fbpx

TASA, GRIEĶIJA

Home > Tour > TASA, GRIEĶIJA

Tasa  – Grieķijas sala Egejas jūras ziemeļdaļā. 

Valūta: Eiro 

Valoda: Grieķu 

Klimats: Tasas salā valda Vidusjūras klimats  – ar karstām, sausām vasarām un maigām ziemām. Ja vēlaties baudīt  karstas,  saulainas  vasaras dienas, labākais laiks, kad  apmeklēt  Tasas salu ir no jūnija līdz septembrim. Gada karstākais mēnesis ir augusts ar vidējo dienas maksimumu 31 C un vidējo zemāko temperatūru 20 C.

Tasa ir viena no zaļākajām Grieķijas salām, kas atrodas tikai 10 km attālumā no kontinentālās Grieķijas daļas, Kavalas reģiona.

Salu dēvē arī par Egejas jūras dimantu – kalni, priežu birzis un olīvkoku plantācijas, skaistie ciematiņi un pārgājienu takas –  šeit ir gandrīz viss, kas nepieciešams atvaļinājuma baudīšanai un aktīvo brīvdienu sajūtām!

Tasas sala ir bagāta ar skaistām un smilšainām pludmalēm, un romantiskiem līcīšiem, vēsturiskiem mantojumiem, apskates objektiem:

  • Bizantijas stila Erceņģeļa Mihaela klosteris
  • Senais grieķu templis Alyki klusajā dienvidaustrumu piekrastē
  • Tasas arheoloģiskais muzejs ar unikālajām eksponātu kolekcijām no 7. g.s. pirms mūsu ēras
  • Etnogrāfiskais muzejs
  • Olīvu un olīveļļas muzejs
  • Svēta Panteleimona klosteris uz kalna
  • Dievmātes baznīca Panagijas ciemā
  • Svētā Afanasija baznīca
  • Svētā Konstantīna un Helēnas baznīca

 

Maigais, ar priedēm apaugušo pakalnu reljefs, gleznaini nolaižas kobalta zilā jūrā, sudrabainās olīvu birzis jau gadsimtiem ilgi nogatavina savus augļus, un smaržīgā medū mērcēti saldumi vilina. Dzīve šeit joprojām rit saskaņā ar tradicionālajām grieķu paražām, nesteidzoties un izbaudot katru mirkli.

 

Sala ir neliela, tikai nedaudz vairāk par 100 km, un pārsteidzoši daudzveidīga. Ir vērts iznomāt automašīnu, jo autobusu satiksme galvenokārt notiek pa salu un reti iebrauc gleznainos Grieķijas ciematiņos iekšzemē. Salas centrālajā daļā atrodas kalni, no kuriem augstākā virsotne Ipsarion, kas ir 1204 metrus virs jūras līmeņa un ir sasniedzama kājām vai ar visurgājēju.

Salas skaistās pludmales ir rokas stiepiena attālumā, un pat īsās brīvdienās jūs varēsiet aizbraukt gan uz slavenākajām, gan uz mazākajām no tām, kas gozējas savvaļas līčos. Slavenākās pludmales, piemēram, Golden Beach, Paradise, Tripiti, Psili Ammos, ir ideāli piemērotas ģimenes atpūtai. Salas pludmales, ko ieskauj sulīga zaļuma un kristāldzidri ūdeņi, var lepoties ar iespaidīgām un unikālām dabas ainavām.

Viena no vietām, ko ir vērts apskatīt ir – Giola lagūna (Giola lagoon) vai tautā sauktā  “Afrodītes acs”- tā tiek uzskatīta par vienu no noslēpumainākajām  un skaistākajām salas lagūnām, kā arī ierindojas Instagram TOP 3.
Šī 20×15 m lagūna piesaista gan tos,  kas vēlas lēkt ūdenī no 8m augstās klints malas, gan tos, kas nesteidzīgi un mierīgi vēlas iekāpt kristāldzidrajā ūdenī un ļauties peldei.

