fbpx

DUBROVNIKA UN BOSNIJAS & HERCEGOVINAS LOKS

Home > Tour > DUBROVNIKA UN BOSNIJAS & HERCEGOVINAS LOKS

Izlidošana: 04.10. – 10.10. / atpūta uz 7 dienām

Cena  – 745 Eur /1 personai divvietīgā numurā

Lidojums: Rīga – Dubrovnika;  Splita – Rīga;

Cenā iekļauts:

 • Lidostas nodokļi;
 • Nododamā bagāža 23. kg, rokas bagāža 8. kg.;
 • Tūrisma klases autobuss ceļojuma laikā;
 • Nakšņošana un brokastis 3* viesnīcās no 04.10. – 06.10.22., divvietīgās istabās ar WC un dušu;
 • Nakšņošana 4 vietīgos apartamentos no 06.10. – 10.10.22., brokastis.
  (Apartamentu aprīkojums – 2 izolētas istabas, dzīvojamā istaba + virtuves stūrītis, visi nepieciešamie trauki ēst gatavošanai, TV, WC/duša, gultas veļa. Apartamenti atrodas 50-100 m attālumā no jūras un 7 km attālumā no Trogiras);
 • Grupas vadītājs – gida pakalpojumi
 • Veselības apdrošināšana

Cenā neietilpst:

 • Ieejas maksas apskates objektos,
 • dzeramnaudas

Pirmā diena:

04.10.22. Dubrovņika

Nakšņošana 3* viesnīcā Trebinjē

 • 05:25 Pulcēšanās Rīgas Starptautiskajā lidostā, iepretim AirBaltic birojam.
 • 07:25 – 09:05 Lidojums Rīga – Dubrovnika

 

Otrā diena:

05.10.22. Trebinjē – Počitelj – Mostara

Nakšņošana 3* viesnīcā Mostarā

 • Počitelj – izcili saglabājies viduslaiku nocietinātais ciematiņš no Osmaņu impērijas laikiem. Iespaidīga šķiet arī vairāk nekā 400 gadus vecā ciprese pie Hadži Alije mošejas.
 • Vrelo Bune – Bunas avots Blagaj ciematiņā ir novērtēts kā spēcīgākais Eiropā – ūdens tajā tik tīrs kā jaunības eliksīrs. Vietas mistisko auru pastiprina skaistā ainava.
 • Mostara (UNESCO) tiek saukta par Hercegovinas sirdi. Pilsētas simbolu – veco tiltu – jaunas vienotības un kopā dzīvošanas vārdā, atjaunoja musulmaņi un kristieši kopā.

 

Trešā diena:

06.10.22. Mostara – Medžugorje – Trogira

Nakšņošana 3* apartamentos Belvedere pie Trogiras

 • Kravicas ūdenskritums pārsteidz ar Trebižacas ūdeņu bagātību un ainaviskumu.
 • Medžugorje ir ciems Rietumhercegovinā, kas atrodas nelielā, bet ļoti skaistā ielejā 200 m.v.j.l. starp kaļķakmens kalniem. 1981. gada 24. jūnijā, Crnicas kalnā esot notikusi pirmā Dievmātes parādīšanās, pateicoties kurai Medžugorje piesaista miljoniem ticīgo.
 • Imotski – Horvātijas un Bosnijas Hercegovinas robežpilsētiņa starp interesantiem ezeriem – Crveno Jezero (Sarkanais ezers), kas ir trešā dziļākā karsta kritene pasaulē – 530 m!
 • Trogira (UNESCO) – pilsētiņa uz nelielas salas bieži tiek dēvēta par “balto akmens skaistuli”. Tā ir bagāta ar krāšņiem pieminekļiem, bet īpašu to padara romantiskā gaisotne šaurajās ieliņās un promenādes daļā zem palmām izvietotie raibu raibie krodziņi.

