fbpx

Āfrikas pērle Zanzibāra

Home > Tour > Āfrikas pērle Zanzibāra

Zanzibāra ir viena no lielākajām salām Āfrikas austrumu daļā uz dienvidiem no ekvatora, kas ziemeļos robežojas ar Keniju un Ugandu, dienvidos ar Mozambiku, Mālāvi un Zambiju, rietumos ar Kongo DR, Burundi un Ruandu, bet austrumu daļu apskalo Indijas okeāns.

Šī maģiskā sala ir viena no pasaulē atpazīstamākajiem paradīzes arhipelāgiem – sniegbaltajām un palmām pildītajām pludmalēm pie dzidrā un tirkīzzilā Indijas okeāna, bagāta ar eksotisko vēsturi, slavena ar savām garšvielām. Šeit var iepazīt Āfrikas cilšu ikdienas dzīvi, kā arī baudīt neaizmirstamu piedzīvojumu dodoties Safari ekskursijā .

 

Kāpēc tieši Tanzānija?

Tā ir viena no lielākajām un drošākajām valstīm Āfrikas austrumos, jo vairāk kā ceturtdaļa šīs valsts teritorijas pieder nacionālajiem parkiem un dabas rezervātiem. Tanzānijā dzīvo daži no Āfrikas bagātākajiem savvaļas dzīvniekiem, īpaši slavenais “Lielais Piecinieks” – lauvas, bifeļi, leopardi, degunradži un ziloņi.

Tieši Tanzānijas Safari braucienā iespējams redzēt pasaulslaveno Lielo Gnu migrāciju.

Matamve – kokosriekstu palmas un baltās smilšu pludmales ir Matamves kūrorta rokraksts. Kūrorts atrodas Zaznibāras ziemeļrietumos un ir viena no visklusākajām vietām šajā tropu salā. Matamve pludmale ir visgarākā Zazibārā, taču šo pludmali īpaši ietekmē paisumi un bēgumi. Pludmale ir diezgan klusa un kurā atpūtniekus netraucēs pludmales tirgotāji. Atpūtnieki, kas meklē ballītes, var būt vīlušies par to, ka viņi izvēlas šo kūrortu, bet zemūdens pasaules cienītāji noteikti nebūs vīlušies, jo koraļļu rifs, kas atrodas ļoti tuvu krastam, neatstās vienaldzīgus.

 

Paje – ir labākā vieta kur izbaudīt visa veida ūdens aktivitātes, īpaši sērfošanu un kaitošanu. Ir pieejami nakstklubi un pārtikas veikali, kā arī bagātīgs viesnīcu klāsts. Kūrorts ir idēlas ūdens sporta veidu cienītājiem jauniešiem vai īstiem ceļojumu entuziastiem. Šo kūrortu raksturo paisumi līdz 1.5 km.

 

Dongve un Pingve – atrodas Chwaka līča ziemeļos Michamvi pussalā, šeit pieejamas ekskluzīvas viesnīcas. Šinī kūrortā vairums luksusa viesnīcu atrodas austrumu piekrastē starp Dongve un Pengue kūrortiem. Šie abi kūrorti tiekot uzskatīti par stilīgākajiem un labākajiem visā Zanzibārā. Šeit atrodas privāti niršanas centri, bieži novērojami paisumi, kura laikā ūdens var attālināties līdz pat 1.5km.

 

Nungvi – šajā kūrorta daļā nav īpaši jūtami paisumi un bēgumi, mazāk vējains apvidus. Līdz ar to, šī ir laba vieta niršanai, snorkelēšanai un nakts dzīvei. Kūrortā ir visplašākā infrastruktūra, pieejamas daudz ekskursijas, un lēta pārtika. Ideāla vieta visām tūrista kategorijām. Cilvēki ir sajūsmā par pludmalēm šajā apvidū.

 

Kivingva – skaistas, plašas pludmales ar augstām palmām. Šī kūrorta viesnīcas un daba ir ļoti līdzīga Dominikānas republikai. Ir labi attīstīta infrastruktūra, bet ne katras viesnīcas tuvumā. Ideāli piemērots galvenokārt ģimēne’m ar bērniem, kā arī visām citām tūristu kategorijām. Viena no labākajām lietām šajā kūrortā ir daba. Šajā kūrortā skujkoki aug kopā ar palmām. Pludmales klāj gleznainas klintis. Ideāli piemērots ļoti prasīgiem tūristiem, medusmēnesim vai romantiskiem vakariem.

