Šrilanka

Home > Tour > Šrilanka

Šrilanka (Sri Lanka) atrodas apmēram 31 km attālumā no Indijas dienvidu krasta. Tai ir jūras robeža ar Indiju un Maldīviju. Šrilanka bieži tiek saukta par “Indijas okeāna pērli”. Šrilankas salas forma vieniem atgādina bumbieri, otriem – pērli, citiem – asaru, kas nokritusi no milzīgās Indijas pussalas.  Šrilankā, kas atrodas netālu no ekvatora, nav četru gadalaiku, bet dienas un nakts garums visu cauru gadu ilgst gandrīz 12 stundas. Gads šeit tiek iedalīts sausajā un lietus periodā. Šrilankā ir tropu klimats. Vidējā temperatūra visu cauru gadu ir aptuveni 28°C–30°C. Naktī temperatūra pazeminās līdz 4°C–7°C grādiem. Viskarstāk ir valsts ziemeļaustrumu daļā, kur temperatūra dažkārt sasniedz 38 grādus. Visaukstākais mēnesis Šrilankā ir janvāris, viskarstākais – maijs, kas bieži iezīmē vasaras sezonas sākumu.

Ierodoties lidostā, Jūs sagaidīs gids un tālāk ar transfēru nonāksiet izvēlētajā viesnīcā.

Cenā iekļauts:

Lidojumi Rīga –Sri Lanka– Rīga (ar pārsēšanos);

Nodokļi un nodevas;

Katram rokas bagāža 5 kg un nododamā bagāža līdz 20 kg;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Atpūtas ilgums: 11 naktis.

Ceļojumi pieejami no decembra līdz martam.

Cena vienai personai ir sākot no 1019,00 Eiro, ceļojot divatā.

Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Ierodoties viesnīcās, būs iespēja apskatīt un rezervēt tūroperatora piedāvātās ekskursijas par papildus samaksu.

Ko apskatīt? 

Kolombo ir Šrilankas tirdzniecības galvaspilsēta, un šī pilsēta ir piedzīvojusi straujas pārmaiņas. Lai gan lielāko daļa seno ēku šobrīd aizstāj jaunas daudzdzīvokļu un biroju ēkas, dažās pilsētas daļās vēl ir jūtams šīs vietas senais šarms. Kā piemērus var minēt 100 gadus veco pulksteņa torni, ko ir būvējuši briti, un dažas koloniālās ēkas. Neatkarības laukums, Nelum Pokuna teātris, Pettah Bazaar tirgus un Starptautiskā Konferenču zāle (BMICH) ir daži no galvenajiem apskates vērtajiem objektiem pilsētā. Kolombo arī sniedz plašas izklaides iespējas attiecībā uz aktīvu nakts dzīvi, kā arī iepirkšanās pieredzi, ko jūs nekad neaizmirsīsiet.

Kandi – bijušā trešā valsts galvaspilsēta. Par karaļu galvaspilsētu šo pilsētu pasludināja portugāļi, kas uz salas ieradās 16. gs. Kandi bija galvaspilsēta līdz Anglijas okupācijai 1815. g. Pilsētu ieskauj visgarākā salas upe Mahaveli. Kandi atrodas Budas Zoba templis. Šo relikviju – Budas zobu – 4. gs. p.m.ē., paslēpjot to savos matos, uz Šrilanku no Indijas atnesa viena princese, nozogot to no tēva, kas atteicās no budisma. Šrilankā viņa atdeva zobu karalim, un viņš šai relikvijai uzbūvēja pirmo templi. Budas zobs katru reizi tika pārnests uz jauno galvaspilsētu, kur tam uzcēla templi. Kandi – pēdējā karaļu galvaspilsēta, kur zobs tiek glabāts līdz pat mūsdienām. Dažādu ceremoniju laikā relikviju uz muguras nes izrotāts zilonis. Interesants ir fakts, ka blakus Budas Zoba templim ir izveidots arī ziloņa mauzolejs, kas nēsāja šo relikviju 50 gadus.

Yala Nacionālais Parks ir 1259 kvadrātkilometrus liels un ir Šrilankas lielākais nacionālais parks. Tas atrodas salas dienvidaustrumu stūrī, paverot apmeklētājiem skatu uz okeāna piekrasti. Parkā mīt savvaļas ziloņi, mežacūkas, savvaļas bifeļi, leopardi, lāči, brieži un krokodili. Šeit mīt arī liels migrējošo un vietējo putnu sugu skaits.

