fbpx

Havana Kuba

Home > Tour > Havana Kuba

Kuba ir viena no pasaules intriģējošākajām valstīm. Fantastisks klimats, baltu smilšu pludmales, caurspīdīgā un siltā Karību jūra, autentiskā Havana, senās automašīnas, salsa, cigāri, rums un pat valsts sociālistiskais autoritārais režīms piešķir Kubai neatkārtojamību. Pēdējo gadu laikā politiskais klimats valstī kļūst siltāks. Kubā ierodas arvien vairāk tūristu, valsts mainās un piedāvā aizvien plašākas iespējas lieliskai atpūtai un piedzīvojumiem. Kuba līdzinās princesei, kas ietērpta neuzkrītoša apģērbā, bet dažviet ārēji nabadzīgā valsts slēpj zelta putekļus.

Kuba ir liela sala, kas stiepjas jūrā 1200 km garumā. Šeit ir vērts apskatīt ne tikai Havanu. Ja ir iespēja, iesakām apmeklēt arī citas Kubas senpilsētas, piemēram, Santjago de Kuba, Trinidada un Kamagveja. Kuba ir valsts ar pasakainu dabu, zaļojošiem kalniem, mežiem un ielejām. Uz šīs salas lieliski aug gandrīz viss, sākot ar cukurniedrēm, kafiju un tabaku, un beidzot ar tropiskajiem augļiem, rīsiem un pupām. Uz salas ir daudz parku ar kalniem, klintīm, ūdenskritumiem, upēm un ezeriem. Tāpat Kubā ir pārsteidzoši daudz brīnumainu vietu piekrastē, kur debeszilie ūdeņi sastopas ar žilbinošajām pludmalēm. Kubu ieskauj jūras biosfēras dabas liegumi, mangrovju meži, koraļļu rifi, kas nodrošina lielisku iespēju vērot zivis un makšķerēt. Dabas skaistumu šajā valstī papildina platie vietējo iedzīvotāju smaidi. Daudzu Kubas iedzīvotāji senči ieradās šeit no citām valstīm, tāpēc iedzīvotāju sastāvs te ir spilgts un krāsains. Neskatoties uz to, ka revolūcija un trūkums nospiež kubiešus desmitgadēm ilgi, ideālie dabas apstākļi, kultūru sajaukums, lielais saules gaismas apjoms un jūra izveidoja ļoti draudzīgu sabiedrību. Iegūstot brīvību veidot savu mazo privāto uzņēmējdarbību, kubieši apburs jūs ar viesmīlību un izpalīdzību neatkarīgi no tā, vai apmeklēsiet mazu vietējo restorānu, veikaliņu vai viesu namu.Kubas iedzīvotāju dzīvi nepārtraukti pavada mūzika. Kubas salsu pazīst visā pasaulē, tāpēc, ierodoties šeit, esiet gatavi neprātīgiem salsas vakariem un naktīm. Tāpat Kuba ir plaši pazīstama ar savu rumu un cigāriem, bet autentiskās antikvārās automašīnas ielās tikai pastiprina sajūtu, ka esat atgriezušies vairākas desmitgades pagātnē.

Kubas galvaspilsēta, Havana, ir neatņemama salas sastāvdaļa. Šajā spāņu koloniālās arhitektūras mantojuma pilnajā pilsētā liekas, ka laiks ir apstājies ar musketēm bruņoto pirātu laikos. Daļa Havanas ēku izmisīgi gaida renovācijas vai jebkādus sakārtošanas darbus, bet gadsimtu radītās brūces Kubas galvaspilsētai piešķir noslēpumainības un senatnes garu. No otras puses, salā ienākošie privātie līdzekļi jau ir daļēji atjaunojuši Havanas arhitektūru, izceļot sākotnējo ēku burvību. Iespaidīgākā un vēsturiskiem notikumiem piesātinātākā apskates vieta ir Havanas Vecais pilsētas laukums. Šeit kopš 16. gadsimta ir izpildīti ne tikai nāves sodi un organizēti mītiņi, bet arī notikuši festivāli un buļļu cīņas. Havanas katedrāli būvēja spāņu konkistadori un šodien tā ir kļuvusi par vienu no galvenajiem pilsētas simboliem.

Galvaspilsēta : Havana.