 

Kendva – atrodas salas ziemeļos, ļoti tuvu Nungvi kūrortam. Šīs kūrorts ir salīdzinoši kluss. Lai gan tā infrastruktūra ir labi attīstīta, pateicoties ārkārtīgi plašajām pludmalēm un mazajam tūristu pieplūdumam šajā kūrortā var baudīt mierīgu atpūtu. Tomēr šo mierīgo atpūtu reizi mēnesī izjauc pilnmēness ballītes. Tās ir leģendārākās Zanzibāras ballītes, piesaistot cilvēkus no visiem Zanzibāras nostūriem. Kendvas pludmales atrodas ģeogrāfiski labā stāvoklī, kas nozīme, ka šeit nav paisumu.

 

Pvani un Mčangani – šajā kūrortā ir maz cilvēku, skaistas dabas krāsas, pieejama niršana, snorkelēšana vai makšķerēšana. Ideāla vieta pārie un tiem, kas vēlas ietaupīt naudu. Laba iespēja nodarboties ar ūdens sportu. Nav īpaši attīstīta infrastruktūra kūrortā, tāpēc viesnīcās ir plašas teritorijas un tiek piedāvāta milzīga izklaides programma tieši viesnīcā.

 

Uroa – ir neliels kūrorts, kas atrodas 35 km uz ziemeļiem no Zanzibāras galvaspilsētas. Uroa pilsētā nav liels centrs, pieejami vien daži veikali. Pludmales Uroa kūrortā ir publiskas, dažas ar pastkartītes cienīgiem skatiem un smalkām, baltām smiltīm, palmām un slīpu ieeju okeānā. Šajā salas daļā varēs izjust paisumu, kura laikā ūdens var attālināties no krasta līdz pat 1.5 km.

 

Džmbijani – ja mīli skaistas pludmales, intriģējošas izklaides, labus restorānus ar gardiem ēdieniem un autentiskumu, tad noteikti jādodas uz šo kūrorta daļu, kas atrodas salas dienvidu krastā. Galvenie vietējo iedzīvotāju ienākumi ir nevis no tūristiem, bet gan no zvejnas un jūras aļģu audzēšanu. Tiek teikts, ka tieši šeit var just Zanzibāras patieso dzīvi.
Kūrorts atrodas mazliet tālāk no trokšņainajām pludmalēm, un izstaro neparastu auru. Baltā smilšainā Džmbijani pludmale stiepjas 7 km garumā un kopā ar palmām un zilo ūdeni rada nepārspējamus skatus. Šo kūrortu īpaši iecienījuši zemūdens pasaules cienītāji un ūdens sporta entuziasti. Džmbijani kūrortos ir sastopami paisumi, kura laikā ūdens no krasta līnijas var attālināties līdz 1.5 km.

Zanzibāras vecpilsēta un Stone Town jeb Akmens pilsēta – Sala tā pat kā tās galvaspilsēta ir saukta par Zanzibāru. Šīs pilsētas raksturīgākā iezīme ir tās vecpilsēta, kas pazīstama kā Akmens pilsēta. Šī vecpilsētas daļa ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un ir Zanzibāras lielākais lepnums. Zanzibāras vecpilsēta ir kā brīvdabas muzejs. Ievērības cienīga ir kādreizējā Sultāna rezidence – House of Wonders, kas mūsdienās darbojas kā vēstures un kultūras muzejs. Mūzikas cienītājiem noteikti ieteiktu apmeklēt pasaulslavenās grupas Queen solista Fredija Merkūrija dzimtās mājas, kurās mūziķis ir pavadījis daļu savas bērnības. Šodien šī mūziķa dzimtās mājas ir izveidotas kā muzejs, kurā ir pat iespējams nakšņot dziedātāja istabā.

 

Changuu jeb cietuma sala – sala, kas savulaik kalpojusi dumpinieku un vergu turēšanai, kā arī kā karantīnas vieta dzeltenā drudža slimniekiem. Mūsdienās daudzu ceļotāju iecienīts galamērķis kurā baudīt gan burvīgus skatus, gan iepazīt milzu bruņurupučus, kuri šeit mājo īpaši izveidotā rezervātā. Daži no šiem bruņurupučiem ir pat vairāk kā 150 gadus veci. Šobrīd šī sala tiek uzskatīta par svētnīcu, kas sargā šos milzu sauszemes bruņurupučus.

