Itālija

Home > Tour > Itālija

Lidojumi uz Itāliju (Bergamo, Verona) un naktsmītnes pieejamas slēpošanas reģionos. Itālija ir ar daudziem slēpošanas kūrortiem bagāta valsts. Šīs valsts kalnos darbojas 286 slēpošanas kūrorti, Alpu nogāzēs ierīkoti vairāk nekā 6000 km trašu, dažas no kurām sasniedz pat 3900  augstumu virs jūras līmeņa, bet slēpotājus kalnā ceļ 1837 dažādu veidu pacēlāji.  Iespējams slēpojiet vispopulārākajos Itālijas kūrortos.

Ierodoties lidostā, Jūs sagaidīs gids un tālāk ar transfēru nonāksiet izvēlētajā viesnīcā.

Cenā iekļauts:

Lidojums Rīga –Bergamo/Verona– Rīga

Nodokļi un nodevas;

Katram rokas bagāža 5 kg un nododamā bagāža līdz 20 kg;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Atpūtas ilgums: 7 vai 14 naktis.

Ceļojumi pieejami februārī un martā.

Cena vienai personai ir sākot no 449,00 Eiro, ceļojot divatā.

Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

“Slēpošanas pase” nav iekļauta cenā.

Alta Valtellina kalnu slēpošanas reģionu veido slēpošanas zonas.  Teritorija, kas pārpildīta ar vietām, kuras var lepoties ar starptautisku slavu. “Livingo”, “Bormio”, “Santa Caterina Valfura”, “Madesimo”, “Chiesa Valmalenco”, “Aprica” un “Valgerola”, daudzi nosaukumi bezgalīgajiem nobraukumiem pa 400 km perfekti koptām slēpošanas trasēm. Snovborda cienītājiem ir daudz speciāli aprīkotu vietu un sniega parku ar trasēm vairāk kā 200 km garumā. Nogāzēs ir daudz atpūtas vietu un ēstuvju, aprīkojuma nomas centru un slēpošanas skolas. 

Livinjo (Livingo) ir neliels, bet pasakains ciematiņš, kurš izvietots vienā no Alpu ziemeļu daļas ielejām. Nelielais ciematiņš , kur visas mājas būvētas no koka un akmens, ar katru gadu paplašinās au attīstās, un ar savām skaistajām ainavām un lielisko atmosfēru piesaista arvien vairāk ziemas sporta veidu cienītājus. Livinjo ir divi galvenie slēpošanas rajoni– Mottolino (Mottolino) un Karosello (Carosello), kur izvietoti 33 pacēlāji  ar kopējo slēpošanas zonu 115 km. Tos savieno bezmaksas Ski Bus satiksme. Karosello zonā ērts funikulieris nogādās slēpotājus 2792 m augstumā. Tur sākas sarkanās trases ar pietiekami interesantu reljefu, taču ne ļoti sarežģītas. No pilsētiņas Karosello virzienā iet arī daudzi bugeļtipa pacēlāji, kuri apkalpo zilās trases. Savukārt Mottolino slēpošanas rajona virzienā – uz 2349 m augstumu – kursē jaudīga telekabīne. Pieredzējuši un prasmīgi slēpotāji kartē atradīs vairākas melnās trases, taču tās ir lēzenas. Var slēpot arī ārpus nospraustajām trasēm, taču tad, iespējams, būs vajadzīgs gids, bet tas nav lēts pakalpojums. Pietiekami interesantas sarkanās trases ierīkotas no Karosello lejup uz Federiju (Federia) – tās patiks slēpotājiem ar zināmu pieredzi un stāžu. Kalnu slēpotājiem ar vidējām prasmēm slēpošanai būs piemērots praktiski viss Livinjo ielejas apgabals, tomēr garā nobrauciena trase, kura atrodas zemāk par Mottolino, tiek uzskatīta par vislabāko. Kūrorts ir daļa no Alta Valtellina kalnu slēpošanas reģiona un ietilpst Alta Valtellina Lift Pass sistēmā, kas dod iespēju slēpot Livinjo, Santakaterinas un Sankolombano kūrortu nogāzēs. Livinjo atrodas Wellness centrs “Aquagranda Livigno Wellness”, kurš iemantojis popularitāti ar savu “melno pērli” – baseinu, kas stilizēts melnā krāsā. Apmeklētāju labsajūtai centrā ir vairāki baseini, sauna, tvaika pirtis, džakuzi; tiek piedāvāts arī SPA procedūru komplekss. Livinjo ir ļoti daudz vietu, kur paēst picu vai izdzert šeit izslavēto „Bombardino” kokteili (karsta brendija un olu liķiera sajaukums ar uzputotu saldo krējumu). Bet Duty Free veikali, kuru pilsētiņā ir vairāk par diviem simtiem (tajos, kā smejies, varbūt strādā bijušie kontrabandisti), apgādā interesentus ar konjaku, smaržām un cigaretēm.

