fbpx

Barselona Spānija

Home > Tour > Barselona Spānija

Spānija – valsts ar bagātu vēsturi un senām tradīcijām, viesmīlīgu un laipnu, flamenko un koridas zemi. Valsti, kas cirta logu uz jauno pasauli, valsti, kurā brīnumaini sadzīvo mauru atstātais mantojums, kataloņu, basku etniskā identitāte, feniķiešu un romiešu perioda kultūras slāņi un mūsdienu modernais dzīvesveids. Ārkārtīgi dažādas dabas ainavas, dēļ kurām šo valsti varētu apskaust jebkura cita; jūra, kalni, salas un vulkāni. Brīnumainas pilsētas ar faktiski neaptveramu kultūras, arhitektūras pieminekļu apjomu – sajūsminošas, iedvesmojošas, neatkārtojamas savā individualitātē. Pilis un katedrāles, muzeji un laukumi, pieminekļi un parki. Romānika un mauru stils, gotika un baroks, renesanse un modernisms, kā arī tautas un Spānijas lauku arhitektūra – tas viss kopumā un atsevišķi raisa apbrīnu.

Spānijas galvaspilsēta:  Madride.

Valūta: Eiro.

Valoda: spāņu.

Klimats: Maigais Vidusjūras klimats padara Spāniju par tūristiem iemīļotu atpūtas vietu.

Atpūts ilgums 7 vai 14 naktis.

Ceļojumi pieejami no maija līdz septembrim.

Cena personai sākot no 495,00 Eiro.

Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

Ierodoties viesnīcās, būs iespēja apskatīt un rezervēt tūroperatora piedāvātās ekskursijas par papildus samaksu

Cenā iekļauts:

Lidojums Rīga –Barselona– Rīga

Nodokļi un nodevas;

Katram rokas bagāža 5 kg un nododamā bagāža līdz 20 kg;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētāja naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Ierodoties lidostā, Jūs sagaidīs gids un tālāk ar transfēru nonāksiet izvēlētajā viesnīcā.

Pievienotā bilde ir no tūroperatora Novatours mājaslapas.

 

Vēsture

Ķelti ieradās 9.gs. sākumā p.m.ē., kartāgieši un grieķi – 3.-2.gs. p.m.ē. Spānija kļuva par vienu no Romas provincēm pēc otrā Pūnijas kara. Ziemeļāfrikas musulmaņu armija iekaroja gandrīz visu pussalu astotajā gadsimtā. Kristīgā Spānija apvienojās zem Aragonas karaļa Ferdinanda II un karalienes Izabellas I karogiem. Pēc Kristofora Kolumba atklājumiem Spānija sāka veidot savu koloniālo impēriju. 16.gadsimts, kad sāka valdīt Habsburgu dinastija, ir zelta laikmets Spānijas vēsturē. Napoleons Bonaparts piešķīra spāņu kroni savam brālim Džozefam 19.gadsimta sākumā. Pagājušajā gadsimtā Spānija piedzīvoja ģenerāla Migela Prima de Rivera autoritāru pilsoņu kara vadīšanu, kas norisinājās 1936.-1939.gadā un kurā uzvarēja Fransisko Franko fašistiskais režīms. Demokrātiskie procesi un strauja ekonomikas izaugsme sākās vien pēc Franko nāves. Spānija iestājās Eiropas Savienībā 1986.gadā.

Reliģija

Katoļu.

Darba laiks

Daudzi privātie veikali kūrortos strādā visu nedēļu no plkst. 10:00 līdz 22:00. Mazie veikali, kas atrodas tālu no tūristu centriem, kā arī, tipiski spāņu veikali ir atvērti no pirmdienas līdz sestdienai plkst. 10:00-13:00, plkst. 16:00-16:30 un pēc tam plkst. 20:00-21:00. Daži veikali ir slēgti siestas laikā plkst. 13:00-16:00. Mazās pilsētās šajā laikā neviens nestrādā. Bieži vien nav iespējams pat paēst, jo virtuves sāk strādāt plkst.20:00. Bankas strādā no pirmdienas līdz piektdienai plkst. 08:30-13:30.

