Andora la Velja Andora

Home > Tour > Andora la Velja Andora

Andora (Andorra) ir maza, kalnu ieskauta valstiņa Rietumeiropā. Tā robežojas ar Franciju austrumos un ar Spāniju rietumos, bez pieejas pie ūdens. Andoras platība ir 468 km² un to ietekmē mērenās joslas klimats. Atrodas Pireneju kalnos. Andora ar 85 082 iedzīvotājiem ir piecdesmitā lielākā valsts Eiropā. Kādreiz Andora bija izolēta valsts, bet šodien tā ir pārtikusi valsts, kas tiek raksturota kā tūrisma un nodokļu paradīze. Galvenais iedzīvotāju ienākumu avots ir tūrisma nozare, tāpēc kalnos ir izveidotas daudzas slēpošanas un alpīnisma bāzes.  Augstākais valsts punkts ir Koma Pedrosa, kura agstums sasniedz 2946 metrus virs jūras līmeņa. Šis punkts atrodas Pireneju kalnos valsts ziemeļrietumos. Andoras ainavu pārsvarā veido kalni ar vidējo augstumu 1990 metri virs jūras līmeņa. Kalnus sadala trīs dziļas ielejas, kas galā saplūst vienā, pa kuru plūst Valiras upe, kas savu ceļu turpina Spānijā.

Galvaspilsēta: Andora la Velja.

Valūta: Eiro.

Valoda: katalāņu, ikdienā lieto arī spāņu (kastīliešu) un franču valodas.

Cenā iekļauts:

Lidojums Rīga –Andorra– Rīga;

Rokas bagāža un nododamā bagāža;

Transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu;

Gids, kas sagaida lidostā, pavada un informē;

Dzīvošana izvēlētajā naktsmītnē ar atbilstošo ēdināšanas veidu un numura tipu.

Ierodoties Andoras lidostā, tūristus sagaida, pavada un informē gids.  Tūristiem tiek nodrošināts grupas transfērs lidosta- viesnīca un vienīca-lidosta.

Atpūtas ilgums: 7 naktis.

Ceļojumi pieejami februārī un martā.

Cena vienai personai ir sākot no 539,00 Eiro, ceļojot divatā.

Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

“Slēpošanas pase” nav iekļauta cenā.

Vēsture

Augšas (dienvidu) Pirmo reizi Andora tiek pieminēta 805. gadā, bet valsts tika dibināta 819. gadā. Franču un spāņu feodāļi centās iegūt nelielo, bet stratēģiski svarīgo teritoriju. 1278. gadā panākta dubulta vienošanās par suverenitāti – gan ar spāņiem, gan francūžiem. Vairāk nekā 700 gadus Andora bija franču un spāņu bīskapa Urgeļjas valdījumā. 1993. gada 14. martā tika apstiprināta Andoras konstitūcija, kas nosaka, ka Andora ir parlamentāra hercogiste. Interesanti, ka šo valsti nav skāruši Eiropas pagājušā gadsimta kari – ne Pirmais, ne Otrais pasaules karš.

Ticība

Katolicisms.

Darba laiks

Veikali Andorā ir atvērti visu nedēļu, bet svētdienās ir saīsināts darba laiks. Veikali ir slēgti svētku laikā: Ziemassvētkos (25. decembrī), Jaunajā gadā (1. janvārī), Andoras Konstitūcijas dienā. Bankas strādā no pirmdienas līdz piektdienai plkst. 8.30-12.30 vai plkst. 12.00-17.00. Bankas ir slēgtas nedēļas nogalēs, valsts svētkos, kā arī strādā saīsinātu darba dienu pirms svētkiem. Tējas nauda. Tradicionāli oficiantiem un viesnīcu kalpotājiem pateicas ar 5-10% no rēķina summas un atbilstoši servisa kvalitātei.

Transports

Daudzos kūrortos nokļūšanu līdz pacēlājam nodrošina vietējie autobusi. Autobusa biļeti var iegādāties pie autobusa vadītāja. Dažas viesnīcas piedāvā bezmaksas transfēru līdz pacēlājam. Starp pilsētām kursē maksas starppilsētu autobusi, pārvadājuma cena atkarīga no attāluma. Taksometri ar zīmi ‘TAXI’ sniedz pakalpojumus atbilstoši tarifiem.