Valūta: Kubas peso un Kubas konvertējamais peso.

Valoda:  spāņu.

Reliģija: kristietība (65 %), tradicionālā Karību jūras reģiona afroamerikāņu reliģija (17 %), neuzskata sevi par reliģioziem (23 %).

Klimats: Salas tropiskais klimats ir lieliski piemērots atvaļinājumam. Vidējā gaisa temperatūra Kubā ir aptuveni +26 grādi pēc Celsija, un šeit vienmēr spīd saule. No decembra līdz aprīlim uz salas ir patīkami silts ar zemu nokrišņu daudzumu. Karību jūras ūdens temperatūra Kubas piekrastē ir aptuveni +26 C.

Atpūtas ilgums: 12 naktis.

Ceļojumi pieejami no decembra līdz martam.

Cena vienai personai ir sākot no 1275,00 Eiro, ceļojot divatā.

Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Cenā iekļauts:

Lidojumi Rīga – Havana – Rīga (savienotie lidojumi);

Katram rokas bagāža un nododamā bagāža;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētajā naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Ierodoties Kubas lidostā, tūristus sagaida gids, kas pavada, informē un piedāvā ekskursijas. Tiek nodrošināts transfērs, ar ko tūristi nonāk izvēlētajā viesnīcā.

Pievienotā bilde ir no tūroperatora Novatours mājaslapas.

 

Vērture

Pirms spāņu iekarotāji ieradās šajā pasakainajā Karību jūras salā, Kubā dzīvoja trīs Āfrikas pamatciltis, kas nodarbojās ar lauksaimniecību, zvejniecību un dabas dāvanu vākšanu. 1492. gadā, kad uz salas izkāpa Kristofors Kolumbs, Kubas vēsture ievirzījās spāņu sliedēs. Slavenais atklājējs paziņoja salu par Spānijas karaļvalsts īpašumu un 400 gadu garumā Kubā attīstījās spāņu kultūra. Astoņpadsmitajā gadsimtā Kubas galvaspilsētu iekaroja briti, nekavējoties uzsākot aktīvu tirdzniecību starp Ameriku, Lielbritāniju un Kubu. Tieši šajā laika periodā uz Kubu tika atvests liels vergu skaits no Āfrikas, parādījās cukurniedru plantācijas un paātrinājās valsts attīstība. Vēlāk varu pār Kubu atguva spāņi. 1868. gadā sākās Kubas sacelšanās pret Spānijas varu. 1902. gadā Kuba pilnībā atbrīvojās no Spānijas un ASV ietekmes un kļuva par neatkarīgu valsti. 1924. gadā par Kubas prezidentu tika ievēlēts Herardo Mačado. Viņa valdīšanas laikā Kubā attīstījās tūrisms, parādījās amerikāņu viesnīcas un restorāni, kūrorti un izklaides vietas. 1959. gadā slavenie revolucionāri Ernesto Če Gevara un Fidels Kastro pilnībā pārņēma varu, aizsākot sociālistiskās Kubas periodu, ko raksturo pilsoņu kari, Kubas slēgšana citām rietumu valstīm, diktatūra un autoritāra vadība, kas valsti padarīja nabadzīgāku. Tikai pēdējo gadu laikā Kubas valdība ir palaidusi grožus vaļīgāk, ielaižot valstī aizvien vairāk tūristu, ļaujot lielākam kubiešu skaitam doties uz ārzemēm, kā arī atļaujot veidot privāto biznesu.

Darba laiks

Kubas bankas darba dienās pārsvarā strādā no 08.00 līdz 15.00. Citu valsts organizāciju un biroju darba laiks ir no 08.30 līdz 17.00. Restorāni un ēstuves sāk darbu no 11.00. Muzeji gaida apmeklētājus no otrdienas līdz sestdienai, no plkst. 09.00 līdz 18.00. Arī veikali strādā no pirmdienas līdz sestdienai, no 09.00 līdz 18.00 ar pusdienu pārtraukumu.