Dažas no pludmalēm ir aprīkotas ar saulessargiem, sauļošanās krēsliem un ūdenssporta aprīkojumu, bet citas ir pilnīgi neskartas, radot ļoti privātu atmosfēru.

Tasa ir ne tikai satriecošas pludmales, bet arī slavena ar savām pārgājienu takām. Daudzas pārgājienu takas šķērso salu un ved uz tradicionāliem kalnu ciematiem, iespaidīgām aizām un noslēpumainām alām.

Tasas salā  ir ne tikai satriecošas pludmales, bet tā ir slavena ar savām pārgājienu takām. Daudzas pārgājienu takas šķērso salu un ved uz tradicionāliem kalnu ciematiem, iespaidīgām aizām un noslēpumainām alām.

Ir vērts apmeklēt arī nelielus ciematiņus salas iekšienē, kur laiks šķietami apstājies uz visiem laikiem. Šo  ciematu centrālajos laukumos parasti var atrast vienu tavernu un kapelu, vecie cilvēki sēž pie savām mājām un vēro apkārtni, bet kaķi slinki klīst apkārt, meklējot ēnu.

Salas galvaspilsēta ir Limena ar gleznainām ieliņām, piejūras promenādi, nakts tavernām, interesantu Arheoloģijas muzeju un senā Tasosa izrakumu vietu. Citas populāras vietas ir dzīvīgā Limenaria un Potos, no kurām paveras brīnišķīgi skati un kur valda tavernas kņada.

 

——————————————————————————————————————————

AP TASAS SALU 

Profesionāla gida pavadībā apmeklēsiet salu, klausoties informāciju par Tasas vēsturi, leģendām un cilvēkiem. Pirmkārt, apmeklēsim Tasas arheoloģisko muzeju, kurā ir daudz nenovērtējamu arheoloģisko eksponātu, un redzēsim salas brīnumu – seno agoru. Tad brīvais laiks salas galvaspilsētā Limenā. Pēc tam dodamies uz Panagia – apgabalu, kas slavena ar saviem avotiem un Jaunavai Marijai veltīto baznīcu – lielāko Tasas salā. Panagia ir slavena arī ar savām tradicionālajām mājiņām, vietējo medu un olīveļļas rūpnīcu. Apmeklēsim Archagela bizantiešu klosteri dienvidos – klosteri, kas celts uz klintīm! Te paveras lielisks skats uz Egejas jūru un Atona kalnu. Tad apmeklēsim Aliki, līci ar savu unikālo skaistumu un vēsturisko nozīmi. Senie tempļi ar grafiti, senie marmora karjeri, bazilikas un romiešu kapsētas. Šī ir unikāla iespēja redzēt salas jaukākās apskates vietas.

——————————————————————————————————————————

BRAUCIENS AR KRUĪZA KUĢĪTI

Iespēja atklāt grūti sasniedzamos līčus un pludmales kontinentālajā daļā, apbrīnot neaizmirstamos salas skatus un daudzveidīgo ainavu. Īsta svētku diena – saule, atpūta un jautrība. Iepazīstieties ar skaistākajiem Tasas salas krastiem un apmeklēsiet slēptos līčus salas dienvidaustrumu vai dienvidrietumu daļā (atkarībā no laika apstākļiem). Ekskursiju programmā ietilpst makšķerēšana, peldēšana kristāldzidrā ūdenī un sauļošanās. Cenā iekļautas arī gardas grieķu pusdienas. Kruīza maršruta pludmales: Rosogrema, Saloniki, Aliki, Giola (dabiskais baseins) vai dienvidrietumos: Rosogrema, Trypiti, Kefala, Atspo un Skala Marion pludmales.

——————————————————————————————————————————-

DŽIPU SAFARI

Neaizmirstama pieredze! Atklājiet Tasas salu, braucot ar džipu. Brauciens ir lieliska iespēja atklāt mazāk zināmo, savvaļas salas daļu un izpētīt skaisto dabu. Maršruts pa apskates vietām, kur nevarētu nokļūt bez džipa: Ipsarion virsotne – Tasas salas augstākais punkts un viens no salas klosteriem. Dosimies uz Kastro ūdenskritumu un Mazo Marijas ezeru ar džipu. Ja neesat redzējuši Tasas salu, tad jūs neesat pieredzējuši Tasas salu!