Dzeramnauda

Ir pieņemts atstāt dzeramnaudu 5-10% apmērā no rēķina summas.

Transports

Spānijā ir ļoti ērts ceļu tīkls un regulāra vilcienu, autobusu satiksme. Autobusā iekāpšana ir pa priekšējām durvīm, izkāpšana – pa aizmugurējām. Biļetes var iegādāties biļešu kasēs vai pie vadītāja.

Ierobežojumi

Ja ceļo ES robežās, nav noteikti ierobežojumi attiecībā uz preču iegādi un izvešanu, ja tās ir paredzētas personīgai lietošanai un nav paredzētas tālākai pārdošanai.

Dāvanas 

Heress ir viens no senākajiem zināmajiem vīniem, kas tiek ražots Spānijā. Zāļu liķieri “Pale” vai “Hierbas” ir Maljorkas lepnums.

 

Ko apskatīt?

Barselona

Barselonā ir viena no unikālākajām un iedvesmojošākajām arhitektūrām pasaulē, tādēļ izbaudiet ekskursija pa pilsētas parkiem, muzejiem un baznīcām. Iespēja apskatīt Antoni Gaudi savdabīgo arhitektūru, tostarp Casa Batlló ēkas arhitektūra, La Sagrada Familia baznīca un Parc Güell parks. La Sagrada Familia ir Antoni Gaudi projektētā un nepabeigtā Svētās ģimenes baznīca. Ir plānots baznīcu pabeigt 2026. gadā,kad būs pagājuši tieši 100 gadi pēc Gaudi nāves 1926. gadā, kā arī, tie būs 144 gadi kopš sākta baznīcas būvniecība. Baznīcas interjers pilnībā publikai tika atvērts 2012. gadā. Ieejas biļete Sagrada Familia baznīcā ir ziedojums, lai palīdzētu pabeigt celtniecību.  Šī unikālā celtne piesaista daudz tūristus. Barri Gòtic rajona centrā ir Barselonas galvenā katedrāle, kuras celtniecība sākās 13. gadsimta beigās. Barselona ir bagāta ar muzejiem un slavenākie no tiem ir Picasso muzejs (Picasso Museum), Nacionālais mākslas muzejs (Museu Nacional d’Art de Catalunya), Kuģu muzejs (Museu Marítim de Barcelona) un Vēstures muzejs (Barcelona City History Museum). Pilsētā ir vairākas lielas strūklakas. Magic Fountain ir maģiskā strūklaka, kur vasarā no ceturtdienas līdz svētdienai dienas vakarpusē iespējams vērot strūklakas deju ar muzikālu un krāšņu gaismu šovu. Populāra tūristu apmeklēta vieta ir arī lielākais un krāšņākais vietējais tirgus Mercat de Sant Josep, kur iespējams iegādāties gan augļus, gan gaļas produktus un jūras veltes, gan visdažādākos saldumus. Las Ramblas ir vispopulārākā un galvenā gājēju iela Barselonā apmēram 1.2 km garumā. Šeit tūristiem iespējam iepirkties un iegādāties suvenīrus, vērot priekšnesumus un mīmus visdažādākajos tērpos. Piejūras bulvāra un Las Ramblas kājāmgājēju ielas krustojumā atrodas piemineklis Kristoferam Kolumbam. Atpūtu iespējams baudīt La Barceloneta smilšainajā pludmales krastā ar gleznaino skatu uz Vidusjūru, vai doties izbraucienā ar tūristu kuģīti.

