Sicīlija Itālija

Home > Tour > Sicīlija Itālija

Itālija ir moderna, dzīvespriecīga, ekonomiski aktīva valsts. Lai izprastu un iemīlētu Itāliju, būs par maz ar to, ka apskatīti tās apburošie arhitektūras pieminekļi, mākslas šedevri muzejos un galerijās. Itālijā ir jāiepazīstas ar itāļu mūziku, vienkārši jādodas pastaigās pa pilsētu ielām, jānopeldas jūrā un jāpamielojas ar itāļu ēdieniem un vīniem. Itālija ir valsts – muzejs, kurā bezgala daudz brīnumainu dārgumu – gan dabas veidotu un dāvātu, gan kultūrvēsturisku.

Sicīlija ir autonoms Itālijas reģions , tā ir vislielākā Vidusjūras salas ar galvaspilsētu Palermo. No kontinenta Sicīliju atdala vien Mesīnas šaurums, kura platums ir 3,5 km. Uz salas atrodas augstākais Eiropas vulkāns Etna (3340 m), kas ir viens no aktīvākajiem pasaules vulkāniem. Administratīvi Sicīlijai pieder vēl vairākas salas: Lipāru salas, Egadu salas, Pantellerijas sala, Ustika un Pelageju salas. Sicīlija ir viena no skaistākajām un interesantākajām Vidusjūras salām.

Galvaspilsēta: Itālijas galvaspilsēta ir Roma.

Valsts valoda: itāļu.

Valūta: EUR.

Klimats: Salas klimats ir viens no maigākajiem Eiropā. Piekrastes reģionos valda tipiski Vidusjūras klimats- ar maigu, lietainu ziemu un karstu vasaru. Peldēšanas sezona ilgst no maija līdz novembrim. Gaisa vidējā temperatūra +29°C, vidējā ūdens temperatūra +23°C.

Cenā iekļauts:

Lidojums Rīga –Sicīlija– Rīga

Nodokļi un nodevas;

Katram rokas bagāža 5 kg un nododamā bagāža līdz 20 kg;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Ierodoties lidostā, Jūs sagaidīs gids un tālāk ar transfēru nonāksiet izvēlētajā viesnīcā.

Atpūtas ilgums 7 vai 14 naktis.

Ceļojumi pieejami no maija līdz septembrim.

Cena personai sākot no 535,00 Eiro.

Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Ierodoties viesnīcās, būs iespēja apskatīt un rezervēt tūroperatora piedāvātās ekskursijas par papildus samaksu.

Vēsture

Itālija ir viena no senākajām un vienlaikus jaunākajām valstīm pasaulē – visas hercogistes un citas teritorijas tika apvienotas vienā valstī vien 1871.gadā. Savukārt Apenīnu pussalas ciltis, tādas kā latīņi un sabīņi, parādījās 1000 gadus p.m.ē., bet Roma tika nodibināta 753.gadā p.m.ē. Pirmajos pastāvēšanas gadsimtos Senā Roma izauga par varenu impēriju, kuras sastāvā bija daļa Eiropas, Ziemeļāfrikas, Mazāzijas, tomēr 476.gadā, pakļaujoties barbaru spiedienam, impērija sabruka. 756.gadā nodibināja neatkarīgu Vatikāna valsti. 10.-11. gadsimtā sāka veidoties itāļu tauta un itāliešu valoda. Itālijas mafijas pirmsākumi meklējami 18.gadsimtā, kas sākotnēji bija Sicīlijas zemnieku slepena organizācija. Vairāku gadsimtu laikā Eiropas valstis nesekmīgi mēģināja iekarot Apenīnu pussalu, līdz 19.gadsimtā G.Garibaldi sāka karu ar mērķi apvienot Itāliju. G.Garibaldi panāca Sicīlijas pievienošanos Itālijai 1860.gadā. Itālija ir viena no ES un NATO dibinātājvalstīm. Kopš 2001.gada Itālijas valūta ir eiro.

