fbpx

Gruzija un Armēnija – CEĻOJUMS PA KAUKĀZU

Home > Tour > Gruzija un Armēnija – CEĻOJUMS PA KAUKĀZU

Ceļojumu datumi:

08.04.2020. – 20.04.2020.

Cena 1 personai, papildus iegādājoties ekskursiju paketi ar 9 ekskursijām, sākot no 659.00 EUR.

Cena 1 personai bez ekskursiju paketes sākot no 729.00 EUR.

10.06.2020. – 22.06.2020.

Cena 1 personai, papildus iegādājoties ekskursiju paketi ar 9 ekskursijām, sākot no 739.00 EUR.

Cena 1 personai bez ekskursiju paketes sākot no 809.00 EUR.

18.08.2020. – 30.08.2020.

Cena 1 personai, papildus iegādājoties ekskursiju paketi ar 9 ekskursijām, sākot no 759.00 EUR.

Cena 1 personai bez ekskursiju paketes sākot no 829.00 EUR.

Tūres ilgums:  13 dienas.

Ekskursijas pakete: Iekļautas 9 ekskursijas –  Tbilisi; Batumi; Mtskheta; brauciens uz Etchmiadzin, Zvardnots; brauciens uz Diližanu, Ijivanu; brauciens uz Sevanas ezeru un Sevanavankas klosteri; Akhtala un Akhpat apmeklējums; Gegharda ar Garni apmeklējums; ekskursija Erevānā.

Cena par ekskursiju paketi 1 personai ir 140.00 EUR.

Ir iespējams iegādāties papildus ekskursijas, par papildus samaksu.

Cenā iekļauts:

Avio lidojums Rīga – Tbilisi – Rīga (AirBaltic);

Rokas bagāža (max svars 8 kg, max izmērs 55*40*23 сm) ;

Nododamā bagāža: 1 soma (max svars 20 kg);

Brauciens tūrista klases autobusā visā ceļojumā garumā ;

Brauciens ar vilcienu Tbilisi – Batumi – Tbilisi;

Transfērs lidosta – viesnīca – lidosta un viesnīca – dzelzceļa stacija Batumi – viesnīca;

Grupas vadītāja pakalpojumi Gruzijā un Armēnijā (krievu val.).

Izmitināšana 3* viesnīcās, 11 naktis ar brokastīm, 2-vietīga izmitināšana (6 naktis Tbilisī, 2 naktis Batumi, 3 naktis Erevānā).

 

Ekskursiju paketē iekļauts:

Apskates ekskursija pa Tbilisi;

Apskates ekskursija pa Batumi;

Akhtala un Akhpat apmeklējums;

Ekskursija Erevānā;

Gegharda ar Garni apmeklējums;

Ekskursijas brauciens uz Etchmiadzin, Zvardnots ;

Ekskursijas brauciens uz Diližanu, Ijivanu;

Ekskursijas brauciens uz Sevanas ezeru un Sevanavankas klosteri;

Ekskursija uz pirmo galvaspilsētu Mtskheta.

 

Cenā nav iekļauti papildus pakalpojumi:

Ekskursija uz Kalnu Adžariju (30.00 €);

Ekskursija Kahetija, Bodve, Signagi (35.00 €);

Ekskursija uz Khor Pirap (15.00 €);

Pusdienas vīna namā (25.00 €);

Pusdienas klosterī (15.00 €);

Nacionāla šovu programma ar vakariņam restorānā (25.00 €).

Izmitināšana:

Tbilisi: Maria Luis hotel 3* vai Hotel Biblioteka 4* vai lidzīgs.

Erevāna: Shirak Hotel 3* vai lidzīgs.

Batumi: Piazza Inn 3* vai Hotel London 4* vai lidzīgs.

 

Lidojuma laiki:

Izbraukšana no Rīgas 22:55 | Ierašanās Tbilisi 03:25;

Izbraukšana no Tbilisi 04:10 | Ierašanās Rīgā 06:45.

*Lidojuma laiki var mainīties!

 

Tūroperators:  VRK Travel.

Personas datu mainīšana apstiprinātā rezervācijā ir iespējama ne vēlāk kā 7 dienas pirms ceļojuma sākuma.

Ja Jūsu izvēlētajā viesnīcā ceļojuma apstiprināšanas laikā nav brīvu vietu, tūroperātoram ir tiesības piedāvāt tūristam līdzvērtīgu vai augstāka līmeņa viesnīcu.

Viesnīcas var pieprasīt depozītu, kas tiek atgriezts pēc izmitināšanas termiņa beigām. Klients ir atbildīgs par visiem nodarītiem zaudējumiem viņa dēļ viesnīcā, autobusā, muzejos un citos objektos tūres laikā.

Grupas vadītāja vai vadītājs dod visu informāciju par tūres programmu krievu un latviešu valodā.

Grupas vadītājs patur tiesības mainīt programmas secību, kā arī mainīt plānoto ekskursiju un brīvo laiku, neietekmējot pakalpojuma apjomu.

