Tirāna Albānija

Home > Tour > Tirāna Albānija

Albānija ir Balkānu valsts, kas apbur ar pasakaino dabu: kalni un kanjoni, ezeri un jūras. Un, protams, viesmīlīgie vietējie iedzīvotāji. Albāniju uzskata par tūristu neiepazītu paradīzi, un, pēdējo gadu laikā, netaupot līdzekļus, tā attīsta tūrisma nozares infrastruktūru: šobrīd tiek būvētas rietumu stila viesnīcas (daudzās no tām ir pieejama “viss iekļauts” ēdināšana), kā arī tiek ierīkotas plašas, bezmaksas smilšu pludmales. Valsts apbur ar antīkā mantojuma daudzumu, pasakainiem līčiem un balto smilšu pludmalēm, espresso, kas ir labāks par Itālijas, un cenām, kas ļauj aizmirsties un baudīt atvaļinājumu no visas sirds.

Galvaspilsēta : Tirāna. Daži tūristi izvēlas galvaspilsētas apskatei veltīt dažas stundas, bet citi šeit paliek uz ilgāku laiku. Tirānas apkārtnē atrodas visvairāk vēsturisko pilsētiņu un pavisam tuvu atrodas Elbasan muzejs. Šeit ir dzīvojušas tautas ar dažādām reliģijām, kā rezultātā apkārtnē ir daudz vēsturisku objektu: aizvēsturiskas ēkas un romiešu drupas, pareizticīgo klosteri un mošejas. No Tirānas ir vērts doties uz Adrijas jūras piekrasti, kur atrodas pilsēta Duresi. Šajā pilsētā ir daudz pludmaļu, aktīva nakts dzīve, kā arī daudz dažādu periodu celtņu un arhitektūras pieminekļu. Ikviens tūrists šeit atradīs veidu, kā pavadīt laiku vislabāk.

Valūta: Albānijas leks (ALL).

Valoda:  albāņu.

Reliģija: islāms (musulmaņi ~70%, pareizticīgie ~20%, katoļi ~10%).

Klimats: Albānijas piekrastē valda Vidusjūras reģiona klimats. Vidējā gaisa temperatūra vasarā ir ap +24°С. Gaiss šeit ir salīdzinoši mitrs, tāpēc reizēm šeit ir sutīgi. Dienvidos, kur atrodas lielākā daļa kūrortu, siltajā gada laikā lietus nav, bet gaiss uzsilst līdz +30°С un vairāk. Jūnijā-augustā ūdens temperatūra sasniedz 23–24ºC. Līdzīga ūdens temperatūra saglabājas līdz pat oktobrim.

Cenā iekļauts:

Lidojumi Rīga – Tirāna – Rīga (savienotie lidojumi);

Nodokļi un nodevas;

Katram rokas bagāža 5 kg un nododamā bagāža līdz 20 kg;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Ierodoties Tirānas lidostā, Jūs sagaidīs gids un tālāk ar transfēru nonāksiet izvēlētajā viesnīcā.

Atpūtas ilgums: 7 vai 14 naktis.

Ceļojumi pieejami maijā.

Cena vienai personai ir sākot no 349,00 Eiro, ceļojot divatā.

Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Vēsture

Albānijas senā vēsture ir tikpat krāsaina kā pati mūsdienu valsts. Vieni vēsturiskie avoti norāda, ka senāk valsts teritoriju apdzīvoja illirieši, bet citi, ka tās bija daku ciltis, kas šeit ienāca no šodienas Rumānijas teritorijas. Visilgāk Albānija piederēja Osmaņu impērijai – no 14. gadsimta līdz 20. gadsimta sākumam. Pirmo reizi Albānijas nosaukums rakstveida avotos tiek minēts 1081. gadā. Albānija pasludināja neatkarību tikai 1912. gadā. Taču šai valstij izdevās saglabāt savu neatkarību arī abu pasaules karu laikā. 1913. gadā, pēc Otrā Balkānu kara, Eiropas lielvalstis atzina Albāniju par neatkarīgu, atstājot ārpus robežas vairāk par pusi iedzīvotāju un valsts sākotnējās teritorijas, kas nonāca Melnkalnes, Serbijas un Grieķijas īpašumā. Kopš 1992. gada Albānija tiecas pēc ciešākām attiecībām ar rietumiem. Tika uzsāktas ekonomiskas un demokrātiskas reformas, bet virsroku guva anarhija, kuru izdevās apturēt tikai ar starptautisko organizāciju iejaukšanos. 1995. gadā Albānija kļuva par Eiropas Padomes dalībvalsti un iesniedza pieteikumu par iestāšanos NATO dalībvalstī. 2009. gadā Albānija kļuva par NATO dalībvalsti.

Darba laiks

Lielākā daļa muzeju strādā no plkst. 9 līdz. 17 vai 18, taču pirms došanās uz muzeju ir ieteicams uzzināt, kad muzejā ir pusdienu pārtraukums. Tirdzniecības centri strādā līdzīgi: darbu uzsāk plkst. 8 vai 9, plkst. 15 darbs uz dažām stundām tiek pārtraukts, bet vakarā tie atkal atsāk darbu uz pāris stundām. Svētdienās liela daļa veikalu ir slēgta.