Bormio (Bormio), kas atrodas 1225 m virs jūras līmeņa, ir viens no prestižākajiem Alpu kūrortiem, kurā tiek rīkotas visaugstākā līmeņa kalnu slēpošanas sacensības. Kūrorts ir visvairāk piemērots tiem slēpotājiem, kam patīk gari un interesanti nobraucieni. Nogāžu sagatavošana slēpošanai kūrortā atbilst visaugstākajam līmenim un prasībām, bet lielākā daļa trašu ir vidējas grūtības pakāpes. Tiesa ir arī tādas, kas ieteicamas tikai pieredzējušiem kalnu slēpotājiem. Asu izjūtu cienītāji ar trošu pacēlāju var nokļūt Bormio sistēmas pašā sirdī – Cima Bianca smailē (3017 m), no kuras paveras neaizmirstams skats uz visu Valtellinas kalnu sistēmu. Nobraucienu trases, kas sākas Cimino kalnā – Valbella un Betulle – ir ieteicamas tikai pieredzējušiem un prasmīgiem slēpotājiem. Tie, kuriem vēl nav pietiekoši lielas pieredzes un attiecīgu prasmju, var lieliski pavadīt laiku San Ambrogio un Ermellini kalnu nogāzēs, jo īpaši tāpēc, ka arī tajās ir visai pieklājīga augstumu starpība – 1800 m. Un vēl jau var nobraukt arī pa slaveno Stevio trasi, kurā leģendārais Alberto Tomba izcīnīja savu pirmo Pasaules kausu. Bormio kūrorts ir daļa no Alta Valtellina kalnu slēpošanas reģiona un ietilpst Alta Valtellina Lift Pass sistēmā, kas dod iespēju slēpot Livinjo, Santakaterinas un Sankolombano kūrortu nogāzēs. Bormio ir īsts, tradicionāls itāļu kūrorts ar tam raksturīgu promenādi vakara pastaigām, pilsētas centrālajām ielām, kur daudz veikalu, kafejnīcu, bāru, restorānu. Bormio ciematiņš piesaista ar autentiskām ēkām, iespaidīgu ainavu un unikāliem termālās pirts baseiniem. Tāpat tur ir liels sporta centrs, segtā slidotava un viena no Itālijā labākajām kalnu slēpošanas skolām. Bormio pilsētā netrūkst ievērojamu kultūrvēsturisku apskates objektu, t.sk. 12. gs. celtā St. Vitale katedrāle, 15. celtais Alberti tornis (Torre degli Alberti), 16.-17. gs. celtais tornis ar pulksteni, 17-18. gs. celtais Palazzo De Simoni nams, kurā ierīkots pilsētas muzejs ar bagātu mākslas, sadzīves un etnogrāfijas priekšmetu kolekciju, senatnīgās „Bagni Vecchi” termas u.c. objekti.

Kur nakšņot?

