fbpx

Seišelu salas

Home > Tour > Seišelu salas

Seišelu salas – Indijas okeāna pērle.

Mahe sala ir vislielākā Seišelu sala arhipelāgā, kurā dzīvo vislielākais valsts iedzīvotāju skaits (gandrīz 90%). Mahe salā atrodas arī valsts galvaspilsēta Viktorija un galvenā lidosta. Lai gan šī sala ir visapdzīvotākā visā arhipelāgā, tās laukums nav liels – vien 26 km garumā un 17 km platumā.

Salas reljefs ir ļoti interesants un paugurains. Seišelu kalna nacionālajā parkā (Morne Seychellois National Park) atrodas arī valsts augstākā virsotne, ko sauc par Seišelu kalnu (905 m). Mahe tropiskajos mežos aug ļoti retas augu sugas, kuras var atrast tikai šajā pasaules stūrī, piemēram, medūzas koks (jellyfish tree), saracēnija (pitcher plant), daudz retu orhideju sugu. Tās varēsiet apskatīt, dodoties pastaigā pa vienu no salas takām.

Mahe sala izceļas ar izcilu skaistumu, kas ik gadu piesaista tūristu pūļus; salas infrastruktūra ir lieliski attīstīta, tajā ir daudz lieliskas viesnīcas un kvalitatīvi tūristiem paredzēti pakalpojumi. Uz salas ir apbrīnojami skaistas savvaļas pludmales, kas stiepjas no balto smilšu līnijām, ļoti daudz vietu atpūtai dabā, ir uz ko paskatīties arī pilsētu ieliņās. Ir vērts apmeklēt vietējās galerijas, muzejus, botānisko dārzu, harizmātiskos veikalus un nelielas kafejnīcas. Meklējot jaunas gaumes, ieteicams ieskatīties ruma vai tējas izgatavošanas rūpnīcā.

Mahe salā ir ļoti ērta komunikācija arī ar citām Seišelu salām, kurām noteikti jāvelta diena vai divas.

Galvaspilsēta: Viktorija.

Valūta: Seišelu rūpija.

Valoda: kreolu, angļu un franču valodas.

Reliģija:  kristieši (93,2%), hinduisti (2,1%), islāmticīgie (1,1%), budisti (1%), ateisti (1,5%) un 1,5% ir citu reliģiju sekotāji.

Klimats: Seišelu salās pateicoties piekrastes klimatam ir patīkami silts laiks, kas dominē visa gada garumā. Gan gaisa, gan ūdens vidējā gada temperatūra ir aptuveni +28 grādi. Indijas okeāna salās ir divas galvenās sezonas – mitrā sezona un sausā sezona. Mitrā sezona galvenokārt, dominē no oktobra līdz aprīlim, bet sausā sezona ilgst no maija līdz septembrim.

Atpūtas ilgums: 8 naktis.

Ceļojumi pieejami no decembra līdz martam.

Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Ierodoties viesnīcās, būs iespēja apskatīt un rezervēt tūroperatora piedāvātās ekskursijas par papildus samaksu.

Cenā iekļauts:

Lidojumi Rīga – Seišelas– Rīga (ar pārsēšanos);

Nodokļi un nodevas;

Rokas bagāža un nododamā bagāža;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Ierodoties lidostā, Jūs sagaidīs gids un tālāk ar transfēru nonāksiet izvēlētajā viesnīcā.

Pievienotā bilde ir no tūroperatora Novatours mājaslapas.

 

Vēsture

Arābi bija pirmie, kas ieradās uz Seišelu salām un sāka tās apdzīvot. 1505. gadā uz salu ieradās arī portugāļi. Pirāti kā tranzīta punktu starp Āziju un Āfrikas salu apmeklēja līdz brīdim, kad Francijas finanšu ministrs Jean Moreau de Sechelles 1756. gadā sāka pilnībā kontrolēt salas. Starp 1794. Gadu un 1811. Gadu ir bijušas sīvas cīņas starp Britu Impēriju un Franciju, bet 1814. Gadā, Seišelu salas pienācās britiem. 1903. gadā Seišelu salas atdalījās no Maurīcijām un 1976. gada jūnijā ieguva neatkarību.