 

Nungwi pludmale – viena no Zanzibāras populārākajām un skaistākajām pludmalēm, kurā baudīt mierpilnu atpūtu Indijas okeāna krastā. Šī ir viena no iecienītākajām instagram bilžu pludmalēm, jo pārsteigs ar mīkstām, žilbinoši baltām smiltīm, kas saplūst ar dzidro un tirkīzzilo Indijas okeāna ūdeni un pludmales, kas pilnas ar kokosriekstu kokiem un palmām.

 

Smaržīgās garšvielu plantācijas – reizēm mums nav ne jausmas kā aug vai kā izskatās garšvielas un augļi, kurus ikdienā lietojam. Ja vēlies noskaidrot mango, citronzāle, smaržīgais kanēlis vai ananāsi, tad šī ir īstā vieta, kur šo visu iepazīt. Zanzibārā ir patiesi bagāts skaits dažādu augļu un garšvielu plantāciju, šis apmeklējums noteikti neatstās Tevi vienaldzīgu. Jūs ne tikai atklāsiet brīnišķīgu smaržu pasauli, bet arī uzzināsiet vairāk par to, kā visu iepazīto pilnvērtīgi izmantot uzturā. Viesojoties šinīs plantācijās būs iespējams arī iegādāties gardus un smaržīgus suvenīrus sev un saviem draugiem Latvijā.

 

 

Jozani mežs – vienīgais Zanzibāras nacionālais parks, kurā pastaigājoties starp mangrovju kokiem un milzu palmām, sajutīsi īstu džungļu atmosfēru. Šeit mājo retas un grūti sastopamas mērkaķu sugas, 50 dažādas tauriņu sugas un ap 40 dažādu putnu sugas. Vieta, kur izbaudīt Zanzibāras zaļo dabu visā tās krāšņumā.

 

Geparda klintis – unikāla savvaļas dzīvnieku patversme, kur iespējams ieraudzīt eksotiskus un draudzīgus savvaļas dzīvniekus aci pret aci. Šeit var paglaudīt un pabarot mīlīgus lemurus un zebras, iepazīties tuvplānā ar draudzīgajiem gepardiem un lauvām, kā arī paspēlēties ar rotaļīgajiem ūdriem. Šīs piedzīvojums ieteicams apmeklētājiem no 15. gadu vecuma.

 

Ūdens sports – Zanzibāra ir īsta paradīze tiem, kuri brīvdienas vēlas baudīt saulē un balto smilšu pludmalēs, jo šinī salā ir vairāk nekā 25 skaistas piekrastes. Zanzibāra ir lielisks brīvdienu galamērķis ne tikai dēļ tās pasakainajām piekrastēm, bet arī dēļ tās iespaidīgās zemūdens pasaules, kur krāsaini koraļļu rifi mijas ar iespaidīgām kuģu vraku paliekām. Indijas okeāna noslēpumi noteikti atstās lielu iespaidu ne tikai niršanas iesācējiem, bet arī pieredzējušiem nirējiem būs neaizmirstamas atmiņas par redzēto. Pastāvīgā gaisa temperatūra un maigais vējš padara šo salu par ideālu vietu ūdens sporta entuziastiem.

 

Serengeti nacionālais parks – Serengeti ir kļuvis par Āfrikas Safari zīmolu. Bezgalīgajos savannas līdzenumos dzīvo daudz dažādu dzīvnieku sugu. Šis parks ir vispopulārākais Lielās migrācijas laikā, kad apmēram 2 miljoni dzīvnieku pirms atgriešanās Ngorongoro reģionā pārvietojas no ziemeļiem uz Masai Maru. Šis nacionālais parks tiek uzskatīts arī par leģendāro Gnu migrācijas mājvietu.

Bet neatkarīgi no tā kurā laika posmā apmeklējat šo parku, tas vienmēr ir unikāls ar savu skaistumu un savvaļas dzīvi. Tas ir labākais variants Āfrikas austrumos, lai vērotu savvaļas lauvas un leopardus. Serengeti nacionālajā parkā dzīvo ap 9000 hiēnu, gandrīz 3000 lauvu un vairāk nekā 1000 leopardu. Šī būs interesantākā vieta, kur barības meklēšanas laikā vērot savvaļas plēsējus. Visas šīs ekskursijas laikā būs iespēja ieraudzīt ne tikai dzīvniekus, bet arī vietējos iedzīvotājus – ciltis, kas mīt šajā parkā. Serengeti nacionālo parku iespējams apskatīt dienas laikā, bet, ja vēlaties noķert ekstrēmākas sajūtas, iespējams arī nakšņot kādā no izmitināšanas vietām – sākot ar vienkāršām teltīm un beidzot ar grezno “Four Seasons”.