Val di Fassa atrodas pašā Dolomītu Alpu centrā un ir izslavēta ar savu neatkārtojami skaisto dabu, kā arī ļoti daudzām slēpošanas iespējām. Teiksmaini izstieptās Sassolungo klintis un neieņemamam cietoksnim līdzīgais varenais Sellas kalnu masīvs, kas paceļas virs ielejas, ir īpaši gleznaini saulrietā, kad saule tos iekrāso sārti dzeltenus. Pirmā pilsētiņa, kuru sasniegsiet, ierodoties Val di Fassa reģionā ir Moena. Tā ir piemērota gan jauniem, gan vecāka gājuma cilvēkiem, gan tiem , kas vēlas sportot vai baudīt dabu. Val di Fassa ir viens no populārākajiem kalnu slēpošanas reģioniem Itālijā, jo piemērots slēpotājiem, kas vēlas slēpot dažādās trasēs un bieži tās mainīt. Pateicoties milzīgajam sniega lielgabalu skaitam, kalnu nogāzēs var slēpot pat ne pārāk sniegotā ziemā. Slēpošanas iespējas ir plašas un reģiona trases apkalpo aptuveni 80 moderni pacēlāji. Val di Fassa ir viena no četrām slēpošanas zonām, kas veido ļoti populāro Sella Ronda slēpošanas “ringu”. Iegādājoties vienoto ski-pass, Val di Fassas ielejas viesiem paveras iespēja izslēpoties 12 kūrortu trasēs . Val di Fassas ielejas kūrorti: Kampitello, Kanaceji, Alba di Kanaceji, Vigo di Fassa, Pocca di Fassa. Val di Fassas ielejā var izcelt divas slēpošanas zonas. Lielākā un iecienītākā atrodas virs Kanacejas (Canazei) un Kampitello (Campitello) kūrortiem.

Kanaceja (Canazei) ir Val di Fassas kalnu slēpošanas galvaspilsēta. Tā ir ļoti dzīvīga un saulaina pilsētiņa ar daudzām viesnīcām, veikaliem un restorāniem. Šeit ir vairākas diskotēkas, baseins un kinoteātris. Trošu ceļa kabīnes paceļ slēpotājus no Kanacejas centra uz kalnu nogāzēm, no kurienes arī var sākt savu ceļojumu pa jebkuru no Sella Rondas apļiem. Pa sarkano trasi ar slēpēm var nobraukt līdz pašai pilsētiņai. Tieši Kanacejas centrā ir kalniņš ar pacēlāju un bērnudārzs mazajiem slēpotājiem.

Kampitello (Campitello) ir otrais pēc lieluma Val di Fassas kūrorts. Tā ir Dolomītu Alpu 19. gs. slavena alpīnista Luidži Ricci dzimtene. Kampitello atrodas šaurā ielejā starp kalnu masīviem Sassolungo un Rodello. Liels vagons dažu minūšu laikā paceļ slēpotājus līdz unikāli skaistajām Sassolongo klintīm, no kurienes arī var sākt ceļojumu pa jebkuru no Sella Rondas apļiem. Nolaisties uz Kampitello var tikai ar trošu ceļa vagonu. Līdz Kanacejai (2 km) brauc bezmaksas ski-bus.

Slēpotājus īpaši valdzina slavenais Sella Ronda apļu maršruts, kurš ļauj 4-5 stundu laikā izbraukt cauri visiem šī slēpošanas Eldorado reģioniem, priecājoties par jaukajām kalnu ainavām. Vēl viena ļoti saulaina un komfortabla slēpošanas zona ir virs Pozza un Vigo di Fassa ciematiem. No šejienes paveras lieliski skati uz pašu augstāko Dolomītu Alpu virsotni Marmoladu. Tā kā šī zona nav tieši savienota ar Sella Rondu, tad trasēs un pacēlājos ir krietni mazāk cilvēku nekā Kanacejā un Kampitello.

Pozza di Fassa ir neliela klusa pilsētiņa ielejas centrā. Tai ir sava slēpošanas zona un apgaismota sporta trase. Ar slēpēm var nobraukt līdz pašai pilsētiņai. Līdz Kampitello (9 km) un Kanacejas (11 km) pacēlājiem, no kurienes var iesākt ceļojumu pa Sella Rondu, kursē ski-bus. Pilsētiņā ir vairāki bāri, restorāni un veikali. Februārī šeit notiek tradicionālais un krāšņais Ladīnas karnevāls ar vietējo leģendu un teiku personāžu maskām.

Vigo di Fassa ir mazs slēpošanas kūrorts ar 6 pacēlājiem un tas lepojas ar iespaidīgo 610 metru vertikālo nogāzi. Kūrorts piemērots iesācējiem un snovbordistiem, taču tajā ir dažas teritorijas, kas piemērotas gan ekspertiem, gan vidējas sagatavotības slēpotājiem.

Kur nakšņot?

