fbpx

ITĀLIJAS EZERU BURVĪBA

Home > Tour > ITĀLIJAS EZERU BURVĪBA

Galvaspilsēta: Roma

Valūta: EUR

Valoda: Itāļu

Reliģija: Kristietība

 

Klimats:

Itālijā valda mērens un subtropisks klimats. To lielā mērā nosaka Alpu kalnu masīvs, kas aiztur ziemeļu vējus, kā arī atrašanās pie Vidusjūras. Ja Itālijas ziemeļos klimats ir mērens ar subtropu klimata iezīmēm, tad dienvidos tas ir izteikti subtropisks. Ziemeļos vasarās pārsvarā ir karsts laiks ar vidējo temperatūru Jūlijā no +22 °C līdz +24 °C, bet ziemas ir mēreni aukstas ar vidējo temperatūru  Janvārī 0 °C.

Dienviditālijai ir raksturīgs Vidusjūras klimats – karstas un sausas vasaras ar vidējo jūlija temperatūru +26 °C, bet ziemas ir daudz maigākas nekā ziemeļos, ar vidējo janvāra temperatūru +8 °C līdz +10 °C. Sniegs Itālijas dienvidos ir reta parādība, kaut arī kalnu masīvos virs 1500 metriem tas ir sastopams gada aukstajā sezonā.

Itālija vilina ar saviem ievērojamajiem vēstures un kultūras pieminekļiem, silto klimatu, skaistajām pludmalēm, daudzveidīgajām dabas ainavām, dzidro jūras ūdeni un lielisko virtuvi.

Itālijā valda patiesi draudzīga, dzīvespriecīga, līksmes piesātināta gaisotne, kas aicina izbaudīt visu, ko dzīve piedāvā.

 

Itālijas ezeru reģiona skaistums, brīnišķīgais klimats, svētvietu noslēpumainība  ir tikai daži no šī neaizmirstamā maršruta dārgakmeņiem.

 

Itālija – atrodas Eiropas dienvidos Apenīnu pussalā. Ziemeļos robežojas ar Šveici un Austriju, ziemeļrietumos ar Franciju, austrumos ar Slovēniju. Valsti apskalo piecas jūras – rietumos Ligūrijas un Tirēnu jūra, austrumos Adrijas jūra, dienvidos Jonijas un Vidusjūra.

 

Itālijai pieder Sicīlijas, Sardīnijas un Elbas salas. Visas pussalas garumā stiepjas Apenīnu kalni un ziemeļos Alpu nogāzes. Sicīlijas salā atrodas pats lielākais darbojošais vulkāns Eiropā – Etna 3340 m v.j.l. Valsts augstākā virsotne ir Monblāns 4807 m v.j.l., kas ir arī Eiropas augstākā virsotne.

 

Sorrento ir piekrastes pilsēta Itālijas dienvidrietumos, kas atrodas Sorrentīnas pussalā, pret Neapoles līci. Tā atrodas klinšu virsotnē, kas atdala pilsētu no pārpildītajām jahtu ostām un ir pazīstama ar plašiem skatiem uz kristāldzidro jūras ūdeni,  un kafejnīcām ieskauto laukumu Piazza Tasso. Vēsturiskais centrs ir pilns ar šaurām ieliņām, kurā atrodas Svētā Franciska baznīca Chiesa di San Francesco – 14. gadsimta baznīca ar klosteri.

 

Neapole ir pilsēta Itālijas dienvidos pie Tirēnu jūras, Neapoles līča. Trešā lielākā pilsēta Itālijā aiz Romas un Milānas, un lielākā Dienviditālijas pilsēta, Kampānijas un Neapoles provinces centrs. 2012. gadā pilsētā dzīvoja aptuveni 960 tūkstoši iedzīvotāju. Slavena ar savu vēsturi, kultūru un gastronomiju — Neapole ir picas dzimtene. Pazīstama ar saviem muzejiem — Museo Archeologico Nazionale Napoli (lieliski romiešu mākslas paraugi) un Museo di Capodimonte (Mikelandželo, Karavadžo, Ticiāns u.c.). Slavena arī ar pasaulē vecāko darbojošos operu — Teatro di San Carlo (1737).