Nauda

Valsts oficiālā valūta ir leks, bet par lielāko daļu pakalpojumu var maksāt ar eiro. Tomēr jāņem vērā, ka tiks piemērots visneizdevīgākais valūtas maiņas kurss.

Valoda 

Lielākā daļa jauniešu Tirānā un kūrortos runā angļu valodā. Attālākās pilsētās un laukos ir iespējams brīvi sarunāties itāļu valodā, jo tā ir kā otrā, neoficiālā, valsts valoda.

Dzeramnauda

Restorānos dzeramnaudā ir pieņemts atstāt 10% no rēķina summas.

Transports

Pieņemot lēmumu pārvietoties ar sabiedrisko transportu (albāņu valodā – furgons), ir jāņem vērā, ka šeit gandrīz neviens neievēro kustības sarakstos norādītos laikus, bet pieturu nav. Autobusu vadītāji neievēro kustību sarakstus un lieki neuztraucas par pieturām, bet apstājas tur, kur ērtāk ir viņiem pašiem un, protams, tūristiem. Ceļu infrastruktūra valstī nav labi attīstīta. Ceļu kvalitāte ir salīdzinoši slikta, atsevišķās vietās tie pat ir grūti izbraucami, bet ceļu satiksmes noteikumi ir zināmi tikai vietējiem iedzīvotājiem.
Tirgoties ir obligāti ne tikai tirgū, bet arī pirms iekāpšanas taksometrā, jo pirmā nosauktā cena bieži vien ir par augstu.

Suvenīri 

Ar rokām darināti paklāji, metāla izstrādājumi, kokgriezumi, keramika, vietējie saldumi, vīns, brendijs.

Ko apskatīt?

Tirāna

Šī ir valsts galvaspilsēta, kas kļūst aizvien modernāka un kuru ieskauj vilinoši ciematiņi ar koka arhitektūru. Starptautiskā pilsēta atrodas aptuveni 50 km attālumā no valsts galvenajiem kūrortiem. Tūristi šo Tirānu vērtē pretrunīgi. Iespējams, ka tam par iemeslu ir tās spilgtā un nepārtraukti mainīgā seja. Komunisti, kas daudzus gadus vadīja valsti, iznīcināja un piebūvēja pilsētu pilnu ar milzīgām betona ēkām. Šodien Tirānā ir daudz gan modernu, gan senu ēku, bet dažādie arhitektūras periodi pilsētu padara neatkārtojamu.

Berata

Vēl viena UNESCO aizsardzībā esoša Albānijas pilsēta, ko dēvē arī par tūkstoš logu pilsētu. Šādi pilsētu dēvē tās kalnā esošo balto namu, kas tika būvēti Osmaņu impērijas laikā, dēļ. Līdz kalna virsotnei, kur slejas senas pils drupas, var nonākt pa šaurām ieliņām. Šī ir viena no skaistākajām Albānijas pilsētām ar bagātīgu arhitektūras mantojumu, kas katru gadu piesaista aizvien lielāku tūristu uzmanību.

Ģirokastra

Viena no pilsētas gleznainākajām vietām, kas atrodas UNESCO aizsardzībā un tiek dēvēta par akmeņu pilsētu. Tā atrodas kalnainā apvidū, aptuveni 300 m virs jūras līmeņa, Drinas upes labajā krastā, Džeres kalnu masīva pakājē. Tūristiem aizraujas elpa, apskatot 4. gadsimtā būvēto pili, ko bieži vien dēvē par valsts slavenāko cietoksni.

Butrinta

Iespaidīga senā pilsēta, kuru dibināja grieķu kolonisti Epīras vēsturiskajā apgabalā 8.-10. gadsimtā pirms mūsu ēras. Arheologi šo vietu uzskata par īpašu, jo šeit arheoloģiskie atradumi aptver periodu no bronzas laikmeta līdz pat 19. gadsimtam. Daļa svarīgāko pieminekļu ir labi saglabājusies, piemēram, Lielā Bazilika, teātri un venēciešu pilis. Parkā tiek organizētas teātra izrādes un koncerti. Arheoloģiskos pieminekļus ieskauj meži, bet tuvumā esošais Butrintas ezers ietek Jonijas jūrā. Butrintas nacionālais parks tika dibināts 2000. gadā un atrodas UNESCO aizsardzībā. Katru gadu šo vietu apmeklē vairāk nekā 50 tūkstoši tūristu.

Škodera

Viena no Albānijas senākajām pilsētām atrodas netālu no Melnkalnes robežas, ainaviskā vietā, Škoderas ezera piekrastē, abos Bojani upes krastos, bet austrumos to ieskauj Dināras augstiene. Pilsētā ir saglabājušies 14.-19. gadsimtu arhitektūras pieminekļi: dzīvojamās ēkas, viduslaiku cietoksnis kalnā, Osmaņu impērijas laika pirtis, mošejas, akmens tilts.