Suvenīri

Andoras iedzīvotājiem patīk akmens un koka izstrādājumi, tāpēc šeit iespējams iegādāties unikālus priedes, ozola vai citas koksnes izstrādājumus, kā arī tradicionālus piekariņus un suvenīrus-magnētus.

Viesnīcas

Viesnīcas un apartamenti atbilst Eiropas standartiem. Tā kā valsts atrodas kalnos, visas naktsmājas, tostarp viesnīcas, ir nelielas un iekārtotas franču un kataloņu stilā. Daudzas viesnīcas atrodas senās, daļēji vai pilnībā renovētās un mūsdienīgi aprīkotās ēkās. Viesnīcās piedāvā sekojošu ēdināšanu: brokastis – zviedru galds, vakariņas izvēlas no ēdienkartes (a la carte). Vairums viesnīcu neatrodas tiešā kalnu slēpošanas trases tuvumā, taču pārdomāta un attīstīta satiksmes sistēma nodrošina ātru un ērtu nokļūšanu turp.

Slēpošanas reģions

Grand Valira (1710–2640 m)

Šis ir lielākais Pireneju kalnu slēpošanas reģions, kurā kopējais slēpošanas trašu garums ir 210 km. Kalnu slēpošana, dažādas izklaides un saulainās dienas garantē labu noskaņojumu. Grand Valira ir slavens kā kalnu kūrorts, kas piemērots gan iesācējiem, gan labiem slēpotājiem un profesionāļiem, gan tiem, kas brauc ar sniega dēli.

Ziemas sportu cienītāji novērtē šo reģionu pateicoties attīstītajai pacēlāju infrastruktūrai, jo vienas stundas laikā kalnos var pacelties vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku un ļoti reti jāgaida rindā pie pacēlāja. Turklāt šajā reģionā var baudīt 118 trases. Mākslīgais sniegs un labi apstākļi garantē ap 65 % trašu pieejamību visas sezonas laikā no novembra līdz aprīlim.

Kalnu reģions Grand Valira atrodas Andoras ziemeļu daļā pie Francijas robežas. Nosaukums cēlies no ielejas upes Valyra d’Orent. Reģions apvieno sešus kalnu slēpošanas kūrortus: Encamp, Soldeu, El Tarter, Kanillo, Pas de la Casa un Grau Roig.

Kopumā reģionā ir 21 zaļā trase iesācējiem, 42 zilās trases pārliecinātiem slēpotājiem, 30 sarkanās trases ļoti labiem slēpotājiem un 25 trases profesionāļiem. Darbojas 64 pacēlāji. Pakalpojumus piedāvā vairāk nekā 400 akreditēti instruktori, atvērtas 7 skolas slēpošanas apmācībai un braukšanai ar sniega dēli.

Papildus Grand Valirā tiek piedāvāti cita veida izklaide: trīs arēnas brīvā stila piekritējiem, sniega parks El Tarter (profesionāļiem), sniega parks Pas de la Casa (iesācējiem un tiem, kas cenšas uzlabot iemaņas), parks Slope Style Grau Roig (īpaši piemērots iesācējiem). Lielajā sniegotajā Pireneju galvaspilsētā ir ierīkoti atpūtas parki bērniem ar karuseļiem un dažādām spēlēm, kā arī tiek piedāvāti daudzas interesantas izklaides, piemēram, kāpšana sniegotos kalnos, vizināšanās ar sniega motociklu un izbrauciens suņu pajūgā.

Pēc aktīvas atpūtas Pireneju sniegā, Jūs variet baudīt kūrortu un pilsētu omulīgās kafejnīcas, restorānus ar dažādu virtuvi, bārus un ātrās ēdināšanas iestādes, kurās notiek “Apres Ski” pasākumi. Ieteicams izmantot iespēju iepirkties daudzajos veikalos un iegādājieties apģērbus, elektroniku, sporta un citas preces, jo, pateicoties atvieglotai nodokļu politikai, Andorā cenas ir zemas.