 

Iskija ir vulkāniska sala Neapoles līcī, Itālijā. Tā ir pazīstama ar minerālvielu bagātajiem termālajiem ūdeņiem. Karstie avoti burbuļo pie Maronti pludmales dienvidos. Austrumos, Cartaromana pludmale, no kuras paveras skats uz viduslaiku Aragones pili, kuru ar Iskiju savieno akmens tilts. Netālu atrodas 18. gadsimta Palazzo dell’Orologio, kur atrodas Jūras muzejs, kas veltīts Iskijas zvejniecības tradīcijām.

EKSKURSIJAS PROGRAMMA:

Ceļojuma datumi 24.05. – 31.05.24.

Brauciena maršruts

Milāna • Magdžores ezers • Domodosola • Lokarno • Borromeo Salas • Val Verzasca • Lago Di Vogorno ezers • Lago D’orta ezers • Orta San Giulio • Isola Di San Giulio • Villa Taranto • Stresa • Eremo Di Santa Caterina Del Sasso klosteris • Milāna

 

 1. DIENA. MADŽORES EZERS

Tikšanās Rīgas lidostā.

Lidojums uz Milānu.

Transfērs uz viesnīcu Stresas rajonā pie Magdžores ezera.

Izmitināšana, vakariņas un nakšņošana.

 

 1. DIENA. MILĀNA

Brokastis.

Brauciens uz MILĀNU, kosmopolītisko modes galvaspilsētu. Apskates ekskursija pa apmeklētākajām vietām: Piazza del Duomo – tikšanās vieta gan iedzīvotājiem, gan tūristiem no visas pasaules. Laukuma centrālajā daļā atrodas slavenā Duomo katedrāle, kas ir trešā lielākā baznīca Eiropā. Dodieties ekskursijā pa katedrāli gida pavadībā, pēc tam ar liftu (vai pa kāpnēm) uzkāpiet uz tās jumta, lai baudītu lielisku skatu uz pilsētu un Alpiem. Pastaigājieties pa Galleria Vittorio Emanuele, Itālijas vecāko un elegantāko iepirkšanās centru, kas pilns ar slaveniem itāļu dizaineru veikaliem, restorāniem un kafejnīcām. Transfērs uz Piazza della Scala, kur atrodas pasaulē slavenākais operas nams La Scala. Apmeklējiet Castello Sforzesco, 15. gadsimta pili un Sforzu dzimtas, Milānas despotisko valdnieku, rezidenci, kurā tagad atrodas muzejs, kurā apskatāmi viduslaiku, renesanses un baroka mākslas darbi. Viens no muzeja vērtīgākajiem eksponātiem ir Mikelandželo nepabeigtā Pieta Rondanini.

Brīvā atpūta. Atgriešanās viesnīcā, vakariņas, nakšņošana.

 

 1. DIENA. DOMODOSOLA – LOKARNO

Brokastis. Izbraukšana no viesnīcas.

Brauciens uz DOMODOSOLU, pastaiga pa centru un brīvais laiks.

Izbraukšana ar Lago Maggiore Express vilcienu uz LOKARNO, Šveices pilsētu, kas kopš 1946. gada ir slavena ar ikgadējo starptautisko kinofestivālu.

Apskates ekskursija: 14. gadsimta pils, Chiesa Nova, Piazza Grande.

Brīvais laiks.

Brauciens ar motorlaivu no Lokarno uz Stresu.

Atgriešanās viesnīcā, vakariņas, nakšņošana.

 

 1. DIENA. BORROMEO SALAS

Brokastis.

Transfērs uz BORROMEO salām. Interesantais nosaukums cēlies no Milānas Borromeo dzimtas, kas ir oficiālie šo salu īpašnieki no 14. gadsimta līdz mūsdienām. ISOLA BELLA salas apmeklējums, kurai īpašnieki iecerējuši piešķirt laivas formu. Sala ir slavena ar krāšņo baroka laika pili, ko ieskauj krāšņs dārzs ar palmām un citrusaugļiem, skulptūrām un strūklakām, starp kurām klīst pāvi. Mūsdienās sala ir neapdzīvota, taču reiz tajā dzīvoja daudzas slavenas personības, piemēram, Napoleons Bonaparts un Velsas princese – Brunsvikas Karolīna.

