Maljorka Spānija

Home > Tour > Maljorka Spānija

Maljorka ir Spānijai piederošā Baleāru arhipelāga galvenā sala. Salas un visa arhipelāga galvaspilsēta ir Palma de Maljorka. Bagātās un notikumiem pārpilnās Maljorkas vēstures aizsākumi meklējami jau aizvēsturiskajos laikos, par ko liecina arheoloģiskajos izrakumos atklātās pirmatnējo cilvēku apmetnes. Savas pēdas Maljorkā ir atstājušas arī slavenās antīkās tautas – feniķieši, grieķi, romieši, bizantieši, arābi. Spāņu valdīšana šeit aizsākās 1229. gadā, kad Aragonas karalis Haime I ieguva varu pār salu un pievienoja to Aragonas kronim.

Ierodoties Maljorkas lidostā, Jūs sagaidīs gids un tālāk ar transfēru nonāksiet izvēlētajā viesnīcā.

Cenā iekļauts:

Lidojums Rīga – Maljorka– Rīga;

Nodokļi un nodevas;

Katram rokas bagāža 5 kg un nododamā bagāža līdz 20 kg;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Atpūtas ilgums 7  vai 14 naktis.

Ceļojumi pieejami no maija līdz septembrim.

Cena personai sākot no 526,00 Eiro.

Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Maljorkas centrālā daļa, kurā ir saglabājies tradicionālais dzīves ritms, joprojām attaisno iemeslus, kuru dēļ to savulaik sauca par ”miera salu”, bet Maljorkas dienvidu daļa ir karstāka un sausāka, tajā atrodas salas visskaistākās pludmales: Ses Covetes, Es Trenc, Mondrago, kā arī Figuera un Santanyi līči. Daļa kūrortu atrodas salas dienvidrietumu piekrastē, abās Palmas līča pusēs. Uz dienvidaustrumiem no galvaspilsētas atrodas t.s. ”vācu” kūrorti Arenal, Playa de Palma un Can Pastilla. Visas minētās tūrisma zonas apvieno kopīga piecus kilometrus gara pludmale – visgarākā Maljorkā. Ik pēc 700–800 metriem šeit atrodas municipālie ”pludmales klubi”: nelieli bāri, ģērbtuves, tualetes, atpūtas krēslu un saulessargu nomas, ūdenssporta centrs. Aiz pludmales joslas stiepjas bruģēta gājēju krastmala ar augstām palmām abās pusēs. Visgarām tai novietojušies daudzi veikaliņi, restorāni un bāri. Visus trīs kūrortus ar galvaspilsētu savieno vairāki autobusu maršruti.

Maljorkas austrumi

Maljorkas salas dienvidaustrumu piekrasti izrobojuši šauri ainaviski līcīši, kas aizvēsturiskos laikos bijuši upju ielejas. Tagad šie vientulīgie līči pārtapuši mierīgās pludmales atpūtas zonās. Vien 60 km no salas galvaspilsētas Palmas de Maljorkas atrodas Portopetro kūrorts. Tā ir dievīga vieta ar klusu klinšainu līci un pirmatnēju dabu, tāpēc tajā izveidota dabas lieguma zona. Lieliskās viesnīcas un ainaviskie skati ļauj Portopetro minēt kā vienu no pievilcīgākajiem Maljorkas kūrortiem.

Netālu no Portopetro atrodas Portokristo pilsēta, kurai popularitāti nodrošinājušas noslēpumainās Draka (jeb Drakona) alas. Tajās tūristus gaida ne vien pārsteidzoša stalagmītu un stalaktītu pasaule, pazemes ezeri, bet arī unikāls gaismas un mūzikas priekšnesums. Lielāka pazemes ezera – Martela – pagaismas ir veidojis slavenais arhitekts Karloss Buigass, kura darbiem pieskaitāma arī Barselonas slavenā Maģiskā strūklaka.

Maljorkas ziemeļi

Maljorkas ziemeļos atrodas salas populārākie kūrorti ģimenes atpūtai. Šī reģiona pludmales slavenas ne vien ar vistīrākajiem ūdeņiem un skaistiem līčiem, bet arī ar veselīgo priežu meža gaisu. Alkudija atrodas starp līčiem, kas piemēroti ģimenes atpūtai kopā ar bērniem, kā arī daivinga un sērfinga faniem. Alkudijas rajona kūrortus – Platja D’Alcudia, Platja de Muro un C’an Picafort – ieskauj biezas priežu audzes. Senā Alkudijas pilsēta iepriecēs ekskursiju dalībniekus ar interesantiem pieminekļiem un ēkām.

Viens no vērtīgākajiem apskates objektiem Alkudijas apkaimē ir Albuferas (S`Albufera) dabas parks, kurā mīt vairāk par 270 putnu sugām, un kurš, pateicoties skaistajai dabai un svaigajam gaisam, ir ļoti piemērots nesteidzīgām pastaigām un izbraucieniem ar velosipēdiem. Noteikti jāpiemin arī Formentora zemesrags un tā lieliskais skatu laukums, uz kuru ved skaists kalnu ceļš, bet raga pakājē priežu pavēnī plešas jauka pludmale. Formentora zemesraga rajons ir dabas aizsargājamā zona un viens no skaistākajiem Maljorkas dabas nostūrīšiem.

Kur nakšņot?

Līdzīgi Piedāvājumi

Sicīlija Itālija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Rodas sala Grieķija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Džerba Tunisija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...