Sigīrijas klints cietoksnis celts karaļa Kašjapas (Kashyapa) (477–495) valdīšanas laikā, un šobrīd ietilpst pasaules kultūras mantojumā. „Lauvas klints” ir neparasti skaists veidojums, kas slejas 200 m augstumā no džungļu brikšņiem. Klints atrodas nocietinātas, 70 ha plašas pilsētas centrā. Klints pakāji apjož aizsarggrāvis, cietokšņa valnis un plaši dārzi, tostarp arī unikālie „ūdensdārzi”.

Pinavelas ziloņu audzētava apmeklētājiem sniedz iespēju apskatīt lielu skaitu ziloņu vienuviet. Audzētava tika dibināta 1975. gadā, un pašos pirmsākumos tur mita septiņi zilonēni-bārenīši. Šodien daži no šiem bārenīšiem ar lepnumu un prieku noskatās, kā šajā pašā vietā dzimst viņu pēcnācēji. Ar vietējo un ārvalstu ziloņu speciālistu palīdzību Pinavelā tika uzsākta programma ziloņu pavairošanai nebrīvē, un 1984. gadā šeit piedzima pirmais zilonēns. Šo vietu ir ļoti interesanti apmeklēt dzīvnieku barošanas laikā, lai redzētu, kā zilonēni tiek baroti no pudeles un kā viss dzīvnieku pulks pēc tam tiek vests peldināties uz tuvumā esošo upi.

Dambula. Šrilankas arheoloģisko dārgumu krātuve – milzīga klints, ko karalis Valagambahu 1. gs. pārvērta templī. Tas ir viens no Šrilankas iespaidīgākajiem tempļiem ar unikāliem sienu un griestu apgleznojumiem (vairāk nekā 2000 km2). Pārsteidz fresku daudzveidība, kurās attēlotas Budas dzīves epizodes un kas līdz mūsdienām ir saglabājušas sākotnējās krāsas. Tempļa alās ir vairāk nekā 150 Budas statuju, vislielākā no tām ir izcirsta no 14 metrus augstas klints.

Garšvielu un tējas plantācijas. Dodoties no ziemeļiem Kandi virzienā, visapkārt ir redzamas dažādu garšvielu plantācijas. Kanēlis – valsts galvenā garšviela, kas salu padarīja slavenu. Tagad garšaugu audzēs tūristiem rādu muskata koku audzes, ingveru, kardamonu, vaniļu, krustnagliņas, piparu kokus. Plantāciju saimniecības Šrilankā uzsāka veidot portugāļi. Tēja – Šrilankas zaļais briljants. To uz salas sāka audzēt angļu kolonizatori 19. gs. otrajā pusē. Tējas audzēšanai ir nepieciešama mitra augsne un vēsāks klimats. Šādi apstākļi ir kalnos. Par labāko tēju tiek uzskatīta Broken Orange Pekoe Fannings (BOPF). Šrilanku pēc tējas eksporta apsteidz tikai Indija. Tipiska Šrilankas ainava – tie ir kalnaini apgabali, kas pāriet tējas plantācijās.

Augstkalnu kūrorts Nuvara Elija, saukts arī par Mazo Angliju, bija iecienītākā britu atpūtas vieta ziemas periodā. Londonas augstākā sabiedrība bija radusi uzkāpt uz kuģa, kad tuvojas ziema, un doties uz Šrilanku (tobrīd uz Ceilonu), pavadīt tur Ziemassvētku brīvdienas, baudīt golfa spēli un jāšanu. Britu kolonijas laikā tas bija pirmais angļu plantatoru kūrorts, kam bija raksturīgs maigs kalnu klimats. Pat ainava šeit atgādina Angliju. Mājas ir saglabājušas karalienes Annas laika stilu. Netālu atrodas visaugstākais Šrilankas kalns Pidurutalagala (2524 m) un svētceļnieku apmeklētākā Ādama virsotne.