Reliģija

Romas katoļu.

Darba laiks

Veikali strādā plkst. 9:30-20:00 darba dienās un sestdienās, svētdienās tie atveras pēcpusdienā. Ļoti bieži veikaliem ir siesta pārtraukums, kas ilgst līdz pat trīs stundām (bieži no plkst.13:00 līdz 16:00). Bankas strādā plkst. 8:30-13:30 darba dienās. Dažas bankas strādā vienu stundu arī pēcpusdienā (plkst.14:15-15:00 vai plkst.14:30-15:30).

Dzeramnauda

Restorānos pieņemts atstāt 5-10% no rēķina summas un nedaudz arī viesnīcu personālam. Restorānos, ja nav atrunāts atsevišķi, rēķinā ir iekļauta arī maksa par maizi un apkalpošanu pie galdiņa (coperto).

Transports

Tas, kādu transporta veidu izvēlēties, atkarīgs no pilsētas un vietas. Labākais veids iepazīt Romu – braukt ar autobusu vai tramvaju. Venēcijā labāk staigāt kājām vai braukt ar laivu. Palermo satiksme ir ļoti intensīva, tāpēc labāk iet kājām. Izvēlieties tikai legālus taksometrus, uz kuriem ir uzraksts ‘taxi’ un skaitītājs. Taksisti bieži ņem maksu par katru ekstra bagāžas vienību. Esiet uzmanīgi – taksometra tarifi var mainīties. Labāk uzzināt cenu pirms iekāpšanas.

Dāvanas

Gardie Itālijas sieri. Karnevālu maskas un apgleznoti trauki.

Ko apskatīt? 

Palermo atrodas Vidusjūras krastā un tā ir pilsēta ar unikāliem kultūras pieminekļiem, daudz dažādām celtnēm , kas atgādina par arābu, normāņu un Burbonu valdīšanas laiku. Apskates vērta ir grandioza normaņu Karaļu pils ar tās pērli- Palatīno kapelu un marmora torni. 1127. gadā celtā San Džovanni delji Eremiti baznīca ir lielisks normāņu un arābu arhitektūras stilu savienojuma paraugs. Vēl apskates vērta ir pilsētas katedrāle, Pretorijas laukums, Martorano baznīca.

Taormīna (Taormina) atrodas Tauro kalnā un to dala divās daļās: vēsturiskā pilsētas daļa kalnā un kūrorta daļa nogāzē (Taprmīna More). Vecpilsētā atrodas grieķu teātra drupas. Patiesībā tas nav grieķu, bet gan romiešu teātris, kas tika uzcelts 2. gadsimtā p.m.ē. grieķu teātra vietā, un tā diametrs ir 109 metri. Šis ir otrais lielākais Sicīlijas teātris ar visskaistāko dekorāciju- un no tribīnēm var redzēt Etnas vulkānu. Mūsdienās šeit tiek rīkotas operas un teātra izstādes, kā arī koncerti. Blakus Taomīnai atrodas sala Isos Bella, kuru ar kontinentu savieno šaura smilšu strēmele. Sala ir pasludināta par dabas rezervātu. Netālu ir Capo Sant’ Andrea alas. Alkantara upē (Alcantara river) , kas tek starp satriecošās lavas klintīm, var nopeldēties.

Sirakūzas (Siracusa) ir plaukstoša Vidusjūras pilsēta un atrodas Jonijas jūras austrumu piekrastē. Tas ir viens no slavenākajiem antīkas kūrorta centriem un varena grieķu kolonija. Tūristus piesaista vecpilsēta, kas atrodas. Šī pilsētas daļa apbur ar savām šaurām ieliņām, spāņu baroka baznīcām, katedrāli, Aretūza avotu, kam blakus aug papiruss. Ir vērts apmeklēt arheoloģisko parku, kas atrodas galvenajā salā. Tur, pakalnu nogāzē, varēs aplūkot grieķu teātri, akmeņlauztuvi Latomia del Paradiso un klinti “Dionīsa auss”. Euriāla pils (Castello Eurialo) ir svarīgākā seno grieķu aizsardzības celtne, kas ir saglabājusies no seniem laikiem. Ir saglabājusies arī Apollona un Artemīdas tempļu drupas. 