Val Gardenas ir pasakaina 15 km gara ieleja, kas atrodas blakus iespaidīgajai Sellai- varenajam kaļķakmens masīvam. Tas ir iecienīts ar tā milzīgo slēpošanas trašu dažādību, kas rupējas par visu līmeņu slēpotājiem un to gaumi. Noteikti jāpiemin viena svarīga Val Gardenas kalnu slēpošanas reģiona trašu īpatnība – daudzas no tām ved tieši uz kūrortpilsētiņām. Val Gardenas ielejā atrodas trīs kalnu slēpošanas kūrorti ar labi attīstītu infrastruktūru un dzīvespriecīgu gaisotni: Ortizeji, Santa Kristina (Santa Cristina) un Selva Gardena.

Ortizeji ir galvenais Val Gardena ciemats, kuram apkārt ir majestātiskās kalnu virsotnes. Tas ir gleznaini izvietots starp Dolomītiem, kas ir “UNESCO” mantojums. Jāpiezīmē arī, ka katrā ielejas kūrortā ir kalnu slēpošanas skolas, t.s. slēpošanas bērnudārzi un klubi ar speciālām apmācības programmām. Tāpat reģionā ir 3 snovparki ar half-pipe rampām un borderkrosa trasēm. Vēl ierīkotas distanču slēpošanas trases 98 km kopgarumā, kā arī kamaniņu trase 7 km garumā. Starp ielejas kūrortpilsētiņām kursē Ski Bus (Val Gardenas ielejā autobusa pakalpojumi nav iekļauti ski-pass kartes cenā, tie ir par maksu).

Santa Kristina cemats atrodas iespaidīgā dolomīta Sassolungo pakājē, starp Ortijezu un Selvu. Kūrorts ziemas mēnešos nodrošina labi sagatavotas nogāzes visiem sarežģītības līmeņiem.

Selva Gardena kūrortā ziemas sporta entuziastiem ir izdevīga centrālā atrašanās vieta,  jo Selva ir daļa no Sella Raundas kalnu grupas, ķēde ap Sellas kalnu, kurā var slēpot. Pasaules lielākais slēpošanas karuselis ar labi sagatavotām nogāzēm visiem sarežģītības līmeņiem. Ciemata centrā ir liels veikalu, bāru un restorānu skaits. Te iespējams pastaigāties, iepirkties un izbaudīt Dolomītu panorāmu.

Kur nakšņot?

Val di Fiemme ir vien no populārākajiem Alpu slēpošanas kūrortiem, kuru iecienījuši paši profesionālākie slēpotāji. Jau vairākus gadus kūrortā tiek rīkoti pasaules kausa posmi kalnu slēpošanā, starptautiskas kalnu slēpošanas, biatlona un snovborda sacensības. Kūrorts piesaista ne tikai slēpotājus, beta arī citu ziemas sporta veidu cienītājus. Val di Fiemme ir vārti iuz Dolomītu Alpiem, tas satāv no vairākiem slēpošanas reģioniem: Latemare, Alpe Cermis, Alpe Lusia- Bellamonte. Veiksmīgā infrastruktūra nodrošina vieglu piekļuvi jebkuram slēpošanas reģionam. Val di Fiemme atrodas vairāki slēpošanas kūrorti, lielākie no tiem Predazzo un Kavaleze. No viena kūrorta uz otru ir viegli nokļūt, jo starp tiem kursē ski-bus.

Kavaleze (Cavalese) ir kūrorts ar senām vēstures tradīcijām. Pilsētiņa jau 12.gs. kalpoja par mājvietu kalnu strādniekiem. Vēlāk tā kļuva par Val di Fiemme ielejas politisko, reliģisko un ekonomikas galvaspilsētu. 16.gs. šeit atradās Trento bīskapa rezidence. Kopš 19.gs. Kavaleze ir mājvieta ielejas turīgākajiem iedzīvotājiem, kas uzbūvējuši daudz skaistas pilis, rotātas ar greznām freskām, kuras līdz pat šai dienai atgādina par Kavalezes vareno pagātni. No kūrorta ir pieejams “Fondovalle-Doss dei Laresi” gondolveida pacēlājs, kas ved uz Alpe Cermis slēpošanas reģionu.

Predazzo kūrortā atrodas sporta klubs ar slēgto baseinu, ledus halle, daudz dzīvīgu bāru un veikalu. Viena no kūrorta ievērojamākajām vietām ie liels stadions lēkšanai ar slēpēm.  Ar gondolveida pacēlāju ” Predazzo Gardone” iespējams nokļūt Latemare slēpošanas reģionā.