 

Ceturtā diena:

07.10.22. Trogira – Šibenika – Zadara – Trogira

Nakšņošana 3* apartamentos Belveder pie Trogiras

 • Šibenika pilsēta, kas pirmo reizi vēsturē minēta 11. gs. kā Casrtum Sebenici – trīstūrveida cietokšņpilsēta, renesances periodā bijusi Horvātijas mākslas centrs un vēl šodien lepojas ar balto Sv. Jēkaba katedrāli (UNESCO), kura piedzīvojusi pamatīgu restaurāciju ne tikai pateicoties cienījamam vecumam (vairāk kā 500 gadiem), bet arī 1991. gada apšaudes rētām.
 • Zadara – ar marmorā klātām ieliņām savu veidolu ieguvusi romiešu un venēciešu valdīšanas laikos, bet par jauno laiku pilsētas simbolu kļuvušas Morske orgulje – savdabīgas stables, kurās dabas melodijas spēlē viņļi un vējšs. Jūras ērģeļu projekts atjaunoja Zadaras iedzīvotāju saikni ar jūru.

 

Piektā diena:

08.10.22. Trogira – Krk – Splita – Trogira

Nakšņošana 3* apartamentos Belveder pie Trogiras

 • Pastaiga gar Krkas upes ūdenskritumiem Krkas dabas parkā – neatkārtojami krāšņajā kanjonā.
 • Pastaiga pa laipām gar ūdenskritumu kaskādēm. (Noderēs ērti pārgajiena apavi!!!)
 • Brauciens cauri Čikoles aizai uz Visovacas ezera kanjonu.
 • Nacionālā maltīte horvātu etnogrāfijas brīvdabas sētā Etnoland – horvātu nacionālā vide ir labs ieskats gan prātam, gan sajūtām horvātu senatnē: Babič sarkanais vīns, medus, plūmju vai bumbieru rakija, tikko pēc sentēvu receptes izcepta maize un pršut šķiņķis.
 • Splita – majestātiska Adrijas jūras piekrastes pilsēta ar Romas imperatora Diokletiāna rezidenci – pili (UNESCO) sniegbalto jahtu ostu pie vecpilsētas mūriem.

 

Sestā diena:

09.10.22. Trogira

Nakšņošana 3* apartamentos Belveder pie Trogiras

 • Brīva diena atpūtai pie jūras vai papildus ekskursija.
 • Plitvices nacionālais parks (UNESCO ) – vienu no Horvātijas dabas brīnumiem veido mežoti dižskābaržu pakalni, kuros pamanījušies iegulties 16 ezeri, kas savienoti ar pakāpienveida ūdenskritumiem. Jūs gaida jauka pastaiga gar klinšu ieskautajiem ūdeņiem, brauciens ar kuģīti pa Kozjaka ezeru.

 

Ekskursijas cena 57 Eur personai, 53 Eur bērnam līdz 16.g.v.

Papildus: ieejas maksa Plitvices dabas parkā 25 Eur personai.

Minimālais nepieciešamais dalībnieku skaits 15 personas.

Ekskursija jāpiesaka un jāapmaksā līdz 15.09.

 

Septītā diena:

10.10.22. Lidojums mājup Splita – Rīga

 • Transfērs uz lidostu
 • 10:25 – 14:00 lidojums Splita – Rīga

Ja dodies uz Dubrovniku individuālā ceļojumā, šeit ir TOP vietas, kas ir jāiekļauj savā “Must See” sarakstā:

Dubrovinkas pilsētas mūris:

To aizsākuši celt aptuveni 600. gados, bet esošo fromu ieguvis ap 15. gadsimtu. Mūris ir visapkārt vecpilsētai un pa tā augšpusi droši var doties pastaigā, lai noķertu skaistākos pilsētas skatus. Lai apietu pilnu apli (aptuveni 2 km) nepieciešama aptuveni 1 h, tomēr ainavas, kas paveras ir tik skaistas, ka Jūs gribēsiet uzkavēties ilgāk. Lai staigātu pa mūra augšpusi, jāpērk ieejas biļete.

