fbpx

Kipra

Home > Tour > Kipra

Kipra ir trešā lielākā Vidusjūras sala pēc Sicīlijas un Sardīnijas. Tās kopējā platība 9251 km2, bet tās garums ir pat lielāks nekā Korsikai vai Krētai. Pašā platākajā salas vietā tās garums virzienā no ziemeļiem uz dienvidiem sasniedz 96 km, bet no austrumiem uz rietumiem – 224 km. Kopējais krasta līnijas garums ir 780 km. Salas krasti bagātīgi nosēti ar klintīm un smilšainiem līčiem.

Ziedoši lauki, auglīgas ielejas un smailas kalnu virsotnes, saules sakarsēti līdzenumi un vēsi meži – lūk, Kipras ainavas tipiskās iezīmes. Visas salas garumā gandrīz paralēli stiepjas divas kalnu grēdas – ziemeļos Kirēnijas kalnu masīvs, dienvidos – Trodas masīvs. Tīrais kalnu gaiss un dzidrie, čalojošie avoti, gleznainās taciņas, mīkstais, maigais klimats veicina tūristu interesi un pievilina tos šajās atpūtas vietās. Īpaši vasaras karstajā laikā.

Karsta saule, zilas debesis un zeltainas pludmales – lūk, galvenie kritēriji, pēc kuriem daudzi cilvēki izvēlās atpūtas vietas, un, protams, Kipra ir čempione šajā ziņā. Šī brīnumainā sala ar neatkārtojamajiem dabas kontrastiem ir īsta Vidusjūras pērle, kas pievilina miljoniem tūristu no dažādām pasaules valstīm. Tie, kas šeit ir pabijuši, teic: ja uz pasaules kaut kur ir paradīze, tad tā ir tieši Kiprā. Saules pielietās smilšu pludmales un zilā jūra mijas ar dižajiem kalnu masīviem, kurus klāj mūžsenie meži; citrusaugu dārzi un banānu plantācijas mijas ar olīvkoku birzīm un vīnogulājiem. Ne velti tieši šīs salas krastā no jūras putām iznāca visu mīlētāju aizbildne, mīlestības un skaistuma dieviete Afrodīte.

Galvaspilsēta: Nikosija ir Kipras galvaspilsēta, atrodas Kipras centrālajā daļā, Pedieosas upes krastos.

Valūta: Eiro.

Valoda: grieķu valoda un turku valoda.  

Klimats: Salas klimats tiek uzskatīts par vismērenāko un veselībai labvēlīgāko mūsdienu pasaulē, tāpēc Kiprā ir daudz ilgdzīvotāju. Aptuveni 320 dienas gadā spīd saule. Ziemas vidējā temperatūra ir +15°C, tomēr kalnos ir vēsāks. Ļoti pievilcīga un gleznaina Kipra ir pavasarī. No februāra līdz martam pļavas un laukus rotā milzums daudzkrāsainu savvaļas ziedu: sarkanās tulpes, dažādu krāsu gladiolas, īrisi, lilijas un orhidejas. Saules un jūras sporta veida piekritējus pievilina garā vasaras sezona, kad gaisa temperatūra sasniedz +35°C, un ir visas iespējas gulties zem karstajiem Vidusjūras saules stariem un tīksmi izbaudīt peldes dzidrajā jūras ūdenī. Īpaši jauki ir vasaras vakari, kad kļūst vēsāks, uzpūš svaigs jūras vējiņš, un iespējams pasēdēt tavernā, lai baudītu tradicionālos Kipras ēdienus un malkotu brīnišķīgos vietējos vīnus, slava par kuriem cēlusies vēl antīkās pasaules laikā.

Atpūtas ilgums 7  vai 14 naktis.

Ceļojumi pieejami septembrī un oktobrī.

Cena personai sākot no 695,00 Eiro.

Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Cenā iekļauts:

Lidojums Rīga – Kipra- Rīga;

Katram rokas bagāža un nododamā bagāža;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētajā naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Ierodoties Kipras lidostā, Jūs sagaidīs gids un tālāk ar transfēru nonāksiet izvēlētajā viesnīcā.