Monseratas klosteris

Monseratas klosteris, kurš atrodas 38 km attālumā no Barselonas, ir viens no senākajiem benediktiešu klosteriem Spānijā. Tas atrodas 750 metrus virs jūras līmeņa uz klinšainā 1236 metrus augstā Monseratas kalna, kurš izveidojies pirms 25 miljoniem gadu. Gadsimtu gaitā kalns ir ieguvis fantastiskas formas. Debesis “atbalsta” aptuveni 1200 dažādu klinšainu virsotņu. Kādā leģendā minēts, ka šīs fantastiskās formas ar zelta zāģīšiem esot izzāģējuši mazi eņģelīši. Pašlaik šī ir pati svētākā Katalonijas vieta. Šeit pielūdz Monseratas Dievmāti “Melnvaidzi” (Morenette). Saskaņā ar leģendu 880. gadā, kādā no daudzajām alām, gani atrada nelielu koka statuju, kurā attēlota Dievmāte, kas tur rokās zīdaini. Sapratuši, ka statujai piemīt maģisks spēks, cilvēki to mēģināja iznest no alas, bet nevienam tas neizdevās, jo, tiklīdz tas tika mēģināts darīt, statuja kļuva tik smaga, ka to nebija iespējams pacelt.

Taragona

Ar antīko mantojumu izslavētā Taragona ir provinces galvaspilsēta un Kostadoradas sirds. Leģenda vēsta, ka reiz Jupiters tik ļoti iemīlējis Taragonu, ka pat pametis savu sievu Tīriju. Šī ir viena no senākajām Spānijas pilsētām, kura plešas 98 kilometru attālumā no Barselonas. Vēl arvien šīs senās pilsētas apkaimē var apskatīt senās Romas impērijas laika drupas – daļu no pilsētas nocietinājumu mūriem (1100 m garumā un 12 m augstumā), foruma, amfiteātra, cirka un akvedukta drupas. Katedrāle ir visnozīmīgākais viduslaiku Taragonas piemineklis. Taragona ir pilsēta, kurā lieliski sadzīvo vēsturiskie pieminekļi, viduslaiku vecpilsēta, plaši, mūsdienīgi bulvāri un modernas ēkas.

Andora

Andora ir miniatūra Eiropas valsts Pireneju kalnos. Tā atrodas pie Francijas un Spānijas robežas. Tās platība ir 468 kvadrātkilometri. Cauri valstij plūst Valiras upe. Visaugstākā kalnu virsotne ir Komapedrozas kalns (2942 metri virs jūras līmeņa), kas atrodas valsts ziemeļrietumos. Šī, tūdaļ pēc Šveices, ir viena no valstīm, kas atrodas visaugstāk kalnos. Tūristus Andora piesaista ne tikai ar dabas skaistumu, vēsturiskām vietām, bet arī ar brīvās ekonomiskās zonas priekšrocībām. Daudzie veikali pievilina tūristus ar visdažādākajām precēm, jo šeit vienmēr var dabūt atlaides. Neskatoties uz saviem izmēriem, Andorai ir arī galvaspilsēta Andora la Velja. Šī galvaspilsēta Eiropā atrodas visaukstāk virs jūras līmeņa (1055 m). Pilsētas centrā atrodas valsts iestādes, tiesa, cietums. Interesanti, ka cietumā var sēdēt tikai Andoras pilsoņi. Mazā valsts ir sadalīta 7 teritorijās. Kaut gan pasaules kartē tā izskatās, kā mazs punktiņš, Andora ir trīs reizes lielāka par Lihtenšteinu, septiņas reizes – Sanmarino, bet salīdzinājumā ar Monako – nebūt nav tik maza valsts.

„Port Aventura“

“Port Aventura” ir viens no lielākajiem izklaides parkiem Eiropā (platība – 115 ha), kurā gan pieaugušie, gan bērni var lieliski pavadīt laiku, doties neatkārtojamos piedzīvojumos un vienas dienas laikā apceļot visu pasauli. Atrakcijas ir izvietotas tematiskajās zonās – it kā, lai apceļotu visus kontinentus un eksotiskās valstis. “Port Aventura” parkā ir 31 restorāns, kur sastopamas dažādu valstu ēdienkartes, 30 elpu aizraujošas atrakcijas un karuseļi. Katru dienu šeit notiek daudz visdažādāko žanru – teātra, mūzikas, varietē, burvju mākslinieku u.c. – priekšnesumi.

