fbpx

Dakāra un Senegāla Valsts svētkos

Home > Tour > Dakāra un Senegāla Valsts svētkos

Ceļojuma datumi: 14.11.2020. – 20.11.2020.

Vietu skaits ierobežots!

Cena 1 personai sākot no:

Lidojums 879 EUR

Cena par tiešo lidojumu uz Dakāru turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, siltais ēdiens, bagāža (15 kg nododamā un 6 kg rokas). Lidojums ar tehnisko nosēšanos Kasablankā.

Lidojums + Hotel Royam 4* viesnīca no 1349 EUR

Cena par lidojumu, transfēru un sešas naktis 4* viesnīcā Hotel Royam, divvietīgā istabā ar brokastīm un vakariņām. Piemaksa par vienvietīgu istabu 150 EUR. Lidojums ar tehnisko nosēšanos Kasablankā.

Pirmā iemaksa 200 EUR!

Hotel Royam 4* ar brokastīm un vakariņām

4* viesnīca Royam atrodas Atlantijas okeāna piekrastes kūrortā Saly Portudal. Bungalo tipa viesu mājiņas izvietojušās tropu dārza vidū, līdzās viesnīcas peldbaseinam un apmēram 150m attālumā pludmales. Katrā bungalo pieejams gaisa kondicionieris, bezmaksas WI-FI, minibārs un terase. Viesnīcā ir bārs un restorāns, kurā piedāvā bufetes tipa brokastis un vakariņas ar vietējās un franču virtuves ēdieniem. Viesnīca sniedz dažādu aktivitāšu iespējas: te var noīrēt velosipēdu, veikt izjādes ar zirgiem, nodarboties ar fitnesu, dažādiem ūdens sporta veidiem, makšķerēt, spēlēt galda tenisu. Tiek piedāvāti arī skaistumkopšanas pakalpojumi un masāžas. Viesnīcas teritorijā atrodas bezmaksas autostāvvieta. Aptuveni 3 km attālumā no viesnīcas izvietoti golfa laukumi. Veikali un bāri sasniedzami nelielas pastaigas attālumā. Viesnīcā pieejami sekojošas istabu kategorijas:

  • Standarta istaba (max 2 pieaugušie + 1 bērns istabā) – bungalo mājiņa ar atsevišķu ieeju un terasīti, skats uz dārzu, istabās nav TV. Cena pieaugušajam 1349 EUR. Cena bērnam 1219 EUR.
  • Superior istabas (max 2 pieaugušie + 1 bērns istabā) – plašāka par standarta bungalo mājiņu ar atsevišķu ieeju un terasīti, skats uz dārzu, ir TV. Cena pieaugušajam 1479 EUR. Cena bērnam 1299 EUR.
  • Deluxe istabas (max 3 pieaugušie vai 2 pieaugušie + 2 bērni) – bungalo mājiņa ar atsevišķu ieeju un terasīti, ar atsvaidzinātu interjeru, skats uz dārzu, ir TV. Cena pieaugušajam 1549 EUR. Cena trešajam pieaugušajam 1549 EUR. Cena bērnam 1349 EUR.

Check-in: 15:00

Check-out: 13:00

Booking.com reitings 8.2/10

Lidojums + Africa Queen 3* viesnīca no 1349 EUR

Cena par lidojumu, transfēru un sešas naktis 3* viesnīcā Africa Queen Hotel divvietīgā superior istabā ar brokastīm un vakariņām. Piemaksa par vienvietīgu istabu 75 EUR. Lidojums ar tehnisko nosēšanos Kasablankā.

Pirmā iemaksa 200€ !

