Luāras ielejas noslēpumi maija svētkos

Home > Tour > Luāras ielejas noslēpumi maija svētkos

Ceļojums piemērots visiem, kuriem patīk Francijas senās pilsētas – valsts bagātās vēstures liecinieces. Tas patiks arī tiem, kuri interesējas par franču kultūru, izsmalcinātiem ēdieniem un vīnu, Francijas laukiem un elegantiem kūrortiem, kā arī bagātas valsts rūpniecības flagmaņiem – pasaules lielāko pasažieru kuģu un lidmašīnu ražotnēm.

Vēsturiskās Bretaņas hercogistes centrs Nante, atrodas Francijas ziemeļrietumos – pussalā, kas atgādina teiksmaina dzīvnieka galvu un ko apskalo Atlantijas okeāns. Mūsdienu Francijas administratīvais iedalījums iekļāvis Nanti Atlantijas Luāras departamentā, kā pēdējo svarīgāko Luāras ielejas pieturas punktu, pirms upe ietek okeānā. Tā formāli vairs neatrodas Bretaņas provinces sastāvā, tomēr desmit gadsimtus ilgušais kopējais liktenis, ceturto lielāko Francijas pilsētu nemainīgi saista ar bijušo vareno hercogisti.

Uz ziemeļiem no pilsētas plešas Luāras ielejai raksturīgie zemie pakalni, bet uz dienvidiem vietums purvaina zemiene. Senāk pilsētu dēvēja arī par Rietumu Venēciju, jo to caurauda Luāras pieteku, mazu upīšu un kanālu tīkls, kuras 20. gadsimtā tika aizbērtas, uzbūvējot virs tām plašas avēnijas.

Luāras upe vienmēr ir bijusi robežškirtne gan arhitektūrai, gan arī lauksaimniecībai. Tas īpaši labi redzams Nantē, ko Luāras upe sadala divās daļās. Uz dienvidiem no pilsētas atrodas ciemati, kas būvēti Vidusjūras stilā ar lēzeniem terakotas jumtiem un kur atrodas galvenais Muskadē vīna ražošanas reģions, bet uz ziemeļiem – Ziemeļfrancijai raksturīgās ēkas ar šauriem, stāviem šīfera jumtiem un plašām ganībām gaļas lopiem un rūpīgi kultivētām platībām- dārzeņu lielražotājiem.

Lidojums 339 EUR

Cena par tiešo lidojumu (Air Baltic) uz Nanti turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, ēdināšana, bagāža (20 kg nododamā un 8 kg rokas).

Lidojums + viesnīca  579 EUR

Cena par tiešo lidojumu (Air Baltic), transferu un 4 naktis 3* viesnīcā Ibis Nantes Centre Tour Bretagne divvietīgā istabā ar brokastīm. Piemaksa par vienvietīgu istabu 130 EUR.

Viesnīca Ibis Nantes Center Tour Bretagne 3* 

Mūsdienīgā viesnīca Ibis Nantes Center Tour Bretagne 3* atrodas Nantes pilsētas centrā – 10 min. gājiena attālumā no Nantes katedrāles un vecpilsētas. Viesnīcas istabās pieejams viss nepieciešamais: apkure/ gaisa kondicionieris, TV, fēns, bezmaksas WI-FI. Seifs atrodas viesnīcas reģistratūrā. Brokastis var ieturēt ēdamzonā līdzās reģistratūrai vai arī uz terases. Bārs piedāvā dzērienus un labu kafiju. Reģistratūrā var noīrēt velosipēdus, bet automašīnu – atstāt apakšzemes maksas stāvvietā vai uz ielas līdzās viesnīcai.

Check-in: 15:00
Check-out: 12:00
Booking.com reitings 8.3/10

Lidojums + viesnīca  639 EUR

Cena par tiešo lidojumu (Air Baltic), transferu un 4 naktis 4* viesnīcā Mercure Nantes Centre Grand Hotel divvietīgā istabā ar brokastīm. Piemaksa par vienvietīgu istabu 190 EUR.

Viesnīca Mercure Grand Hotel  4*

Elegantā 4* viesnīca Mercure Grand Hotel atrodas pašā Nantes pilsētas centrā, līdzās Pommeraye pasāžai un 10 min. gājiena attālumā no Nantes Hercogu pils. Viesnīcas istabās pieejams viss viesiem nepieciešamais: kondicionieris/apkure, platekrāna kabeļTV, bezmaksas WI-FI, fēns, seifs, kafijas un tējas pagatavošanas piederumi. Brokastu bufetes piedāvājumu var nobaudīt Brokastu telpā, bet dzērienus – bārā “4.44”. Darbdienās viesnīcā strādā restorāns. Viesiem pieejama fitnesa zāle. Noīrēto automašīnu var atstāt stāvvietā par papildus maksu.