Nauda

Viena no Kubas neparastākajām īpašībām, pie kuras nākas pierast ikvienam tūristam, ir divas dažādas valūtas: Kubas peso (CUP) un konvertējamais Kubas peso (CUC). Šīs valūtas nav iespējams iegādāties ārpus Kubas, tāpēc valūtas maiņa būs jāveic ierodoties valstī. Kubas peso pārsvarā izmanto vietējie iedzīvotāji, bet konvertējamo Kubas peso norēķiniem izmanto tūristi. Dzīvojot Kubā ilgstošu laiku, pieradīsiet pie atšķirīgajām valūtām, bet kabatā vienmēr ir ieteicams turēt skaidru naudu. Vislabāk ir turēt kabatā mazas vērtības konvertējamā Kubas peso banknotes, jo gan vietējos restorānos, gan naktsmītnēs, gan dzelzceļu un autobusu stacijās atlikuma bieži vien vienkārši nav. Neskatoties uz to, ka bankomātu Kubā kļūst aizvien vairāk, izņemt naudu ar bankas karti šajā valstī ir joprojām sarežģīti. Pārsvarā bankomāti atrodas izsmalcinātu viesnīcu teritorijās un pieņem tikai VISA kartes, kā arī izsniedz tikai ASV dolārus, kas ir jāapmaina vietējā bankā vai valūtas maiņas punktos. Tāpēc vislabāk uz Kubu braukt ar skaidru naudu (ASV dolāri vai eiro). Gadījumā, ja rodas grūtības ar naudu, jūs vienmēr varat vērsties pēc palīdzības viesnīcā vai bankā – jums pastāstīs kā labāk atrisināt jūsu situāciju.

Dzeramnauda

Tāpat, kā citviet pasaulē, 10% no kopējās summas būs lieliska atzinība par kvalitatīvi sniegtu pakalpojumu.

Transports

Neskatoties uz to, ka Kubā lieliski darbojas starppilsētu autobusu satiksme, sabiedriskais transports pilsētās joprojām ir lēns un neērts. Pilsētās ir maršrutu taksometri, kurus izmanto vietējie iedzīvotāji un arī tūristi. Valsts taksometru galvenais uzdevums ir tūristu pārvadāšana. Eksistē arī privātie taksometri, bet to cenas galvenokārt būs augstākas par valsts taksometru cenām. Galvenais, vienoties par brauciena cenu pirms iekāpšanas automašīnā!
Vēl viens alternatīvs transportlīdzeklis pilsētā vai kūrortā ir velo-taksometrs un koko-taksi. Tie ir velosipēdi un motorolleri, kas ir pārveidoti par transportlīdzekļiem divu un pat trīs cilvēku pārvadāšanai.
Kuba ir vienīgā Karību jūras reģiona valsts ar attīstītu dzelzceļu. Vilcieni šeit ir lēni, bieži kavē vai pārceļ reisus, bet, neskatoties uz to, dzelzceļš ir lielisks veids kā iepazīt valsti, apskatīt dabu un dzīvi uz salas.

Ierobežojumi

Kubieši ir brīvību mīloši un toleranti. Noziedzības līmenis Kubā ir daudz zemāks nekā citās Latīņamerikas valstīs. Tomēr ir vērts atcerēties, ka atrodaties autoritārā valstī, kurā tiek ierobežota vārda brīvība un demokrātiskās organizācijas.

Suvenīri

Kubas cigāri ir slavenākā šīs salas prece, kas ir populāra visā pasaulē. Izvairieties no sliktas kvalitātes cigāriem, kas ir ideāli iepakoti un tiek pārdoti ielās. Vēl viena prece, kuru noteikti ir vērts iegādāties, ir kubiešu rums. Visā pasaulē atzītais rums ir viena no Kubas senākajām eksportprecēm. Lētāku un kvalitatīvāku rumu atradīsiet jebkurā tūristiem pielāgotā tirdzniecības centrā. Kafija ir mazāk pazīstams, bet arī ļoti kvalitatīvs un garšīgs kubiešu ražojums. Neaizmirstiet par suvenīriem Kubas mākslas un rokdarbu tirgos, kur atradīsiet ne vien vietējo meistaru izstrādājumus, bet arī afrikāņu un latīņamerikāņu koka skulptūras, juvelierizstrādājumus un pat senus artefaktus.

 

Ko apskatīt?