Klients patstāvīgi maksā tūristu nodokli izmitināšanas viesnīcās, ja tas nav norādīts ekskursijas programmas sadaļā “Cenā iekļauts”.

Ekskursijas, kas norādītas tūres programmā, notiek krievu valodā, ja vien nav norādīts citādi.

Tūroperators patur tiesības mainīt programmas secību vai objektu maiņu uz līdzvērtīgu, neietekmējot pakalpojuma apjomu.

Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki un apskates objektu secība ir orientējoši un var mainīties.

Dodoties ceļojumā Jūms jāņem līdzi derīgo pasi un/vai ID-karte, kā arī iepriekš sazinieties ar konkrētas valsts vēstniecību, lai uzzinātu nepieciešamo pases derīguma termiņu, lai iebrauktu valstī.

Latvijas pilsoņa pase, kas izsniegta no 1992. gada 1. jūlija līdz 2002. gada 30. jūnijam, nav derīga ceļošanai uz ārzemēm.

Latvijas pilsoņa un nepilsona pase, kas izsniegta uz 50 gadiem, nav derīga ceļojumiem uz valstīm ārpus Šengenas zonas.

Klients ir pilnībā atbildīgs par nepilngadīgu bērnu, ar kuru viņš dodas ceļojumā. Tajā skaitā visu nepieciešamo dokumentu esamību un noteikumu ievērošanu par LR robežas un citu valstu robežu šķērsošanu tūres laikā. Bērnu ceļošanas kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 721 “Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu” no 03.08.2010 https://likumi.lv/ta/id/214902-kartiba…sts-robezu

Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Lūdzu, pārbaudiet izbraukšanas informāciju 1-2 dienas pirms ceļojuma sākuma, sadaļā “Izbraukšana” tūroperatora mājaslapā www.vrktravel.lv un ceļojuma dokumentos, kas saņemti no tūroperatora.

Mēs jūs aicinām uz neaizmirstamu tūri pa Kaukāzu (Gruziju un Armēniju). Šī tūre ir paredzēta ekskursiju programmu cienītājiem un patiesiem ceļotājiem, kuri vēlas iepazīt pasauli. Visa ceļojuma laikā Jūs varēsiet izbaudīt sirsnīgu un pārsteidzošu austrumu viesmīlību.

Pievienotā bilde ir no tūroperatora VRK Travel mājaslapas.

 

Tūres programma

1. DIENA

Satikšanās vieta – Rīgas lidostā.

Lidojums uz Gruziju.

2. DIENA

Ierašanās Tbilisi. Transfērs uz viesnīcu. Brokastis viesnīcā. Apskates ekskursija pa Tbilisi (iekļauta ekskursiju pakā). Sākums aptuveni plkst. 12:00. Pēc izvēles pusdienas (par papildus samaksu). Nakšņošana viesnīcā Tbilisi.

Vai jūs zināt, ka 2008. gadā Tbilisi atzīmēja 1550 gadu jubileju? Šīs apbrīnojamās un noslēpumainās pilsētas vēsture sniedzas no sirmās senatnes laikiem – no V gadsimta. Gruzijas karalis Vakhtang Gorgasali pavēlēja izveidot pilsētu starp divām Kaukāza grēdām, auglīgās ielejas centrā. Pilsētas nosaukums cēlies no vārda “Tbili”, kura nozīme ir “silts”. Patiešām, līdzenumā, kuru ieskauj Sololaksky kalns un Metekhi klintis, atrodas pilsēta, kurā ir atrodami bagātīgi, silti sēra avoti. Viduslaikos Tbilisi (toreiz to sauca par Tiflisu) bija labi pazīstama gan austrumos, gan rietumos, jo Gruzija tajā laikā kļuva par tirdzniecības centru, caur kuru ceļi veda uz dienvidiem uz arābu valstīm, ziemeļiem uz Krieviju, uz rietumiem līdz Bizantijai , uz austrumiem līdz Indijai. Tad arī radās slavenais tā laika aforisms: “Kaukāza atslēga atrodas Tbilisi.” Tomēr šāda ērta atrašanās vieta izraisīja bezgalīgus karus: desmitiem reižu Tbilisi pilsēta tika dedzināta un iznīcināta, taču katru reizi tā tika uzcelta no pelniem. Kopš 19. gadsimta sākuma tika uzcelta mūsdienu Tbilisi, Jaunā pilsēta, centrs ir izveidots pēc taisnstūra ielu principa, kas veido tādu kā režģi. Mūsdienās pilsētas izskats harmoniski apvieno senatni un mūsdienu iezīmes: blakus VI-VII gadsimtu baznīcām, ir izaugušas modernas augstceltnes, tika izveidotas platas ielas, parki, dārzi, laukumi, uzbūvēti majestātiskie tilti pāri straujajai un ūdeņu pārpilnajai Kurai. Bet īstā Tbilisi dvēsele joprojām dzīvo Vecpilsētā. Apbrīnas vērtās, klusās, līkumotās un saules pielietās Tbilisi ieliņās, ar vīnogulājiem apvītas mājas, senās baznīcas ar kārniņu kupoliem, seno klosteru drupas, tradicionālie Gruzijas pagalmiņi ar dīvaini izgrebtām verandām – pretoties šai ainavai nav iespējams. Un kāda daļiņa no tavas dvēseles uz visiem laikiem iezogas un paliek apburošajā stūrīti, vienlīdz tam, ka arī tu savā sirdī, uz visiem laikiem, aizved sev līdzi mazu gabaliņu no Tbilisi.