 Vēsture

Kipras liktenis ir dramatisks un notikumiem bagāts. Salas bagātību vai trūkumu tās 9000 gadu ilgajā vēsturē ir noteikuši feniķieši, ēģiptieši, asīrieši, persieši, romieši, bizantieši, arābi, krustneši, dženovieši, venēcieši, turki un briti – visi, kas valdījuši Kiprā savas kundzības ziedu laikos. Tikai 1960. gadā sala ieguva brīvību – kļuva neatkarīga no Lielbritānijas, kuras kolonija bija līdz tam.

Kiprā saglabājušās akmens laikmeta apmetņu vietu paliekas, grieķu ģimnāzijas un katedrāles, romiešu villas un teātri, Bizantijas laika baznīcas un klosteri ar apbrīnojami skaistām senām mozaīkām, krustnešu pilis un venēciešu cietokšņi, gotikas katedrāles un turku mošejas. Tas viss kopā šodien nosaka salas vienreizību un neatkārtojamību – tajā lieliski saderas skaistums un miers, senlaicīga kultūra un mūsdienīgs dzīves ritms. Tāpēc Kipra ir neaizmirstama atpūtas vieta cilvēkiem ar dažādām interesēm.

Aizliegts

Arheoloģisko vērtību izcelšana no jūras dzelmes un to izvešana no Kipras teritorijas bez kompetentu valsts varas iestāžu speciālas atļaujas ir stingri aizliegta.

Kipras viesiem jāciena vietējās reliģiskās tradīcijas. Apmeklēt klosterus un baznīcas šortos un dziļi dekoltētos tērpos aizliegts.

Svētki

Kipriešiem patīk svētki un svinības, un viņi tos arī atzīmē ar īpašu pacēlumu. Laukos saglabājušās daudzas senas tradīcijas un paražas, kuras sevišķi tiek ievērotas, svinot Ziemassvētkus, Jauno gadu, Epifanijas – trīs zintnieku svētkus, Lieldienas. Grieķu pareizticīgajai baznīcai Lieldienas ir galvenie gada svētki.

Oficiālie Kipras valsts svētki:
Grieķu nacionālās atbrīvošanās revolūcijas gadadiena (25. marts);
Nacionālās atbrīvošanas cīņas pret angļu kolonizatoriem uzsākšanas diena (1. aprīlis);
Pavasara un darba diena (1. maijs);
Neatkarības diena (1. oktobris);
“Ohas” diena (28. oktobris).

Bez šiem svētkiem kipriešiem gada laikā ir vēl aptuveni 40 svinami tautas svētki, tradicionāli gadatirgi u.c. atzīmējamas svinības. Piemēram, vīģu svētki Zakaki ciematā netālu no Limasolas, ziedu gadatirgi Pafā, “kataklizmos”– slavenie pagānu izcelsmes ūdenssvētki, tautas deju festivāls Limasolā. Lielu popularitāti gan vietējo iedzīvotāju, gan tūristu vidū iemantojuši tradicionālie ikgadējie vīna svētki, kas septembrī notiek Limasolā. Šie svētki ilgst vairākas dienas. Programmā paredzēta gan Kipras vīna degustēšana, gan koncerti un teatralizēti uzvedumi, gan dejotāju un dziedātāju konkursi. Salas tradīcijas sakņojas tālā pagātnē un tiek saglabātas arī mūsdienās. Viena no tām – kipriešu viesmīlība un neparastā sirsnība. Viņi priecājas ieraudzīt ciemiņus no jebkuras valsts.

 

Kūrorti

Aijanapa (Agia Napa) – šī kūrortpilsētiņa atrodas valsts dienvidaustrumos, Kipras salas tālākajā punktā. Tas ir pazīstamākais un populārākais salas kūrorts, kurā dzīve kūsā cauru diennakti. Šo kūrortu sauc arī par Kipras Eivisu (Ibiza), jo Aijanapa ir Kipras vakara un nakts izklaižu galvaspilsēta, kuru iemīlējuši visas pasaules jaunieši. Pilsētas centrs pulsē nakts dzīves ritmā, tur jautrība kafejnīcās, klubos, bāros un pludmales ballītēs nenorimst līdz pat rītausmai. Savukārt nedaudz nostāk no trokšņainā kūrorta centra, Nissi Beach rajonā, ir mājīgas viesnīcas, kur var baudīt neaizmirstamu un mierīgu ģimenes atpūtu.