Kūrorti

Andora (Andora la Velja)

Andoras galvaspilsēta atrodas burvīgā trīs upju satekā (Grand Valira, Valira del Orient un Valira del Nord). Tā ir valsts lielākā pilsēta un šeit atrodas daudzas izklaides vietas, kafejnīcas, restorāni, diskotēkas un veikali. Šim kūrortam blakus atrodas Escaldes, Engordany un Santa Coloma. Andora un Escaldes skaitās valsts tirdzniecības un kultūras centri. Galvaspilsētā nav kalnu pacēlāju. Tuvākās trases un pacēlājs Funicamp atrodas 5 km no galvaspilsētas Encamp, un turp kursē satiksmes autobusi ar 20 minūšu intervālu. Netālu atrodas arī citi kūrorti: 7 km attālumā La Masana un 15 km attālumā Pal Arinsal. Andora ir senatnīga viduslaiku pilsēta. Tās vēsturiskajā centrā – Barri Antic – atrodas daudzas senas ēkas. Īpaši izceļas viduslaiku baznīcas, no kurām dažas celtas X-XII gadsimtā. Andora lepojas ar grezno Parlamenta ēku (Casa de la Vall), kurā uzturas Andoras valdība un, kuru dēvē par „lādi ar septiņām atslēgām”. Daudzus gadus tajā bija valsts dokumentu arhīvs, kurā varēja iekļūt vienīgi septiņu novadu vadītāji. Galvenais pilsētas laukums – Plaza la Poble. Lieliska vieta pastaigām, kā arī šeit tiek svinēti svētki, bet vakaros izrāda teātra izrādes. Pilsētā ir daudzi dažādi veikali, no maziem preču kioskiem līdz grezniem modes namiem. Tūristi no Eiropas šeit ierodas baudīt ne tikai pilsētu un slēpošanu, bet arī vērtīgi iepirkties.

Soldeu

Netālu no robežas ar Franciju un 30 minūšu braucienā no galvaspilsētas Andoras atrodas viens no interesantākajiem un populārākajiem kūrortiem – Soldeu. Tiek uzskatīts, ka Soldeu radies 1964.gadā, kad trīs turīgas Andoras ģimenes nolēma kopīgi izveidot lielu ziemas izklaides parku. Sākumā tur bija viens pacēlājs un viens bārs, bet 40 gadu laikā kūrorts ir strauji attīstījies un turpina paplašināties. Šobrīd kūrortā Soldeu ir 35 aprīkotas trases: 6 zaļās, 14 zilās, 8 sarkanās un 7 melnās. Darbojas 17 pacēlāji. Daudzie instruktori ir gatavi apmācīt iesācējus gan kalnu slēpošanā, gan braukšanā ar sniega dēli. Iesācēji iecienījuši Espiolets rajonu, jo tur atrodas vieglas trases. Soldeu ir atraktīvs kūrorts gan iesācējiem, gan pieredzējušiem slēpotājiem – melnās un sarkanās trases ļaus sajust adrenalīnu, traucoties pa ledainajām nogāzēm. 2012. gadā tur norisinājās Pasaules kausa sacensības kalnu slēpošanā sievietēm un vīriešiem. Soldeu viesus patīkami pārsteigs trases, jo daudzas no tām atrodas mežu masīvā ar platām nogāzēm un ļauj baudīt burvīgus dabas skatus. Kūrortā darbojas atveseļošanās centrs, bet vakaros pieejama aktīva izklaide.

Encamp

Uz ziemeļaustrumiem no galvaspilsētas Andoras 5 km attālumā atrodas neliels un ļoti jauks kūrorts Encamp. Tas atrodas valsts ģeogrāfiskajā centrā. Kūrortā atrodas moderns un ērts pacēlājs Funicamp. Tas ir 6 kilometrus garš trošu ceļš, kas 32 slēgtajās kabīnēs var pārvadāt katrā 24 cilvēkus. Funicamp gādā, lai tūristi var nokļūt lielākajās un iecienītākajās trasēs 15 minūtēs. Pusceļā – Kortalas ielejā (Vall deis Cortals) atrodas skola iesācējiem. Encampā kursē bezmaksas transports ar 15 minūšu intervālu un nogādā tūristus no viesnīcām uz pacēlāju. Encampā var apmeklēt autotransporta muzeju ar vairāk nekā 240 dažādiem transportlīdzekļiem, kas ražoti pirms 50 gadiem un agrāk. Encampā atradīsiet visaugstāko Andoras pulksteni, kas ir 23 metrus augsts un novirzījies uz sāniem par 50 centimetriem. Pēc slēpošanas tūristus gaida vasaras sporta veidu centrs: „Multisport”, kur var spēlēt basketbolu, tenisu, volejbolu, apmeklēt trenažieru zāli, peldēt baseinā vai atpūsties saunā.