3. DIENA

Brokastis viesnīcā, izbraukšana. Brauciens uz Batumi ar vilcienu. Pilsētas apskates ekskursija (iekļauta ekskursiju pakā). Reģistrēšanās viesnīcā, nakts Batumi.

Batumi atrodas Melnās jūras krastā, ērtajā, dabīgi izveidotajā Melnās jūras līcī un, šodien, tā ir ne tikai vissvarīgākā Gruzijas jūras osta, bet arī Gruzijas valsts tūristu galvaspilsēta. Batumi, gandrīz kā ar dārgu un greznu rāmīti ierāmēta, ir ievīta ar subtropu eksotiskajiem augiem. Palmas, cipreses, magnolijas, oleandri, bambusi, lauri, citronu un apelsīnu koki, tūja un buksuss priecē aci uz katra soļa. No Batumi krastmalas vislabāk nesteidzīgi pavērot romantiskos skatus, kad no ostas iziet kuģi. Vietējie Batumi iedzīvotāji šo vietu sauc par Piejūras parka bulvāri. Tas apjož pilsētu gar tās robežu ar jūru un stiepjas astoņus kilometrus un tagad tā ir populārākā vieta gan iedzīvotāju atpūtai, gan galvaspilsētas viesu vidū. Šeit atrodas pilsētas simbols – delfīns ar palmu zaru. Delfīni visu gadu draiskojas Batumi krastā, kļūstot par neatņemamu kūrorta tēla sastāvdaļu. Netālu no bulvāra atrodas pilsētas pludmale, kas ir klāta ar oļiem. Uz austrumiem no pludmales atrodas teātri, kinoteātri, restorāni un kafejnīcas ar izciliem nacionālās virtuves ēdieniem un daudzām izklaides vietām. Batumi dzīvojamie rajoni, no tālienes, izskatās kā varavīksnes pielieti, jo katra māja tiek krāsota savā noteiktajā krāsā. Ļoti interesanta ir Vecpilsētas daļa, kuras lielākā daļa māju tika uzceltas 19. gadsimtā. Šeit valda pagājušo gadsimtu gars, te atrodas amatnieku un amatnieku veikalu rindas, kuri izgatavo vara traukus, mazās kafejnīcās var nobaudīt tikko pagatavotās kafijas tasi un izbaudīt elpu aizraujošo kafijas aromātu. Vecpilsētu raksturo dažādas arhitektūras pērles ēkas rotā himēras, nāriņas, atlanti un citas mītiskas būtnes. Batumi arhitektūru raksturo Eiropas un Āzijas stilu savienojums, ir ļoti raksturīga arhitektūras formas daudzveidība. Pēdējo desmit gadu laikā Batumi ir ievērojami mainījusi savu izskatu. Kādreiz daļēji slēgtais pierobežas režīms ir kļuvis par tūristu paradīzi un labāko uzturēšanās un atpūtas vietu Gruzijā.

4. DIENA

Brokastis viesnīcā. Ekskursija uz Adžārijas kalniem (par papildu samaksu) vai brīvais laiks. Pēc izvēles pusdienas (par papildus samaksu). Nakts Batumi.

Adžārijas autonomā republika ir daļa no Gruzijas un atrodas Gruzijas galējos dienvidrietumos. Visu gadu tā zaļojošo augu ieskauta un melnās jūras ūdeņu apskalota, mazā Kaukāza kalnu grēdu pakājē esošā senā zeme, kura ir neparasti skaista un pašsaprotama. Šeit valda lielisks, maigs klimats un majestātiskā daba. Nelielā zemes gabalā ir savietojušās gan jūras pludmales, kalnu grēdas, samtaini meži, kristāla ūdenskritumi, akmens aizas, bezdibeņa ezeri, putojošas upes un daudzi citi brīnišķīgi dabas objekti. Īpaši gleznaini ir slavenie Adžārijas kūrorti ar brīnišķīgajām pludmalēm, kas piesaista daudzus tūristus. Ne tikai siltas jūras baudīšana, krāšņo kalnu ainavu vērošana un subtropu daba padara Adžāriju par populāru atpūtas vietu. Šeit atpūtnieki var pilnībā izbaudīt šī reģiona unikālajā eksotikā, kas izpaužas kā austrumu un rietumu kultūru sajaukums – nobaudīt gardus nacionālos ēdienus, kļūt par viesmīlīgu vēsturnieku tradicionālā dzīvesveida aculieciniekiem, baudīt seno pieminekļu apskati, piemiņai iegādāties oriģinālus suvenīrus.