Dzeremnauda

Parasti atstāj 5% līdz 10% lielu dzeramnaudu, bet tas nav jādara obligāti, lai gan vietējie iedzīvotāji būs ļoti pateicīgi par šādu žestu.

Suvenīri

No Seišelu salām atved savu mīlestību pret kokosriekstiem, ko vietējie pazīst kā Coco D‘Amour. Tas ir oriģināls un patīkams krējuma liķieris, kas izgatavots no milzīgā jūras kokosrieksta, kas aug šajās Seišelu salās.

Nacionālā virtuve

Sakarā ar pateicīgo ģeogrāfisko atrašanās vietu, Seišelu salu virtuve ir bagāta ar zivīm un jūras veltēm. Tās tiek pagatavotas dažādos veidos: cepot, sautējot, vārot, tinotot banānu lapās, sālot vai kūpinot. Zivis vai jūras veltes parasti tiek pasniegtas ar rīsiem. Visi ēdieni tiek pasniegti ar citronzāli, kliņģerīšiem un ingveru. Seišelu salu virtuvē jūtama Ķīnas, Indijas, Āfrikas, Lielbritānijas un Francijas ietekme.  Ne tikai tūristi, bet arī vietējie iedzīvotāji dievina šīs salas tropu augļus (mango, papaiju, kokosriekstus u.c.), kā arī dārzeņus. Saldu dzērienu cienītājiem noteikti ir jāizmēģina svaigi spiestas sulas un gards kokosriekstu piens.

Interesanti zināt

Dodieties uz Seišelu salām, lai apskatītu dažas no unikālākajām ainavām un dzīvnieku sugām pasaulē!

Ceļojot pa Seišelu salām, baudīsiet arī to neatkārtojamos, eksotisko ēdienus. Krāsu un garšu daudzveidība ideāli papildinās jūsu brīvdienu atpūtu.

Šī ir brīnišķīga vieta kāzām vai medusmēnesim. Seišelu salas nereti dēvē arī par mīlas un romantikas oāzi.

Seišelas ir īsta sērfotāju, jahtnieku un nirēju paradīze visa gada garumā!

Der atcerēties, ka Seišelas ir salu valsts, tāpēc viena no labākajām atrakcijām šeit ir vienkārši ceļot no salas un salu un atklāt arvien jaunas pludmales!

 

Ko apskatīt?

Vallée de Mai nacionālais parks

Vallée de Mai nacionālais parks ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, šajā parkā ir saglabājušies aizvēsturiskie meži kuros ir sastopamas retas kokosa palmas. Dabas mīļotājiem un fotogrāfiju entuziastiem būs piedzīvojums izpētīt un izstaigāt šo parku, jo parkā ir daudz ko apskatīt, taču ceļotājiem prieku sagādās arī daudzās ķirzakas kas brīvi dzīvojas pa teritoriju. Vai arī izdoties ieraudzīt kādu no retajām putnu sugām, piemēram augļu balodi vai melno papagaili.

Praslina

Praslina ir otrā lielākā Seišelu sala, kas atrodas 3 stundu laivu braucienā, vai 15 minūšu lidojumā no Mahe. Praslina ir tropu salas prototips – neliela, bet ar ļoti bagātu augu un dzīvnieku valsti. Sala ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojumā, jo ir vienīgā vieta, kur savvaļā ir atrasta dubultā kokosrieksta palma. Šī ir viena no cilvēku neskartajām salām, jo visas pārējās Seišelu salas var dēvēt par cilvēku pārveidotām. Kad pirms vairāk nekā simts gadiem uz salas ieradās ģenerālis Gordons, viņš uzskatīja, ka ir atradis īsto Ēdenes dārzu. Uz salas viņš ieraudzīja dubulto kokosriekstu, kas atgādināja sievietes iegurni un tas radīja asociācijas ar Ievu.

