Lisboa Portugāle

Home > Tour > Lisboa Portugāle

Portugālē ir apbrīnojami skaita daba un brīnišķīgas pludmales. Te notiek daudz festivālu, gadatirgu, kā arī reliģisku svētku. Daži no tiem var pilnībā apturēt ikdienas dzīvi.  Portugāle ir paradīze golfa cienītājiem, kā arī,  iespējams nodarboties un apgūt vindsērfinga un kaitborda pamatus.  Izbaudiet pludmales un apkārtējo dabu, cik vien iespējams.

Galvaspilsēta: Lisabona.

Valūta: eiro.

Valoda: portugāļu.

Ticība: Romas katoļu (lielākā daļa).

Ierodoties lidostā, Jūs sagaidīs gids un tālāk ar transfēru nonāksiet izvēlētajā viesnīcā!

Cenā iekļauts:

Lidojums Rīga – Lisabona – Rīga

Nodokļi un nodevas;

Katram rokas bagāža 5 kg un nododamā bagāža līdz 20 kg;

Transfērs lidosta – viesnīca- lidosta;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Atpūtas ilgums 7  vai 14 naktis.

Ceļojumi no septembra līdz oktobrim.

Cena personai sākot no 479 Eiro.

Cena ir atbilstoša izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Vēsture

Pirms trīs tūkstošiem gadu romieši, ierodoties Ziemeļu Portugālē, atrada pilsētas ar ietvēm un kanalizācijas sistēmām. Romiešus nomainīja mauri, un tikai 13.gadsimtā portugāļi ieguva neatkarību. 1143.gadā Portugāle kļuva par neatkarīgu karalisti. 15.-17.gadsimtā portugāļi izveidoja jūras ceļu uz Japānu un Ķīnu, kolonizēja teritorijas Indijā, Āfrikā un Dienvidamerikā. 16.gs. beigās Portugāles karalisti okupēja spānieši. 1755.g. notika postoša zemestrīce. 19.gs. valsts ekonomika bija ļoti nestabila. 20.gs. sākumā likvidēja monarhija un nodibināja republiku, turklāt armija bija morāli vāja un koloniālais karš Āfrikā noveda valsti ekonomikas stagnācijā. 1975.gadā Portugāle kļuva par demokrātiju un 1986.gadā pievienojās ES.

Darba laiks

Veikali darba dienās strādā plkst.9:00-13:00 no rīta un plkst.15:00-19:00 pēcpusdienā, un sestdienās plkst.9:00-13:00. Tirdzniecības centri strādā visu nedēļu no plkst.10:00 līdz 22:00. Bankas ir atvērtas plkst.08:30-15:00. Dažas bankas Lisabonā strādā līdz plkst.18:00.

Dzeramnauda

Restorānos bārmeņiem un oficiantiem parasti atstāj 10% no rēķina summas, ja dzeramnauda jau nav iekļauta rēķinā. Tomēr tas nav obligāti.

Transports

Galvenie ceļi un šosejas Portugālē ir ļoti labas kvalitātes un nodrošina ērtu piekļuvi jebkurai vietai valsts robežās. Lielāka daļa ceļu ir maksas. Provincē ceļi ir salīdzinoši sliktākas kvalitātes. Dzelzceļu satiksme ir labāk attīstīta nekā autobusu. Lisabonā un Porto ir moderna metro sistēma. Taksometra pakalpojumi ir samērā lēti, un visi taksometri ir aprīkoti ar skaitītājiem.

Ierobežojumi

 Ir stingri aizliegta militāru objektu, lidostu filmēšana un fotogrāfēšana. Kas attiecas uz fotografēšanu muzejos un baznīcās – sekojiet norādījumiem.

Dāvanas

Pudele laba vīna (ļoti populārs „Vinho Verde” vai Porto – tradicionāls portugāļu dzēriens) un gards aitas piena siers ‘Queijo da Serra’.

Nacionālā virtuve

“Bacalhau” – sālīta menca.

“Sardinhas assadas“ – grilētas sardīnes.

“Caldeirada“ – sautējums, kas sastāv no 7-9 zivs veidiem, tomātiem, kartupeļiem un sīpoliem.

“Caldo verde“ – kacenkāpostu, kartupeļu un asas, kūpinātas cūkgaļas desas “chourico“ zupa.

“Bife a Portuguesa“ – steiks ar “porto“ mērci.

“Tripas a moda do Porto“ – ēdiens, kas sastāv no liellopa gaļas, vistas subproduktiem, šķiņķa, desas, ceptām pupām, sīpoliem un dažādām garšvielām.

“Arroz doce“ – tradicionālais rīsu pudiņš.