Pafa (Pafos) – šī nelielā kūrortpilsētiņa atrodas Kipras salas dienvidrietumos. Leģenda vēsta, ka pilsētiņa uzcelta, lai iemūžinātu Trojas kara beigas. Pafa ir vēsturiskā Kipras galvaspilsēta. Šobrīd tas ir mūsdienīgs kūrorts, kurā var atrast viesnīcu jebkurai gaumei. Slavenākā kūrorta vieta – vecā Pafas osta ar nesagrautu aizsardzības fortu pilsētas centrā – tur katru gadu augustā tradicionāli notiek operas “Otello” izrāde. Netālu no piestātnes, ap kuru rindojas ar zvejas tīkliem apkārtas zvejas laivas, kuteri un sniegbaltas jahtas, aizvijas gājēju promenāde. Tur ir suvenīru veikaliņi, krodziņi, bāri, visā salā slavenas zivju tavernas, naktsklubi un diskotēkas. Kūrorts pievelk cilvēkus, kuri interesējas par vēsturi, jo te saglabājušies daudzi arhitektūras pieminekļi – turku celts ostas nocietinājums, Karaļu kapenes, Zālamana katakombas, Bizantijas laika pilis, ar mozaīku izklātā Dionīsa villa, apustuļa Pāvila kolonna utt. Visi Pafas pieminekļi iekļauti UNESCO Cilvēces mantojuma sarakstā. Pafa slavena arī ar savām leģendām. Slavenākā no tām pauž, ka reiz tieši šeit no jūras viļņiem iznākusi mītiskā mīlas, skaistuma un auglības dieve Afrodīte. Pafa ir ļoti glezna vieta, šeit ir daudz pazemes avotu, krāšņu augu. Te brīnišķi iederas smilšu pludmale un oļainā piekraste, priežu un ciedru audzes, banānu plantācijas un vīnogulāji. Uz ziemeļrietumiem no Pafas atrodas Akamas pussala ar unikālu dabas liegumu. Tā ir lielākā mūsdienu civilizācijas neskartā teritorija salā – slavena ar pirmatnēju dabu, augu sugu bagātību un dažādību, savdabīgu piekrastes ainavu, bagātīgu vēstures un kultūras mantojumu. Viena no skaistākajām Pafas vietām ir Coral Bay līcis.

Protara (Protaras) ir jauns, strauji augošs kūrorts Kipras dienvidaustrumu piekrastē un vienlaikus – ideāla vietas dabas skaistuma baudītājiem. Kūrorts ir izveidots vietā, kurā agrāk nebija praktiski nekā. Tas ir tik mazs, ka to var apiet kājām. Taču tas var lepoties ar labākajām smalku smilšu pludmalēm salā (ne jau velti vietējie iedzīvotāji visbiežāk savas brīvdienas izvēlas pavadīt tieši Protarā!). Un arī viesnīcas Protarā ir modernas, labi aprīkotas, lielākoties piemērotas ģimenes atpūtai. Brīnišķīgas krāsas tīra jūra, apbrīnojami iespaidīgu klinšu ieskauti līcīši un grotas tajās – šādi gleznaini skati nevienu neatstāj vienaldzīgu. Visa kūrorta garumā vijas ieliņas ar restorāniem, tavernām, bāriem un suvenīru tirgotavām. Vakaros cilvēkus izklaidē dažādi pasākumi, dubultnieku šovi, kā arī grandiozais un izgaismotais “dejojošo strūklaku” šovs.