Check-in: 16:00
Check-out: 12:00
Booking.com reitings 8.5/10

Pirmā iemaksa TIKAI 140€! Lidojums ar Air Baltic! Rezervējot ceļojuma komplektu līdz 15.novembrim, Nantes pilsētas ekskursija DĀVANĀ!

Cenā iekļauts:

Lidojumi:

04.05.2019  Rīga 05.00 – 07.15 Nante,

08.05.2019  Nante 22.00 – 02.00 Rīga;

Lidostu nodokļi;

Rokas bagāža un reģistrētā bagāža;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Viesnīcas numurs ar atbilstošo ēdināšanas veidu.

Ceļojums piemērots: visiem, kuriem patīk Francijas senās pilsētas – valsts bagātās vēstures liecinieces. Tas patiks arī tiem, kuri interesējas par franču kultūru, izsmalcinātiem ēdieniem un vīnu, Francijas laukiem un elegantiem kūrortiem, kā arī bagātas valsts rūpniecības flagmaņiem – pasaules lielāko pasažieru kuģu un lidmašīnu ražotnēm.

Gaisa temperatūra: ap 19 – 21C dienā, ap 9 – 10C naktī, lietus iespējamība ~ 30%.

Jāņem līdz: vieglas virsdrēbes vakara pastaigā.

Laika starpība ar Latviju: 1 stunda

Valūta: EUR

Lidojumu izpilda avio kompānija Air Baltic ar A220-300 (CS300) tipa lidmašīnu.

Lidojuma ilgums: 

Rīga – Nante: 3h 15 min;

Nante  – Rīga: 3h 00 min.

Atļautais bagāžas apjoms : 8 kg rokas bagāža + 20 kg reģistrētā bagāža.

Transfera laiki lidosta – viesnīca – lidosta:

4. maijs, plkst. 07:15 no lidostas uz viesnīcu;
8. maijs, plkst. 19:30  no viesnīcas uz lidostu.

Grupu pavadīs latviski un krieviski runājoši FlyMeAway grupas vadītāji.

Vēsture

Nantes pilsētu ap 70. gadu pirms mūsu ēras dibināja senie ķelti, kuri apzinājās vietas stratēģiskās priekšrocības Luāras upes krastā – tikai 56 km attālumā no Atlantijas okeāna piekrastes. Slavenās pagātnes laikā pilsēta uzkrāja milzu bagātības, pateicoties kuģubūvei, vergu tirdzniecībai un koloniālajām ekspedīcijām.

Kaut arī 15. gadsimtā Nante bija Bretaņas hercogu mājvieta, pēc hercogistes pievienošanās Francijai 1532. gadā, par provinces galvaspilsētu kļuva Renne. Tomēr līdz pat Franču revolūcijai lielākā daļa Francijas vergu tirdzniecības noritēja tieši caur Nanti, kas kļuva par valsts lielāko ostu. Pusgadsimtu pēc Lielās franču revolūcijas, kas nesa sev līdzi ekonomikas lejupslīdi, Nante atkal sāka uzplaukt, pateicoties kuģubūvei, zvejniecībai un pārtikas ražošanai. Industralizācijas noriets pagājušā gadsimta beigās, deva vietu pakalpojumu sfērai, kurā pašlaik ir nodarbināta lielākā daļa pilsētnieku.

Nante ir vairākkārt saņēmusi apbalvojumus par dzīves kvalitāti, ko tā spēj nodrošināt saviem 30 000 iedzīvotājiem, kā arī 2013. gadā kļuvusi par Eiropas Zaļo galvaspilsētu – Eiropas komisija augstu novērtēja pilsētas pūles piesārņojuma un kaitīgo izmešu samazināšanā kā arī zaļās zonas paplašināšanā.

FlyMeAway iesaka

13. gadsimtā būvētā Bretaņas hercogu pils, kas pilnībā restaurēta un atvērta apmeklētājiem. Tajā mājvietu radis Vēstures muzejs, kas atraktīvā veidā ved savus apmeklētājus cauri Nantes pilsētas vētrainajai dzīvei daudzu gadsimtu garumā.

Nantes katedrāle – balta, gotiskās mežģīnēs tērpta celtne, kuras celtniecība aizņēma 400 gadus un kurā atrodas marmorā tērpta Bretaņas pēdējā hercoga atdusas vieta.