Kur nakšņot?

Dolomiti Di Brenta ir ainaviska kalnu grēda dolomītu alpu rietumu daļā. Val Rendena slēpošanas reģionā piedāvā daudzas vietas, kur pavadīt lieliskas brīvdienas, tostarp “Pinzolo” un “Madonna di Campiglio”, dabas šedevru, kuru ieskauj Adamello Brenta dabas rezervāts, kas lielākā aizsargājamā teritorija Trentino. Uz rietumiem atrodas majestātiskā granīta klinšu grupa “Adamello” un Presanella” ar mežonīgo Val Genova un iespaidīgo Nardis ūdenskaritumu, bet austrumos atrodas grandiozie Brenta Dolomītu Alpi.

Madonna di Kampilio (Madonna di  Campiglio) ir viens no vadošiem pasaules ziemas kūrortiem. Trašu daudzveidība un pacēlāju ērtais izvietojums (pilsētas centrā) padara to par īstu kalnu slēpošanas paradīzi. 60 km platībā atrodas dažāda līmeņa slēpošanas trases, ātri un moderni pacēlāji tīkli, viens no labākajiem sniega parkiem- Ursus, kas atrodas Groste teritorijā. Iespējama distanču slēpošana “Campo Carlo Magno” un slidošana pa aizsalušo Kampigli ezeru.

Pinzolo pilsēta ir labi zināms tūrisma kūrorts un atrodas Val Rendena ielejas augšējā daļā. Pilsētas zonā pieejamas daudzas labi uzturētas ātrās nolaišanās trases , kuras apkalpo medeni slēpotāju pacēlāji. Visas trases ir virs vidējās sarežģītības līmeņa, bet piemērotas arī iesācējiem, savukārt prasīgāki slēpotāji atradīs atbilstošas nogāzes, lai uzlabotu savu slēpošanas tehniku.

Kur nakšņot?

Val di Sole reģions jau sen ir iecienīts Latvijas slēpotāju vidū, pateicoties tās saulainajām trasēm, burvīgajām kalnu ainavām, kā arī kvalitatīvajam servisam. Val di Sole, kas tulkojumā nozīmē “Saules ieleja”, atrodas pie Gerdas ezera un Dienvidtiroli, gleznainā kalnu masīva Brenta Dolomīti piekājē. Klimats saules ielejā ir unikāls- mitrās gaisa masas no Gerda ezera atnes daudz nokrišņu, tomēr šeit gandrīz vienmēr spīd saule! Kalnos bieži vērojama temperatūras inversija- jo aukstāk, jo siltāks. Pacēlāju sistēma apvieno “Folgarida-Marilleva” slēopšanas zonu (aukstākais punkts- “Monte Vigo”, 2180 m) ar vienu no prestižākajiem Itālijas kūrortiem “Madonna di Campiglio” (aukstākais punkts- “Passo Groste”, 2504 m)- kopumā vairāk nekā 120 km lieliski aprūpētu trašu un 45 mūsdienīgu pacēlāju. Pateicoties lielajam vienmērīga slīpuma zilo un sarkano trašu skaitam, kā arī daudzajiem kalnu restorāniem ar saulainām terasēm, šis reģions šķiet īpaši piemērots tiem, kas mīl slēpot ar komfortu. Tajā pašā laikā slēpotājiem-ekspertiem, bez šaubām, sagādās prieku garā melnā trase Nr.1 Folgaridā. Viņiem būs interesanti arī pārbaudīt savus spēkus slaloma trasē FIS, kas atrodas “Madonna di Campiglio”.

Val di Sole ielejas sirdī Nočes upes krastā atrodas Marilleva 900 ciemats, kas atrodas 900 m virs jūras līmeņa., un Marilleva 1400 tūrisma centrs, kas atrodas 1400 m virs jūras līmeņa. Tos savā starpā savienos 12 vietu gondolas tipa pacēlājs.  Marilleva visvairāk ir slavena ar tās izcilo slēpošanas zonu, kas savienota ar slēpošanas centriem Madonna di Kampiljo, Pincolo un Folgaridā. Šī slēpošanas zona ir arī ideāla iesācējiem, jo te ir liels skaits “zilo” trašu.

