Taizeme

Home > Tour > Taizeme

Taizeme, kas ir vienīgā Ziemeļaustrumu Āzijas zeme, ko nekad nav kolonizējušas Eiropas varas, ir konstitucionāla monarhija, un tās pašreizējā valsts galva ir karalis Pūmipons Adujādets. Vienotā Taizemes Karaliste pastāv kopš četrpadsmitā gadsimta vidus; līdz pat 1939. gadam, kad tā tika oficiāli pasludināta par Taizemes Karalisti, valsts bija pazīstama kā Siāma.

Taizeme ir kā brīnumaina karaļvalsts, kurā var redzēt budistu tempļus, eksotisku dabu un neatkārtojami skaistas salas. Taizemi raksturo ne tikai unikālā kultūra, ko apliecina tās gardā virtuve un masāžas, bet arī modernā galvaspilsēta un draudzīgie cilvēki, kas tai piešķīruši „smaidu zemes” slavu. Taizeme var lepoties ar dabas resursu bagātību, tajā ir gan daudzveidīga augu un dzīvnieku valsts, gan unikālas dabas zonas. Valstī ir vairāk nekā simts nacionālo parku, tostarp vairāk nekā divdesmit jūras parki, kuros ir unikāli apskates objekti, lieliskas laika pavadīšanas iespējas un iespēja apskatīt Taizemes dzīvnieku sugas. Taizemē tūristiem ir iespēja doties pārgājienos, uzņemt skaistas fotogrāfijas, novērot putnus, nakšņot teltīs, ienirt ūdeņos vai tuvumā aplūkot eksotiskus dzīvniekus. Taizemes klimats pamatā ir karsts un mitrs, jo tā atrodas tropu zonā. Būtībā šai zemē var izšķirt trīs sezonas: „karstā”, lietainā un „aukstā” sezona, kaut gan, pateicoties tās ģeogrāfiskajam novietojumam, tūristi var atrast vietu ar sev tīkamiem laikapstākļiem visu gadu. Ūdens temperatūra šai zemē sasniedz 29 – 31 Celsija grādus ap aprīļa 20. datumu, bet visaukstākais ūdens ir ap 10. oktobri – 27 – 29 Celsija grādi. Tā kā ūdens Taizemē saglabājas silts vienmēr, tajā var peldēties visu gadu.

Ierodoties lidostā, Jūs sagaidīs gids un tālāk ar transfēru nonāksiet izvēlētajā viesnīcā.

Cenā iekļauts:

Lidojumi Rīga – Bangkoka, Taizeme– Rīga (ar pārsēšanos);

Nodokļi un nodevas;

Katram rokas bagāža 5 kg un nododamā bagāža līdz 20 kg;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Atpūtas ilgums 11, 13  vai 14 naktis.

Ceļojumi pieejami no janvāra līdz martam.

Cena personai sākot no 655,00 Eiro.

Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Ierodoties viesnīcās, būs iespēja apskatīt un rezervēt tūroperatora piedāvātās ekskursijas par papildus samaksu.

Bangkoka  ir valsts galvaspilsēta un lielākā pilsēta, valsts galvenais ekonomikas, kultūras un politikas centrs. Pilsēta atrodas Taizemes centrālajā daļā pie Čaoprejas upes netālu no Taizemes līča. Bankgkoka agrāk bija mazs ciematiņš ar nosaukumu Bangmakoka (Bang Makok), līdz 1767. gadā birmieši nopostīja seno Siāmas galvaspilsētu Ajutaju (Ayutthaya), un galvaspilsēta tika pārcelta uz Tonburi (Thonburi, tagad Bangkokas daļa). 1782. gadā Siāmas karalis Buda Jodfa Čulaloke (Buddha Yodfa Chulaloke) upes krastā uzcēla karaļa pili un nosauca pilsētu par Krungtepu (tulkojumā Eņģeļu pilsēta, taizemieši par Bangkoku sauc tikai vienu pilsētas daļu).