Hotel Africa Queen 3* superior istaba ar brokastīm un vakariņām

3*** viesnīca Africa Queen atrodas piekrastes kūrorta La Somone teritorijā, pirmajā līnijā no okeāna, Atlantijas okeāna krastā, apm. 77km attālumā no Dakaras. Viesnīcai ir restorāns un divi bāri, no kuriem viens atrodas pie baseina, bet otrs – pludmalē. Viesnīcai piederošajā privātajā pludmalē pieejamas sauļošanās gultas un saulessargi. Peldēties var arī āra baseinā, kuram līdzās atrodas baseins, kas domāts bērniem. Istabās pieejams: gaisa kondicionieris, TV, bezmaksas WI-FI. Piedāvājumā iekļautas brokastis un vakariņas. Visās istabās tiek nodrošināti moskītu tīkli. Tās grupējas ap baseinu. Tuvāk baseinam izvietotas augstākas kategorijas istabas. Viesnīcā pieejami sekojošas istabu kategorijas(istabas atšķiras lielākoties pēc attāluma no okeāna):

  • Standarta istaba (max 2 cilvēki istabā) – istabas ar balkonu vai terasi – IZPĀRDOTS!
  • Superior istabas (max 2 pieaugušie + 1 bērns istabā) – istabas ar atsevišķu ieeju un terasi; tuvāk okeānam nekā standarta istabas, bet nav pilnīgs skats uz okeānu. Cena pieaugušajam 1349 EUR. Cena bērnam 1224 EUR.
  • Deluxe istabas (max 3 pieaugušie vai 2 pieaugušie + 1 bērns) – istabas pirmajā līnijā no okeāna, ar atsevišķu ieeju un terasi. Cena pieaugušajam 1419 EUR. Cena trešajam pieaugušajam 1329 EUR. Cena bērnam 1254 EUR.

Check-in: 15:00.

Check-out: 12:00.

Tripadvisor reitings: 4.0/5.0

Cenā iekļauts:

Lidojumi:

14.11.2020. Rīga 07:00 – 14:35 Dakāra. Lidojuma kopējais ilgums turpceļā ar tehnisko nosēšanos degvielas uzpildei Kasablankā: 9h 35 min.

20.11.2020. Dakāra 16:00-  03:00 Rīga. Lidojuma kopējais ilgums atpakaļceļā ar tehnisko nosēšanos degvielas uzpildei Kasablankā: 9h 00 min.

Lidostu nodokļi;

Rokas bagāža un reģistrētā bagāža;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Viesnīcas numurs ar atbilstošo ēdināšanas veidu.

Tūroperators: FlyMeAway.

Ceļojums piemērots visiem, kurus interesē atklāt un izpētīt jaunas valstis citā kontinentā ārpus Eiropas, tiem, kuri spēj pieņemt citas mentalitātes cilvēku izpratni par komfortu, kārtību un precizitāti, tiem, kuri atvērti visam neierastajam un neparastajam, kā arī tiem, kas vēlas baudīt tropu sauli un okeāna silto ūdeni novembrī.

Higiēna: Senegālā dzeršanai drīkst lietot tikai veikalā pirktu ūdeni pudelēs, jāizvairās arī no ledus pievienošanas bezalkoholiskajiem dzērieniem. Dodoties uz ilgāku laiku ārpus viesnīcas, noderīgi paņemt līdzi salvetes vai tualetes papīru.

Veselība: stingi tiek rekomendēta plašu pakalpojumu klāstu ietveroša veselības apdrošināšanas polise, īpašu vērību pievēršot, lai tajā iekļauti medicīniskā transporta un repatriācijas pakalpojumi.

Tiek ieteiktas vakcīnas pret A un B hepatītu, ierobežots malārijas risks pastāv visu gadu – tāpēc nepieciešami pretmalārijas profilakses pasākumi, par kuriem laicīgi jākonsultējas ar medicīnas darbiniekiem Latvijā. Lielāks malārijas risks ir, atrodoties ilgstoši pie stāvošiem ūdeņiem. Savukārt, galamērķī jāguļ zem pretmoskītu tīkliem, jālieto moskītus atbaidošus līdzekļus un, sākot ar krēslas iestāšanos, jāvelk garās bikses un krekli ar garām piedurknēm.

Drošība: ceļojot Senegālā, jābūt piesardzīgiem Dakārā no kabatzagļu veiklajām rokā un agresīviem ubagotājiem. Senegālā un it īpaši Dakārā jāuzmanās no ceļu satiksmes negadījumiem.

Gaisa temperatūra: 26-29C dienā, 22-25C naktī.

Ūdens temperatūra: 25-27C.

