fbpx

Lisabona Portugāle

Home > Tour > Lisabona Portugāle

Portugālē ir apbrīnojami skaita daba un brīnišķīgas pludmales. Te notiek daudz festivālu, gadatirgu, kā arī reliģisku svētku. Daži no tiem var pilnībā apturēt ikdienas dzīvi.  Portugāle ir paradīze golfa cienītājiem, kā arī,  iespējams nodarboties un apgūt vindsērfinga un kaitborda pamatus.  Izbaudiet pludmales un apkārtējo dabu, cik vien iespējams.

Galvaspilsēta: Lisabona.

Valūta: eiro.

Valoda: portugāļu.

Ticība: Romas katoļu (lielākā daļa).

Atpūtas ilgums 7  vai 14 naktis.

Ceļojumi no septembra līdz oktobrim.

Cena personai sākot no 495,00 Eiro.

Cena ir atbilstoša izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Cenā iekļauts:

Lidojums Rīga – Lisabona – Rīga

Nodokļi un nodevas;

Katram rokas bagāža 5 kg un nododamā bagāža līdz 20 kg;

Transfērs lidosta – viesnīca- lidosta;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Ierodoties Lisabonas lidostā, Jūs sagaidīs gids un tālāk ar transfēru nonāksiet izvēlētajā viesnīcā!

Pievienotā bilde ir no tūroperatora Novatours mājaslapas.

 

Vēsture

Pirms trīs tūkstošiem gadu romieši, ierodoties Ziemeļu Portugālē, atrada pilsētas ar ietvēm un kanalizācijas sistēmām. Romiešus nomainīja mauri, un tikai 13.gadsimtā portugāļi ieguva neatkarību. 1143.gadā Portugāle kļuva par neatkarīgu karalisti. 15.-17.gadsimtā portugāļi izveidoja jūras ceļu uz Japānu un Ķīnu, kolonizēja teritorijas Indijā, Āfrikā un Dienvidamerikā. 16.gs. beigās Portugāles karalisti okupēja spānieši. 1755.g. notika postoša zemestrīce. 19.gs. valsts ekonomika bija ļoti nestabila. 20.gs. sākumā likvidēja monarhija un nodibināja republiku, turklāt armija bija morāli vāja un koloniālais karš Āfrikā noveda valsti ekonomikas stagnācijā. 1975.gadā Portugāle kļuva par demokrātiju un 1986.gadā pievienojās ES.

Darba laiks

Veikali darba dienās strādā plkst.9:00-13:00 no rīta un plkst.15:00-19:00 pēcpusdienā, un sestdienās plkst.9:00-13:00. Tirdzniecības centri strādā visu nedēļu no plkst.10:00 līdz 22:00. Bankas ir atvērtas plkst.08:30-15:00. Dažas bankas Lisabonā strādā līdz plkst.18:00.

Dzeramnauda

Restorānos bārmeņiem un oficiantiem parasti atstāj 10% no rēķina summas, ja dzeramnauda jau nav iekļauta rēķinā. Tomēr tas nav obligāti.

Transports

Galvenie ceļi un šosejas Portugālē ir ļoti labas kvalitātes un nodrošina ērtu piekļuvi jebkurai vietai valsts robežās. Lielāka daļa ceļu ir maksas. Provincē ceļi ir salīdzinoši sliktākas kvalitātes. Dzelzceļu satiksme ir labāk attīstīta nekā autobusu. Lisabonā un Porto ir moderna metro sistēma. Taksometra pakalpojumi ir samērā lēti, un visi taksometri ir aprīkoti ar skaitītājiem.

Ierobežojumi

 Ir stingri aizliegta militāru objektu, lidostu filmēšana un fotogrāfēšana. Kas attiecas uz fotografēšanu muzejos un baznīcās – sekojiet norādījumiem.

Dāvanas

Pudele laba vīna (ļoti populārs „Vinho Verde” vai Porto – tradicionāls portugāļu dzēriens) un gards aitas piena siers ‘Queijo da Serra’.

 

Ko apskatīt?

