Tbilisi Gruzija

Home > Tour > Tbilisi Gruzija

Gruzija ir pasaulslavena ar savu dienvidnieciski ekspresīvo viesmīlību, lielisko vīnu un neatkārtojamo gastronomisko mantojumu. Tās tūkstošgadīgā vēsture, spožu dzejnieku apdziedātā, izpaužas daudzos varenos un diženos arhitektūras pieminekļos. Gruzijas pilsētu skati līdzinās akmenī sastingušu romantisku balāžu ainām. Taču īpaši slaveni ir Gruzijas kūrorti. Maigais klimats, kas raksturīgs Melnās jūras piekrastei, siltā jūra, subtropu bagātīgā un leknā veģetācija, smilšainās pludmales, tostarp arī ārstnieciski – magnētiskās, – lūk, kūrortu pievilcības vien daļējs uzskaitījums, pēc kura pats no sevis rodas secinājums: atpūta Gruzijā ne ar ko neatpaliek no atpūtas populārajos Vidusjūras kūrortos.

Melnā jūra pie Gruzijas krastiem ir maiga un silta, tur atklātā vidē aug palmas, rododendri, rozes – mazāk prasīgus augu veidus nav vērts pat uzskaitīt, to milzums. Te izaug un nogatavinās daudzi augļi: arbūzi un melones, hurma un vīģes, pat pirmās banānu plantācijas iestādītas. Botāniskie dārzi un nacionālie parki – vēl viena unikāla Gruzijas bagātība. Un arī Gruzijas Melnās jūras piekrastes kūrorti ar katru gadu kļūst arvien komfortablāki, bagātāki un attīstītāki infrastruktūras ziņā, jaunus akcentus tāpat piešķir nesen uzceltās modernās viesnīcas.

Galvaspilsēta: Tbilisi. Tbilisi ir Gruzijas lielākā un, neapšaubāmi, svarīgākā pilsēta. Galvaspilsēta, kas dibināta m.ē. 5. gadsimta vidū, iegūlusi kalnu upes Kūras krastos, kādreiz stratēģiski svarīgu tirdzniecības un kara ceļu krustojumā. Mūsdienās Tbilisi (senāk saukta arī par Tiflisu) ir populārs, skaists un kolorīts tūrisma centrs ar unikālu viesmīlības kultūru, vieta, kur atrodas ievērojami, nozīmīgi vēstures, mākslas un reliģijas objekti, kā arī atklājas visas gruzīnu tautas bagātās gastronomiskās kultūras tradīcijas. Tbilisi ir Gruzijas kultūras centrs, kurā darbojas savs desmits teātru (visdažādāko veidu un formātu), filharmonija un konservatorija, ir svarīgi kultūras centri un muzeji. Pilsētā regulāri tiek rīkoti festivāli, notiek slavenu klasiskās un pop mūzikas zvaigžņu koncerti.

Valsts valoda: gruzīnu.

Valūta: Lari (GEL).

Klimats: subtropu, Vidusjūras, mērens.

Ierodoties Tbilisi lidostā, pēc pasu kontroles un bagāžas saņemšanas, tūristus pie izejas no lidostas sagaida tūroperatora (TEZ TOUR) pārstāvji ar attiecīgu planšeti. Pēc sastapšanās ar TEZ TOUR pārstāvi tūristi dodas uz autobusu, kur saņem informatīvos konvertus – tajos ir materiāli par tūristu ierašanās un aizbraukšanas laiku no Gruzijas (norādīts vietējais laiks). Tūristiem tiek nodrošināts transfērs lidosta-viesnīca-lidosta, lai nogādātu izvēlētajā viesnīcā un attiecīgi izlidošanas dienā uz lidostu.

 

Ceļojuma cenā iekļauts:

Lidojums Rīga – Tbilisi – Rīga, lidostas nodokļi, katram rokas bagāža un nododamā bagāža;

Transfērs (lidosta – viesnīca- lidosta);

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētajā naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

*Cenā nav iekļautas ekskursijas.