Mezzana distanču slēpošanas trase stiepjas 6 km garumā cauri “Pellizzano” un “Mezzana” ciematiem. Pirmais trases posms (apmēram 150 m ) stiepjas  gar “Noce” upi un tipiskām lauku mājiņām, kam seko nobrauciens līdz plakankalnei ar nosaukumu “pont delle Caore”, tad pēc īsa uzbrauciena pret kalnu, trase iestiepjas ” Pellizzano” teritorijā, kur tā lielākoties ir lēzena un stiepjas gan upi. Ap ceturto kilometru sākas nedaudz izaicinošāks gabals ar nelieliem paaugstinājumiem, kas ar prātīgiem kāpumiem un kritumiem vaido straujus pagriezienus, nonākot atpakaļ sākumpunktā.

Male ir Val di Sole administratīvais centrs, tipiska un klusa Itālijas pilsētiņa, 5 km attālumā no jaunā pacēlāja “Daolasa-Val-Mastellina”, kas ved uz “Folgarida- Marilleva-Madonna di Campiglio” Slēpošanas reģionu. Blakus Male tek upe “Noce”, kuras krastā izveidota gleznaina taka pastaigām un otrā pusē atklātā slidotava. Pilsētiņas senākās daļas centrā ir Svētās Jaunavas Marijas baznīca ar skaitām freskām.  Netālu ir veikali un mājīgi restorāni. No dzelzceļa stacijas var ērti doties apskatīt Trento vai Veronas pilsētu.

Dimaro ir neliela pilsētiņa Val di Sole ielejā, tā ir kalnu masīvu Brenta Dolomīti pakājē, tikai 2 km attālumā no jaunā pacēlāja “Daolasa-Val-Mastellina”. Pilsētā ir dzelzceļa stacija, no kuras var doties apskatīt Trento vai Veronas pilsētu.

Folgarida ir vidēja lieluma slēpošanas kūrorts Val di Sole ielejā, kas stiepjas Trento pilsētas ziemeļrietumos. Kūrorts atrodas Brenta Dolomītu Nacionālā parka priežu mežā, un tajā ir 47 km garas distanču slēpošanas trases un snovparks. Kūrorts savienots ar Marilleva un “Madonna di Campiglio”, nodrošinot 120 km trašu kopgarumu starp Brenta dolomītu kalnu masīvu un “Ortles Cevedale” kalnu masīvu.

Kur nakšņot?

Kronplacas reģions (Plan de Corones) atrodas Dienvidtirolē un iekļauj sevī vairākas ielejas, kas koncentrētas ap tāda paša nosaukuma kalnu masīvu. Par savu nosaukumu Kronplaca var pateikties kādam nozīmīgam notikumam – tieši uz šī kalna plakanās un plašās virsotnes, kas ir apkaimē valdošā, notikusi šī reģiona valdnieces, skaistās un neuzvaramās ladīnu princeses Dolasilas kronēšana. Kopumā reģiona ielejās (Val Pusteria – tās lejas daļā; Valle Aurina; Valle D`Anterselva; Valle di Casies), augstumā no 786 m līdz 1650 m atrodas 13 ciemi, kas ir ziemas atpūtas un kalnu slēpošanas kūrorti. Lielākie un atpūtniekiem un slēpotājiem interesantākie ir: Bruniko (Brunico jeb Bruneck), Riskone (Riscone) un Sanvidžilio (San Vigilio).

Bruniko (itāļu val. – Brunico; nosaukums vācu val. – Bruneck) atrodas 838 m augstumā – šī senā pilsētiņa ir lielākā apdzīvotā vieta Kronplacas reģionā. Pilsētiņa dibināta blakus klosterim un tāda paša nosaukuma pilij 1256. gadā, un kopš tā laika ir galvenais Val Pusteria ielejas kultūras, reliģijas un administratīvais centrs. Patlaban Bruniko ir ceturtā lielākā Dienvidtiroles pilsēta ar 15 000 iedzīvotāju. Tiesa, ziemas sezonā iedzīvotāju skaits, pateicoties daudzajiem tūristiem, ievērojami pieaug. Tūristi ierodas uz biatlona sacensībām vai vienkārši baudīt kalnu slēpošanas priekus. Bruniko vecpilsētā ir vairākas kolorītas ielas ar viduslaiku apbūvi, kur iekārtoti restorāni un bāri, veikali. Tomēr visā visumā pilsētas dzīvi raksturo moderns saturs un lietišķāka gaisotne nekā citās Kronplacas reģiona apdzīvotajās vietās.