Lisabona

Lisabona ir viena no krāšņākajām un zaļākajām Eiropas galvaspilsētām. Tā plešas uz 7 pakalniem, apburot savus viesus ar skaistumu. Pastaigas pa greznajien parkiem un dārziem, ielām un krastmalām, kuras ikdienā ar viļņiem sveicina Atlantijas okeāns, dāvās daudz spilgtu iespaidu un vēlāk rosinās jaukas atmiņas. Lisabonas brīnišķīgās viesnīcas iepriecēs tūristus ar visdažādākajiem piedāvājumiem un cenu variācijām, savukārt portugāļu virtuves tradīcijas iejūsminās ne tikai zivju ēdienu un jūras velšu mīļotājus.

Izbaudiet pastaigu pa senatnīgo Alfamas rajonu, izbaudiet, cik daiļa ir Portugāles galvaspilsēta, ja uz to paraugās no Sv. Georga pils mūriem vai no slavenās Kristus Valdnieka statujas pie Težu upes grīvas.

Algarve

Silvesa – antīkā Algarves galvaspilsēta, vēsturiska pilsēta ar tās Mauru pili, romiešu tiltu un gotisko katedrāli (13. gs.) – tie ir apskates objekti, ko nedrīkst palaist garām.

Augstākais punkts Foia – 902 metru augstumā virs jūras līmeņa, kas ir augstākais Algarves punkts. No šejienes var redzēt gandrīz visu piekrastes līniju.

Lagosa, reiz saukta par Lacobriga (norāda uz to, ka to ir radījuši ķelti apmēram pirms 2000 gadiem p.m.ē.), ir arī viena no portugāļu atklātajām pilsētām, un 15. gadsimts bija Lagosas zelta laikmets. Iespējams apskatīt prinča Henrija Navigatora statuju, skaisto Svētā Antonija baznīcu un tās muzeju, Don Sebastiao statuju, kas bija jaunākais karalis Portugāles vēsturē.

 

Kūrorti

Karteira

Karteira un Vilamūra ir divi kūrorti, kuri gandrīz saplūduši kopā. Abi atrodas 25 kilometru attālumā no Faro lidostas. Karteira ir lētāka alternatīva luksusa kūrortiem, tā piedāvā zeltainas pludmales un modernu infrastruktūru. Karteira ir ideāli piemērota ģimenēm ar bērniem. Kuarteira lepojas ar gleznainu promenādi, pārtikas un jūras velšu tirgu (strādā katru dienu) un blakus esošo parku ‘Aquashow’. Šeit atrodas arī viens no labākajiem Algarves jūras velšu restorāniem ‘O Jacinto’.

Praia da Rocha, Praija do Vau

Vairākums modernu viesnīcu atrodas rietumu daļā. Brīnišķīgā, plašā pludmale saucas Praija da Roča un atrodas trīs kilometru attālumā. Jaunas ģimenes un pāri ir iecienījuši garo pludmales promenādi. Praija da Roča svarīgākais vēsturiskais piemineklis ir Sv.Katrīnas forts (Fortaleza da Santa Caterina), kas tika uzcelts pirms 300 gadiem. Katru vakaru atpūtnieki piepilda forta terases, lai izbaudītu fantastiskus saulrietus. Lai gan mazs, Praija da Roča ir loti rosīgs un interesants kūrorts. Praija do Vau atrodas pilsētu Praija da Roča un Portimao rietumu pusē un ir viena no Algarves rietumu daļas iecienītākajām pludmalēm. Piekļuve pludmalei ir ērta un vienkārša. Apmeklētājiem tiek izīrēti guļamkrēsli un saulessargi, kā arī tiek piedāvāti daži sporta veidi. Pludmalē dažādi restorāni piedāvā uzkodas un ēdienus visas dienas garumā. Praija do Vau ir iecienīta ģimeņu vidū, jo jūra ir rāma un kvalitāte – lieliska. No Praija do Vau pludmales galvenās daļas var doties austrumu virzienā un nonākt līdz pat Praija da Roča pilsētai.

Karvoeiro

Karvoeiro ir mazs kūrorts 63 kilometru attālumā no Faro lidostas un astoņu kilometru attālumā no Portimao. Tas atrodas uz sarkanām klintīm un ir pazīstams ar smilšainiem līčiem un pludmalēm. Kūrortā dominē zemas ēkas, kas padara šo kūrortu līdzīgu omulīgam ciematam. Īpaši skaista vieta, kur var ērti nokļūt no Karvoeiro, ir Algar Seco, tur var vērot no jūras „augošas” klintis. Kūrorts ir ideāli piemērots mierīgai atpūtai.