Anse Intendance

Anse Intendance tiek uzskatīta par vienu no Mahe salas skaistākajām pludmalēm. Šī noslēpumainā un burvīgā pludmale atrodas salas dienvidu krastā un ir ļoti iecienīta sērfošanas vieta. Pludmali ir ieteicams apmeklēt ikvienam ceļotājam kam interesē sērfošanas aktivitātes.

Mahe

Mahe ir lielākā sala Seišelu salās, uz šīs salas atrodās arī valsts galvaspilsēta – Viktorija. Uz Mahe salas ir burvīgas balto smilšu pludmales, kā arī kokosriekstu un kanēļa plantācijas. Uz salas ir bagātīga un ļoti krāšņa augu valsts, savukārt, no salas virsotnes paveras neatvairāmi skaists skats uz citām salām. Dzidros un mierīgos ūdeņus papildina apburošie koraļļu rifi. Galvenās Mahes atrakcijas ir tirgus, botāniskie dārzi, Nacionālais vēstures muzejs, arhitektūra, vecās plantācijas un džungļi. Mornes Nacionālajā Parkā ir ierīkotas dabas takas, lai aplūkotu unikālas augu un dzīvnieku sugas.

Pievienotā bilde ir no tūroperatora Novatours mājaslapas.

 

Kūrorti

Ansbualo

Vien 12 km no lidostas un jūs jau esat ļoti klusā Ansbualo kūrortā. Izstiepta pludmale ar zeltainām smiltīm lēni pāriet ūdenī, tāpēc jūs neatradīsiet skaistāku vietu, lai apbrīnotu Indijas okeāna gaiši zilos viļņus kopā ar ģimeni. Pludmale ir arī zvejnieku darba vieta, tāpēc šeit ir ļoti daudz skaistu laivu. Kūrorts ir ideāls, lai novērotu saulrietus, tāpēc uz Ansbualo ierodas daudz cilvēku, kas dievina fotogrāfiju uzņemšanu. No šī kūrorta var doties pastaigā pa skaisto taku cauri blakuspakalniem.

Ansrojāle

Tūristu iecienītais trokšņainais Ansrojāle var piedāvāt daudz ko: no skaistiem skatiem līdz dažādām ūdens izklaidēm. Dzidrs un kristāli tīrs, nedziļš ūdens ir ideāli piemērots gan atpūtai ar bērniem, gan aktīvās ūdens atpūtas cienītājiem. Tā ir ideāla vieta, kur izmēģināt virsmas daivingu un vindsērfingu. Tuvumā ir ļoti daudz restorānu un dažādas mazas viesnīcas. Lai gan pludmale piesaista ļoti daudz tūristu, tā ir tik liela, ka katrs atradīs sev attālu stūrīti. Šajā kūrortā, kas atrodas vien 12 km attālumā no lidostas, ir jāapmeklē arī skaista baznīca, kas ir vērsta tieši uz okeānu.

Belazara

Žilbinoši baltas smiltis, skaistas granīta klintis un gaiši zili ūdeņi – tas ir Belazaras līča skats, kam ir pusmēness forma. Greznas viesnīcas piedāvā ekskluzīvu atpūtu pie šī dabas brīnuma. Uz Belazaru tiecas virsmas daivinga (zemūdens peldēšanas), vindsērfinga cienītāji. Šī vieta arī piesaista daudzus fotogrāfus, kuri vēlas fiksēt dabiskās pludmales no baltām smiltīm. Šis nedaudz mierīgāks kūrorts ir slavens arī ar to, ka vietējie iedzīvotāji šeit atraduši pirātu slēpto bagātību. Belazara atrodas vien 18 km attālumā no lidostas.