Ile de Nantes ( Nantes sala) -350ha liela teritorija, kurā izvietotas dažādas futūristiska izskata izklaides vietas un objekti ( seni angāri, kas pārvērsti par modernās mākslas izstāžu zālēm, doki, kas kļuvuši par restorāniem, un galvenā izklaide – milzīga, 12 m augsta, mehāniska ziloņa skulptūra, kam var uzkāpt mugurā un pavizināties, apskatot tuvējo apkārtni).

Botāniskais dārzs, ar ļoti plašu krājumu visdažādāko eksotisko ziedu un augu, „aptiekas dārziņu” un ēnainām pastaigu taciņām. Tā septiņos hektāros atrodamas ap 10000 dažādu augu sugas, „Palmu māja” uzbūvēta 19. gadsimta stikla un metāla struktūru tradīcijās, divas siltumnīcas atvēlētas orhidejām, un reizi gadā ziedos atplaukst 220 gadus veca magnolija.

Le Lieu unique (Unikālā vieta) – vecajā Biskvītu fabrikā 2000. gadā atvērtais nacionālais mūsdienīgās mākslas un mūzikas centrs, kas zem viena jumta apvieno izstādes, koncertus, cirkus izrādes, literāros lasījumus un filozofiskās debates. Tajā gandrīz ik dienu notiek kāds interesants pasākums, kura autori cenšas pieturēties pie centra dibinātāju mērķa – saplūdināt dažādas artistiskas formas, nojaukt robežas starp radošās izpausmes viediem kā arī skatuvi un publiku.

Bretaņas slavenā dēla Žila Verna muzejs, kurā apskatāmi rokraksti un rakstniekam piederējušie priekšmeti.

Passage Pommeraye- 1843. gadā uzbūvētā iepirkšanās arkāde, kurā ir ne tikai lieliski veikali ar pazīstamākajiem modes zīmoliem, bet kas ir arhitektūras šedevrs pati par sevi – ar neorenesanses skulptūrām, koka paneļiem un akmens apdari, dzelzs un stikla jumtu, kas piepilda galeriju ar gaismu.

Un vēl – Nantes kulinārija ir patīkams pārsteigums visiem zivju un jūras velšu cienītājiem, jo tās šeit pasniedz tik svaigas cik vien var būt. Nante ir dzimtene slavenajām Francijas pankūkām, bet „dzīves svinētājiem” iesakām Bretaņas austeres un vietējo Muskadē.

Ekskursijas

Nantes pilsētas ekskursija

04.05.2019 09:00 no viesnīcas.
Cenā iekļauts: transports, krievu valodā runājoša gida pakalpojumi un ieejas maksa Nantes salas interaktīvo skulptūru izstādē. Rezervējot ceļojuma komplektu līdz 15.novembrim, Nantes pilsētas ekskursija DĀVANĀ!
Ekskursiju sāksim ar Nantes katedrāles un Bretaņas hercogu pils apskati. Tālāk dosimies pastaigā cauri 19. gs kvartālam un Karaliskajam laukumam, ar grezno strūklaku centrā. Iegriezīsimies arī Pomerejas pasāžā. Apskatīsim teātra ēku Gralina laukumā un Kambrona parku. Šeit kāpsim autobusā, lai brauktu uz Nantes salu un apskatītu interaktīvās skulptūras, kas radītas, iedvesmojoties no Žila Verna romāniem. Ekskursijas ilgums ~4 stundas.

Brissakas pils un Anžū apgabals

05.05.2019 08:00 no viesnīcas.
Cena: 110 EUR.
Cenā iekļauts: transports, krievu valodā runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Brissakas pilī, biļete braucienam ar kuģīti pa Luāras upi, samaksa par vīna darītavas apmeklējumu un Luāras ielejas vīna degustāciju, pusdienas ( vīns un ūdens iekļauts).
Ekskursijas pirmajā daļā dosimies apskatīt pašu augstāko pili Luāras ielejā, ko 11. gadsimtā uzbūvēja Anžujas grāfs . Pēc divam stundām, kas tiks pavadītas ceļā, nonāksim pie pils, kuru, tās septiņu stāvu un 203 istabu dēļ, sauc par Luāras ielejas Gigantu. Pēc pils apskates, sekos pusdienas vietējā restorānā. Pēc pusdienām dosimies vienas stundas braucienā pa Luāras upi, apskatot tās floru, faunu un brīnišķīgās ainavas, kas slīd garām. Ekskursijas noslēgumā viesosimies vīna darītavā, kur mums vispirms pastāstīs par vīna darīšanas procesu, bet pēc tam piedāvās nobaudīt lielisko Luāras ielejas baltvīnu. Ekskursijas ilgums ~11 stundas.