Laikapstākļi: apmēram 10 saulainas stundas katru dienu, lietus iespējamība 1%.

Jāņem līdz: peldkostīms, līdzekļi pret UV starojumu, galvassega, saulesbrilles, viegls, visu ķermeni nosedzošs apģērbs vakara pastaigām, lai izvairītos no moskītu kodieniem.

Elektrība: 230V – nav nepieciešams pārveidotājs/adapteris.

Laika starpība ar Latviju: 2 stundas mazāk.

Valūta: Rietumāfrikas CFA franks (XOF), oficiālais kurss 1€= 656 XOF, dažviet var norēķināties arī ar euro vai dolāriem . Visērtākais – līdzi ņemt euro maza nomināla naudas vienībās.

Grupu ekskursijās pavadīs latviski un krieviski runājoši FlyMeAway grupas vadītāji.

Atļautais bagāžas daudzums: 6 kg rokas bagāža un 15 kg reģistrētā bagāža.

Lidojumu izpilda avio kompānija SmartLynx Airlines ar Airbus 320 tipa lidmašīnu.

Lidojuma kopējais ilgums turpceļā ar tehnisko nosēšanos degvielas uzpildei Kasablankā: 9h 35min.

  • Rīga – Kasablanka: 5h 15min.
  • Kasablanka – Dakāra: 3h 35min

Lidojuma kopējais ilgums atpakaļceļā ar tehnisko nosēšanos degvielas uzpildei Kasablankā: 9h 00min

  • Dakara – Kasablanka: 3h 20min
  • Kasablanka – Rīga: 4h 55min

Svarīgi! Senegālā ES pilsoņi var uzturēties bez vīzas 90 dienas gadā. Līdz jābūt pasei ar derīguma termiņu vismaz 6 mēneši pēc ceļojuma pēdējās dienas.

Senegālas galvaspilsēta Dakāra izvietojusies pašā tālākajā Āfrikas kontinenta rietumu punktā – uz Zaļā raga, ko apskalo Atlantijas okeāna siltie ūdeņi. Portugāļu jūrasbraucēju atklāta un pēc tam pārejot no holandiešiem pie angļiem un, visbeidzot, franču iekarotāju pārņemta, tā jau no 16. gadsimta kļuva par Rietumāfrikas nozīmīgāko ostu un vergu tirdzniecības punktu.

Mūsdienās pilsētu apdzīvo vairāk nekā miljons cilvēku un te vērojami visam kontinentam raksturīgie kontrasti – elegantām koloniālajā stilā celtajām ēkām un mūsdienīgām jaunbūvēm līdzās atrodas trūcīgo āfrikāņu mājokļu kvartāli ar savu izpratni par sabiedrisko vietu tīrību, uz labas kvalitātes ceļa cenšas sadzīvot ēzeļu pajūgi ar Ferrari…

Dakāra ir izejas punkts tiem, kuri grib apskatīt ne tikai pašas pilsētas ievērības cienīgākos objektus – uz paša Zaļā raga pussalas tālākā punkta 1864. gadā uzbūvēto bāku „Mamelle” vai 2010. gadā atklāto vienu no pasaules lielākajām skulptūrām „Āfrikas atdzimšana”, Prezidenta pili vai Lielo mošeju, bet arī Goree salu – bijušo vergu sadales un tirgošanas vietu, kas atrodas 2 km attālumā no kontinenta un iekļauta UNESCO sarakstos, ezeru Retba, kas ir viens no planētas sāļākajiem ezeriem un kura ūdens, īpatnēju mikroorganismu dēļ, lielāko daļu gada ir iesārtā krāsā. Laiku var pavadīt arī dodoties izpētīt Senegālas augu un dzīvnieku valsti vai vienkārši gulēt kādā no lieliskajām Atlantijas okeāna pludmalēm.

Pievienotā bilde ir no tūroperatora Fly Me Away mājaslapas.

 

Ekskursiju programma pēc izvēles

Rekomendējam ekskursijas iegādāties pirms lidojuma. Vietu skaits ierobežots!

Dakāras un Goree salas ekskursija

15.11.2020 08.30 no viesnīcas.