 

Ekskursiju tūres cenā iekļauts:     

Lidojums Rīga-Tbilisi-Rīga, nododamā bagāža – 20 kg, rokas bagāža – 8 kg;

Izmitināšana viesnīcā Tbilisi (ar brokastīm);

2 pusdienas ar vīnu;

Apsveikuma vakariņas;

Visi transferi;

Sagaidīšana lidostā un pavadīšana uz lidostu;

Krievu gida pakalpojumi;

2 ekskursijas; 2 vīna degustācijas, t.sk. vienā arī konjaka, vienā arī čačas / biļete ieejai muzejā – N. Pirosmani darbu ekspozīcijas apskatei; brauciens Tbilisi pilsētā ar funikulieri;

Ūdens.

*Cenā nav iekļauts (apmaksājams uz vietas) Garedžijas Dāvida (Garedži) klosteris (pēc pieprasījuma).

Atpūtas ilgums: 4 naktis.

Ceļojumi pieejami: 09.05-14.05., 02.06-07.06., 15.10-20.10.19.

Cena vienai personai sākot no 399.00 EUR, ceļojot divatā.

Ekskursijas tūre “Esi Laimīgs Gruzijā!” pieejama: 09.05-14.05., 02.06-07.06., 15.10-20.10.19.

Ekskursijas tūres “Esi Laimīgs Gruzijā!” cena 1 personai sākot no 735.00 EUR.

Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Ekskursijas tūre “Esi Laimīgs Gruzijā”!

Aicinām ceļojumā pa Gruzijas interesantākajām pilsētām, uz Gruzijas iespaidīgajiem kultūrvēstures un krāšņajiem dabas objektiem! Jūs skatīsiet senos Dievnamus un majestātiskos kalnus, apmeklēsiet slavenās vīna darītavas un uzzināsiet to dižāko meistaru noslēpumus, pabūsiet t.s. “otrajā Jeruzalemē” un tapsiet gruzīnu viesmīlības apburti!

Tūres ilgums: 5 dienas / 4 naktis.
MaršrutsTbilisi – Mcheta – Džvari – ekskursija pa Tbilisi – Kahetija: Signagi (Marani  vīndarītavas apskate ar vīna un čačas degustāciju) – Niko Pirosmani izstāde – Bodbe (vīnu un konjaku degustācija) – Garedžijas Dāvida (Garedži) klosteri* – Ninitsminda – Tbilisi.

Tūres programma:

1. diena. Tbilisi
Ierašanās Tbilisi. Mūsu pārstāvis ar attiecīgu planšeti sagaidīs Jūs Šotas Rustaveli vārdā nosauktajā lidostā – pie izejas no bagāžas saņemšanas zāles.
Apmešanās viesnīcā Tbilisi centrā (early check-in).
Brīvais laiks.
Nacionālo ēdienu restorānā – vakariņas, kas bagātinātas ar folkloras programmu: nacionālie ēdieni bagātīgā piedāvājumā, vīns, kā arī gruzīnu dziesmu un deju priekšnesums mākslinieku izpildījumā (transfers no / uz restorānu).
Nakts Tbilisi viesnīcā.

2. diena. Tbilisi – Mcheta (Džvari)
Brokastis viesnīcā.
Plkst. 09:00 jūs dosieties ekskursijā-pastaigā (oriģināla, gida izstrādāta ekskursija), kura ļaus skatīt daudzus un jaukus vēstures un arhitektūras objektus, kā arī iepazīstinās ar nozīmīgākajām apskates vietām – tas viss mīsies ar mūsu gida saturīgu un interesantu Tbilisi vēstures (pilsētai ir vairāk nekā 1550 gadu) izklāstu un stāstījumu par tās dzīvi un attīstību mūsdienās.