———————————————————————————————————————————

DŽIPU SAFARI SKAISTĀKĀJĀS PLUDMALĒS

Dosimies apkārt salai ar džipiem, apmeklējot skaistākās Tasas salas pludmales: Paradise Beach, Giola un Marble Beach. Katrā no tām pavadīsim apmēram pusotru stundu, peldoties un baudot kristāldzidrus jūras ūdeņus.

No rīta izbraucam no viesnīcas. Pirmā pietura ir slavenā Giola, unikāls dabiskais baseins klintīs. Pēc 7 minūšu pastaigas sasniegsim Giolu pie jūras! Drosmīgākie varēs ielēkt šajā dabiskajā baseinā no 10 m augstuma! Vēl viena pludmale – fantastiskā Paradise Beach. Priežu ieskauta, iespēja peldieties dzidrā ūdenī un jūtoties kā eksotiskā vietā. Nākamā pietura ir brīnišķīgā Marmora pludmale. Vērts ir apmeklēt šo unikālo pludmali, kas klāta ar sīkiem marmora akmeņiem un peldēties tirkīza ūdenī. Pēcpusdienā brauciens atpakaļ uz viesnīcu.

——————————————————————————————————————————–

AR JAHTU AP TASAS SALU

7 stundas ar jahtu apkārt Tasas salai! Papildu atpūtai uz jahtas būs arī laiks peldēties skaistākajās pludmalēs: Saliara, Marble, Vathi, Porto Vathy un Golden Beach salas ziemeļos vai Rosogrema, Giola, Archagelos un Aliki salas dienvidos.

———————————————————————————————————————————

Lidojums  Rīga – Kavala – Rīga

Lidojuma ilgums – +/- 3 h

Transfērs: lidosta – Keramoti,  apmēram 15 min, – Limena (ar prāmi aptuveni 40 min)  – viesnīca.

Vietējais laiks: nemainās atkarībā no ziemas vai vasaras laika (UTC +3).

Atpūtas ilgums uz  7 naktīm

Ceļojumi pieejai no maija  līdz septembrim

Vīza – nav nepieciešama

 

Cenas viesnīcā un restorānā: pusdienas no 10 €, dzēriens no 2 €, alus no 3 €, vīns no 4 €; veikalos – uz pusi lētāk. Transports: uz visām apskates vietām Tasā var nokļūt ar KTEL autobusiem, kuru biļešu cenas ir sākot no 3 €.

Pludmales: bezmaksas ieeja, pludmales serviss (2 sauļošanās krēsli + saulessargs) apm. 6 EUR/dienā.

Obligātais tūristu nodoklis: sākot no 01.01.2018., klientiem tiek piemērots obligātais tūristu nodoklis EUR 0,25-4 EUR/diennaktī/istaba/ atkarībā no viesnīcas kategorijas, kas ir maksājams uz vietas viesnīcā.

Viesnīcas:                                         Apartmenti:

1* un 2* – 0,5 EUR/dienā                   1* un 2* – 0,25 EUR/dienā

3* – 1,5 EUR/dienā                           3* – 0,5 EUR/dienā

4* – 3 EUR/dienā                               4* – 1 EUR/dienā

5* – 4 EUR/dienā

 

Ceļojuma cenas sākot no 289 Eur, 1 personai divvietīgā numurā.

 

* Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

* Ierodoties viesnīcās, būs iespēja apskatīt un rezervēt tūroperatora piedāvātās ekskursijas par papildus samaksu.

Pievienotās bildes ir no tūroperatora ITAKA mājaslapas.

————————————————————————————–

Pievienotās bildes ir no tūroperatora ITAKA mājaslapas.

Līdzīgi Piedāvājumi

Madeira Portugāle

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Bangkoka Taizeme

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Barselona Spānija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...