Kūrorti

Katānija

Katānijas (Catania) reģions atrodas Itālijā, Sicīlijas salas austrumos, bet Katānijas pilsēta ir tāda paša nosaukuma provinces lielākā pilsēta un administratīvais centrs. Tez Tour, tūristu ērtības labad, ir atļāvies “izveidot” Katānijas reģionu, kuram pieskaitīti arī populārie Taormīnas Mares (Taormine Mare), Džardīni Naksosas (Giardini Naxos) un Letojanni (Letojanni) kūrorti, kas administratīvi ir piederīgi Mesīnas provincei, taču vistuvāk tiem atrodas tieši Katānijas lidosta, kurp lido lidmašīnas ar Tez Tour tūristiem.

Taormīna ir spožākā Sicīlijas kūrortu pērle. Un vienlaikus skaista un sena pilsēta, kas mūsdienās kļuvusi par globālu tūrisma centru ar grezniem veikaliem, smalkiem augsta līmeņa restorāniem, moderniem bāriem un naktsklubiem. Pati pilsēta ir izvietojusies uz kalna un tā nogāzēs, tāpēc pašā pilsētā pludmaļu atpūtniekiem nav. T.s. pludmales viesnīcas atrodas netālu – Taormīnas Mares apdzīvotajā vietā, kur pie diviem brīnišķīgi skaistiem līčiem – Madzaro un Sirēnu – ir nelielas smilšu pludmales.

Blakus atrodas arī mūsdienīgais Letojanni kūrorts, kura promenāde aizstiepjas gar diezgan šauro, taču pagaro pludmali. Otrā pusē Taormīnas Mares kūrortam atrodas vēl viena populāra kūrortpilsētiņa – Džardīni Naksosa. Šī kūrorta pludmales atzītas par skaistākajām Sicīlijā. Krāšņi citruskoku dārzi, ļoti tīru baltu smilšu klājs (tiesa, vietām ir arī klinšaini pludmales fragmenti), maiga saule un silta jūra – lūk iemesli, kālab šie kūrorti guvuši atzinību globālā mērogā.

No Taormīnas Mares, Džardīni Naksosas un Letojanni kūrortiem viegli nokļūt Taormīnas pilsētas vēsturiskajā centrā – turp var doties gan ar funikulieri, kas kursē visas dienas garumā, gan ar satiksmes autobusu. Ar autobusu var aizbraukt arī līdz Taormina-Giardini dzelzceļa stacijai (tieši tā atainota slavenajā kinofilmā “Krusttēvs”), lai, ja tāda vēlēšanās radīsies, patstāvīgi apceļotu salu.

Čefalu

Čefalu (Cefalu) mazpilsētiņa atrodas 70 km no Palermo un 170 km no Katānijas, un ir viens no skaistākajiem Sicīlijas dabas nostūriem. Un arī viens no respektablākajiem Sicīlijas mūsdienu tūrisma centriem. Laukumā pie Bazilikas katedrāles un pilsētiņas centrālajā ielā (Corso Ruggero), kas tai piekļaujas, ir daudz kafejnīcu un bāru, kuros mīl pulcēties un patērzēt tūristi un vietējie iedzīvotāji. Šajā vietā daudz ļaužu ir jebkurā dienas un nakts laikā. Čefalu pludmale ir smilšu – no tām paveras neaizmirstams skats uz vecpilsētas panorāmu – un tieši sava izteiksmīguma dēļ šis skats rotā reklāmas un tūrisma pastkaršu tūkstošus.