Ko apskatīt?

Faro
Faro ir Algarves reģiona pilsēta un administratīvais centrs, tā iedzīvotāju skaits ir 55000. Pirmie, kas apmetās šeit uz dzīvi, bija romieši, bet vēlāk Faro kļuva par mauru pārvaldīto teritoriju centru. Taču visiespaidīgākās ēkas tika uzceltas pēc postošās 1755.gada zemestrīces, ieskaitot gandrīz visu pilsētas veco daļu, ko apjož romiešu mūri. Vecpilsētas centrālajā daļā 13.gadsimta katedrāle atrodas pretī 18.gadsimta bīskapa pilij. Blakus atradās klosteris, taču tas tika pārvērsts par Arheoloģijas muzeju. Muzejā ir izstādīta unikāla romiešu mozaīka, kas reiz tika izrakta no zemes, – uz šī 10 metru garā mākslas darba ir attēlots Neptūns, kuru ieskauj četri vēji. Baroka stila celtā Nossa Senhora do Carmo baznīca apbur ar tās grezno interjeru un apzeltīto altāru. Tur atrodas arī baisa kapela, kas ir klāta ar tur dzīvojošo un apbedīto mūku kauliem.

Evora

Uz ziemeļiem no Algarves atrodas Evora – viena no visskaistākajām Portugāles pilsētām. Pilsētas augstākajā daļā jūs varat aplūkot elegantā Diānas tempļa drupas. Juceklīgs ielu plānojums ir mauru laiku mantojums. Evoras centrālajā daļā, ko ieskauj viduslaiku mūri, atrodas viens no svarīgākajiem Portugāles gotikas pieminekļiem – 13.gadsimta katedrāle, kā arī Espirito Santo un Gracos baznīcas, kas ir manierisma arhitektūras šedevri.
Ietekmīgās Avis dinastijas valdīšanas laikā Evora sasniedza augstāko labklājības līmeni. Lai gan pašlaik tur mīt ap 50000 iedzīvotāju, tomēr tas ir divas reizes mazāk nekā viduslaikos. Taču pateicoties savam bagātam vēsturiskam mantojumam, kas atjaunots ar UNESCO atbalstu, Evora ir ieguvusi slavu un atpazīstamību tālu aiz savām robežām.

Lisabona

„Allis Ubbo”, „Olissipo”, „Al Ishbunah” – tie visi ir vēsturiskie Lisabonas nosaukumi. Saskaņā ar leģendām pilsētas dibinātājs ir jūrasbraucējs Odisejs.
Lisabona atrodas uz septiņiem pakalniem un lepojas ar burvīgu vecpilsētu Baixa, kas tika uzcelta pēc postošas zemestrīces.
Pāri rietumu un ziemeļu nogāzēm slejas Sv.Georga (São Jorge) pils, kas reiz bija portugāļu karaļu un slavenību, tostarp Vasko da Gama, mājas.
Viens no Lisabonas simboliem ir Belem tornis, kas tika uzcelts 16.gadsimtā par godu Vasko da Gama ekspedīcijai. Pedro IV laukums, pazīstams arī ar nosaukumu Rossio, jau kopš viduslaikiem ir populāra tikšanās vieta. Šeit notika gadatirgi, karnevāli un vēršu cīņas. Dažas kafejnīcas šajā laukumā ir pat 300 gadus vecas.
Visneparastākā pilsētas celtne 45 metru augstais lifts Santa Justa (Elevador de Santa Justa), kurš savieno vecpilsētas ielas ar Karmo laukumu. No daudzajām Lisabonas baznīcām visvairāk ievērības cienīgas ir bagātīgi rotātā „São Roque” baznīca un Estrelas bazilika.

Sintra

Uz ziemeļiem no Lisabonas atrodas Sintra. Pat spāņi teikuši: „Ja jūs esat apceļojuši pasauli, bet neesat redzējis Sintru, jūs neesat redzējis neko”. Kopš seniem laikiem Sintra, tās romantiskās atmosfēras dēļ, ir portugāļu karaļu un 19.gs. angļu dzejnieku vasaras rezidence.
Lords Bairons rakstīja savai mātei: „Šī pilsēta katrā savā izpausmē ir visburvīgākā visā Eiropā….” Pat pēc diviem simtiem gadu Bairona teiktais ir visprecīzākais Sintras raksturojums.
Majestātiskie mauru cietokšņa mūri, gotiskās baznīcas un krāšņās baroka pilis atstāj neizdzēšamu iespaidu uz jebkuru ceļotāju. Vistālākais kontinentālās Eiropas rietumu punkts – Cabo de Roca zemesrags – padara šīs vietas atmosfēru vēl romantiskāku.