 • Adrese: Placa (galvenā ieeja mūros tieši Pile Gate iekšienē)
  Darba laiks: katru dienu no 8.0-19.00 (vasarā); 10.00-15.00 (ziemā)
  Ieejas maksa: 90 HRK

 

Dubrovnikas vecpilsēta:

Dubrovnikas vecpilsēta ir piepildīta ar vecām akmens mājām un pieminekļiem, baroka baznīcām un klosteriem, renesanses strūklakām un plašiem marmora laukumiem un stāvām bruģētām ielām. Lai apskatītu pilsētu no augšas var doties pastaigā pa pilsētas mūri, vai arī izbraukt ar vagoniņu tieši virs vecpilsētas. Vecpilsētas apskati iesakām uzsākt ar vecpilsētas arkveida ieejas vārtiem. Lai nokļūtu līdz šiem 1537.gadā uzceltajiem vārtiem, ir jāšķērso paceļamais tilts. Izejot cauri šiem iespaidīgajiem vārtiem, Jūs uzreiz nonāksiet uz gājēju ielas.

 

Lokrum sala:

Lai dotos atpūtā no pilsētas, 15 minūšu īsa kuģīša brauciena attālumā no Dubrovnikas atradīsiet Lokrum salu. Sala ir noklāta ar priedēm, cipresēm un olīvkokiem, kas sniedz vēlamo patvērumu karstajās Horvātijas vasarās. Salas pludmales, jūra ir akmeņainas. Ja dodaties ar bērniem, vispiemērotākā vieta ir salas dienvidu pusē “Mrtvo More” – peldvieta, kas ar caur pazemi savienota ar jūru. Pastaigājoties pa šo skaisto salu, Jūs noteikti satiksiet arī brīvi klaiņojošus zaķīšus un pāvus! Vasaras sezonā kuģītis no Ribarnica ielas piestātnes Dubrovnikas vecpilsētā uz Lokrum salu atiet ik pēc 30 minūtēm.

Srd kalns:

Srd kalns paceļas tieši virs pilsētas. Uz to var nonākt ar vagoniņu pa trošu ceļu, vai dodoties 4,7 km garā pārgājienā, lai sasniegtu kalna virsotni. Pārgājienu taka ir vieglas/ vidējas sarežģītības un pieejama visa gada garumā. Ceļotāji pārgājienu pa šo taku novērtējuši ļoti augstu un apgalvo, ka te apskatāmi skaistākie skati Dubrovnikā.

 

Dubrovnikas pludmales:

Dubrovnikā neatradīsiet plašas smilšainas pludmales – tās ir akmeņainas un bieži vien bez īpašas piekrastes zonas.

Pati slavenākā pludmale Dubrovnikā atrodas tikai 5 minūšu gājiena attālumā no vecpilsētas. Tā ir Banje pludmale un atrodas ar skatu uz Lokrum salu un vecpilsētu. Pludmale ir oļu, akmeņu. Sezonas laikā tiek piedāvāts izīrēt atpūtas krēslus, darbojas kafejnīcas un tiek piedāvātas aktīvās ūdens izklaides. Karstās vasaras dienās, šī pludmale var būt pārpildīta ar cilvēkiem.

Dubrovnikā ir iespēja arī peldēt, sauļoties pie pašiem vecpilsētas mūriem – Porporela pludmalē vai Buza pludmalē. Sauļošanās te iespējama uz akmens klintīm un iekāpšana jūrā pa kāpnēm.