Jūs apmeklēsiet un skatīsiet
: Miera tiltu, Rikes atpūtas parku, Metehi baznīcu, Revaza Gabriadzes leļļu teātri, Narikala cietoksni (uzbrauksiet līdz tam ar funikulieri), pilsētas vēsturisko Abanotubani rajonu un sēravotu pirtis tajā, Šardenas rajonu (slavens ar saviem daudzajiem restorāniem un kafejnīcām – ja vēlēsieties, varēsiet kādā mājīgā vietiņā iebaudīt arī aromātisku kafiju).
Ekskursijas turpinājumā – Sioni katedrāle, Tbilisi Garīgais seminārs, Visas Gruzijas ortodoksālā patriarha rezidence, Vīģes aiza (pašā pilsētas centrā!) un ūdenskritums!

Pusdienas (un vīnu) jūs baudīsiet slavenajā kafejnīcā “Salobie”, kura nu jau vairāk nekā 60 gadus priecē ar saviem ēdieniem vietējos gardēžus un pilsētas viesus.

Pēc tam jūs brauksiet uz seno Gruzijas galvaspilsētu Mchetu (iekļauta UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā), kura arī patlaban ir visas Gruzijas kultūras un garīguma centrs, vieta ar neticami spēcīgu auru, pārlaicīgu un mierpilnu saskaņu.
Jūs apmeklēsiet Džvari klosteri (tulk. no gruz. val. – Krusta klosteri), kas uzcelts m.ē. 6. gadsimtā. Tas atrodas kalnā, no kura paveras ārkārtīgi skaista Gruzijas senās galvaspilsētas Mchetas panorāma, kā arī atklājas skats uz slaveno vietu, kur saplūstot divām upēm – Kūrai un Aragvi, savulaik iedvesmojies, rakstot poēmu “Mciri”, Mihails Ļermontovs:

Bij klosteris reiz dibināts,
Kur Aragva un Kūra krāc,
Un, saplūzdamas vienuviet,
Kā māsas apskaudamies šķiet.
Vēl šodien redz, ja garām iet,
Tur vārtus pussagruvušus.
Redz mūrus, sirmus kļuvušus,
Un torņus, kas starp klintīm dus.
(Atdz. M. Bendrupe)

Pašā Mchetas centrā jūs apmeklēsiet ievērojamo Svetichoveli katedrāli (11. gs.), kā arī varēsiet izstaigāt unikālās pilsētiņas šaurās bruģētās ielas.

Šajā dienā jūs gūsiet daudzus jaunus, brīnišķīgus iespaidus un pozitīvas atziņas!
Atgriešanās Tbilisi.
Nakts Tbilisi viesnīcā.

3. diena. Tbilisi – Kahetija
Brokastis viesnīcā.
Šajā dienā jūs dosieties ceļojumā pa Gruzijas austrumiem – uz Kahetiju– visauglīgāko Gruzijas apgabalu, kuru raksturo neparasti bagāta vēsture, izcili skaista daba un īstu meistaru glabāti vīndarīšanas noslēpumi!

Jūs viesosieties Bodbes mūķeņu klosterī – vienā no nozīmīgākajām Gruzijas svētvietām, kurā apglabāta (sudraba kapā) Svētā Nino, nozīmīgākā kristietības sludinātāja senās Gruzijas teritorijā. Pēc pastaigas pa klostera teritoriju apmeklēsiet Svētā Georgija un Svētās Nino baznīcu.

Mājīga un romantikas apdvesta ir mīlestības pilsēta Signagi. Patiesi pasakaina pilsētiņa. Jūs pastaigāsieties pa tās bruģētajām ieliņām un apmeklēsiet vietējo muzeju, kur varēsiet novērtēt ne vien dažādus artefaktus, nacionālos tērpus, tautas daiļamata instrumentus, bet arī pasaulslavenā gruzīnu mākslinieka Niko Pirosmani oriģināldarbus, kuri gleznoti primitīvisma stilā. Visu Signagi pilsētiņu caurauž savdabīga romantisma pilna gaisotne. Uzzinājuši vairāk par Signagi vēsturi, jūs dosieties uz vietējā cietokšņa sienu, kura aizvijas savus 5 kilometrus garumā! No turienes pavērsies neaprakstāms, ārkārtīgi iespaidīgs skats uz slaveno Alazani ieleju un Lielā Kaukāza kalniem – tas noteikti jāredz savām acīm!
Lai baudītu pusdienas, apstāsimies mājīgā restorānā, kas ierīkots Signagi cietokšņa sienas paspārnē un no kura paveras panorāmas skats uz slaveno Alazani ieleju. Jums tiks piedāvāti Kahetijas tradicionālie ēdieni, kuri ar mīlestību pagatavoti no svaigiem, Gruzijas zemē audzētiem produktiem, būs arī iecienītais un gardais Kahetijas vīns.