Nacionālā parka izmērs – 14 763 km2

Atrašanās vieta – 335 km uz ziemeļiem no Arušas

Labākais laiks, kad doties ekskursijā – Decembris – Jūlijs īstais laiks, kad vērot migrāciju, Jūnijs – oktobris ir labākais laiks plēsēju vērošanai.

 

Kilimandžāro nacionālais parks – ir pasaulē augstākais kalns virs jūras līmeņa. Kilimandžāro kalns atrodas 5985 metru augstumā virs jūras līmeņa un tam ir vispieejamākie kāpumi uz augšu. Tas nozīmē, ka Uhuru iekarošanai ir mazs sasniegums, taču tam nav nepieciešami profesionāli kāpšanas kursi vai profesionāls aprīkojums. Papildus kāpšanai Kilimandžaro nodrošina iespēju izpētīt dažāda veida klimatiskās zonas – no tropiskās savannas līdz Arktikas ledājiem virsotnē.

 

Ažuras nacionālais parks – ir lieliska vieta vienas dienas safari, jo atrodas netālu no Arušas un Moshi pilsētām. Šī teritorija sākas ar atvērtu savannu un beidzas ar tropi mežu. Parku klāj Meru kalna ēna no kuras virsotnēm paveras unikāls skats uz leģendāro Kilimandžāro.
Katru dienu jums ir iespēja noķert unikālus mirkļus rīta vai pusdienas safari laikā, apvienojumā ar pastaigu safari un airēšanu uz Momella ezeru, kurā dzīvo nīlzirgi. Arušas nacionālajā parkā mīt visvairāk žirafu, antilopes, bifeļi, pērtiķi, ieskaitot zilos pērtiķus un melnbaltos pērtiķus, hiēnas un leopardi.

Nacionālā parka izmērs – 542 km2

Atrašanās vieta – Arušas ziemeļaustrumu daļā

Labākais laiks, kad doties ekskursijā – Visu gadu. Uzkāpšanai Meru kalnā labāk doties janvārī un februārī. Kilimandžāro kalna vērošanai labākais laiks no decembra līdz februārim.

 

Tarangire nacionālais parks – atrodas tieši pie Arušas. Šis nacionālais parks piedāvā fantastisku safari pieredzi visa gada garumā. Lietainajā sezonā parka purvi un ūdenskrātuves ir pildītas ar ūdeni un tajās dzīvo daudz bifeļu un ziloņu. Sākoties sausajai sezonai dzīvnieki ir spiesti virzīties arvien tuvāk Tarangire upei.
Tarangire ir ziloņu mājvieta, kas ir ideāla vieta, kur satikt šos milžus viņu dabiskajā vidē. Šeit iespējams sastapt Dzīvības kokus – Baobabas, jo tās lielā skaitā aug visā Tarangires teritorijā. Turklāt šeit iespējams satikt Oriksu, lielos Kudu un Pelnu strazdus.
Lēšot, kas šajā nacionālajā parkā iespējams sastapt vairāk nekā 550 dažādu putnu sugas. Putni šeit ir ļoti dažādi – sākot no milzīga strausa un Korija, beidzot ar sīkiem audējiem un dziesmu putniem. Veiksmīgākie nacionālā parka apmeklētāji var arī redzēt lauvas un leopardus medību laikā.

Nacionālā parka izmēri – 2850 km2

Atrašanās vieta – 118 km uz dienvidrietumiem no Arušas.

Labākais laiks, kad doties ekskursijā – Visu gadu, bet labāk sausajā periodā.

 

Manyara ezera nacionālais parks – šis parks savas ainavas daudzveidības dēļ piedāvā brīnišķigu safari, kura laikā apmeklētāji var redzēt visu, sākot no rosīgiem flamingo līdz pat plēsīgajām lauvām. Šis parks savu nosaukumu ieguvis pēc Manyara ezera, kas ir šī rezervāta sirds.
Kā reiz teicis Enests Hemingvejs: “ Šī ir skaistākā lieta, ko esmu redzējis Āfrikā.” Šis ezers ir iecienīts kā vietējiem tā arī tūristu makšķerētājiem.
Papildus apburošajiem flamingo, Manyara ezers ir slavens ar lielu skaitu lauvu, kas dzīvo kokos. Nekur citur Tanzānijā jūs nemanīsiet šos plēsējus, kas slinki guļ uz akāciju zariem.
Manyara nacionālajā parkā dzīvo daži no Āfrikas ikoniskākajiem dzīvniekiem – ziloņi, žirafes, zebras, Gnu, bifeļi, kā arī mazāk zināmie, bet ne mazāk intriģējošie dzīvnieki, piemēram, dikdiki un lecošās antilopes.