Duresi

Galvenā valsts osta un otra lielākā pilsēta valstī, kas atrodas Adrijas jūras piekrastē. Vēstures avotos tiek minēts, ka mūsdienu pilsētas teritorija tika apdzīvota jau akmens laikmetā. Pavisam tuvu pie viesnīcām atrodas antīks amfiteātris un viens no pilsētas simboliem – bizantiešu būvēta pils. Tūristi un vietējie iedzīvotāji atpūšas smilšainā pludmalē, kas stiepjas 10 km garumā gar pilsētu. Šī ir viena no apmeklētākajām pludmalēm valstī ar plašām izklaides iespējām: var uzspēlēt galda futbolu vai par nelielu samaksu izbaudīt ūdens atrakcijas. Tūristi šeit nepaspēj izjust ne slāpes, ne izsalkumu, jo apkārt rosās tirgoņi ar ēzelīšiem, kas mugurā nes aukstus dzērienus un uzkodas.

Teti

Unikāls albāņu ciematiņš kalnos, ko tūristi ir atklājuši pavisam nesen. Daba cilvēkus apbur jau kalnu taku pašā sākumā. Pēc ciemata apskates ir iespējams doties kalnos pa lieliskām pārgājienu takām. Vietējie iedzīvotāji ir saglabājuši tradicionālo dzīvesveidu un tradīcijas neskatoties uz aizvien augošo tūristu skaitu. Iesakām apmeklēt Teti ciematu pēc iespējas ātrāk, pirms vietējie iedzīvotāji nav noguruši no tūristu pūļiem, bet apkārtne nav zaudējusi savu apburošo autentiskumu.

Kūrorti

Golem

Golemas kūrorts atrodas aptuveni 50 km attālumā no Tirānas, kurā ierodas lidmašīnas ar tūristiem, tāpēc brauciens līdz viesnīcai būs īss. Reģiona centrs, Duresi, atrodas tikai 25 km attālumā. Golema, līdzīgi kā citas kūrortu pilsētas, atrodas senu ciematiņu tuvumā, kur viesmīlīgie albāņi vienmēr laipni sagaida ciemiņus. Kūrortā ir iespējams lieliski pavadīt laiku gan viesnīcām piederošās pludmalēs, gan bezmaksas balto smilšu pludmalēs. Pludmales ir tīras, ūdens ir silts, bet viļņi ir patīkami, kas padara tās par ideāli piemērotām atpūtai ģimenēm ar maziem bērniem. Nakšņojot Golemā, ir iespējams apskatīt apkārtnē esošos kalnus. Atpūtnieki slavē šo Adrijas jūras piekrastes kūrortu par tajā valdošo mieru un mājīgumu. Ekonomiskās klases vai luksusa klases viesnīcās, kas atbilst rietumu standartiem, ir pieejami lieliski iekārtoti numuriņi, bet lielākajā daļā viesnīcu ir pieejama arī “viss iekļauts” ēdināšana. Vietējo virtuvi ir iespējams baudīt pilsētas restorānos.

Mali Robit

Vēl viena pilsētiņa, kas var lepoties ar balto smilšu pludmali ir Mali Robita. Tā atrodas kalnu pakājē un vilina tūristus ar savām tīrajām pludmalēm. Tūristu rokasgrāmatās vienmēr tiek uzsvērts, ka Mali Robita atrodas pasakainā dabas nostūrī ar vienu no populārākajām pludmalēm. Šeit mīl atpūsties ne tikai tūristi, kas dzīvo viesnīcās, bet arī tie, kas nakšņo kempingos. Mali Robitas pludmale stiepjas gar kalnu pakāji, bet tuvumā atrodas zaļi dārzi, kurus ir stādījuši čaklie vietējie iedzīvotāji. Veikalu un kafejnīcu šeit ir daudz. Sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi tiek slavēti ne tikai pieejamo cenu dēļ, bet arī svaigo jūras velšu un draudzīgā personāla dēļ.

Plazh

Plaža atrodas aptuveni 10 km attālumā no piekrastes reģiona centra, Duresi pilsētas, un tūristu šeit ir daudz mazāk nekā Duresi piekrastē. Piekraste ir salīdzinoši cieši apbūvēta ar viesnīcām, kas piedāvā saviem viesiem iespēju atpūsties privātās pludmalēs ar baltām smiltīm. Kūrorta pludmales ir lieliski piemērotas peldēm, bet esiet uzmanīgi neapsaimniekotās pludmalēs, jo zem ūdens var slēpties dažāda izmēra klintis. Atpūšoties Plažā, ir noteikti jāapmeklē Adrijas jūras pasakainie līči un cilvēku neskartās pludmales, līdz kurām ir iespējams nokļūt tikai ar kuģi. Aplūkojot pasakainās ainavas – kalnus, klintis un līčus – vienaldzīgs nepaliks neviens. Baltās smiltis un gaiši zilā jūra vienkārši apžilbina.

Līdzīgi Piedāvājumi

Maljorka Spānija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Hurgada Ēģipte

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Bulgārija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...