Cena: 80 EUR

Cenā ietilpst: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, kuģīša biļete, ieejas biļete Vergu mājā, pusdienas (ūdens, limonāde vai alus, un kafija iekļauta).

Pilnas dienas ekskursijas laikā vispirms dosimies uz Senegālas galvaspilsētu Dakāru, kur apskatīsim ievērības cienīgākos objektus – Āfrikāņu Memoriālo katedrāli ar tās bizantijas stila arhitektūru, Prezidenta pili, Neatkarības laukumu, ko ietver ēkas koloniālajā stilā, kas mijas ar modernām jaunceltnēm, dzelzceļa staciju ar garšvielu tirdziņu līdzās. Aplūkosim arī Dakāras Lielo mošeju. Viesosimies amatnieku ciematā Soumbédioune un apskatīsim smilšu gleznojumu galeriju. Pēc pusdienām ar kuģīti pārcelsimies uz līdzās esošo Goree salu. Salā apskatīsim d’Estrée fortu, kurā mūsdienās atrodas vēstures muzejs, Vergu māju, kā arī Koloniālajā laikā būvēto ēku grupu, kas atrodas uz klints. Ekskursijas ilgums ~8h.

Joal – Fadiouth apmeklējums

16.11.2020 08.30 no viesnīcas.

Cena: 50 EUR.

Cenā ietilpst: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, vietējais nodoklis.

Pusi dienas ilgā ekskursijā apmeklēsim Joal –Fadiouth – pilsētu un kopienu, kas atrodas Senegālas piekrastē, uz dienvidiem no Zaļā raga pussalas, netālu no robežas ar Gambiju. Žoala atrodas uz kontinenta, bet Fadiousa – uz salas, kas veidojusies no gliemežvākiem un savienota ar kontinentu ar koka tiltu. Pusotras stundas pastaigas laikā apskatīsim pilsētu, amatnieku ostu, katoļu kapsētu, klētis, kas būvētas uz pāļiem upē.

Bandia rezervāta apmeklējums

17.11.2020 08.30 no viesnīcas.

Cena: 75 EUR.

Cenā ietilpst: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Bandia rezervētā ar rezervāta gidu.

Ekskursijas laikā ar džipiem izbraukāsim Bandia rezervātu, kas plešas 1000ha teritorijā, baobabu meža vidū un kur Senegālai raksturīgie dzīvnieki var justies pilnīgā brīvībā. Dabiskā vide redzēsim žirafes, bifeļus, zebras, krokodilus, zaļos pērtiķus, uc. Gids pastāstīs arī par vietējo augu valsti un šeit sastopamajiem putniem. Ekskursijas ilgums ~ puse dienas. Uzturēšanās ilgums rezervātā ~2h.

Retbas Rozā ezera apmeklējums

18.11.2020 08.30 no viesnīcas.

Cena: 60 EUR.

Cenā ietilpst: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, sāls raktuvju apmeklējums, 4×4 izbrauciens pa smilšu kāpām.

Pusi dienas ilgajā ekskursijā apmeklēsim slaveno Rozā ezeru, kas ir otrā sāļāka ūdenskrātuve pasaulē ( pēc Nāves jūras). Tas atrodas apm. 30km uz ziemeļaustrumiem no Dakāras un pazīstams arī kā vieta, kur noritēja Dakāras rallija noslēguma posms. Ezera vārds radies tā krāsas dēļ, kas ir rozā, pateicoties īpašu mikroaļģu koncentrācijai. Ezers atrodas tikai 500m attālumā no Atlantijas okeāna, no kura to šķir kāpu un krūmāju zona. Ūdens krāsa mainās no koši rozā, kad saule ir pusdienlaikā, līdz violetam – krēslas stundā. Rudenī ūdens krāsa ir bālāka nekā citos gadalaikos. Ezeram ir liela ekonomiska nozīme apkārtējo ciematu iedzīvotāju dzīvē, kuri šeit iegūst un pārdod sāli. Ekskursijas noslēgumā būs iespēja ar apvidus auto izbraukāt arī piekrastes kāpu zonu ( šī ekskursijas daļa nav domāta cilvēkiem ar vāju vestibulāro aparātu!).