Udavalaves nacionālā parks. Parks atrodas blakus Udavalaves rezervuāram un Valaves upei, un to ieskauj skaistas kalnu grēdu ainavas, kas bezgalīgi turpinās uz Balangodas, Kalthotas un Haputales nogāzēm. Udavalaves nacionālā parka platība ir 30,821 ha, nokrišņu daudzums gadā ir 1,524 mm un vidējā temperatūra visu gadu ir 29,4 C. Šis parks ir slavens ar saviem ziloņiem, kurus tur var manīt izpaužamies visā savā rotaļīgumā, to pulkus, pieaugušos un mazos zilonēnus, peldoties un spēlējoties ūdenī. Turklāt šajā parkā ir apskatāmi arī plankumaini brieži, samburi, rejoši brieži, ūdens bifeļi un šakāļi – šie ir daži no spilgtākajiem šeit sastopamajiem savvaļas dzīvniekiem.

Šrilankas dienvidu daļa

Šrilankas dienvidu daļā, kas atrodas zem Kolombo galvaspilsētas, paveras jauni kūrorta zonu un savvaļas pludmaļu plašumi, starp kuriem var ieraudzīt arī lielākas pilsētas vai saldūdens ezeru, kas savienojas ar okeānu. 150 km garā piekraste uz dienvidiem no Kolombo atstās neatkārtojamu iespaidu gan vēstures mīļotājiem, gan arī ūdens sporta un izklaižu cienītājiem, dabas pētniekiem vai tiem, kas vienkārši vēlas labi atpūsties skaistā pludmalē.

Vaduva, kas atrodas tuvāk Kolombo, – zvejnieku ciematiņš, ko ieskauj palmas un brūnas audzes. Vien 40 km attālumā no galvaspilsētas Vaduva kūrorts ir slavens ar dažādiem kokosriekstu izstrādājumiem, savukārt tā zeltainās pludmales ir kļuvušas par tūristu lielāko piesaistes vietu.

Vaduvas pludmales tālāk uz dienvidiem pagarina vēl viens Šrilankas piekrastes gabals ar daudzām viesnīcām un atpūtas vietām, ko sauc par Vaskaduvu. Šī kūrorta zona atrodas netālu no Kalutaras pilsētas – salas piekrastes kultūras galvaspilsētas. Vaskaduvā, tāpat kā daudzās Šrilankas vietās, Jūs sagaida skaistas pludmales, kūrorta apkārtnē tiek celtas jaunas viesnīcas, palielinās tūristiem piedāvāto pakalpojumu skaits, piekrastē ir liels jūras velšu restorānu daudzums. No šejienes Jūs ne vien viegli nokļūsiet līdz Kalutarai, bet arī līdz citām salas lielākajām pilsētām. Visu cauru gadu Vaskaduvā ir ideāli piemēroti laika apstākļi niršanai un snorkelēšanai.

Aiz šī kūrorta robežām uzreiz sākas Kalutara, Šrilankas piekrastes kūrortu kultūras galvaspilsēta. Šis kūrorts ir pārpilns ar koloniālo šarmu. Portugāļu, holandiešu un britu valdīšanas laikā Kalutarā parādījās forts, muiža, citas tā laika stila celtnes. Šeit ir daudz budistu tempļu. Tie, kuri meklē izklaides, pilsētā atradīs lielu daudzumu vietējo restorānu un bāru. Smalku smilšu pludmales dalās divās daļās: ziemeļu (mierīgākas) un dienvidu (trokšņainākas).

Beruvela un Bentota kūrorti atrodas aptuveni 65 km attālumā no Kolombo, un tos atdala Bentota upe. Beruvela – zvejnieku ciematiņš, kura ostā katru rītu strādā zivju tirgus. Viesnīcās tiek piedāvāti Spa un ajūrvēdas pakalpojumi. Netālu no Beruvelas atrodas bruņurupuču inkubācijas stacija – Kosgodā. Kūrorts lepojas ar lielākajām smilšainajām savvaļas pludmalēm. Šeit tāpat tiek piedāvāts plašs ūdens sporta atrakciju klāsts. Bentota – viena no attīstītākajām kūrorta pilsētām. Šeit ir daudz pludmales restorānu, kafejnīcu un veikalu. Ir daudz bāru, kas īpaši atdzīvojas piektdienās un sestdienās. Lieliskas smilšu pludmales ļauj ar prieku izbaudīt ūdens sporta veidus. Turpat tek Bentotas upe, pa kuras lagūnām tiek organizētas romantiskas pastaigas.