Ūdenskritums. Jūs varēsiet apskatīt, un nekad neaizmirsīsiet, skaisto skatu uz 20 metru ūdenskritumu ar dabīgi izveidoti akmens bļodu lejā, kura vilina, aicinot atsvaidzināties.

Mahuntceti tilts. Noteikti apmeklējiet Mahunceti tiltu, kas ir viens no pārsteidzošākajām Adžārijas būvēm (Karalienes Tamaras tilts). To sauc par ļoti neparastu, biedējošu, augstu … un šis tilts ir ieguvis ļoti lielu popularitāti Adžārijas viesu vidū. Gonio (ieejas biļetes tiek apmaksātas uz vietas). Apmeklējiet unikālo vietu, kurā tiek glabāti vēstures gadsimtu notikumi, kur paveras pagātnes paaudžu kultūra un diženums, kuri drosmīgi aizstāvēja savu teritoriju – Gonio cietoksni.

Botāniskais dārzs (ieejas biļetes tiek apmaksātas uz vietas). Un, protams, nav iespējams neapmeklēt botānisko dārzu, kas atrodas milzīga parka nogāzēs, kur skaisti un harmoniski tiek apvienota krāšņā flora no visas pasaules. Šeit viegli var zaudēt laika izjūtu un pavadīt visu dienu.

Pēdējā desmitgadē tiek veikti ievērojami ieguldījumi Adžārijas tūrisma infrastruktūras attīstībā un šodien tā atrodas jaunā, straujās attīstības, posmā. Brīvdienas Adžārijā, kas ir slavena ar saviem dziednieciskajiem avotiem, atstās patīkamākās atmiņas visiem, kas nolemj pavadīt neaizmirstamas dienas saulainajā Adžārijas reģionā.

5. DIENA

Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks Batumi. Pēc izbraukšanas no viesnīcas jūs varat atstāt savas mantas viesnīcas glabāšanas istabā un paņemt tās pirms aizbraukšanas uz staciju. Transfēra laiku jums norādīs ekskursijas gids. Vakarā izbraukšana uz Tbilisi ar vilcienu, ierašanās pulksten 23.30. Reģistrēšanās viesnīcā Tbilisi.

6. DIENA

Brokastis viesnīcā. Ekskursijas brauciens uz Kakheti (par papildu samaksu) vai brīvais laiks.

Ekskursijas brauciens uz Kakheti.

Kakheti ir vēl viens pārsteidzošs reģions, kas atrodas uz austrumiem no Tbilisi. Ja jūs meklējiet vietu ar skaistiem ezeriem un ūdenskritumiem, senām vīna darītavām un alu klosteriem, bagātīgu, gardu, nacionālo virtuvi un viesmīlību, kur katrs viesis tiek uzskatīts par eņģeli, tad labāku vietu par Kakheti jums neatrast. Nosaukums Kakheti nāk no savienojuma “Kakh” – gruzīnu etniskās apakšgrupas nosaukums, “et” -, nozīmē piederību teritorijai. Tādējādi šī ir Kakhovas zeme un tā aizņem 11,3 tūkstošus km2. Jūs varat pavadīt veselu nedēļu, lai izpētītu šo skaisto nostūri, taču tā arī varat nepaspēt ieraudzīt visus Kakheti apskates objektus. Tādēļ, piedāvājam laikus iepazīties ar mūsu ceļvedi uz Kakheti, lai labāk iepazītu tās vietas, kur vajadzētu doties un ko ir vērts apskatīt.

Sighnaghi – mīlestības pilsēta Sighnaghi ir neliela mājīga pilsēta Gruzijas austrumos, kas atrodas kalna galā vēsturiskajā Kakheti reģionā. Pilsēta tika dibināta XVII gadsimtā karaļa Irakli II laikā, un, kā stāsta vietējie iedzīvotāji, tā ir vienīgā Gruzijas pilsēta, kas pilnībā saglabājusi pilsētas cietokšņa vaļņus. Cietokšņa sienā ir izvietoti sardzes skatu torņi, kuros var uzkāpt, lai baudītu lielisku skatu uz Alazani ieleju. Visam, kas atrodas apkārt šajā skaistajā pilsētā, ir romantisks dvēseles lidojums: sākot ar šaurām līkumotajām ieliņām līdz ģimeņu viesnīcām.

Sv. Nino klosteris Bodbē – Vissiltākās jūtas un godbijību var izraisīt Gruzijas Svētās Nino, kristiešu patroneses klosteris. Tas atrodas kalnā, no kurienes paveras fantastisks (Gruzijā viss ir fantastisks, kā jūs jau to nopratāt!) skats uz Alazani ieleju. Dažreiz šo klosteri dēvē vienkārši par “Bodbes klosteri” – Bodbes diecēzes centru. Visinteresantākais, neapšaubāmi ir, Sv. Nino kaps. Klostera teritorijā atrodas Sv. Jura templis. Tempļa centrālais tronis ir veltīts Džordžam, bet dienvidu robežā ir Sv. Nino kapavieta.