Figeresa

Šī ir kataloniešu mākslinieka, sirreālista Salvadora Dalī dzimtene. Dalī teātris un muzejs ir pats apmeklētākais muzejs Spānijā, tūdaļ pēc Prado. Šī ir rotaļīga vieta, kas aizņem veco pilsētas teātri. Muzeja ideja pieder Salvadoram Dalī. Tas tika izveidots viņa vadībā. Muzeja 24 zālēs ir eksponēta Salvadora Dalī grafika, skulptūras, grāmatu ilustrācijas, plakāti, bet pats galvenais – gleznas un skices. Dažus sajūsmina, dažus pārsteidz vai pat šausmina murgainas brīnišķīgi uzzīmētu priekšmetu kombinācijas, reliģiska ekstāze, Galas portreti, pilsoņkara ilūzijas, baismīgas alegorijas un dīvaini sajauktas cilvēka ķermeņa daļas.

 

Kūrorti

Kostabravas reģions stiepjas aptuveni 200 kilometru garumā gar jūras krastu. Gluži kā mozaīku, to veido daudzas sastāvdaļas – Vidusjūras reģionam tipiskas pilsētiņas un ciematiņi, tādi kā L`Eskala, Palamos un Sant Feliu de Guixols. Šīs vietas Jūs sagaidīs, saules apstarotas, jūras apskalotas, kalnu krellēm rotātas, priežu zaļās sagšas segtas – gluži kā līgavas, kas laulājas ar Vidusjūras zeltītajiem ūdeņiem. Pārsteidzoši skaistais un pēkšņais kalnu un jūras ainavu kontrasts reiz lika rakstniekam Feranam Aguljo nodēvēt šo vietu par Costa Brava (“mežonīgais krasts“). Taču nedomājiet, ka vietējās ainavas, jaukais klimats un spožā saule ir vienīgie iespējamie atpūtas un izklaides avoti. Kostabravā Jums pavērsies ārkārtīgi plašas laika pavadīšanas iespējas, kas neļaus garlaikoties un liks aizmirst par, iespējams, iepriekš piedzīvoto stresu. Kostabravā var droši doties pārgājienos, izbraucienos ar divriteņiem vai arī izjādēs. Savukārt, ja Jūs Kostabravā vēlēsieties nodarboties ar ūdenssporta veidiem vai golfu, tad Jums nebūs grūti atrast visu šim nolūkam nepieciešamo kādā no lielajiem specializētajiem centriem, piemēram, tādās vietās kā L`Estartit, Lloret de Mar, La Platja d`Aro, Roses u.c. Un vēl – Jums noteikti vajadzētu izmantot iespēju un izzināt vietējās kulinārās mākslas noslēpumus, jo restorānos tiek piedāvāti arī ļoti neparasti un garšīgi ēdieni, kuros jūras produkti tiek kombinēti ar gaļu un dārzeņiem. Vairāki slavenākie Kostabravas piekrastes kūrorti – Tossa de Mara, Loreta de Mara, Blanesa – piedāvā Jums ne visai dārgu, taču brīnišķīgu atpūtu. No Kostabravas kūrortiem ir ērti aizbraukt līdz netālu esošajai Barselonai, apmeklēt Salvadora Dalī muzeju, doties uz viduslaiku elpas aptverto Žironas pilsētu vai vienu no valstī vecākajiem klosteriem – Monseratas benediktīniešu klosteri. Starp kūrortpilsētiņām ir ērta satiksme, kursē autobusi un kuteri.