Riskone ( Riscone) – ciems, no kura var tiešā ceļā nokļūt Kronplacas virsotnē. Tā kā ziemas sezonā Riskonē katru dienu ierodas liels skaits tūristu, vietējā vara un biznesmeņi esošajam pacēlējam nolēma izveidot „dublieri”. Respektīvi, tagad Riskonē ir divi ietilpīgi kabīnes tipa pacēlāji – “Kronplatz 1” (№ 100) un “Kronplatz 2000” (№ 102), kuri kalnu slēpotājus un snovbordistus ļoti ātri nogādā 2275 m augstumā. Trešais pacēlājs apkalpo apmācību/treniņu nogāzes, kuras atrodas pie pašas Kronplacas kalnu pakājes. Vakarā, kad lielākais skaits slēpotāju ar pacēlājiem atgriežas lejup, Riskonē sākas īstā apres-ski dzīve un trokšņainas ballītes. Turklāt Riskonē ir visai daudz, ko darīt: pie sevis aicina 2 slidotavas, kamaniņu braukšanas trase un jauns un plašs Aqua-Wellness centrs “Cron4” (www.cron4.it). Tiešā ceļā uz Kronplacas virsotni var nokļūt no Riskones kūrorta – ar vienu no kabīņu tipa pacēlājiem. Tāpat var uzbraukt ar pacēlāju № 301/302, kura apakšējā stacija atrodas starp kūrortiem Valdaora un Sorafurcia . Valdaoras ciemats arī ietilpst Kronplacas kalnu slēpošanas zonā, un autobusu satiksme to savieno ar Antholcas – Anterselvas kalnu slēpošanas trasēm un biatlona stadionu.

Snovborda fanu priekam reģionā ierīkots moderns snovparks “Plan de Corones” (Snow park/fun park; Kicker (Jump/Ramp); Rails/Slides; Boxes; Corner/Hip; Beginner/Easy Line; Chill Area). Iegādājoties vienoto Dolomiti-Super-Ski ski-pass karti, Kronplacas kūrortu viesiem paveras iespēja slēpot 12 kūrortos, kuri ietilpst Dolomiti-Super-Ski kalnu slēpošanas reģionā. Turklāt vien 20 km no Kronplacas atrodas Alta Badia slēpošanas kūrorts, no kura iespējams nokļūt Sella Ronda kalnu slēpošanas areāla trasēs.

Kur nakšņot?

Alpečimbra ir kalnu slēpošanas reģions (kūrorti: Folgaria, Lavarone, Lucerna) Itālijas ziemeļaustrumos, Trentīno reģionā. Gleznainie Dolomītu Alpi ar savu skaistumu sajūsmina visu vecumu ceļotājus. Reģionam ir liela priekšrocība attiecībā uz apmešanos – tūristi var izvēlēties savu tūrisma mītni jebkurā no slēpošanas zonām. Alpesimbras kalnu slēpošanas kūrorts ir iemantojis ļoti lielu popularitāti frīraideru vidū, jo ir vienīgais rajons, kurā nepastāv kalnu nobrukumu un lavīnu briesmas. Kūrorta rajonā ir visu sarežģītības pakāpju kalnu slēpošanas trases (kopumā 100 km garumā), tāpat 2 snovparki, kā arī kalnu slēpošanas skolas.
Ja neskaitām paša kūrorta trases, tad viesi var iegādāties ski-pass karti arī uz otru lielāko Itālijas Alpu apvienoto kalnu slēpošanas zonu – Skirama. Vienotā ski-pass karte darbojas 8 Trentīno reģiona kalnu slēpošanas kūrortos (Аndalo – Faija della Paganella, Madonna di Kampiljo, Marilēva – Folgarida, Montebondone, Pasotonāle – Ponte di Lenjo, Peijo, Pincolo, Folgarija – Lavarone).

Kur nakšņot?

Līdzīgi Piedāvājumi

Korfu Grieķija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Tenerife Kanāriju salas

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Bangkoka Taizeme

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...