Pusdienas. Vīna darītava un pusdienas klosterī (par papildus samaksu).

Šajā reģionā vīnus darina pēc senām tradīcijām un unikālas metodes māla krūkās “kvevri” . Tieši krūkās, kuras tiek ieraktas zemē, vīns tiek noraudzēts. Šāda vīna raudzēšana iekš māla krūkām rodas rustikāla mājas garša un pat varētu teikt, tiešums. Taču Kakheti vīnus darina arī ar tradicionālo (Eiropas) veidu, tā nodrošinot, ka jebkuram vīna ražotājam ir vīni, kas tiek gatavoti pēc abām tehnoloģijām.

7. DIENA

Brokastis, izbraukšana no viesnīcas. Izbraukšana uz Armēniju. Robežas šķērsošana Akhtala un Akhpat apmeklējums (iekļauta ekskursiju pakā). Pēc izvēles pusdienas (par papildus samaksu). Pārbrauciens uz Erevānu. Reģistrēšanās viesnīcā, nakts Erevānā.

Ahtala apmeklējums. Akhtala kūrorts ir slavenākais dubļu veselības kūrorts Gruzijā, kas atrodas gleznainajā Alazani ielejā 400 metru augstumā virs jūras līmeņa, Gurdžani pilsētas tuvumā. Akhtala kūrorts ir slavens galvenokārt ar saviem vulkāniskās izcelsmes ārstnieciskajiem dūņu iežiem. Šie dubļi, kuri ir cēlušies no vulkāna, kas tiek izmesti no kalnu aizām tiek augstu vērtēti, to var salīdzināt ar pasaulē dārgo metālu – zelts. Tā vērtība – nesteidzīga siltuma atdeve un siltumietilpība. Paaugstinātais minerālu un, pat dzīvo organismu, saturs padara šos dubļus vienkārši neaizvietojamus veselības problēmu risināšanā. Akhtal dubļi satur jodu, bromu, litiju un citus elementus, kas nav raksturīgi dubļiem, kas cēlušies no nogulumiežiem. To ekskluzivitāte slēpjas faktā, ka tajā ir metāns, kura lietošana dod augstu terapeitisko efektu ekstremitāšu, nervu sistēmas, sieviešu orgānu, ādas problēmu un citu slimību ārstēšanā. Akhtalā jūs varat ne tikai ārstēties, bet arī izpētīt vietējās, ievērojamas vietas. Netālu no Gurdžani atrodas Kvelacminda baznīca, kas uzcelta VIII-IX gadsimtos. Gurdžāni pilsētā jūs varat apmeklēt Ivana Beritashvili (gruzīnu fiziologa), Nato Vachnadze (gruzīnu mēmo filmu aktrises), Josifa Noneshvili (gruzīnu dzejnieka) namu-muzeju, Lielo Tēvijas kara memoriālu, Vachnadziani ciemata vēstures muzeju un Shalikashvili militārās slavas muzeju.

Ahpata apmeklējums. Ahpata klosteri visā Ziemeļarmēnijas klosteru rindā, protams, ir jāliek pirmajā vietā – klosteris ir neticami iespaidīgs un gleznains. Tā komplekss tika izveidots, galvenokārt X-XIII gadsimtos, tai skaitā tika veidots arī pēc mongoļu iekarošanas – taču, neskatoties uz to, tas izskatās kā vienots veselums. Konstrukciju un arhitektūras detaļu pārpilnība, pilnīga asimetrija – taču nav sajūtas, ka te būtu arhitektūras detaļu bezjēdzīga nokraušana. Tieši pretēji – Ahpatas komplekss izskatās eleganti, kompakts un, neskatoties uz ievērojamajiem izmēriem, kaut kādu iemeslu dēļ, tas liekas kā gandrīz rotaļlieta. Tagad Ahpatas klosteris ir dažas ēkas, kas atrodas gandrīz cieši viena ar otru un veido sarežģītu kompozīciju, kurā ir grūti orientēties. Šeit var staigāt ļoti ilgi, pārvietojoties no vienas telpas uz otru telpu.

8. DIENA

Brokastis viesnīcā. Ekskursija Erevānā un Gegharda ar Garni apmeklējums (iekļauta ekskursiju pakā). Pēc izvēles pusdienas (par papildus samaksu). Nakšņošana Erevānā.