Ekskursija uz Soloumas upes deltu

19.11.2020 08.30 no viesnīcas.

Cena: 80 EUR.

Cenā ietilpst: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Sine Saloum Delta dabas rezervātā, izbrauciens ar motorizētu kanoe laivu pa upes deltu, pusdienas (ūdens, limonāde vai alus, un kafija iekļauta).

Pilnas dienas ekskursijas laikā dosimies dienvidu virzienā no Dakāras uz apm. 100km attālo Soloumas upes deltu, kas iekļauta UNESCO Tradicionālās kultūras ainavu sarakstā. Tā ir plaša teritorija, ko veido, dubļu lauki, purvāji, mangrovju audzes un kanāli ar apm. 200 mazām saliņām, no kurām dažas ir pārklātas ar mežu. Zvejnieki šo vietu apdzīvojuši no senseniem laikiem un tam kā pierādījums kalpo ap 218 cilvēku veidoti pilskalni, kuros atrodami aizvēsturiski apbedījumi un senlietas. Ekskursijas laikā viesosimies vietējā tirgū, kas norit reizi nedēļā, izbrauksim ar motorlaivu pa kanāliem un atpakaļceļā iegriezīsimies vienā no nozīmīgākajā Senegālas zvejas ostām, lai redzētu, kā krastā atgriežas vietējo iedzīvotāju koši izkrāsotās kanoe laivas.

 

Top 5 vietas

Goree sala

Goree sala atrodas pie Senegālas krastiem iepretim Dakārai. No 15. līdz 19.gs šeit bija lielākais vergu tirdzniecības punkts Āfrikā. Šeit arhitektūrā atspoguļojas portugāļu, holandiešu, angļu un franču kultūru nianses, kā arī blakus necilām vietējo iedzīvotāju ēkām slēpjas lielas villas, kas reiz piederēja vergu tirgotājiem. Goree sala ir svētceļojuma galamērķis, kā arī atgādinājums par vienu no lielākajām traģēdijām cilvēces vēsturē – verdzību. Šeit izveidots īpašs muzejs, kurā apskatei atvērtas telpas, kurās dzīvoja vergi pirms to transportēšanas pāri okeānam, kā arī “neatgriešanās durvis” – cauri tām vergi izgāja pirms iekāpšanas kuģos ar galamērķi otrpus Atlantijas okeānam. Neskatoties uz skarbo pagātni, mūsdienās Goree sala ir kā klusuma oāze – šeit nav automašīnu, nav noziegumu, ir tikai pasteļa krāsas ēkas un šauras bruģētas ieliņas, nesteidzīgi iedzīvotāji un koku paēnā sēdoši kaķi.

Bandia rezervāts

Bandia rezervāts ir vieta, kur safari laikā iespējams savvaļā redzēt visus lielākos Āfrikas zīdītājus. Tas atrodas aptuveni 15km attālumā no Salijas piejūras kūrorta un stundas brauciena attālumā no Dakāras. Šeit aptuveni 3,5 tūkstošu hektāru nožogotā teritorijā dzīvo tādi dzīvnieki kā žirafes, zebras, degunradži, begemoti, antilopes, bifeļi, gazeles, pērtiķi, šakāļi, krokodili, kā arī dažādi lielāki un mazāki putni, tai skaitā strausi, pelikāni, flamingo un gārņi. Šeit aug arī daudz baobabu, kuru paēnā atelpu var atgūt ne tikai parkā dzīvojošie dzīvnieki, bet arī nesteidzīgi tūristi, kuri piestājuši vērot ikdienā savvaļā nesastopamus dzīvniekus un šeit ligzdojošos putnus. Parku var apskatīt braucot ar savu auto vai dodoties izbraucienā ar parka safari. Aktīvākiem apmeklētājiem šeit iespējams arī doties izbraucienā ar kanoe laivām un iepazīt baobabu mežus no lagūnas un piekrastes puses. Vislabāk parku apskatīt kopā ar gidu, kurš zinās labākās vietas un laikus katra dzīvnieka atrašanai un vērošanai.