Turpinām ceļu uz ISOLA MADRE, lielāko no Borromeo salām, ar daudziem angļu stila dārziem un botānisko dārzu ar acālijām, rododendriem un kamēlijām. Dārzā atrodas arī Eiropā vecākais cipreses koks, kas ir vairāk nekā 200 gadus vecs.

Citas salas, ISOLA DEI PESCATORI, nosaukums cēlies no tās zvejniekiem. Viduslaiku ēkas ar šaurajām ieliņām un ezeru fonā rada ārkārtīgi gleznainu ainavu.

Laiks atpūtai.

Atgriešanās viesnīcā, vakariņas, nakšņošana.

 

 1. DIENA. VAL VERZASCA – LAGO DI VOGORNO

Brokastis.

Ceļojums uz VAL VERZASCA ieleju Šveices Tičīno reģionā, no kuras iztek tāda paša nosaukuma upe, kas ietek Maggiore ezerā. Uz upes ir uzbūvēts 220 m augsts aizsprosts – Varzesca dambis, tādējādi radot mākslīgu ezeru LAGO DI VOGORNO. Dambis kļuvis slavens ar Džeimsa Bonda lēcienu filmas “Zelta acs” pirmajā ainā. Kopš tā laika no aizsprosta tiek organizēti komerciāli bungee lēcieni. No dambja augšas paveras iespaidīgi skati, pēc tam var doties pastaigā pa ieleju, kas ir viena no skaistākajām reģionā. Ūdens kaskādes, kas plūst pār klintīm, akmens tiltiņi un gleznainās mājiņas ir lielisks fons fotogrāfijām, kuras Jūs paņemsiet līdzi kā ceļojuma suvenīru.

Braucot atpakaļ ir iespēja apstāties Lokarno vai Askonā.

Atgriešanās viesnīcā, vakariņas, nakšņošana.

 

 1. DIENA. LAGO D’ORTA EZERS – ORTA SAN GIULIO – ISOLA DI SAN GIULIO

Brokastis.

Brauciens uz LAGO D’ORTA EZERU, uz ORTA SAN GIULIO, lai pastaigātos pa burvīgo pilsētiņu. Brauciens ar kuģīti uz ISOLA DI SAN GIULIO, salu, kas atrodas apmēram 400 m no krasta. Bazilikas apmeklējums, kas veltīta diviem grieķu misionāriem – Giulio un Giuliano, kuri šajā reģionā izplatīja kristīgo ticību.

Brīvais laiks.

Sacro Monte, vieta, kas veltīta Svētajam Franciskam no Asīzes, apmeklējums. Pjemontā un Lombardijā 16. un 17. gs. mijā tika celti Sacri Monti (Svētie kalni), lai pieminētu Jēzus, Jaunavas Marijas un svēto dzīvesstāstus.

Atgriešanās viesnīcā, vakariņas un nakšņošana.

 

 1. DIENA. VILLA TARANTO – STRESA – EREMO DI SANTA CATERINA DEL SASSO KLOSTERIS

Brokastis.

Transfērs ar motorlaivu no Stresas uz VILLA TARANTO, privātu botānisko dārzu ar aptuveni 2000 augu kolekciju. Krāsains un atmosfērisks, ar celiņiem un alejām, dārzs katru sezonu maina savu izskatu.

Atgriešanās STRESĀ, brīvais laiks.

Brauciens uz EREMO DI SANTA CATERINA DEL SASSO klosteri, kas iespaidīgi “karājas” uz klints Maggiore ezera austrumu krastā. Klosteris, ko 13. gadsimtā uzcēlis tirgotājs Alberto Besoci kā ziedojumu par brīnumaino glābšanu, kad viņa laiva nogrima ezerā.

Apmeklējiet klosteri,Santa Maria Nova un San Nicola baznīcas.

Atgriešanās viesnīcā, vakariņas un nakšņošana.