Visā pasaulē iecienītā Taizemes virtuve raksturo tās kultūru, kas ir dāsna, silta, uzmundrinoša un nomierinoša. Ikvienam Taizemes tradicionālajam ēdienam pamatā ir svaigas vietējās sastāvdaļas – pikantā citronzāle, asie čili pipari un sātīgās jūras veltes. Ēdieniem pamatā ir četras garšas: asa, salda, sāļa un skāba. Virtuves daudzveidību apliecina Bangkokas makaronu ēstuves, Puketas jūras velšu paviljoni un Birmas tirgus stendi Maihongsonas provincē. Ir iespēja arī apmeklēt Taizemes pavārmākslas meistarklases, kuras atklāj, ka šķietami sarežģītie ēdieni ir viegli pagatavojami, kā arī to, ka dabūt kārotās sastāvdaļas tirgū nav nemaz tik viegli.

Šī budisma nācijai raksturīgā stiprā ticība garīgajiem spēkiem ir manāma it visur – gan pilsētās, gan lauku reģionos grezni tempļi un zelta Budas statujas sastopamas gandrīz vai ik uz stūra.

Dodoties uz Taizemes pludmali vai kādu no daudzajām šīs zemes salām, tūristiem ir iespēja atpūsties, apskatīt eksotiskos jūras augus un dzīvniekus vai pat iemācīties nirt ar akvalangu. Taizemē it visur – gan pludmalēs, gan salās, gan nacionālajos parkos – sastopama unikāla augu un dzīvnieku valsts, kā arī apskatāmas daudzveidīgas dabas zonas – mērenās joslas meži, kalni ziemeļos, līdzenumi valsts centrālajā daļā, savannas ziemeļaustrumos un mangrovju meži dienvidu krastos. Tur sastopami ne tikai tādi dzīvnieki kā ziloņi un pērtiķi, bet arī lāči un vaļhaizivis – lielākās zivis pasaulē.

Viens no pašiem pazīstamākajiem un populārākajiem kūrortiem Taizemē ir Pataija (Pattaya), atrodas 170 km uz dienvidaustrumiem no Bangkokas. Tiem, kurus sajūsmina saule un ūdens, Pataija piedāvā plašas iespējas nodarboties ar dažādiem ūdenssporta veidiem – sērfošanu, ūdensslēpēm, vizināšanos ar izpletni, zemūdens peldēšanu un medībām, bet tiem, kuri nevar vakaros mierīgi iemigt, iepatiksies Pataijas mutuļojošā nakts dzīve. Pataijā ir trīs galvenās pludmales – Pataijas, Jomtien un Naklua. Dienvidu Pataijas pludmale izvietota paralēli pilsētas centram, netālu no viesnīcām, veikaliem un bāriem. Šeit jūs neatradīsiet idillisku atpūtu zem palmām. Daudz klusākas un piemērotākas ģimenes atpūtai ir ziemeļu Pataijas un Jomtien pludmales, kas atrodas nostāk no centra. Šīm pludmalēm dod priekšroku arī ūdens sporta veidu cienītāji. Uz ziemeļiem no Pataijas atrodas Naklua pludmale, kuru iecienījuši jaunlaulātie un ģimenes ar bērniem. Lai iepazītu Pataijas mutuļojošo nakts dzīvi, jādodas uz Walking Street, ielu, kas vakaram iestājoties, pārvēršas par gājēju ielu ar neskaitāmiem bāriem, nakts klubiem, diskotēkām, striptīza klubiem un citām izklaides vietām.

Puketas sala (Phuket) ir Andamanas jūras pērle, viens no labākajiem Taizemes kūrortiem. Tā izceļas ar tīro jūru, skaistajām klintīm, koraļļu rifiem un daudzām pludmalēm. Lielu daļu salas teritorijas veido tropu meži, kas kopā ar ūdenskritumiem, parkiem un kokosriekstu plantācijām veido ideālu atpūtas vietu. Viena no iemīļotākajam tūristu vietām ir platā un garā Patong pludmale, kur izvietojušies neskaitāmi restorāni, bāri un veikali. Kultūras cienītajiem iespēja apskatīt Vat Chalong budistu templi, ķīniešu pagodas un mošejas. Interesants ir brauciens uz salas ziemeļrietumiem – Sirinat nacionālo parku, kur atrodas apsargājamā Nai Yang pludmale, kur jūras bruņurupuči dēj olas. Interesanta ir kobru ferma, pērļu kolekcija un gliemežvāku muzejs. Bet tā kā par Puketas vizītkarti tiek uzskatītas baltās smiltis, tirkīza krāsas dzidrais ūdens, krāšņās klintis, tad izbaudiet atpūtu, peldēšanos, snorkelēšanu un niršanu. Puketas tuvumā atrodas daudzas salas, kas viegli sasniedzamas ar laivu. Viena no populārākajām – Phi – Phi.