Kostadoradas krastmalu dēvē par “zelta krasts“. Šādu nosaukumu Tarragonas provinces piekraste ieguvusi, pateicoties lieliskajām pludmalēm, kuru smalkās smiltis, spīdot spožajai Vidusjūras saulei, izstaro zeltainu mirdzumu. Kostadorada katru gadu vilina daudzus jo daudzus labas un kvalitatīvas atpūtas cienītājus. Kostadoradā valda labvēlīgs klimats un veselīgs, spirdzinošs gaiss, tajā atrodas unikāli dabas rezervāti, kas priecē ar kontrastainām un gleznainām ainavām. Šo vietu bagātais vēstures mantojums veicina tūristu pieplūdumu no visas pasaules, un tāpēc attīstās moderni tūrisma centri. Daudzu arhitektūras un mākslas pieminekļu mūžs, kuri šeit saglabājušies, skaitāms kopš senseniem laikiem – tas attiecas gan uz seno ibēru alu sienu glezniecību un paleolīta laikmeta nekropolēm, gan Romas impērijas periodā celtajām ēkām. Kostadoradas piekrastē ir ne viena vien sena un slavena Spānijas pilsēta. Ceļot gribētāji var apmeklēt netālu esošās senas pilsētas, vīnogulāju ieskautos klosterus, Prioratas kalnos izpeldēties kalnu ūdenskritumos, doties uz renesanses un baroka galvaspilsētu Valensiju. Kostadoradas piekrastes slavenākie kūrorti ir La Pineda, Salou, Kambrila, Kosta de Barselona-Garraf.

Kostas de Barselona-Maresmes reģions ir aptuveni 50 km gara Katalonijas piekrastes daļa, kas stiepjas no Montgatas līdz Torderas upes grīvai. Pateicoties savam ģeogrāfiskajam novietojumam un kalnu tuvumam, Kostas del Maresmes reģionā valda jauks Vidusjūras klimats, skaidras debesis un 275 saulainas dienas gadā.  Vēsturiski Kostas del Maresmes reģionam izveidojušās ciešas saites ar netālo Barselonu. Attīstītā transporta saikne ar lielpilsētu, kā arī labvēlīgais klimats ir veicinājis reģiona veidošanos par ārpilsētas rezidenču un tūrisma zonas rajonu. Zināmā mērā par to liecina arī 19. gadsimta beigu apbūve. Kosta de Barselona-Maresme reģions, kas atrodas dienvidos no Kostabravas, ir izslavēts ar savām plašajām, smilšainajām pludmalēm, ko ir iemīlējuši ūdenssporta veidu cienītāji. Plašās pludmales ar graudainām smiltīm visas piekrastes garumā mijas ar nelieliem līcīšiem – kūrortā ir radīti lieliski apstākļi, lai atpūtnieki varētu pilnvērtīgi nodarboties ar dažādiem ūdenssporta veidiem. Visās Kostas de Barselona-Maresmes reģiona apdzīvotajās vietās ir attīstīta augsta līmeņa tūrisma infrastuktūra, kas nodrošina ar saturīgas atpūtas iespējām, lielisku ēdināšanu un jauku brīvā laika pavadīšanu. Šī reģiona slavenākie kūrorti ir Malgrata de Mara, Pineda de Mara, Santa Susanna, Kalelja. Lielākajam vairumam Kosta de Barselona-Maresme pludmaļu ir Zilā karoga statuss augstās ūdens kvalitātes, apkārtējās vides aizsardzības prasību atbilstības dēļ. Starp kūrortiem kursē autobuss un ātrvilciens, līdz ar to ir iespējams ērti nokļūt Barselonā. Netālu atrodas neapdzīvotās un apkārtējās vides aizstāvju aizsargātās Medesas salas, kas ir brīnišķīga vieta niršanai. Dzidrais ūdens ļaus vērot unikālo zemūdens pasaules dzīvi.

 

Kur nakšņot?

Barselonā tiek piedāvātas dažādas naktsmītnes, kas ir gan viesnīcas, gan apartamenti. Ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko naktsmītni pēc atrašanās vietas, numura veida un ēdināšanas tipa.

Piecu zvaigžņu naktsmītnes:

Četru zvaigžņu naktsmītnes:

Trīs zvaigžņu naktsmītnes:

Divu zvaigžņu naktsmītnes:

Vienas zvaigznes naktsmītnes:

Apartamenti:

Līdzīgi Piedāvājumi

PUKETA Taizeme

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Bulgārija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Šarm El Šeiha Ēģipte

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...