījumiem, pilsēta tika celta pēc detalizēti izstrādāta arhitektūras plānojuma. Līdz pat mūsdienām ir saglabājušās līdztekus piekrastei izvietotās garās maģistrāles un īsās šķērsielas, kas šķērso lielās ielas taisnā leņķī. Šī ir viena no skaistākajām hellēnisma laika pilsētām.

Gizas piramīdas

Par senās ēģiptiešu valsts dibinātāju uzskata Džoseru (2700. gads p. m. ē.). Īpaši slavenu seno valsti padarīja ceturtās dinastijas faraoni – piramīdu cēlēji. Vislielākās piramīdas slejas Gizā, kas ir netālu no Kairas. Tās pārsteidz pat mūsdienīgus cilvēkus, kuri ir daudz ko redzējuši. Šādā veidā senie ēģiptieši, kuri faraonus uzskatīja par starpniekiem starp Ēģipti un dievu, rūpējās par savu valdnieku pēcnāves labklājību. Lai šo mērķi sasniegtu, viņi ieguldīja daudz spēka un līdzekļu (līdzās faraona mūmijai tika novietoti arī dārglietu kalni). Rūpējoties par mirušo faraonu ķermeņiem, ēģiptieši veica milzīgu zinātnisku atklājumu – izgudroja paņēmienu, kā pasargāt ķermeni no satrūdēšanas. Vislielākā ir faraona Heopsa (viņš vadīja valsti no 2551. līdz 2528. gadam p. m. ē.) piramīda, kas ir 147 metrus augsta. Piramīdas celtniecībai tika izlietoti 2,5 milj. kaļķakmens bloku, kas svēra gandrīz 15 tonnas. Hafrēna un Mikerīna piramīdas ir pieticīgākas, taču tikpat grandiozas. Tikpat noslēpumaina ir majestātiskajām Gizas piramīdām līdzās esošā Lielā Sfinksa (ar lauvas ķermeni un karaliski rotātu cilvēka galvu). Pagaidām vēl nav zināms, kad tikusi izveidota šī Ēģiptē lielākā statuja. Valda uzskats, ka tā simbolizē valdnieka savienību ar dievu Ra.

Pievienotā bilde ir no tūroperatora Novatours mājaslapas.

 

Kūrorti

Hurgada

Vietējā autentiskuma cienītājiem. Hurgadas kūrortu veido trīs centri: El Sakkala (šeit neliela zvejnieku ciematiņa vietā ir izveidojies jauns pilsētas centrs ar daudzām viesnīcām un veikaliem, kuros pārdod juvelierizstrādājumus, ādas, galantērijas preces, suvenīrus u. tml.), El Dahāra (pilsētas senā daļa, kurā galvenokārt mīt vietējie iedzīvotāji un kurā tikpat kā nav viesnīcu) un nesen uzceltais mūsdienīgais Village road (jaunais rajons ar viesnīcām, veikaliem, kafejnīcām un bāriem 5 km garumā). Pie vairākus desmitus kilometru garajām smilšu pludmalēm izvietotas dažādu kategoriju viesnīcas. Ja Jums patīk pēc atpūtas pludmalē paklaiņot pa trokšņainu Austrumu tirgu, tad šis kūrorts ir Jums kā radīts.

Makadi Bei

Makadi Bei ir lielisku smilšu pludmaļu un iespaidīgu koraļļu rifu līcis, kas atrodas 35 km uz dienvidiem no Hurgadas lidostas. Šajā līcī atrodas „Madinat Makadi” viesnīcu komplekss. Vairākums viesnīcu atrodas pašā jūras krastā, kūrorta klusajā daļā. Šis kūrorts atpazīstams pēc 4* un 5 * viesnīcām, kas tiek rekomendētas cilvēkiem, kuriem patīk mierīga un klusa atpūta. Viesnīcās ir ievērotas tradicionālās arābu arhitektūras iezīmes, tām ir plašas un zaļas teritorijas un augstas klases serviss. Aktīvākai atpūtai Makadi Bei piedāvā plašas niršanas un snorkelēšanas iespējas.