Pilsēta Erevānā atrodas mūžīgā brīvlaikā – šādi varētu raksturot Armēnijas galvaspilsētu Erevānu, tās kultūras, ekonomisko un politisko centru. Iedzīvotāju skaits jau sen ir pārsniedzis miljonu (viena trešdaļa no valsts iedzīvotājiem), un šķiet, ka neviens no viņiem nesteidzas: paši par sevi mierīgi pastaigājas pa plašajiem bulvāriem, ik pa laikam ieejot kādā iemīļotā kafejnīciņā uz sulas glāzi. Mūsdienu Erevāna izpletās gleznainajā Ararata ielejā 300 kvadrātkilometru platībā. Erevāna ir veidota pēc apļa principa, no kura ielas tiek virzītas staru veidā. Pilsētas centrs, kas ierobežots ar bulvāru gredzenu, rotā Republikas laukums, ko ieskauj valdības ēkas. Laukumā atrodas arī muzeju komplekss (apvieno Armēnijas mākslas galeriju, Vēstures muzeju, Rakstniecības un mākslas muzeju, Erevānas vēstures muzeju, Krievu mākslas muzeju, Mūsdienu mākslas muzeju) un virkne citu, ievērības cienīgu, apskates vietu.

Gegharda apmeklējums. Dažu kilometru attālumā no Garni atrodas Gegharda klosteris jeb Geghardavank, kas ir slavena ar savu klinšaino arhitektūru. Ceļu uz klosteri norāda lauvas figūra uz augsta pjedestāla asā ceļa pagriezienā. Klostera komplekss ir daļēji cirsts no klinšu granīta monolīta. Domājams, ka klosteri izveidoja 4. gadsimtā, tā veidotājs bija Armēnijas pirmais katoļu ticības piekritējs – Gregorijs Apgaismotājs un sākotnēji to sauca par Ayrivank. Mūki klosterī nodrošināja patvērumu un pārtiku nogurušajiem ceļotājiem, kuri pēc tumsas neuzdrošinājās iziet cauri aizai.

Garni cietoksnis. Garni cietoksnis ir viens no spilgtākajiem pierādījumiem gadsimtiem ilgajā Armēnijas pirms kristietības perioda kultūrā. Tas atrodas gleznainā kalnainā apvidū, no kura paveras fantastisks skats uz gleznaino apkārtni. Cietoksnis tika uzbūvēts 3. – 2. gadsimtā pirms mūsu ēras. Sienas pamatos tika atrastas bronzas laikmeta cietokšņa paliekas. Pēc tam seko vēlāka laika mūra darbi (pirms mūsu ēras 3. gadsimta pirmā puse). Sienas augšējā rinda sastāv no tādas paša mūrējuma un var tikt attiecināts uz mūsu ēras 1. gadsimtu.

9. DIENA

Brokastis viesnīcā. Ekskursijas brauciens uz Etchmiadzin, Zvardnots (iekļauts ekskursiju pakā). Apskates brauciens uz un Khor Virap (par papildus samaksu). Nakšņošana Erevānā.

Echmiadzin. Katrai tautai ir savas svētās un īpaši godājamās vietas. Visas pasaules armēņiem, gandrīz divus tūkstošus gadu, šāda vieta ir senā Echmiadzin, kas ir izpletusies gleznainajā Ararata līdzenumā. Pilsēta ar savu bagāto vēsturi aizsākās senās Vardkesavan apmetnēs, kas tika dibinātas 2. gadsimtā pirms mūsu ēras. Vēlāk, mūsu ēras 2. gadsimta sākumā Lielās Armēnijas cars Vagharshak I (117-140) šajā vietā uzcēla savu galvaspilsētu, nosaucot to sev par godu – Vagharshapat. Mūsdienās Etchmiadzin ir Armēnijas Apustuliskās baznīcas centrālais pīlārs, tajā atrodas patriarha rezidence. 1992. gadā senais nosaukums Vagharshapat tika oficiāli atgriezts pilsētai, taču daudzi joprojām izmanto bijušo vārdu. 2000. gadā Pirmo templi Etchmiadzin pasludināja par UNESCO pasaules mantojumu.

Zvardnoc. 5 km attālumā no Echmiadzin atrodas spilgtākais viduslaiku Armēnijas arhitektūras piemineklis – krāšņais Zvartnoc templis, celta 7. gadsimtā. Diemžēl, tāpat kā vairums citu seno Armēnijas katedrāļu, Zvartnoc izdzīvoja līdz mūsdienām tikai drupās, kuru pilnībā iznīcināja spēcīga zemestrīce X gadsimtā. Bet pat šīs tempļa drupas dod mums priekšstatu par tā reto un majestātisko skaistumu. Zvartnota tempļa drupas ir iekļautas UNESCO pasaules mantojuma sarakstā.

Klosteris Hor Virap (ieejas biļetes tiek apmaksātas uz vietas). Hor Virap klosteris Erevānā atrodas blakus Ararata kalnam – šī ir viena no visvairāk cienījamām kristiešu celtnēm un slavenā vieta armēņu svētceļojumiem. Ararats, kaut arī tas atrodas Turcijas teritorijā, arī ir svētīts kalns, jo, kā teikts Bībelē, tieši šeit pasaules plūdu rezultātā nonāca Noasa šķirsts.

10. DIENA

Brokastis, izbraukšana no viesnīcas. Ekskursijas brauciens uz Diližanu, Ijivanu, Sevanas ezeru un Sevanavankas klosteri (iekļauts ekskursiju pakā). Atgriešanās Tbilisi. Reģistrēšanās viesnīcā, nakts Tbilisi.