Jūsu ceļojums turpināsies un jūs apmeklēsiet vīna fabriku, kur uzzināsiet, kas unikāls piemīt gruzīnu vīnu pagatavošanas tehnoloģijai, kā arī daudz ko citu interesantu par šiem vīniem. Turpat arī vīnu degustācija (bez maksas).
Atgriešanās Tbilisi, 19:00.
Nakts Tbilisi viesnīcā.

4. diena. Tbilisi-Kazbegi (ilgs aptuveni 8-10 h)
Brokastis viesnīcā.
Jūs izbrauksiet no Stepantsmindas un dosieties uz Gruzijas kara ceļu. Tālāk – Žinvali ūdenskrātuve. Pietura pie Ananuri cietokšņa. Tad pabūsiet Pasanauri – skaistajā un iespaidīgajā vietā, kur saplūst Baltā Aragvi ar Melno Aragvi. Pēc tam brauksiet un sasniegsiet iespaidīgo Krusta pāreju(uz Gruzijas kara ceļa (2379 m vjl.).
Tad apmeklēsiet Gergeti Svētās Trīsvienības baznīcu(2170 m vjl.), kura atrodas Kazbeka kalna pakājē pie Gruzijas kara ceļa – tā ir kristiešu baznīca, kas pasaulē atrodas visaugstāk kalnos (attiecībā pret jūras līmeni).

Pusdienas ekskursijas laikā jūs varēsiet ieturēt Pasanauri (lieliski hinkaļi!).
Atgriešanās Tbilisi.
Nakts Tbilisi viesnīcā.

5. diena. Tbilisi.
Brokastis viesnīcā.
Brīvais laiks.
Vēlā izrakstīšanās no viesnīcas.
Transfers uz Tbilisi lidostu.

Ko apskatīt Gruzijā?

Tbilisi pilsēta

Tbilisi ir pilsēta ar garu, pagātnes līkločiem bagātu vēsturi – tai jau ir vairāk nekā 1550 gadu. Taču ne mazāk svarīgi, īpaši ceļotājiem, ka pilsēta pārpilna ar jaukām, skaistām ieliņām, mājīgiem iekšpagalmiem, apbrīnojamiem sendienu un mūsdienu arhitektūras, kultūrvēstures pieminekļiem. Tbilisi pilsētā var apskatīt Narikala cietoksnis, kas ir 4. gs. cietokšņa paliekas ar atjaunotu baznīcu un panorāmas skatu uz pilsētu,  Svētās Trīsvienības katedrāli, Svetitskhoveli katedrāli, Džvari klosteri, Tbilisi Sioni katedrāli un Brīvības laukumu, vai doties uz Gruzijas Nacionālo muzeju un Gruzijas Nacionālo botānisko dārzu.