Induruvas piekrastes apbur ar Šrilankas skaistumu un svaigo okeāna gaisu. Zvejnieki velk tīklus ārā no ūdens, smiltīs atstātas koka laivas, savvaļas palmu audzes pie smilšu pludmalēm – šeit Jūs varēsiet sajusties tā, it kā atrastos savvaļā. Šajā dabas idillē lieliski iederas arī viesnīcas, kā arī Induruvas atpūtas zonas. Induruvā, kas atrodas 80 km attālumā no galvaspilsētas Kolombo, pat nav citām pilsētām raksturīgā centra – šeit atrodas tikai dažas atpūtas vietas. Zemūdens pasaules un ūdens sporta mīļotājiem Induruvā būs iespēja pasūtīt niršanas ekskursijas, papeldēt uz sērfinga dēļa vai palidot ar kaitu. Netālu no Induruvas atrodas skaists tropu mežs, kurš ir pilns ar savvaļas faunu.

Zvejnieku ciematiņš Ahungalla atrodas Šrilankas rietumu krastā, pāris kilometrus uz dienvidiem no Induruvas. Šeit atradīsiet apburošu, ar palmām aizaugušu pludmali, dažus restorānus un amatnieku veikalus, blakus esošo bruņurupuču inkubācijas staciju – Kosgodā. Dienvidos, Gallā, atrodas holandiešu forts, kas iekļauts UNESCO mantojumu sarakstā, koloniālās vietas, muzeji un tempļi. Pilsētas piekraste ir ļoti skaista, šeit saulrieta laikā var vērot zvejniekus, kas lepni velk ārā savus lomus. „Trees of Life” programma palīdz aizsargāt tropu mežu un piekrastes, tiek veikta koku stādīšana, kas nodrošinās vietējo ģimeņu izdzīvošanu.

Hikaduva, kas atrodas 100 km uz dienvidiem no Kolombo, jau sen ir pazīstama kā Šrilankas populārākais kūrorts, kas ir slavens ar tā izcilajām sērfinga vietām, koraļļu rifiem; pilsētā ir plaša ēdienu, izklaižu un veikalu izvēle. Šī laikam ir vienīgā vieta piekrastē, kur tiek saglabāta īpašā brīvdienu noskaņa, veikalos var iegādāties apģērbu atpūtai, iznomāt velosipēdus, pasūtīt niršanas nodarbības un iegādāties dažādus suvenīrus, batikotus audumus, rotājumus. Šobrīd tā ir jaunatnes iecienītākā vieta, savukārt aktīva nakts dzīve brīvdienās piesaista Šrilankas jauniešus, kas vēlas izklaidēties un atpūsties ārpus pilsētas.

Galle – senākā un līdz Kolombo dibināšanai – galvenā valsts osta. To atklāja portugāļi, pēc tam ieņēma holandieši, tad – briti. Lielākā daļa ēku, kas ir saglabājušās līdz mūsdienām, tika uzceltas holandiešu valdīšanas laikā, savukārt forts ir iekļauts UNESCO aizsargājamo objektu sarakstā. Šeit joprojām tiek izmantoti holandiešu nosaukumi, piemēram: Zwart, Akesloot, Aeloes. Pilsēta ir slavena ar tās mežģīnēm, grieztiem ziloņkaula izstrādājumiem un dārgakmeņu gravējumiem un slīpēšanu. Lieliska ir arī smilšu pludmale, kurā varēsiet redzēt savādi zvejojošus vīriešus. Viņi sēž uz okeānā ieraktām kārtīm un gaida lomu.

Vēl tālāk aiz Galle pilsētas 140 km attālumā no Kolombo pludmales, kas stiepjas uz dienvidiem, ļauj nokļūt Kogalā, kas pārsteidz ne tikai ar zvejnieku izcirstiem zvejošanai paredzētiem koka stabiem, bet arī ar ezeru ar tādu pašu nosaukumu. Ap to arī norit visa pilsētas dzīve. Pie saldūdens tilpnes, ko ar okeānu savieno šaurums, ir dzirdamas dažādu sugu putnu dziesmas, un tas ir kā nosēts ar salām, uz vienas no kurām ir uzcelts budistu templis. Pilsētā tiek piedāvāts pasūtīt populāras ekskursijas pa Kogalas ezeru, savukārt okeāna piekrastē tāpat, kā visos citos kūrortos, var izbaudīt sauli un maigās smiltis.