Diližans un Ijivans. Armēnijas mazās pilsētas vilina ceļotājus ar vēstures pieminekļiem, gadsimtiem ilgu kultūru, ārkārtēju dabas daudzveidību un daudzām atrakcijām.

Sevanas ezers un Sevanavankas klosteris. Sevanavankas klosteris atrodas Sevanas ezera ziemeļaustrumu krastā. Pats Sevanas ezers atrodas 1900 m augstumā ar dziļumu līdz 99 m. Ūdens virsmai ir debeszils-zila krāsa. Šis ir otrais augstākais saldūdens kalnu ezers pasaulē, pirmais ir tikai Titikakas ezers. VIII gadsimta beigās Sevanas salā apmetās vairāki mūki, kuri šeit uzcēla savas kameras un kapelu. Salas labvēlīgā stāvokļa dēļ to skaits pieauga, sākās aktīva klostera celtniecība. Kādu laiku klosterī dzīvoja Armēnijas karalis Ashot Zhelezny. Netālu no klostera sienām viņš cīnījās arābu karavīriem, kuri tuvojās Sevanas krastiem. Cīņā piedalījās arī Sevanavankas mūki, kuri, pateicoties uzvarai, pasludināja to par Providence gribu.

11. DIENA

Brokastis viesnīcā. Ekskursija uz pirmo galvaspilsētu Mtskheta (iekļauta ekskursiju pakā). Pēc izvēles pusdienas vai konjaka rūpnīcas apmeklējums (par papildus samaksu). Nakšņošana Tbilisi.

12.DIENA

Brokastis viesnīcā. Brīva diena Tbilisi. Pēc izvēlēs vakariņas (par papildu samaksu). Vakarā transfērs uz lidostu.

13.DIENA

Avio lidojums Tbilisi – Rīga.

Ielidošana Rīgā.

 

Ekskursijas

Apskates ekskursija pa Tbilisi (Iekļauta ekskursiju paketē)

Tbilisi – lieliska Kaukāza pilsēta. Pilsētai nācies piedzīvot daudz savas pastāvēšanas laikā, kas ilgst jau 1500 gadus, tās ir gan uzvaras, gan sakāves. Vēsturiskais Tbilisi centrs atrodas Mtacminda kalna pakājē. Pamatā cilvēki dzīvo divstāvu un trīsstāvu mājās, kas celtas no ķieģeļiem un akmeņiem. Sākumā iepazīsimies ar lielāko Gruzijas klosteri – Svētās Trīsvienības katedrāle (Sameba). Tas ir Gruzijas valsts vienotības simbols. Vahtanga Gorgasali pieminekļa teritorijas apskate. Vahtangs Gorgasali – karalis, kurš panāca Gruzijas pareizticīgo baznīcas autokefaliju (5 gs.), mūsdienu Gruzijas galvaspilsētas dibinātājs. Ar gondolām piebrauksim (~1€/cilv.) pie Narikala cietokšņa, kurš dibināts ap IV gs., tas ir vienā vecumā ar pilsētu, bet iespējams arī vecāks par to. No šejienes Jūs varēsiet baudīt skatus uz senlaicīgo Tbilisi. Pacelsimies pie Mātes Gruzijas pieminekļa. Nokāpšana līdz vecpilsētai ar kājām. Sēru vannu teritorija – ievērojams objekts, kurš kļuvis par Gruzijas galvaspilsētas pamatu. Kājāmgājēju ekskursija pa vecpilsētas ieliņām. Sargo Paradžanova piemineklis – Antonio Mikelandželo rakstīja, ka visu laiku atradās Paradžanova gleznu estētikas gūstā, it īpaši „Granātābola krāsas”. Daudzi vareni pēdējās desmitgades režisori, kuri pielika lielas pūles, lai Meistars iegūst brīvību, un saskaroties ar viņa mākslas darbiem, izjūta tās pašas emocijas. Pasaules tilts – tas ir viens no 13 neparastākiem arhitektūras meistardarbiem pasaulē. Skaists pulkstenis pie Rezo Gabriadze leļļu teātra! Atgriešanās viesnīcā. Atpūta. Brīvais laiks.

Ekskursija Mchetā (Iekļauta ekskursiju paketē)

Mcheta ir pirmā Gruzijas galvaspilsēta, kas dibināta senatnē, pirmās tūkstošgades otrajā pusē. Svetichoveli tempļa apmeklējums, kur ir apglabāts Kristus hitons. Templis ir slavens ar savām leģendām, par kurām mēs noteikti Jums izstāstīsim! Tālāk Džavari tempļa apmeklējums. Džavari stāv pie augstas klints malas un lieliski iekļaujas kopējā ainavā ar skarbu, bet ļoti māksliniecisku, apkārtējo dabu. No lejas atnāk Kuras un Aragvi šalkoņas – divas populārākās Gruzijas upes. Pretī paveras Mchetas panorāma. Vējainās Džvari nogāzēs aug Vēlmju koks, uz kura svētceļotāji liek lentītes un iedomājas vēlēšanās.