 

Elafiti salas:

Tas ir neliels salu arhipelāgs uz ziemeļrietumiem no Dubrovnikas. Galvenās salas ir Šipan, Lopud un Koločep. Salas ir nelielas un iedeāli piemērotas mierīgai atpūtai. Lopud un Koločep salās nav atrodama neviena automašīna! No Dubrovnikas tiek piedāvātas ļoti daudzas vienas dienas ekskursiju programmas uz šīm salām. Iesākām apskatīt jūras alas ekskursijā ar laivu. Tā būs lieliska vieta, kur atpūsties no cilvēku pūļiem un apskatīt dzīvi zem ūdens. Slavenākā ir Zilā ala (Blue cave), kas atrodas Koločep salā. Lai gan Elafiti salās lielākoties ir akmeņaina piekraste, vietām atrodamas arī smilšu pludmales, piemēram, Sunj pludmale Lopud salā.

 

Rektora pils (Rector’s Palace)  un Kultūras vēstures muzejs:

Ragusas Republikas laikā šīs ēkas pirmajā stāvā dzīvoja provinces vadītājs – rektors. Viņa valdīšanas laiks ilga vienu mēnesi, un visu šo termiņa laiku rektora pienākums bija dzīvot tieši šajā ēkā (bez ģimenes). Šie apartamenti tagad ir Kultūras vēstures muzejs, kurā aplūkojamas attiecīgā perioda mēbeles un tērpi, kā arī gleznas ar Ragusas laika aristokrātiem. Apakšējā stāvā atradās padomes sapulču telpa, ieroču noliktava, šaujampulveris un apakšzemes cietums. Ēka celta 15. gadsimtā, tomēr laika gaitā tā tikusi papildināta ar renesanses un baroka stila elementiem.

 • Adrese: Pred Dvorom 3
  Darba laiks: katru dienu no 9.00-18.00 (vasarā); no pirmdienas līdz sestdienai 9.00-16.00 (ziemā)
  Ieejas maksa: 70 HRK. (Šī ir vienotā biļete gan uz Kultūras vēstures muzeju, gan uz Jūrniecības muzeju.)

 

Gaisa Vagoniņš:

Tāpat vērts izbraukt ar Dubrovnikas gaisa vagoniņu. Gaisa vagonus atklāja 2010. gada jūlijā. Uz viduslaiku Dubrovnikas fona tie ir kā mūsdienīgs akcents. Divi gaiši un plaši vagoni atiet no stacijas ārpus vecpilsētas – katrs var uzņemt līdz 30 cilvēkiem. Šie vagoni veic regulārus trīs minūšu ilgus braucienus uz Srdj (405 m) kalna virsotni. No virsotnes paveras fantastiskas ainavas uz vecpilsētu, jūru un salām, šeit iespējams novērot brīnumainus saulrietus. Pieejams arī restorāns, kafejnīca un suvenīru veikals. Tie, kam patīk pārgājieni, bieži vien izmanto gaisa vagonu kā nokļūšanas līdzekli kalnā un lejā dodas kājām. Tas ir ieteikums, kas noderēs tūristiem ar bērniem.

 • Adrese: Frana Supila 35a
  Darba laiks:
  – No jūnija līdz augustam no 9.00 līdz pusnaktij,
  – Septembrī no 9.00-22.00,
  – Oktobrī un no aprīļa līdz maijam 9.00-20.00,
  – Novembrī un no februāra līdz martam 9.00-17.00,
  – No decembra līdz janvārim 9.00-16.00.
  Ieejas biļetes cena: 50 HRK vienvirziena braucienam,
  94 HRK abos virzienos.

 

Jūrniecības muzejs:

Ragusas lielā bagātība balstījās uz tirdzniecības kuģiem – 16. gadsimtā Ragusai piederēja viena no pasaules lielākajām flotēm ar vairāk kā 180 kuģiem un 4000 jūrniekiem. Sv. Jāņa cietoksnī (St John’s Fortress), kas veidots, lai aizsargātu ieeju uz veco ostu, varēsiet uzzināt par republikas spēcīgās flotes attīstību. Izstādēs aplūkojami kuģu modeļi, jūrnieku formas, navigācijas ekipējums, karogi un kartes.