Albufeira

Albufeira ir vispopulārākā tūristu vieta Algarvē. Tā atrodas Algarves piekrastes centrā, 46 kilometru attālumā no Faro lidostas. Pēc saviem izmēriem Albufeira ir līdzīga Portimao. Pilsētas centrs atrodas blakus pludmalei, vien divu minūšu gājiena attālumā. Albufeiras apkārtnē atrodas 23 pludmales, kuras vienu no otras atdala stāvas klintis. Kūrorts ir pazīstams ar savu rosīgo naktsdzīvi, lielu bāru, restorānu un diskotēku skaitu, kas piesaista tūkstošiem tūristu. Kaut gan zemestrīce izpostīja pilsētas vēsturisko daļu, Albufeira saglabā savu šarmu, pateicoties savām šaurajām gājēju ielām un baltajām ēkām. Albufeirā atrodas Ermide de Sao Sebastiao – viena no vecākajām Algarves baznīcām, kur tagad atrodas sakrālās mākslas muzejs. Dažu kilometru attālumā no kūrorta atrodas divi tematiskie parki – ”Zoo Marine“ un ”Crazy World“.

Quarteira

Vilamūra kardināli atšķiras no Kuarteira. Šeit ir luksusa viesnīcas, kazino un pieci augstākās kvalitātes golfa klubi. Vilamūras milzīgā osta, kas ir viena no lielākajām Dienvideiropā, ir pilna ar luksusa preču veikaliem, restorāniem un disko klubiem. Viens no bāriem pieder slavenajam futbolistam Figo, un bāra nosaukums atkārto sportista numuru ”Sete“. Vilamūra ir viens no vispopulārākajiem Algarves tūristu galamērķiem, kas piesaista ar savu plašo un garo pludmali. Dažu kilometru attālumā no Vilamūras atrodas „Kadoc” – Algarves lielākais naktsklubs.

Armacao de Pera

Armacao de Pera ir mazs, mierīgs un mūsdienīgs kūrorts, kas atrodas 54 kilometru attālumā no Faro lidostas. Galvenā (un vienīgā) pilsētas iela ir jauka promenāde, kuru rotā mūsdienīgas viesnīcas. Galvenā pludmale vienmēr ir pilna, taču dažus kilometrus uz austrumiem piekraste kļūst tukšāka. Armacao de Pera izceļas ar savām smaržīgo orhideju terasēm, kur var atveldzēties karstā vasaras dienā. Jūs varat doties izbraukumā ar kuģi, lai apskatītu alas un grotas, kas atrodas uz rietumiem no šī kūrorta.

Portimao

Portimao ir otrā lielākā Algarves pilsēta, kas atrodas 70 kilometru attālumā no Faro lidostas. Mūsdienās Portimao ir labi attīstīta un moderna pilsēta. Portimao atrodas pie Rio Grande upes, un joprojām pilda savu zvejas ostas lomu. Visskaistākā pilsētas daļa ir osta un upes krasts. Vairākums modernu viesnīcu atrodas rietumu daļā.

Alvora

Alvora atrodas Portugālē, Algarves rietumu daļā, un piedāvā perfektu tradicionāla zvejnieku ciema burvības un mūsdienīga kūrorta ērtību apvienojumu. Šaurās, norobežotās ieliņas kavējušas pilsētiņas attīstību. Vairākās ielās šobrīd dižojas dzīvās mūzikas bāri un dažādu veidu restorāni. Ciems atrodas izdevīgā vietā, kur dabiskā lagūna savienojas ar jūru. Apmeklētāji var izvēlēties garu, atklātu smilšu pludmali vai arī vairākus nelielus līčus klinšu pakājē. Zeltainais krasts, dabas parki un vēsturiskās vietas atrodas tepat uz sliekšņa, tāpēc nepārsteidz fakts, ka Alvora ir populārs galamērķis apmeklētājiem no visas Portugāles un ārpus tās robežām.

Līdzīgi Piedāvājumi

ALBĀNIJA

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Hošimina Vjetnama

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Šarm El Šeiha Ēģipte

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...