Kanillo

Kanillo ir neliels un omulīgs kūrorts Grand Valiras reģionā. Atrodas 6 km no Encamp un 5 km no Soldeu un El Tarter. Kanillo tiek uzskatīta par vienu no vecākajām Andoras pilsētām, un tās nosaukums tiek pieminēts jau 839. gadā. No Kanillo var pacelties uz El Forn. Tur atrodas slēpošanas skola un bērnudārzs, kurā bērniem no 3 gadu vecuma māca slēpošanas pamatus. Slēpošanas entuziasti var doties no El Forn uz Pic de la Portella. Viesnīcas atrodas tieši pie pacēlāja un trasēm. Kanillo ir piemērots atpūtai iesācējiem un ģimenēm ar maziem bērniem. Kanillo apskates objekts ir ledus pils (Palau del Gel). Slidotava ar mūziku un krāsainiem vizuāliem efektiem sajūsminās ikvienu. Tā ir īpaši iemīļota vieta mazajiem kūrorta viesiem. Bērniem tiek piedāvāta jauna izklaide – kvadraciklu kross uz ledus. Pieaugušie var baudīt ledus priekus kopā ar bērniem vai spēlēt eksotisko spēli – kērlingu. Pēc slēpošanas tūristus gaida vasaras sporta veidu centrs: „Multisport”, kur var spēlēt basketbolu, tenisu, volejbolu, apmeklēt trenažieru zāli, peldēt baseinā vai atpūsties saunā.

El Tarter

El Tarter atrodas 3 km no Soldeu, un trases un nogāzes plūstoši savieno kūrortus. Šis kūrorts tiek uzskatīts par skaļāko un aktīvāko no visiem kūrortiem ielejā, un šeit pulcējas ziemas aktīvā sporta aizrautīgākie braucēji. Viņi satiekas sniega parkā El Tarter (Snowpark El Tarter), kas ir viena no populārākajām brīvā stila slēpošanas vietām Pirenejos un piedāvā asu sajūtu cienītājus. Ģimenes ar maziem bērniem var apmeklēt sniega trasi „Bababoum circus” bet iesācējiem piemērota trase „Solana del Forn”. Pēcpusdienā El Tartar valda jautrība un līksmība. Svarīga „Apres Ski” tikšanās vieta ir restorāns „L’abarset”, kas atrodas kalna pakājē. Kūrortā ir slēpošanas skola, kuras instruktori pārvalda daudzas svešvalodas, tai skaitā angļu un krievu valodas. Kūrortā uzstādi pacēlāji labā stāvoklī vai pilnīgi jauni. Andora ir investējusi daudz līdzekļus, lai nodrošinātu tādu kalnu aprīkojumu līmeni, kas var sacensties ar labākajiem Alpu kūrortiem.

Pas de la Casa

Kūrorts atrodas vecajos Pirenejos pie robežas ar Franciju. Pas de la Casa ir visslavenākais, vislielākais un visaugstākais Andoras kūrorts. To apliecina fakts, ka to apmeklē daudzi ziemas prieku baudītāji no Francijas. Kūrorts kļuva pazīstams tikai 1953. gadā, kad Spānijas Pilsoņu kara laikā bēglis no Katalonijas Andre Claret ar sniega ekskavatoru izraka milzu sniega kaudzes un izveidoja ceļu uz šo vietu. Tas kļuva pazīstams 1957. gadā, kad tika novietots pirmais pacēlājs. Kūrorta zemākajā daļā darbojas slaloma nakts trase. Pēc nakts slēpošanas var baudīt skaļo „Apres Ski” jautrību kopā ar jauniešiem daudzajos bāros. Pas de la Casa piedāvā sporta kompleksu ar galda tenisu un citiem sporta veidiem telpās, kā arī saunu un džakuzi. Pilsētas centrā atvērta neliela slidotava. Sniega dēļa triku meistariem tiek īpaši piedāvāta atrakcija „Half-Pipe” 40 metru garumā. Kūrorts pazīstams ne tikai ar savu plašo ziemas aktivitāšu klāstu, bet arī kā laba iepirkšanās vieta. Šeit var iegādāties greznus apģērbus un juvelierizstrādājumus par labām cenām un atrast izdevīgus piedāvājumus tieši Jums.

Līdzīgi Piedāvājumi

Hošimina Vjetnama

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Šarm El Šeiha Ēģipte

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

ATPŪTA PORTUGĀLĒ ALGARVES PIEKRASTĒ

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...