Joal Fadiouth – gliemežvāku sala

Aptuveni 2h brauciena attālumā no Dakāras atrodas “gliemežvāku sala” – Fadiouth. To no tās sauszemes daļas – Joal, atdala 400m garš gājējiem paredzēts koka tilts. Gadsimtiem ilgi šī reģiona iedzīvotāji nodarbojās ar Molusku vākšanu, izmantojot to gaļu pārtikā un to čaulas, lai izveidotu paši savu nelielu salu. Gliemežvākus kopā satur mangrovju saknes, niedru un milzu baobabu saknes. Jebkur iespējams atrast tukšus gliemežvākus – uz zemes, iestrādātus māju fasādēs un suvenīru tirgotāju piedāvātajos piekariņos un rotaslietās. Fadiouth ir īpaša ari ar tās kapsētu, kas tāpat kā sala ir izveidota no gliemežvākiem. Šeit atrodas lielākā zvejniecības osta Senegālā, kur zivis un citas jūras veltes tiek ķertas identiski kā tas darīts vēl pirms modernās zvejniecības. Īpaši iespaidīga osta ir rītos un vakaros, kad vietējie zvejnieki ierodas krastā ar noķerto lomu un tā sadalē un tirdzniecībā iestājas šķietams un maldīgs haoss.

Saloum upes delta

Viena no brīnišķīgajām Senegālas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma vietām – atrodas apmēram 100km attālumā no galvaspilsētas Dakāras ar kopējo platību 76’000 hektāru upes deltas. Upes deltu veido mangrovju meži, purvi, pārplūdušas pļavas, kanāli un simtiem lielāku un mazu saliņu. Lielā daļā no tām ir desmitiem zvejnieku ciematu un tieši tāpēc upes delta ir īpaša ar gadu simteņiem izkoptām un līdz pat mūsdienām saglabātām zvejniecības tradīcijām, kā arī ar bagātīgo putnu populāciju. Birds International šo reģionu ir atzinuši par ļoti nozīmīgu putnu ligzdošanas zonu un 750m2 lielai teritorijai ir piešķirts nacionālā parka statuss. Šeit mangrovju meži stiepjas tik plašās teritorijās, ka tās ir lielākas par 25 pasaules mazākajām valstīm.

Rozā ezers (Lake Retba, Lac Rose)

Ezers no lagūnas starp sauszemi un okeānu izveidojies aptuveni 15.gs. Šobrīd tas atrodas pārsimts metrus no okeāna. Kad saule ir attiecīgā leņķī, tas iekrāsojas nedaudz rozā un spilgti rozā tas kļūst, kad zied ūdensaugi. Tā sāļuma līmenis ir ļoti augsts ~350g litrā (sausajā periodā pat 400g litrā), tāpēc sāļuma pakāpes ziņā tas pārliecinoši tiek ievietots otrajā vietā aiz Nāves jūras. Šī vieta ir viena no vietējo iedzīvotāju pamata darba vietām un ienākumu avotiem – ik dienas šeit skarbos apstākļos ar īpašām lāpstām no ūdens tiek izcelts tonnām sāls. Tas prasa milzīgu fizisku piepūli un nepārtrauktu atrašanos sālsūdenī – reizumis iegremdējoties līdz pat kaklam. Šo smago darbu veic ne tikai vīrieši, bet arī sievietes – nesot sāls grozus ārā krastā un berot tos lielās sāls kaudzēs. No ezera izceltais sāls tiek gan pārstrādāts tālākai izmantošanai, gan arī izmantots, lai apstrādātu vietējo zvejnieku produkciju. Ezera apskates laikā īpaši iespaidīgi ir lielie sāls kalni, kas sagūluši tā krastā kontrastā ar rozā nokrāsā iekrāsoto ūdeni un zeltītām smilšu kāpām ezera otrā pusē. Šī vieta arī vairāk kā 30 gadus bija zināma kā Parīzes – Dakāras noslēguma punkts, kurš tieši pie “Rozā ezera” atradās līdz pat brīdim, kad rallijs tika pārcelts uz Dienvidameriku.

Līdzīgi Piedāvājumi

Azoru salas valsts svētkos

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...