Nacionālā parka izmērs – 330 km2

Atrašanās vieta – Tanzānijas ziemeļu daļa, vidēji pusotras stundas brauciena attālumā no Arušas pilsētas.

Labākais laiks, kad doties ekskursijā – jūlijs līdz oktobris safari braucieniem, novembris – jūnijs putnu izpētei.

Cenā iekļauts:

Tiešais lidojums – RĪGA – ZANZIBĀRA – RĪGA (ar tehnisko nolaišanos uz 1 h);

Nododamā bagāža – 23 kg, rokas bagāža – 8 kg;

Transfērs lidosta – viesnīca – lidosta;

Dzīvošana izvēlētājā naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu;

Pārstāvja, gida pakalpojumi

Ekskursijas Zanzibāras salā pēc jūsu izvēles un pieejamas par atsevišķu samaksu.

 

*** CENAS IR ATBILSTOŠAS IZVĒLĒTAJAI NAKTSMĪTNEI AR KONKRĒTO ĒDINĀŠANAS VEIDU UN NUMURA TIPU. PIEDĀVĀJUMA CENA VAR BŪT MAINĪGA LĪDZ TIEK VEITKA REZERVĀCIJA.

 

*** IERODOTIES VIESNĪCĀ BŪS IESPĒJAMS APSKATĪT UN REZERVĒT TŪROPERATORA PIEDĀVĀTĀS EKSKURSIJAS PAR PAPILDUS SAMAKSU.

Lidojuma ilgums – +/- 13 h

Oficiālā valoda – Svahili, angļu valoda ir kā otrā valsts valoda, kurā runā lielākā daļa iedzīvotāju.

Reliģiskā piederība – 98% musulmaņi

Laika josla – East Africa time (laiks kā Latvijā)

Naudas vienība – Tanzānijas šiliņš (TZS)

 

Labākais laiks ceļojumam uz Zanzibāru – vislabākais laiks pludmales atpūtai ir no jūnija līdz oktobrim un no janvāra līdz februārim, kad nokrišņi tik pat kā nav un laikapstākļi ir ideāli.

Lietus sezona ir no marta līdz maijam un no novembra līdz decembrim, kad klimats ir mitrs un vērojami nokrišņi.

Pateicoties ideālajam klimatam un Tanzānijas salas labvēlīgajam ģeogrāfiskajam izvietojumam, ceļošana uz Zanzibāru iespējama visa gada garumā. Laikapstākļi šeit ir diezgan nemainīgi, atšķiras tikai mitruma un nikrišņu daudzums.

 

Āfrikas dzīves ritms – lai gan Zanzibāra pieder Tanzānijai, šo autonomo reģionu atšķit tās savdabīgās tradīcijas un kultūra. Lielākā daļa salas iedzīvotāju ir musulmaņi, savukārt Tanzānijā – kristieši. Iezemieši seko Islāma ticības paražām. Šī iemesla dēļ, respektējot vietējos, atpūtniekiem Zanzibārā ieteicams izvairīties no skūpstīšanās publiskās vietās. Taču Zanzibāras iedzīvotāji ir ļoti smaidīgi, draudzīgi un laipni. Savā ikdienas rutīnā viņi tic, ka nav vērts uztraukties, būt nervoziem vai sūdzēties par savām problēmām. Šis dzīves ritms viegli aplipina arī pašus atpūtniekus.

 

Laika josla – lai gan laika josla ir tāda pati kā pie mums Latvijā, Zanzibārā saule aust plkst. 06:30 un riet plkst. 18:45.

Vietējie iedzīvotāji izmanto arī tom ko mēs saucam par svahili laiku, kas ievērojami atšķiras no mūsu laika. 01:00 ir pirmā stunda pēc saules lēkšanas (ekvivalents mūsu 07:00) un 01:00 vakarā ir pirmā stunda pēc saulrieta (mums ir plkst. 19:00).