Obiduša un Koimbra

Uz ziemeļiem no Lisabonas atrodas daudz vēsturisku pilsētu. Obidušu mēdz dēvēt par „kāzu dāvanu pilsētu”, pateicoties vēsturiskajam faktam, ka pilsēta kalpoja kā dāvana karaļu līgavām. Postošā zemestrīce iznīcināja pilsētu, tomēr arī mūsdienās šeit var just viduslaiku garu. Pilsētā var ienākt pa četriem dažādiem vārtiem. Ziemeļu Porta da Villa ir izrotāta ar tradicionāliem portugāļu ķieģeļiem. Senos laikos tā bija ostas pilsēta. Jūra apskaloja Obidušu, taču 15.gadsimtā jūra atkāpās, atstājot tukšumu.
Koimbrā atrodas viena no pirmajām Eiropas universitātēm – tās ēka ir rotāta ar zeltu. Koimbrā ir arī Portugāles slavenāko pieminekļu un ēku miniatūru parks.

Porto

Porto atrodas Douro upes („Zelta upe”) ziemeļu krastā un ir Portugāles otrā lielākā pilsēta. Valsts nosaukums ir cēlies no šīs pilsētas vārda.
Pilsēta var lepoties ar bagātu arhitektūras mantojumu, ko aizsargā UNESCO. Pieminekļi atrodas pie upes krasta, Ribeira rajonā. Taču Porto nav tūrisma pilsēta, jo tā vienmēr attīstījās kā komerciāls un industriāls centrs.
Pilsētas centrā jūs atradīsiet iespaidīgas baznīcas, katedrāli, muzejus un Porto pilsētas simbolu – Clerigos torni. Ja esat Porto, noteikti jāizbrauc ar kuģīti pa upi. Vēl viens ievērības cienīgs objekts ir Laikmetīgās mākslas muzejs, kas atrodas Fundacao de Serralves parkā. Taču galvenais apskates objekts ir un paliek vīna ražotne Vila Nova de Gajos. No šejienes portvīns pa upi tika eksportēts uz visu pasauli.
Kaut gan portvīna vīnogas aug Douro ielejā, šīs ielejas nosaukums portugāļu valodā nozīmē „Zelta upe”. Uz šejieni var atbraukt pa dažādiem maršrutiem – ar kuģi, autobusu vai automašīnu.

Bengoli pludmles (Praia de Bangal) tuvumā atrodas dabiski veidojusies ala, pie kuras iespējams nokļūt tikai braucot ar laivu pa ūdeni.

Kūrorti

Karteira

Karteira un Vilamūra ir divi kūrorti, kuri gandrīz saplūduši kopā. Abi atrodas 25 kilometru attālumā no Faro lidostas. Karteira ir lētāka alternatīva luksusa kūrortiem, tā piedāvā zeltainas pludmales un modernu infrastruktūru. Karteira ir ideāli piemērota ģimenēm ar bērniem. Kuarteira lepojas ar gleznainu promenādi, pārtikas un jūras velšu tirgu (strādā katru dienu) un blakus esošo parku ‘Aquashow’. Šeit atrodas arī viens no labākajiem Algarves jūras velšu restorāniem ‘O Jacinto’.

Praia da Rocha, Praija do Vau

Vairākums modernu viesnīcu atrodas rietumu daļā. Brīnišķīgā, plašā pludmale saucas Praija da Roča un atrodas trīs kilometru attālumā. Jaunas ģimenes un pāri ir iecienījuši garo pludmales promenādi. Praija da Roča svarīgākais vēsturiskais piemineklis ir Sv.Katrīnas forts (Fortaleza da Santa Caterina), kas tika uzcelts pirms 300 gadiem. Katru vakaru atpūtnieki piepilda forta terases, lai izbaudītu fantastiskus saulrietus. Lai gan mazs, Praija da Roča ir loti rosīgs un interesants kūrorts. Praija do Vau atrodas pilsētu Praija da Roča un Portimao rietumu pusē un ir viena no Algarves rietumu daļas iecienītākajām pludmalēm. Piekļuve pludmalei ir ērta un vienkārša. Apmeklētājiem tiek izīrēti guļamkrēsli un saulessargi, kā arī tiek piedāvāti daži sporta veidi. Pludmalē dažādi restorāni piedāvā uzkodas un ēdienus visas dienas garumā. Praija do Vau ir iecienīta ģimeņu vidū, jo jūra ir rāma un kvalitāte – lieliska. No Praija do Vau pludmales galvenās daļas var doties austrumu virzienā un nonākt līdz pat Praija da Roča pilsētai.