Havana

Havana ir Kubas sirds, kas apvieno arhitektūras mantojumu, tradicionālo pilsētas iedzīvotāju dzīvi un kūrortus Karību jūras krastā. Havanā ir vērts apmeklēt Veco pilsētas laukumu, Havanas katedrāli, militāros nocietinājumus, kā arī Havanas vecpilsētu, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Iespaidīgākā un vēsturiskiem notikumiem piesātinātākā apskates vieta ir Havanas Vecais pilsētas laukums. Šeit kopš 16. gadsimta ir izpildīti ne tikai nāves sodi un organizēti mītiņi, bet arī notikuši festivāli un buļļu cīņas. Havanas katedrāli būvēja spāņu konkistadori un šodien tā ir kļuvusi par vienu no galvenajiem pilsētas simboliem. Kubas galvaspilsētu bieži apmeklēja amerikāņu rakstnieks Ernests Hemingvejs, kā rezultātā šeit ir iespējams doties viņa iemītajās takās, apmeklēt rakstnieka mīļākos restorānus un kafejnīcas. Havanā neaizmirstiet izbaudīt tropiskās garšas un skaņas kokteiļu bārā, dzīvās kubiešu mūzikas klubā un uz salsas deju grīdas.

Vinales ieleja

Šis ir viens no skaistākajiem un vieglāk sasniedzamajiem dabas nostūriem Kubas salā. Sierra de los Organos kalnu grēdās ieskautā ieleja ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā kā Kubas kultūras un dabas pērle. Vinales ielejā atrodas daudz mazu, mājīgu pilsētiņu un ciematiņu, ko ieskauj augstās kaļķakmens klintis, priežu meži un tradicionālās tabakas plantācijas. Slavenie Kubas cigāri tiek ražoti tieši no šīs ielejas plantāciju tabakas. Pa zaļās ielejas takām jūs varat doties pastaigā, braukt ar velosipēdu vai zirga mugurā, vērojot Kubas provinces mierpilno ikdienu.

Santjago de Kuba

Santjago de Kuba ir vēl viena Kubas pilsēta, kas ir slavena ar savu koloniālo vēsturi. 16. gadsimtā spāņu iekarotāju dibinātā pilsēta tiek atzīta par otro svarīgāko pilsētu pēc Havanas. Pilsētas slavenajā centrālajā laukumā 1959. gadā Fidels Kastro pasludināja veiksmīgās revolūcijas beigas. Vēl viens ne mazāk slavens apskates objekts ir pilsētas 17. gadsimtā celtais nocietinājums Castillo de San Pedro de la Roca, no kura paveras skats uz visu jūras līci pie pilsētas.

Trinidada

Trinidada ar savu lieliski saglabāto vēstures mantojumu piekāpjas tikai Havanai. Šī pilsēta, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, ir maz mainījusies kopš 19. gadsimta. Automašīnu satiksmei slēgtā vecpilsēta ir bagāta ar spāņu koloniālā perioda liecībām. Skaistās, pasteltoņos krāsotās mājas un bruģētās ieliņas nogādās jūs pagātnē. Vēl apburošāku Trinidadu padara apkārt pilsētai zaļojošie kalni, palmas un maigo vēju glāstītā jūras piekraste. Šī pilsēta ir viens no valsts eko-tūrisma centriem. Trinidada ir slavena ar savām deju grīdām, kas ir atrodamas pat tādās vietās kā baznīcas drupas vai bijušo slimnīcu ēkas. Ir vērts apmeklēt arī pilsētas apkārtnē esošās cukura ražotnes.

Sjenfuegosa

Sjenfuegosa ir nedaudz atšķirīga Kubas pilsēta. Pilsētu dibināja nevis spāņi, bet francūži, un tāpēc atmosfēra šajā pilsētā ir unikāla. Vēl Sjenfuegosu dēvē par Dienvidu pērli vai Kubas Parīzi. Pilsēta patiks tiem, kas mīl iepriekšējā gadsimta vidus arhitektūru. Divdesmitā gadsimta piecdesmitajos gados būvētas ēkas ir lieliski saglabājušās un nav zaudējušas savu burvību. Šeit jums būs ne tikai iespēja gardi paēst, bet arī apmeklēt vēstures muzeju un uzlabot savas spāņu un franču valodas zināšanas.