Dāvida Garedžas klosteru komplekss

Mūka Dāvida 6. gs. dibinātais klinšu klosteru komplekss Garedžas apkaimē (turpmāk tekstā – Dāvida Garedžas klosteru komplekss) atrodas dienvidos no Tbilisi – pie pašas Gruzijas-Azerbaidžānas robežas – un stiepjas 25 km garumā pa Garedžas novada pustuksnešainajiem klinšu pakalniem.  Par galveno kompleksa klosteri tiek uzskatīta Sv. Dāvida laura, kura atrodas Gruziju un Azerbaidžānu atdalošā kalna ziemeļu nogāzē. Robeža iet pa kalna virsotni, kuru gruzīnu vēsturnieki dēvē par Udabno. Senākie Dāvida Garedžas kompleksa klosteri tika dibināti m.ē. 6. gadsimta 1. pusē un tie ir: Sv. Dāvida laura, Dodo Rka klosteris un Natlismcemeli jeb Jāņa Kristītāja klosteris. Laika posmā no 10.-13. gs. tika dibināti arī citi klosteri. Daudzās klosteru baznīcās un lūgšanu telpās, kā arī ēdamtelpās, saglabājušās 8.-14. gs. freskas ar vēsturisku personu attēliem. Līdz mūsdienām saglabājušos rakstu liecības pauž, ka kompleksa izveides sākums attiecas uz m.ē. 6. gs. pirmo pusi, kad viens no 13 asīriešu mūkiem, Dāvids vārdā, apmetās Garedžas apkaimē – dabas veidotā alā, un jau itin drīz nodibināja tur pirmo klosteri, kuru līdz pat mūsdienām sauc par Dāvida lauru. Tajā pašā 6. gs. viņa mācekļi un sekotāji Dodo un Lukiāns nodibināja vēl divus klosterus: Dodo Rka klosteri un Natlismcemeli jeb Jāņa Kristītāja klosteri. Tad kādu laiku klosteru kompleksa attīstība kļūst neiespējama – 11. gs. tam traucē turku seldžuku karaspēka iebrukums.  Tomēr drīz vien (11.-13. gs.) Dāvida Garedžas klosteru komplekss piedzīvo savu vislielāko uzplaukumu. Paiet gadsimti, un 1615. gadā Persijas šaha Abbasa karotāju armāda iebrūk Gruzijā – tad vienas nakts laikā tika nonāvēti visi Dāvida Garedžas klosteru mūki un paši klosteri tika izlaupīti.

Kazbegi

Uz ziemeļiem no Tbilisi atrodas Kazbegi pailsētiņa, kas pazīstams arī ar savu jauno nosaukumu- Stepantsminda. To ieskauj sirreāli, ilggadīgi sniega slēpti Lielā Kaukāza kalni. Apskates vērta ir Gergeti Trīsvienības baznīca, kas uzcelta 14. gadsimtā un atrodas 2000 m virs jūras līmeņa.

Boržomi

Boržomi kūrorts (Borjomi) – tasatrodas Gruzijas dienvidaustrumu daļā, Kūras upes aizā, 900 m vjl. Šis kūrorts pieskaitāms zemu kalnu grupas kūrortiem, un to ieskauj kalnu masīvi, kuri klāti skuju koku un platlapu koku mežiem. Boržomi kūrorta ieleja ir pasargāta no spēcīgām klimatiskām ietekmēm un temperatūru starpības, līdz ar to kūrortu raksturo lieliski dabiskie raksturlielumi: svaigs un tīrs kalnu gaiss, mērena temperatūra gan vasaras, gan ziemas sezonās. Boržomi kūrorts ir ļoti slavens ar savu ārstniecisko minerālūdeni. Boržomi nacionālajā dabas parkā atrodas slavenie ārstnieciskā un dzeramā minerālūdens avoti.

Vardzija alu klosteru komplekss

Vardzija ir 12.-13. gs. alu klosteru komplekss Gruzijas dienvidos. Un vienlaikus izcils gruzīnu būvmākslas un arhitektūras piemineklis, kas saglabājies no tāltāliem viduslaikiem. Aptuveni 900 m garumā gar Kūras upes kreiso krastu – stāvā vulkāniskā tufa pārkaru klinšu sienā izcirstas aptuveni 600 dažādas nozīmes telpas: baznīcas, kapelas, celles, mantu un vērtību glabātuves, pirtis, ēdamtelpas, bibliotēkas. Kompleksa telpas ir “iegrauzušās” klints iekšienē aptuveni 50 metrus dziļi, un ir izvietojušās 8 stāvos / līmeņos. Ir saglabājušās slepenas ejas, kas savieno dažādas telpas, arī ūdensvada un apūdeņošanas sistēmas atliekas. Alu klostera centrā atrodas tā galvenais Dievnams – Vissvētās Dievmātes Aizmigšanas pareizticīgo baznīca. Tas ir zāles tipa Dievnams ar unikāliem sienu gleznojumiem (tajos attēloti, citu starpā, arī Gruzijas valdnieki: Georgijs III un Tamāra Lielā). Liela vēsturiska un mākslinieciska vērtība ir arī freskām, kuras atrodas ne vien Vissvētās Dievmātes Aizmigšanas pareizticīgo baznīcā, bet arī citās klostera svētvietās (piemēram, Tā kunga Augšāmcelšanās kapelā un citviet).