Mesīna

Mesīnas reģions atrodas Sicīlijas salas ziemeļaustrumu daļā. Šo reģionu Tez Tour ir atļāvies “papildināt” arī ar divām nelielām kūrortpilsētiņām – Torrefaro (Torre Faro), kas atrodas 12 km no Mesīnas provinces centra – Mesīnas ostas, un Furnari (Furnari), kas iegūlusi Patti līča krastā, no kurienes paveras skats uz jahtu ostu un jūru. Furnari atrodas ne vien daudzas privātas savrupmājas un villas.  Šajā pašā reģionā atrodas arī Milacco (Milazzo) osta, no kuras prāmji un kuteri dodas uz Eolu (Eolie) jeb Lipāru (Lipari) arhipelāga salām: Alikudi (Alicudi), Filikudi (Filicudi), Salinu (Salina), Panareju (Panarea), Vulkano (Vulcano), Lipāri (Lipari), kā arī Stromboli salu ar aktīvu vulkānu.  Mesīnas provinces piekrastē ir apdzīvotā vieta Terme Viljatore (Terme Vigliatore), kurā no Fonte di Venerec avota plūst ārstnieciskie ūdeņi (sulfātu-bikarbonātu; temperatūra +34 °C). Šī avota ūdenim piemīt ārstniecisks efekts reimatisku saslimšanu, gastrīta, LOR saslimšanu, psoriāzes gadījumos.

Sirakrūzas

“Dižākā no grieķu pilsētām, brīnišķīgākā no visām” – tā par Sirakūzām esot izteicies Cicerons. Sirakūzu (Siracusa) pilsēta un tāda paša nosaukuma province atrodas Sicīlijas dienvidaustrumu piekrastē, pie Jonijas jūras. Tagadējās Itālijas pilsētas vietā šeit senatnē atradās slavenās antīkās Sirakūzas – Arhimēda dzimtene. Sirakūzas iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma pieminekļu sarakstā. Saglabājušās daudzas antīkā perioda liecības un kultūras pieminekļi, no tiem nozīmīgākie un populārākie – Vidusjūras reģionā otrs lielākais amfiteātris, senās sienas, kas apjoza daļu antīkās pilsētas, Zeva tempļa drupas, Apollona, Dēmetras un Persefones tempļa drupas, panteons, Hērona II altāris.

Sirakūzās ir saglabājušies arī Bizantijas laikmeta, viduslaiku un jauno laiku pieminekļi: Sv. Džovanni baznīca (6. gs.), Sv. Lūcijas baznīca, Doma katedrāle, Arhimēda laukums un Artemīdas strūklaka, Bellomo pils ar muzeju, nimfas Aretūzas avots, Maniačes un Montalto pilis.

Mūsdienās Sirakūzas ir ne vien Sicīlijas tirdzniecības un kultūras centrs, bet arī iecienīta atpūtas vieta. Sirakūzu reģiona klimats ir labvēlīgs pludmales atpūtai – vasara ir karsta un sausa. Jūra tīra, kopumā sekla, un tāpēc ūdens piekrastē ātri sasilst. Peldēšanas sezona ilgst no maija sākuma līdz oktobra beigām. Piekrastes plašās pludmales mijas ar ainaviskiem līčiem, kurus ieskauj klinšaini krasti.
Sirakūzu reģions piekrīt Sicīlijas DA daļai un tajā ietilpst Sirakūzu pilsētas vēsturiskais centrs un tuvākās pilsētas apkaimes, kā arī nelielās Brukoli (Brucoli) un Augustas (Augusta) kūrortpilsētiņas, kurās ir modernas club tipa viesnīcas (atrodas atstatu, aptuveni 30 km no Sirakūzu pilsētas centra).

Kur nakšņot?

Līdzīgi Piedāvājumi

Kankūna Meksika

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Andora la Velja Andora

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Tivata Melnkalne

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...