Karvoeiro

Karvoeiro ir mazs kūrorts 63 kilometru attālumā no Faro lidostas un astoņu kilometru attālumā no Portimao. Tas atrodas uz sarkanām klintīm un ir pazīstams ar smilšainiem līčiem un pludmalēm. Kūrortā dominē zemas ēkas, kas padara šo kūrortu līdzīgu omulīgam ciematam. Īpaši skaista vieta, kur var ērti nokļūt no Karvoeiro, ir Algar Seco, tur var vērot no jūras „augošas” klintis. Kūrorts ir ideāli piemērots mierīgai atpūtai.

Albufeira

Albufeira ir vispopulārākā tūristu vieta Algarvē. Tā atrodas Algarves piekrastes centrā, 46 kilometru attālumā no Faro lidostas. Pēc saviem izmēriem Albufeira ir līdzīga Portimao. Pilsētas centrs atrodas blakus pludmalei, vien divu minūšu gājiena attālumā. Albufeiras apkārtnē atrodas 23 pludmales, kuras vienu no otras atdala stāvas klintis. Kūrorts ir pazīstams ar savu rosīgo naktsdzīvi, lielu bāru, restorānu un diskotēku skaitu, kas piesaista tūkstošiem tūristu. Kaut gan zemestrīce izpostīja pilsētas vēsturisko daļu, Albufeira saglabā savu šarmu, pateicoties savām šaurajām gājēju ielām un baltajām ēkām. Albufeirā atrodas Ermide de Sao Sebastiao – viena no vecākajām Algarves baznīcām, kur tagad atrodas sakrālās mākslas muzejs. Dažu kilometru attālumā no kūrorta atrodas divi tematiskie parki – ”Zoo Marine“ un ”Crazy World“.

Quarteira

Vilamūra kardināli atšķiras no Kuarteira. Šeit ir luksusa viesnīcas, kazino un pieci augstākās kvalitātes golfa klubi. Vilamūras milzīgā osta, kas ir viena no lielākajām Dienvideiropā, ir pilna ar luksusa preču veikaliem, restorāniem un disko klubiem. Viens no bāriem pieder slavenajam futbolistam Figo, un bāra nosaukums atkārto sportista numuru ”Sete“. Vilamūra ir viens no vispopulārākajiem Algarves tūristu galamērķiem, kas piesaista ar savu plašo un garo pludmali. Dažu kilometru attālumā no Vilamūras atrodas „Kadoc” – Algarves lielākais naktsklubs.

Armacao de Pera

Armacao de Pera ir mazs, mierīgs un mūsdienīgs kūrorts, kas atrodas 54 kilometru attālumā no Faro lidostas. Galvenā (un vienīgā) pilsētas iela ir jauka promenāde, kuru rotā mūsdienīgas viesnīcas. Galvenā pludmale vienmēr ir pilna, taču dažus kilometrus uz austrumiem piekraste kļūst tukšāka. Armacao de Pera izceļas ar savām smaržīgo orhideju terasēm, kur var atveldzēties karstā vasaras dienā. Jūs varat doties izbraukumā ar kuģi, lai apskatītu alas un grotas, kas atrodas uz rietumiem no šī kūrorta.

Portimao

Portimao ir otrā lielākā Algarves pilsēta, kas atrodas 70 kilometru attālumā no Faro lidostas. Mūsdienās Portimao ir labi attīstīta un moderna pilsēta. Portimao atrodas pie Rio Grande upes, un joprojām pilda savu zvejas ostas lomu. Visskaistākā pilsētas daļa ir osta un upes krasts. Vairākums modernu viesnīcu atrodas rietumu daļā.

Alvora

Alvora atrodas Portugālē, Algarves rietumu daļā, un piedāvā perfektu tradicionāla zvejnieku ciema burvības un mūsdienīga kūrorta ērtību apvienojumu. Šaurās, norobežotās ieliņas kavējušas pilsētiņas attīstību. Vairākās ielās šobrīd dižojas dzīvās mūzikas bāri un dažādu veidu restorāni. Ciems atrodas izdevīgā vietā, kur dabiskā lagūna savienojas ar jūru. Apmeklētāji var izvēlēties garu, atklātu smilšu pludmali vai arī vairākus nelielus līčus klinšu pakājē. Zeltainais krasts, dabas parki un vēsturiskās vietas atrodas tepat uz sliekšņa, tāpēc nepārsteidz fakts, ka Alvora ir populārs galamērķis apmeklētājiem no visas Portugāles un ārpus tās robežām.

Līdzīgi Piedāvājumi

Melnkalne

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Maljorka Spānija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Apvienotie Arābu Emirāti (AAE)

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...