Saint Nazaire

06.05.2019 09:00 no viesnīcas.
Cena: 105 EUR.
Cenā iekļauts: transports, krievu valodā runājoša gida pakalpojumi, kuģu būvētavas un lidmašīnu Airbuss rūpnīcas apmeklējums, pusdienas ( vīns un ūdens iekļauts).
Ekskursijas pirmajā daļā dosimies uz kuģu būvētavu, kur divu stundu ekskursijas laikā, uzzināsim, kā tiek būvēti pasaulē lielākie kuģi. Pēc pusdienām restorānā, dienas otrajā pusē apmeklēsim Airbusu rūpnīcu, kur mums tiks parādīts, kā tiek ražotas un komplektētas vienas no pasaulē pazīstamākajām lidmašīnām. Ekskursijas ilgums ~8 stundas.
Visiem ekskursijas dalībniekiem līdzi jābūt derīgām pasēm vai ID kartēm un ekskursantu saraksts jāiesniedz 3 nedēļas iepriekš!

Rē salas apmeklējums

07.05.2019 08:00 no viesnīcas.
Cena: 105 EUR.
Cenā iekļauts: transports, krievu valodā runājoša gida pakalpojumi, austeru audzētavas apmeklējums ar austeru un vietējo produktu degustāciju, La Pree forta apmeklējums, pusdienas ( ūdens un vīns iekļauts).
Ekskursijas laikā apmeklēsim Rē salu, kas atrodas Atlantijas okeānā un ar sauszemi savienota ar gandrīz 3 km garu tiltu. Sala atrodas Larošelas pilsētas tiešā tuvumā un tā ir 30km gara un 5 km plata. Rē salu apdzīvo 17, 6 tūkstoši salinieku un tā ir populāra Francijas iedzīvotāju vasaras atpūtas vieta. Rē salā vispirms apmeklēsim austeru audzētavu (Huitriere de Re), kur nogaršosim austeres un citus vietējos produktus. Pēc pusdienām vietējā restorānā, apskatīsim salas dabas ainavas ar melnām un baltām klintīm, kas paceļas pāri salas sāls ieguves reģionam un plašam dabas rezervātam. Ekskursijas noslēgumā apmeklēsim vecāko Rē salas fortu La Pree – vienu no aizsardzības būvēm, ko projektējis salvenākais Francijas militārais arhitekts Vobēns. Tā ir vienīgā salas aizsardzības būve, kas saglabājusies pēc protestantu un katoļu cīņam 1628. gadā. Ekskursijas ilgums ~11 stundas.

Guerande un La Baule

08.05.2019 08:00 no viesnīcas.
Cena: 100 EUR.
Cenā iekļauts: transports, krievu valodā runājoša gida pakalpojumi, sāls lauku apmeklējums un pusdienas ( ūdens un vīns iekļauts).
Ekskursija mūs vedīs uz Gerandes pussalu, kas jau no senseniem laikiem pazīstama ar sāls ieguvi. Mūsdienas absolūtais vairākums Mišelina zvaigžņoto restorānu šefpavāri Francijā, lieto tieši šeit iegūto sāli. Ekskursijas pirmās daļas laikā apskatīsim sāls ieguves laukus un mums parādīs sāls ieguves procesu. Vietējā informācijas centrā varēs apskatīt nelielu izstādi, kā arī noskatīties videofilmu. Pēc tam dosimies uz Gerandes pilsētu, kura ir viena no retajām Francijas pilsētām, kas lielā mērā saglabājusi savu viduslaikos veidoto izskatu. No 2004. gada Gerande kopā ar 120 citām pilsētām iekļauta Francijas nacionālajā tīklā „ Mākslas un vēstures pilsētas un reģioni”. Pilsētā tiks dots brīvs laiks. Pēc pusdienām vietējā restorānā, dosimies uz piejūras kūrortu La Baule, kas 20. gadsimta sākumā Atlantijas okeāna piekrastē sāka ieskaut kilometriem garu, baltu smilšu klātu pludmali. Te apskatīsim Kazino un lielo viesnīcu rajonu kā arī greznās savrūpmājas un vasarnīcas. Ekskursijas ilgums ~ 9 stundas.

Līdzīgi Piedāvājumi

Korsika

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Neatklātā Zagreba Lieldienās

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...