 

Par Tanzānijas valūtu:

Amerikas dolārs tiek plaši izmantots, taču noteikti neņemiet bojātas naudas zīmes, pretējā gadījumā tie var tikt pieņemti. Svarīgi ir arī tas, ka dolāra izlaišanas datums nedrīkst būt vēlāks par 2006. gadu, nauda, kas izdota pirms 2006. gada tiks noraidīta saistībā ar viltošanas problēmām, kas ir diezgan izplatītas šajās valstīs.

Naudu ieteicams mainīt tikai bankās, valūtas maiņas punktos un lielākājā daļā viesnīcu, lai gan tur valūtas kurss var būt mazāk labvēlīgs.

 

Zanzibārā, kā arī Tanzānijas citos reģionos ir nelikumīgi un bīstami apmainīt valūtu uz ielas. Lielākās bankas ir atvērtas no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 09:00 līdz 15:30, un sestdienās no plkst. 09:00 l īdz 11:00.

 

VĪZAS UN PASES:

Lai ieceļotu Zanzibārā vienīgais ceļojuma dokuments ir PASE.

Ieceļojot Zanzibārā ir jākārto vīza, kuru iespējams nokārtot ierodoties lidostā.

VĒSTURE:

No 1503. g līdz 1698. gadam šo salu vadīja portugāļi.

Kopš 1698. gada Omānas sultāns pārņēma salas vadību.

1840. gadā Omānas sultāns pārcēla galvaspilsētu Muscat uz Stone Town (Akmens pilsētu). Pēc sultāna nāves sākās nesaskaņas starp viņa dēliem, kuriem sala piederēja. Pēc konfliktiem Zanzibāras Sultanāts atņēma Omāna dēliem varu.

1840. gada 19. Decembrī Zanzibāra kļuva par neatkarīgu konstitucionālu monarhiju, ko vadīja Sultāns.

1841. gada 24. aprīlī Zanzibāra pievienojās Tanzānijas republikai.

ZANZIBĀRAS NACIONĀLĀ VIRTUVE:

Kā jau iepriekš minēts, Zanzibāras klimats ir ļoti piemērots dažādu garšvielu audzēšanai, un Indijas okeāns nodrošina bagātīgu klāstu ar jūras veltēm, tāpēc tie, kas viesojās šajā Āfrikas salā, patiešām var sagaidīt garšām un aromātiem bagātus ēdienus. Iespējams viens no vispopulārākajiem Zanzibāras ēdieniem ir biezā Uroj zupa, kā arī ar gaļu pildītā mīkla, kas tiek dēvēta par Zanzibāras picu.

 

Ja, reiz viesojies Zanzibārā, iesakām nogaršot šos tradicionālos ēdienus:

MAKUBI – vārīti spināti ar tomātiem un zemesriekstu sviestu

MCHICHA – sakarsēti spināti ar kokosriekstiem, zemesriekstiem un sviestu.

SUPU YA NDIZI – rīsu kūka

MIKATE YA MAJI NA VITUNGUU – pankūkas ar sarkanajiem sīpoliem

NAZI – porcija, kas sastāv no rīsiem un kokosriekstu piena

CHAPATI – tradicionālā maize, kas ir ļoti garda, kad ir svaigi cepta

 

INTERESANTI FAKTI PAR ZANZIBĀRU:

Tā kā Zanzibāra atrodas tuvu ekvatoram, uz salas tropiski karsti ir visu gadu, kā arī dienas un nakts garums šeit ir vienādi ilgs – 12 studas.

Pateicoties tās garšvielu plantācijām, Zanzibāru mēdz dēvēt arī par Garšvielu salu. Šeit plašās teritorijās tiek audzētas krustnagliņas, muskatrieksti, kanēlis un melnie pipari.

Zanzibāru par mājvietu sauc gandrīz izzudušie dzīvnieki – sarkanais Kolumba mērkaķis, Servalīns Genet un Zanzibāras leopards.

Īsākais karš pasaules vēsturē bija Anglo – Zanzibāras karš 1896. gadā. Tā laikā britu armija bombardēja Beit al Hukum pili un jau pēc 38 minūtēm tikai noslēgts pamiers.

Pievienotās bildes ir no tūroperatora Novatours mājaslapas.

Pievienotā bilde ir no tūroperatora Novatours mājaslapas.

Līdzīgi Piedāvājumi

Bangkoka Taizeme

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

GRUZIJA

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Rodas sala Grieķija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...