Hertvisi cietoksnis

Hertvisi cietoksnis ir viens no senākajiem un funkcionālākajiem Gruzijas feodālā perioda cietokšņiem. Hertvisi cietoksnis atrodas augstā klinšainā pakalnā pie šauras ūdeņu izgrauztas aizas – Kūras un Paravani upju sateces vietā. Cietoksnis 10.-11. gs. bija Meshetijas reģiona centrs. Lai gan 12. gs. cietoksnis pārtapa par pilsētu, tās mūžs nebija ilgs – jau 13. gs. to iekaroja un sagrāva mongoļi, bet līdz 15. gs. Hertvisi iespaids uz reģionu vispār bija zudis.

Signagi 

Signagi dēvē arī par mīlestības pilsētu. Tā ir patiesi pasakaina pilsētiņa ar bruģētajām ieliņām, vietējo muzeju, kur var novērtēt ne vien dažādus artefaktus, nacionālos tērpus, tautas daiļamata instrumentus, bet arī pasaulslavenā gruzīnu mākslinieka Niko Pirosmani oriģināldarbus, kuri gleznoti primitīvisma stilā.

Bodbe

Bodbes mūķeņu klosteris joprojām darbojas. Šī ir viena no nozīmīgākajām Gruzijas svētvietām, jo klosterī dus Svētās Nino pīšļi. Sv. Nino ir reāla persona, pielīdzināta apustuļiem, nozīmīgākā kristietības sludinātāja senās Gruzijas teritorijā, šo zemju kristītāja. Vēl iespējams apmeklēt Svētā Georgija un Svētās Nino baznīcu.

Tsinandali

Tsinandali ir rajons Kahetijas austrumu daļā, un tajā atrodas 19. gs. celta muižiņa, kurā ietilpst arī Aleksandra Čavčavadzes, ievērojama sava laika diplomāta un sabiedriskā darbinieka, māja – muzejs. Muižiņa ir brīnišķīgs 19. gs. bagātas lauku saimniecības paraugs ar debešķīgu parku, lieliskām terasēm un aizraujošu skatu uz Alazani ieleju. Čavčavadzes mājā – muzejā renovēti viņa kabineta, guļamistabu, ēdamistabas un virtuves interjeri. Ekspozīcijā redzamas mēbeles, grezni sadzīves priekšmeti, vecvecs pulkstenis, brīnišķīgas servīzes, flīģelis, kam tagad jau vairāki gadsimti un kuru Aleksandrs Gribojedovs (krievu dramaturgs, dzejnieks, komponists un diplomāts) savulaik uzdāvināja Čavčavadzes līgavai Nino.

Ananuri cietoksnis

Pie plašās Žinvali ūdenskrātuves, kuras krāšņie smaragdzaļie ūdeņi spēcīgi kontrastē ar apkārtējo kalnu fonu, atrodas viduslaiku feodālais Ananuri cietoksnis.  Tā teritorijā atrodas vairākas baznīcas un aizsargtorņi. 1689. gadā uzceltajai Debesbraukšanas baznīcai ir bagātīgi dekorētas fasādes ar smalkiem reljefiem, kuros attēloti cilvēku, dzīvnieku un ziedu attēli.

Līdzīgi Piedāvājumi

Kipra

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4.00 out of 5)
Loading...

Havana Kuba

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Tirāna Albānija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...