Barakoa

Havana ir mūsdienu Kubas galvaspilsēta, bet tā ne vienmēr bija valsts politiskais un administratīvais centrs. Tieši Barakoa pilsētu dēvē par pirmo uz salas dibināto pilsētu, kas kļuva arī par pirmo galvaspilsētu. 16. gadsimtā dibināto pilsētu padarīja slavenu pētnieks Djego Velaskes. Līdzīgi kā citas Kubas lielās pilsētas, arī Barakoa apbur ar savu arhitektūru un spāņu mantojumu. Barakoa būs lieliski piemērota arī pārgājieniem kalnos un zaļojošajā apkārtnē. Pludmales tuvumā zaļo tropiskie džungļi.

Aleksandra Humbolta Nacionālais parks

Aleksandra Humbolta Nacionālais parks ir viena no lielākajām teritorijām ar pasaulē lielāko bioloģisko daudzveidību. Līdzīgi kā citi Kubas dabas un kultūras pieminekļi, arī šis parks ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Šeit ir sastopamas neskaitāmas augu un dzīvnieku sugas. Pastaigā pa parku ir iespējams doties arī gida pavadībā. Kalnu apvidos esošajos džungļos sastapsiet ne vien spilgtos putnus un daudzveidīgos augus, bet arī redzēsiet apburošus ūdenskritumus, dzidras upes un pasakaini zaļo dabu.

Pievienotā bilde ir no tūroperatora Novatours mājaslapas.

 

Kūrorti

Varadero

Varadero ir viena no populārākajām kūrortu zonām visā Kubā un pat visā Karību jūras reģionā. Uz šaurā raga esošais kūrorts priecē atpūtniekus ar 21 km garām fantastiskām pludmalēm un debeszilu, kristāldzidru ūdeni. Vēl viena Varadero priekšrocība ir salīdzinoši nelielais attālums no Havanas. Aptuveni 150 km attālumu līdz Havanai un lidostai ir iespējams veikt ar autobusu vai automašīnu aptuveni 2,5-3 stundu laikā.

Pēdējo gadu laikā Varadero strauji paplašinās un dod manāmu pienesumu Kubas ekonomikai. Kūrortu zonā, jūras krastā, balto smilšu pludmaļu tuvumā atrodas vairāk nekā 60 viesnīcas. Visas viesnīcas piedāvā “viss iekļauts” ēdināšanu.

Katru gadu tiek bagātināts kūrorta izklaides iespēju klāsts – no populārās kaitošanas līdz niršanai koraļļu rifos, no makšķerēšanas līdz izbraucieniem ar buru laivu.

Veradero pilsētiņai trūkst vēstures gara, bet, neskatoties uz to, šeit atradīsiet gan muzejus un galerijas, gan izklaides vietas, bārus un kafejnīcas, kā arī suvenīru, cigāru un ruma veikaliņus. Šeit jūs sagaidīs kubiešu tradicionālā virtuve, salsa, kabarē, diskotēkas, kā arī iespēja vienkārši un mierīgi atpūsties palmu ieskautā pludmalē.

Dabas mīļotājus Varadero tuvumā gaida zaļojošās džungļu takas un ekskursija alās. Varadero atrodas viens no diviem Kubas golfa klubiem, kas ir domāts ne tikai profesionāļiem, bet arī iesācējiem.

Varadero ir kūrorts, kas attaisno savu pasaules slavu.

 

Kur nakšņot?

Apvienotie kompleksie ceļojumi – tā ir unikāla iespēja redzēt un izjust divreiz vairāk tikai viena ceļojuma laikā! Atpūta 2 dažādu kūrortu naktsmītnēs viena ceļojuma laikā (3 naktis pirmajā viesnīcā, atlikušās naktis otrā viesnīcā) :

  • Havana – Varadero/ Deauville 3* + Gran Caribe Sunbeach 3*
  • Havana – Varadero/ Iberostar Havan Riviera 4* +Iberostar Bella Costa 4*
  • Havana – Varadero/ Iberostar Parque Central 5* + Iberostar Selection Bella Vista Varadero 5*
  • Havana – Varadero/ Starfish Montehabana 3* + Starfish Varadero 3*
  • Havana – Varadero/ Memories Miramar Habana 4* + Memories Varadero Beach Resort 4*

Līdzīgi Piedāvājumi

Antālija Turcija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3.67 out of 5)
Loading...

TASA, GRIEĶIJA

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Hošimina Vjetnama

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...