Soma Bei

Soma Bei kūrorts atrodas 50 km uz dienvidiem no Hurgadas. Tā ir jauna un perspektīva tūrisma zona. Iepriekš šī piekraste bija tuksnešaina. Tās „iekarošana” sākās 1990. gadā. Investorus piesaistīja tīrā jūra, smilšainās pludmales, zemūdens pasaules krāšņums, un šeit valdošais miers. Soma Bei kūrorta zonā ir tikai četru un piecu zvaigžņu viesnīcas. Šī kūrorta zona no citām atšķiras ar to, ka tās tuvumā nav citu apdzīvotu vietu, apkārt plešas tikai tuksnesis. Bāri, restorāni, veikali un diskotēkas atrodas tikai viesnīcās. Soma Bei var ieteikt tiem, kuri labprāt atpūšas tālumā no lieliem un trokšņainiem kūrortiem, tiem, kuri prot novērtēt augstas klases apkalpošanu, kā arī zemūdens peldēšanas entuziastiem. 2001. gadā Soma Bei kūrortā atklāja golfa klubu. Visā Ēģiptes piekrastē tas ir otrais golfa klubs.

El Guna

El Gunas kūrortu, kas ir aptuveni 25 km uz ziemeļiem no Hurgadas, uzskata par modernāko, elegantāko un greznāko kūrortu Sarkanās jūras piekrastē. To mēdz saukt arī par „Sarkanās jūras Venēciju”. Tajā apbur mākslīgi izveidotie kanāli, lagūnas, līči, daudzie zaļie un ziedošie augi, kas rada sajūtu, ka tuksneša nav pat tuvumā. Un no Hurgadas starptautiskās lidostas līdz El Gunai ir tikai 20 minūšu ilgs brauciens.
Āfrikas Venēcijā nav daudzstāvu ēku. El Gunas viesnīcas ir ieturētas īpašā stilā. Visbiežāk tās ir bungalo tipa viesnīcas, kas savstarpēji ir savienotas ar tiltiņiem. Pa kanāliem kursē motorlaivas, kas Jūs aizvizinās līdz namiņam. Tas viss ļoti atgādina Venēciju. El Gunai piešķirts Ēģiptes „apkārtējai videi visdraudzīgākā” kūrorta tituls. Interesanti, ka visām viesnīcām ir kopēja infrastruktūra. Kūrorta robežās atpūtnieki var bez maksas pārvietoties ar laivām un mikroautobusiem. Vai par nelielu maksu izmantot mazus taksometrus „tuk-tuk”. El Guna ir ideāla vieta, kur uzsākt ekskursijas pa vēl neredzētām antropoloģiskām Ēģiptes faraonu takām un tuksneša brīnumainajām oāzēm.

Sahl Hašeš 

Sahl Hašeš – ir jaunākais projekts, kas attīstās netālu no Hurgadas (20 km uz dienvidiem). Jūras un tuksneša kalnu ielokā tiek atvērtas komfortablas, greznas viesnīcas, kuras atšķiras ar unikālu arhitektūru un stilu. Šeit būs lieliska atpūta kā mierīgas, tā arī aktīvas atpūtas cienītājiem, jo kūrortā ir viss nepieciešamais patīkamai laika pavadīšanai: restorāni, kafejnīcas, atveseļošanās centri. Kūrorts ir populārs ar unikālo, vienīgo nogrimušo pilsētu Vidus Austrumos. Kūrorta arhitektūras koncepcija ir saistīta ar desmit tūkstošus gadus atpakaļ zem ūdens nogrimušu vēsturisku faraonu pilsētu, kas atradās Sahl Hašeš teritorijā.

Madinat Makadi 

Madinat Makadi ir komfortabla kūrortpilsētiņa, omulīgā līcī uz dienvidiem no Hurgadas, 30 km attālumā no lidostas un 35 km attālumā no Hurgadas centra. Tā uzcelta pirms desmit gadiem, un to uzskata par vienu no Ēģiptes kūrortu pērlēm. Madinat Makadi var baudīt gan mierīgu, gan aktīvu atpūtu. Šeit viesnīcas slīgst apstādījumu zaļumos, bet to slēgtās un apsargājamās teritorijas ļauj justies pilnīgi droši. Šī kūrorta zona ir radusies kā atsevišķa rimta oāze. Šajā kūrortā, attālāk no pilsētas, ir brīnišķīgas pludmales, kuru teritorijā ir koraļļu rifi. Pirmā no Madinat Makadi viesnīcām ir uzcelta 1998. gadā. Šobrīd kūrortā ir astoņi viesnīcu kompleksi. Atpūtai tiek piedāvātas tikai arābu stilā celtas četru un piecu zvaigžņu viesnīcas. Pārsvarā viesnīcās dominē „viss iekļauts” sistēma, tādēļ Jums ne par ko vairs nebūs jāuztraucas.

 

Kur nakšņot?

Līdzīgi Piedāvājumi

Madeira Portugāle

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Havana Kuba

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Peloponesa Grieķija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...