Larnaka (Larnaca) – viena no vecākajām pilsētām, kas celta vēl Mikēnu laikā. Trešā Kipras pilsēta pēc lieluma. Tajā dzīvo 80 000 cilvēku. Kipras salu ar ārpasauli saista Larnakas starptautiskā lidosta, kura atrodas pilsētas nomalē, un tāpēc transferi līdz viesnīcām ir īsi (~15-20 min.). Pilsētu ieskauj mazi ciematiņi, kas slaveni ar tajos gatavotajiem sudraba izstrādājumiem un smalkām mežģīnēm. Netālu ir viens no visvecākajiem Kipras klosteriem, kurā saglabājušās 6. gs. bizantiešu mozaīkas. Pilsētas austrumu daļa vairāk pazīstama ar tūrisma kūrortzonas centru – tajā atrodas labiekārtotas viesnīcas un plešas jauka smilšu pludmale. Aktīvas atpūtas cienītājiem būs pa prātam plašās iespējas kūrortā nodarboties ar dažādiem ūdenssporta veidiem. Taču kopumā Larnaka ir kluss, rāms kūrorts ar skaistām smilšu pludmalēm, kur visbiežāk atpūšas ģimenes ar bērniem.

Limasola (Limassol) ir otrā lielākā Kipras pilsēta, lielākā Vidusjūras osta, vīna darīšanas centrs un vilinošs kūrorts Kipras dienvidu daļā, 70 km no Larnakas lidostas. Limasola priecē tūristus ar 16 km garu piekrastes joslu, tīrām pludmalēm, komfortablām viesnīcām, restorāniem, tavernām un citām izpriecu vietām. Kūrorta dzīvei raksturīga festivālu un karnevālu dažādība. Vasarā notiek iespaidīgs teātra festivāls, uz kuru ierodas aktieru trupas no visas pasaules. Izrādes notiek senā amfiteātrī ar brīnumaini veidotām dekorācijām, maģiskas gaismas spēles pavadījumā. Rudenī vīna cienītāji pulcējas Limasolas tradicionālajā vīna festivālā, kur var nogaršot vietējo vīndaru labākos vīnus.

Latči (Latchi, arī Latsi) ir kūrortciems gleznaina līča krastā – Kipras ziemeļrietumos, aptuveni stundas brauciena attālumā no Pafas kūrorta. Tas ir mierīgas un bezrūpīgas auras apņemts zvejniekciems, kas atrodas starp Akamas zemesragu un Trooda kalniem, tālu no masu tūrisma zonām. Var teikt, ka Latči ir ideāla vieta netraucētai atpūtai. Ļaužu ciemā nav daudz, tāpēc jūs varēsiet baudīt neaizmirstamu atpūtu mierā un klusumā. Šis kūrorts labi zināms ar savām plašajām smilšu un smilšu-oļu pludmalēm, kas kopumā ir vairāku kilometru garas. Divus kilometrus uz austrumiem no Latči atrodas Poles pilsētiņa. Tajā vērts apmeklēt Agios Andronikos baznīcu, kuru grezno vairākas skaistas freskas, kā arī aplūkot strausu fermu. Pilsētiņā ir arī neliels arheoloģijas muzejs. Latči apkaimē var doties pastaigā pa “Afrodītes taku”, uz kuras, kā vēsta leģenda, sengrieķu dieviete sastapusi savu iemīļoto – Adonīsu. Vēl viena vieta, kura noteikti jāapmeklē, atpūšoties Latči kūrortā, ir Akamas nacionālais dabas parks. Šajā unikālajā rezervātā daba saglabājusi savu pirmatnējo veidolu. Jau pirmie iespaidi par Akamas parku ir vienreizīgi – šķiet, ka nekur pasaulē nav tik tīra gaisa, žilbinoši spilgtas saules un tik kristāltīru kalnu strautu ūdeņu. Leģendārais Homērs kādreiz šo vietu nodēvējis par ziedu smaržojošu salu. Rezervātā aug gan Eiropai, gan Āzijai, gan Āfrikai raksturīgas koku sugas, mīt 168 putnu sugas, kā arī reti dzīvnieki. Akamas zemesraga rietumu piekrastē savas olas pludmalēs dēj jūras bruņurupuči. Šajā vietā laika ritums, šķiet, top lēnāks, bet daba atklājas cilvēkam visā savā varenībā un daudzveidībā.

Līdzīgi Piedāvājumi

Antālija Turcija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3.67 out of 5)
Loading...

Enfidha Tunisija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

ALBĀNIJA

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...