Tiem, kas vēlas redzēt vairāk, ir jāapmeklē Martina Vikramasinghes (Wickramasinghe) Tautas mākslas muzeju. Netālu atrodas arī tējas plantācijas, kā arī muzeji, kuros var iepazīt tējas audzēšanas, vākšanas un pagatavošanas tradīcijas Šrilankā. Kogalā atradīsiet vietas, kur var garšīgi paēst mājīgos restorāniņos, kas izvietoti koku paēnā.

Šrilankas ziemeļi

Šrilankas ziemeļu daļa atrodas virs Kolombo galvaspilsētas – tā ir viena no pirmajām vietām, ko redz lielākā daļa tūristu un ceļotāju pēc lidmašīnas nosēšanās uz tropiskās asaras formas salas. Kolombo starptautiskā lidosta atrodas ziemeļu daļā, daudz tuvāk trokšņainajai Negombo kūrorta pilsētiņai nekā valsts galvaspilsēta.

Maravila atrodas 35 km attālumā no Kolombo starptautiskās lidostas un 3 km attālumā no okeāna piekrastes, kas ir patiesa miera oāze. Salīdzinājumā ar vienmēr trokšņaino Negombo, kurā ir daudz bāru, veikalu un restorānu, Maravila piedāvā daudz mierīgas atpūtas iespēju un ir atsevišķu tūristu iecienītākā vieta. Turklāt šeit vēl nav tik daudz lielu viesnīcu, tādēļ lielākā daļa no atpūtas un izmitināšanas pakalpojumiem ir ērti, lēti un tuvināti dabai. Lielākā Maravilas priekšrocība – garās, zeltainās un palmu nosētās, tīrās pludmales.

Vaikala – tas ir mierīgs un ainavisks kūrorts netālu no trokšņainā Negombo, 18 km attālumā no lidostas. Šis klusais kūrorts, kuru tūristi apmeklē daudz retāk, ir lieliska izvēle tiem, kas vēlas mierīgi atpūsties pludmalē. Vaikala ir slavens ar tā garajām un plašajām pludmalēm. No otras puses, šī vieta patiks arī dabas mīļotājiem. Kūrorta apkārtnē var ieraudzīt 90 putnu sugas un 50 tropu taureņu sugas. Šeit upju krastos aug viena vienīgā veida palmas. Ūdens atrakciju cienītāji Vaikalā atradīs dažādus niršanas pakalpojumus, kā arī varēs izbraukt ar kanoe laivām pa Maha upi. Ja apmetīsieties kūrortā, noteikti apmeklējiet vietējo tirgu, kur var tuvāk iepazīt vietējo iedzīvotāju kultūru un tradīcijas.

Negombo – rosīga zvejnieku pilsēta, kas atrodas vistuvāk lidostai. Lidmašīnas nolaišanās josla stiepjas netālu no Negombo lagūnas, tādēļ šī pilsēta pirmā sagaida atbraukušos tūristus. Lai gan tūrisms ir ļoti svarīgs pilsētas ekonomikai, arī zvejniecība šeit ieņem svarīgu vietu. Tādēļ Negombo noteikti jānobauda svaiga tunča, haizivs, krabju, omāru gaļa un citas jūras veltes. Stāsta, ka Negombo garneles ir labākās visā Šrilankā.  Kūrortā varēsiet apmeklēt dažus vietējos bārus un amatnieku veikalus, aplūkot vēsturiskās celtnes. Pilsēta kādreiz bija galvenā kanēļa eksportētāja, tādēļ vairums no celtnēm, tostarp 17. gs. holandiešu forts un vecās kristiešu baznīcas ir holandiešu un portugāļu mantojuma liecinieki. Smalku smilšu klātajās pludmalēs ir plašas ūdens sporta izklaižu iespējas. Negombo – tie ir vārti uz Šrilanku, no kurienes arī ir vērts sākt tropiskās salas iepazīšanu.

Līdzīgi Piedāvājumi

Goa Indija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Barselona Spānija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Kipra

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4.00 out of 5)
Loading...