Bovalona

14 km attālumā no lidostas atrodas Bovalona, kas ir vispopulārākais Mahe salas kūrorts un kurā ir viena no garākajām pludmalēm Seišelu salās. Šeit lieliski apvienojas gan brīnišķīga ainava, gan izklaižu pārpilnība ar ideāli attīstītu infrastruktūru. Ikvienam ceļotājam patiks zeltainas smiltis un ne pārāk dziļš ūdens. Tālāk okeānā burbuļojošie viļņi, kas pārsteidz ar savu pilnību, šim kūrortam piesaista arī daudzus sērfinga un spēka gaisa pūķu cienītājus. Tā ir ideāla vieta aktīvās atpūtas, daudzveidīgo ūdens programmu un neaizmirstamas nakts dzīves cienītājiem.

Belombra

Blakus populārajam Bovalonas kūrortam atrodas šis kūrorts, kas ir lieliska izvēle tiem, kuri vēlas būt aktīvi, bet mierīgā un unikālā vietā. Belombras krasti ir pārklāti ar stāvām klintīm, no kurām paveras dižena panorāma. Tā ir ideāla vieta pastaigu cienītājiem dabā. Ir ērti, ka Bovalonas apbrīnojamā pludmale atrodas pavisam tuvu, tāpēc jūs ar vienu šāvienu nošausiet divus zaķus – baudīsiet gan mieru, gan visskaistāko pludmali uz salas ar daudzām izklaidēm. Belombra atrodas vien 16 km attālumā no lidostas.

Grandansa

Vēl viena brīnišķīga attālas un mierīgas atpūtas alternatīva atrodas vien 13 km attālumā no lidostas – Grandansa. Šeit pludmali rotā brīnišķīgas klintis, kuras šai vietai piešķir īpašu harizmu. Ūdens līcī ir diezgan dziļš, tāpēc šī vieta ir vislabāk piemērota sērfinga cienītājiem un savvaļas jautrībai dabā. Kūrortā ir vairākas lieliskas viesnīcas un restorāni, kas piedāvā visgaršīgākos ēdienus. Tā ir lieliska izvēle īpašam atvaļinājumam, lai nofotografētos un izbaudītu laiku attālā vietā.

Puantosela

Šis kūrorts, kas atrodas vien 9 km uz dienvidiem no lidostas, ir vieta, kuru novērtēs miera un rosības cienītāji. Skaistā zeltainā pludmale un žilbinoši caurspīdīgs ūdens īpaši piesaista, jo apkārt nebūs atpūtnieku pūļi. Šo attālo vietu vietējie dēvē par ideālu pludmales ekskursiju organizēšanai. Šeit virsmas daivings atstās neizmērojamus iespaidus, bet bronzas iedegums vēl ilgi atgādinās par šo brīnišķīgo paradīzes stūrīti. Pēc atpūtas dabā jūs sagaidīs plaša veikalu, lielisku viesnīcu un restorānu pārpilnība.

Portgloda

Neliela un tālumā stāvoša Portglodas pludmale īpaši noderēs mierīgas un vientulīgas atpūtas cienītājiem. Reizēm jūs varēsiet palikt pilnīgā vienatnē. Tomēr kūrorts, kas atrodas vien 22 km attālumā no lidostas, var piedāvāt daudz lielisku pakalpojumu – šeit ir daudz restorānu, viesnīcu un mazu veikalu. Šo kūrortu sauc par vienu no gleznainākajiem, no kura var redzēt saliņu okeānā. Bēguma laikā līdz tai var nokļūt pat kājām.

Takamaka

Takamakas pludmale ar zeltainām smiltīm piesaista tūristus ar Takamakas ideālo jūras, palmu un koku kombināciju. Par kūrortu, kas atrodas vien 18 km attālumā no lidostas, bieži saka, ka ar savu izcilo skaistumu tas atņem runas spējas. Tas ir diezgan kluss un attāls kūrorts. Takamakas pludmale ir lieliska vieta virsmas daivingam un mierīgai atpūtai. Nedaudz tālāk no pludmales atrodas vairākas lieliskas viesnīcas. Dodoties pastaigāties pa krastu, nebrīnīties, ja sastapsiet milzīgus bruņurupučus – tie īpaši mīl šo vietu.

Līdzīgi Piedāvājumi

Krēta Grieķija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Bulgārija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Tivata Melnkalne

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...