 

 1. DIENA.

Brokastis.

Izrakstīšanās no viesnīcas.

Transfērs uz Milānas lidostu.

Lidojums uz Rīgu.

IEKĻAUTS TŪRES MAKSĀ:

Ceļojuma datumi 24.05.24. – 31.05.24. / 8 dienas

– Lidojums Rīga – Milāna – Rīga (ar regulārajiem reisiem, iekļauta rokas bagāža 8 kg. un reģistrētā bagāža 23 kg.);

– Transfērs ar autobusu vai mikroautobusu;

– Izmitināšana: 7 naktis 3* viesnīcā Madžores ezera apkārtnē, divvietīgos numuros ar vannas istabu un kondicionieri;

– Ēdināšana (pasniegta): 7 brokastis, 7 vakariņas;

– Ekskursiju programma ar ieejas biļetēm;

– Vietēja gida pakalpojumi;

– ITAKA pārstāvja pakalpojumi uz vietas.

– Vīza – nav nepieciešama

 

Ceļojuma cenas sākot no 1299 Eur, 1 personai divvietīgā numurā.

 

PIEZĪMES:

 1. Obligātie maksājumi uz vietas: dzeramnauda apmēram 5-10 EUR dienā.
 2. Obligātais tūrisma nodoklis (maksājams uz vietas viesnīcā): EUR 1,50 – 2,00/dienā/par personu.
 3. Ceļojuma programma, objektu apmeklējuma kārtība, maksas objektu skaits, kā arī to izmaksas var mainīties.

 

* Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Neliels ieskats vēsturē:

Ap 8.-7. gadsimtu p.m.ē. Itālijas pussalas austrumu un dienvidu daļā, kā arī Sicīlijā lielā skaitā sāka parādīties grieķu apmetnes. Šīs grieķu apdzīvotās vietas dēvēja par Lielo Grieķiju (Magna Graecia). Pēc Romas impērijas sabrukuma Itālijas pussalā viena pēc otras iebruka dažādas klejotāju ciltis – pārsvarā ģermāņi. Līdz 19. gadsimtam Itālija bija sadalīta nelielās valstīs, no kurām lielākās bija Pāvesta valsts, Sardīnijas Karaliste, Abu Sicīliju karaliste, Venēcijas Republika un Toskānas hercogiste.

 

 1. gadā Sardīnijas Karaliste un Francija pieteica karu Austrijai un ieguva Lombardiju. 1860. gadā Abu Sicīliju karaliste anektēja Parmas, Modenas un Toskānas hercogistes un Pāvesta valsti, bet tā paša gada maijā itāļu brīvprātīgo armija Džuzepes Garibaldi vadībā izcēlās Sicīlijā un pievienoja to Sardīnijas Karalistei. 1861. gada 17. martā par apvienotās Itālijas karali tika kronēts Sardīnijas karalis Viktors Emanuels II.

 

 1. gadā Itālijas Karaliste pievienojās Trejsavienībai, taču Pirmajā pasaules karā pievienojās Sabiedrotajiem. 1935. gadā Itālija iebruka Etiopijā, par ko tā tika izslēgta no Tautu savienības. 1939. gada 22. maijā Itālija noslēdza militāru aliansi ar Vāciju un Otrā pasaules kara cīnījās pret Sabiedrotajiem. Pēc Otrā pasaules kara itāliešu neapmierinātība ar monarhiju noveda pie konstitucionālā referenduma sarīkošanas 1946. gadā, kurā tika izšķirts jautājums par monarhijas tālāko likteni. Referendumā itālieši nolēma, ka valsts turpmāk būs republika.

 

 1. gadā Itālija bija viena no NATO dibinātājām, bet 1958. gadā — viena no Eiropas Ekonomikas kopienas dibinātājām.

Pievienotās bildes ir no tūroperatora Itaka mājaslapas.

Pievienotās bildes ir no tūroperatora Itaka mājaslapas.

Līdzīgi Piedāvājumi

Šarm El Šeiha Ēģipte

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)
Loading...

Kipra

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)
Loading...

Kankūnas – Meksika

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...