 • Adrese: Tvrdja Sv Ivana
  Darba laiks:
  – no otrdienas līdz svētdienai .00-18.00 (vasarā);
  – no otrdienas līdz svētdienai 9.00-16.00 (ziemā)
  Ieejas maksa: 70 HRK. (Šī ir vienotā biļete gan uz Jūrniecības muzeju, gan uz Kultūras vēstures muzeju.)

 

War Photo Limited: 

Dubrovnikas stipro nocietinājumu izturība gadsimtu gaitā pārbaudīta vairākas reizes – pēdējo reizi tas notika asiņainajā Dienvidslāvijas sabrukuma laikā. Šī mūsdienīgā galerija ir veltīta foto žurnālistikai no kara zonām visā pasaulē, ar uzsvaru uz objektīvām reportāžām, kuru centrā ir cilvēks. Pēdējās izstādes: “Nemierīgais islāms” (Troubled Islam) (analizē Bosnijas, Palestīnas, Irākas, Čečenijas un Afganistānas civilo iedzīvotāju dzīves) un “Purpursarkanās sirdis” (Purple Hearts) (aplūko to ASV karavīru pēckara dzīves, kas piedalījušies nesenajos karos ārvalstīs) un “Sebrenicas genocīds 11/07/95” (Srebrenica Genocide 11/07/95) (atspoguļo daļu no šausminošajām Bosnijas kara ainām).

 • Adrese: Antuninska 6
  Darba laiks:
  – katru dienu 10.00-22.00 (no jūnija līdz septembrim);
  – no otrdienas līdz svētdienai 10.00-16.00 (no maija līdz oktobrim);
  – slēgts no novembra līdz aprīlim.
  Ieejas maksa: 30HRK

Labākais laiks kad doties ceļojumā uz Dubrovniku ir maijs – septembris.
Vidējā gaisa temperatūra vasaras sezonā +/- 26 grādi.
Atrodas – Horvātijā
Valsts valoda – Horvātu
Iestāšanās ES – 2013. gada 1 jūlijā
Valūta –Kuna (HRK)

Dubrovnika atrodas Horvātijas pašā dienvidu daļā, Adrijas jūras krastā. Tā tiek dēvēta par skaistāko Dalmācijas piekrastes pilsētu, kā arī par Adrijas jūras pērli. Dubrovnika atrodas uz zemesraga, ko no vienas puses ieskauj jūra, bet no otras puses Srdj kalna augstās kaļķakmens sienas. Dubrovniku smagi skāra bombardēšana 1991.gadā, tomēr tā ir spējusi atgūties un ir populārs tūrisma galamērķis šobrīd. Ar vidēji 250 saulainām dienām gadā, Dubrovnika ir labs galamērķis atpūtai jebkurā gadalaikā, tomēr visieteicamākais laiks ceļojumam ir no aprīļa līdz septembrim, kad ir visaugstākā gaisa temperatūra un uzsākta peldēšanās sezona.

Galvenais uzmanības piesaistītājs ir pievilcīgā, tikai kājāmgājējiem paredzētā vecpilsēta ar neskaitāmām aristokrātiskām pilīm un baroka stila baznīcām, kuras ietver viduslaiku nocietinājumi. Kopš 1979. gada Dubrovnika iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, un tajā ir veikti ievērojami atjaunošanas darbi. Viesojoties Dubrovnikā, ieteicams apskatīt Ploces pludmali ar skatu uz vecpilsētu, Banjes pludmali ar Sentropēzas atmosfēru un izteiksmīgi skaisto Sv. Jakova pludmali.

Pievienotās bildes ir no tūroperatora Impro mājas lapas.

Pievienotās bildes ir no tūroperatora Impro mājaslapas.

Līdzīgi Piedāvājumi

Šarm El Šeiha Ēģipte

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Antālija Turcija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3.67 out of 5)
Loading...

Apvienotie Arābu Emirāti (AAE)

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...