Koh Chang (Kočanga) ir Taizemes otra lielākā sala. Kočangai ir piešķirts nacionālā parka statuss, tāpēc, neskatoties uz mūsdienīgu viesnīcu, restorānu, skaistumkopšanas salonu, slimnīcu un ceļu celtniecību, tā lieliski spēj saglabāt savu pirmatnējo skaistumu. Salā tiek organizētas ekskursijas un tūristu acu priekšā Taizeme un Koh Chang nostājas visā savā krāšņumā. Jums piedāvās papriecāties salas ūdenskritumos, pavizināties ar ziloņiem un ieraudzīt lielu daudzumu dažādu eksotisko dzīvnieku, starp kuriem ir slavenie pāvi, pērtiķi, spilgti tropu putni. Kočanga atrodas netālu no Kambodžas robežas, tikai 30 min. lidojumā vai 5 stundu braucienā ar kuģīti.

Krabi ir pludmales pilsētiņa un netālu esošās salas ir slavenas ar dīvainiem akmens veidojumiem un neskarto dabu. Krabi sniedz iespēju dabas mīļotājiem piedalīties organizētos braucienos, lai redzētu neskartus mežus un to dzīvo dabu. Ir iespēja burāt uz neskartajām saliņām, pastaigāties pa lietus mežiem un peldēties dabiskajos baseinos, kas ierīkoti meža projekta Khao Nor Chuchi Lowland ietvaros. Vietējās pludmales ir Hat Noppharat Thara, Ao Nang un Ao Phai Phlong. Visas ir skaistas, bet viena no iecienītākajām ir Hat Tham Phra Nang ar alu, kurā zvejnieki godina Indiešu princeses garu, kas tur pazudusi pirms vairāk nekā divi tūkstošiem gadu. Pieredzējušiem kalnu kāpējiem simtiem taku sniedz aizraujošas piedzīvojumu iespējas. Vairāki niršanas instruktori strādā Krabi un tās apkārtnē, vedot nirējus uz koraļļu rifiem un kuģu vrakiem tuvumā esošajās salās. Iecienīta ir arī burāšana un smaiļošana. Jahtas un kajakus var izīrēt no vietējiem.

Koh Samui ir trešā lielākā sala Taizemē, atrodas apmēram 84 km uz austrumiem no dienvidu krasta. Klusums un romantiska vientulība – lūk Samui salas burvība. Šeit ir klusas, ar smalkām, kā pūderis, smiltīm klātas pludmales un nelieli līcīši. Klusumu pārtrauc tikai kokospalmu šalkoņa vējā un viļņu šļaksti. Jums atliek vien nomest no sevis ikdienas problēmu nastu un bezrūpīgi ļauties saulei un jūrai. Ne velti Samui mēdz dēvēt par Siāmas līča briljantu. Uz salas ir arī visas iespējas nodarboties ar dažādiem ūdenssporta veidiem – burāšanu, snorkelēšanu, daivingu, braukšanu ar džipiem un pat lidot ar planieri. Viens no Samui salas dabas brīnumiem – daudzkrāsainie tauriņi. Salas dienvidaustrumos izvietots skaists eksotisko augu dārzs, kur sastopams milzīgs skaits tauriņu sugu. Azartiskāki cilvēki var apmeklēt čūsku audzētavu, noskatīties šovu, kur bezbailīgi dresētāji spēlējas ar indīgām čūskām. Samui piesaista tūristus visa gada garumā ar savu komfortablo temperatūru (līdz 30 grādiem pēc Celsija).

Ko apskatīt?