Apskates ekskursija pa Batumi (Iekļauta ekskursiju paketē)

Batumi ir Gruzijas pilsēta (no 1878. gada), Adžarijas galvaspilsēta, osta Melnajā jūrā. Nosaukums cēlies no grieķu Batis – kas ir „dziļš līcis”. Batumi bija populāra arī Senājā Romā, kā liela ostas pilsēta. Mūsdienās Batumi ir viena no ātri augošām pilsētām Melnās jūras piekrastē. Attīstīta infrastruktūra, liels daudzums ievērojamu objektu, izklaides vietas un restorānu nevienu neatstās vienaldzīgu. Azartspēļu cienītājiem būs interesanti apmeklēt vietējos kazino.

Ekskursija uz Kalnu Adžariju

Botāniska dārza apmeklēšana (4 dol. Ieeja no cilv.), kuru 1880. gadā dibināja A. Krasnovs, un, kurš atrodas vienā no skaistakām Adžarijas malām – Zaļājā ragā, kura klinšainās nogāzes visu gadu ir zaļas. Par Botāniskā dārza arhitektūras pamats bija leģendārie Seramīdas dārzi. Augu kolekcija pārsniedz 5000 sugas un ir savākta no visām pasaules malām. Mahunceti ūdenskrituma apmeklējums. Jūs ieraudzīsiet arkas tiltu, kurš uzbūvets karalienes Tamaras laikā XII gs. un saglabājies līdz mūsdienam. Gonio-Apasaros cietoksnis. Tikai 15 km attālumā no Batumi atrodas ļoti vērtīgs atradums vēstures pieminekļu cienītājiem. Tās vēsture sniedzas tūkstošiem gadu senā pagātnē. Senākie arheologu atsegtie slāņi cietokšņa teritorijā datējas ar XV-XVII gs.p.m.ē. Pastāv leģenda, ka nosaukums Apasaros cēlies no sengrieķu mīta par argonautiem. Cietokšņa teritorijā atrodas kapenes, kas līdz šai dienai tiek uzskatītas par Svētā Mateja atdusas vietu – vienu no Jēzus Kristus apustuļiem. Mūsdienās Gonio-Apasaros cietoksnis tiek uzskatīts par Adžārijas vēstures romiešu perioda pieminekļiem.

Ekskursija Kahetija, Bodve, Signagi

Pirmais, ko mēs apmeklēsim Kahetijā,  ir Cinandali muzejs! Muiža izbrīna viesus ar savu „brīnumaino dārzu”, pili un lieliskiem skatiem, kas veras uz Azalijas ieleju. Šeit ciemojās A. Puškins, M. Ļermontovs, bet A. Griboedovs bija šīs ģimenes znots un tieši šeit pirmoreiz izlasīja „Gudra cilvēka nelaime”. Cinandales muižu saņēma mantojumā gruzīnu romantisma pamatlicējs, sabiedriskais cilvēks Aleksandrs Čavčavadze (1786-1846). Viņš izaudzis Sanktpēterburgā, karaļa muižā. Viņš bija Ekaterinas II un Aleksandra I krusttēvs. Šeit mēs degustēsim 4 vīna veidus, apskatīsim muzeju un parku.

Tālāk Bodbe – slavens klosteris Gruzijā. Pusdienas klosterī (pēc vēlēšanās par papildus maksa – €15), ienākumi  tiek ieguldīti jauna klostera būvniecībai svētās Nino godā. Pēc pusdienām Jums būs iespēja paklanīties sv. Nino kapam un iedomāties vēlēšanos.

Brauciens uz Signagi – skaistu mīlestības pilsētu, šeit dzīvo tikai 2000 cilvēki. Mīlestības pilsētā strādā dzimtsarakstu nodaļa, kur var noformēt savas attiecības jebkurā laikā, aizdomājieties! Ekskursija pilsētā.

Nacionālā šova programma ar vakariņām restorānā

Vakarā Jūs sagaida nacionālais šovs ar vakariņām gruzīnu restorānā, kur Jums būs iespēja pagaršot gruzīnu ēdienus, iedzert tradicionālu vīnu un izbaudīt programmu! Gruzijas tautas dziesmas un dejas ir tik par daudzveidīgas kā Gruzijas daba un Gruzijas iedzīvotāju ikdienas dzīve. Daudzbalsīga gruzīnu dziesma un temperamentīgas gruzīnu dejas mākslinieciski un reālistiski atspoguļo tautas domas un jūtas.

Pusdienas klosterī

Pusdienas klosterī, kuru ienākumi tiek ieguldīti jauna klostera būvniecībai svētās Nino godā.

Pusdienas vīna namā

Jūs apmeklēsiet vīna māju, kur izbaudīsiet gardas tradicionālās Gruzijas pusdienas ar Gruzijas mājas vīna degustāciju.

Līdzīgi Piedāvājumi

Tulūza Lieldienās

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Sicīlija un Katānija Lieldienās

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...