Great Palace kompleks. Karaliskā lielā pils ir Taizemes arhitektūras meistardarbs. Pils būvēta 1782. gadā, un visos laikos bijusi Taizemes karaļu rezidence. Kompleksā, pils ārējais pagalms, kur bija izvietota valsts pārvalde, tiesu zāles un karaļa zāles, savienoti ar iekšējo pagalmu, kur dzīvoja sievietes un bērni. Pils kompleksā izvietots slavenais Esmeraldas Budas Templis “ Wat Phra Kaew”, kur apskatāma 45 cm augstā Smaragda Budas statuete, kas ietērpta zeltā.
Tā kā šī ir viena no svētākajām vietām Taizemē, apmeklējot Karaliskās pils kompleksu jāievēro ierobežojumi apģērbā.

Wat Pho ir viens no Bangkokas lielākiem tempļiem, kurā izvietota lielākā Budas attēlu kolekcija. Tempļa galvenais un iespaidīgākais objekts ir 46 m garais un 15m augstais dusošā Budas tēls – vislielākais Budas atveidojums pasaulē. Visa skulptūra ir klāta ar potālu ( lokšņu zeltu). Wat Pho templī atradās pirmā Taizemes karalistes universitāte. Tajā, mācīdamies dažādas zinības, studējošie apguva arī zināšanas tradicionālajā medicīnā, t.sk. taizemiešu masāžas prasmes un gudrības, kuras tempļa teritorijā var apgūt vēl šobaltdien.

DUSIT ZOO ir bijušais karaļa botāniskais dārzs. Tas kopš 1938. gada ir atvērts ikvienam, kas vēlas redzēt vairāk nekā 300 veidu zīdītāju, 200 rāpuļu un 800 putnu sugas. Parka apmeklētājiem ir iespēja atpūsties koku paēnā, peldēties dīķī vai vizināties ar laivu, vai sēžot vilciena vagoniņā, apbraukt parka teritoriju.

Chao Phraya Kruīzs- Bangkokā kanālu sistēma savieno pilsētas kvartālus ar Chao Phraya upi, tāpēc to dēvē par Austrumu Venēciju. Atrodoties Bangkokā, vajadzētu atrast brīvo laiku un izbraukt īsā braucienā pa Bangkokas kanāliem, vai vienkārši pasēdēt kādā kanāla malā, lai izjustu vietējo iedzīvotāju dzīvi. Tiem, kas vēlas vērot kanāla malā dzīvojošo cilvēku ikdienu un tā pretstatu – greznos tempļus, sēžot komfortablā kuģī baudot tradicionālo taizemiešu virtuvi, iesakām doties kruīzā pa Chao Phraya upi.

Čantaburī – tā ir Taizemes austrumu province, kuras teritorijā atrodas viens no lielākajiem reliģiskajiem centriem – Khao Sukim templis, ūdenskritums ar kristāldzidru ūdeni, templis ar pērtiķiem.

Angkorvata – daļa no tempļu kompleksa, kas celta senajā Khmeru impērijas galvaspilsētā Angkorā. Angkora ir 200 kvadrātkilometrus liela.

Phi Phi Don un Phi Phi Lei salas, kas atrodas 45 km attālumā no Puketas. Skaistajās salās skatam pavērsies klintis, kalnu ainavas un palmu iekļautas, sniegbaltas pludmales. Tur atrodas Loh Sa Mah un Maya Bay, filmas „ Pludmale“ (Leonardo di Kaprio un Tilda Swinton) filmēšanas vieta.

Nong Nooch Village ir tropiskais dabas parks, ko droši var pielīdzināt mākslas darbam ar pārsteidzošu krāsu un formu daudzveidību. Tas atrodas apmēram pusstundas braucienā no Pataijas centra.  Šajā 600 hektārus plašajā teritorijā savākti neskaitāmi unikālu sugu koki, krūmi un puķes. Turklāt ciema teritorijā atrodas mini zooloģiskais dārzs, kur noteiktos laikos ir iespēja noskatīties jautru ziloņu šovu. Tāpat 4 reizes dienā iespējams noskatīties tajiešu kultūras šovu ar kara mākslas elementu un reliģisko ceremoniju demonstrējumu.

Kur nakšņot?

Kočanga:

Pataija:

Puketa:

Līdzīgi Piedāvājumi

Madeira Portugāle

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Itālija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Roda Grieķija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...