fbpx

ALBĀNIJA

Home > Tour > ALBĀNIJA

Bijusī Albānija, kas XX gs. tika slēgta nepiederošām personām, ilgu laiku bija Vidusjūras reģiona mīkla. Zemei, kuru vēl nav skāris masu tūrisms, ir ar ko pārsteigt.

Zeme, kur “jā” nozīmē pagriezt galvu uz sāniem, un “nē” nozīmē pamāt ar galvu. “Jā” nozīmē “nē”, “nē” nozīmē “jā”.

Albānija, kas atrodas divu jūru – Adrijas un Jonijas – krastos, ir viena no nedaudzajām Eiropas valstīm, kas joprojām pārsteidz ar savu autentiskumu. Albānijas stiprās puses ir tās lieliskais klimats, senie pieminekļi un virtuve. Šī dinamiski augošā valsts ir daudzpusīga. Uz tās ceļiem var sastapt ēzeļus, kā arī luksusa automašīnas.

Vēl nesen Albānijas augstie kalni, viduslaiku cietokšņi un pludmales, šķiet, bija tikai leģendas. 1991. gadā, beidzoties komunistiskajam režīmam, Albānijas robežas atvērās. Pirmie ziņkārīgie tūristi atklāja zemi, kur joprojām bija spēkā senie uzvedības kodeksi un vējš svilpoja pa pus aizmirstām seno grieķu un romiešu drupu spraugām.

Ceturtdaļgadsimtu pēc tam, kad komunisma važas bija kritušas, Albānijas satriecošās kalnu ainavas, sagrautās pilis, kas reiz pārvērtušās drupās, rosīgā un dinamiskā galvaspilsēta, gleznainās pludmales drosmīgi konkurē ar pārējo Vidusjūras piekrasti.

Šī valsts ir ar bagātīgu vēsturi, sākot no senajiem akveduktiem, amfiteātriem un pirtīm, līdz pat bazilikām, katedrālēm un pilsētu cietokšņiem.

Berata tiek uzskatīta par Albānijas skaistāko pilsētu – krāšņs Osmaņu impērijas piemineklis, kas atrodas Tomori kalna augstajās nogāzēs un gleznaini ieskauts dziļā upes ielejā. Baltās ēkas bieži vien atgādina Grieķiju.

Duresa atrodas Adrijas jūras piekrastē un ir viens no Albānijas nozīmīgākajiem tūrisma centriem un otra lielākā pilsēta Albānijā. Tā senā vēsture, kas aizsākās viduslaikos, ir zīmīga ar daudziem senatnīgiem pieminekļiem, tostarp Romas impērijas pieminekļiem. Ir vērts apskatīt seno aizsargmūru, romiešu forumu un amfiteātri, kā arī 2. gadsimta romiešu termālās pirts drupas. Vērts apmeklēt arī Arheoloģijas muzeju, kurā ir apskatāma mūsdienīga ekspozīcija par antīko laiku vēsturi.

70% Albānijas teritorijas veido kalni, tāpēc kalnu pakājē netrūkst satriecošu ainavu. Brīnumaino sajūtu pastiprina kalnos ieskautie ezeri. Albānija ir slavena ne tikai ar kalnu ielejām, bet arī ar savām skaistajām pludmalēm. Baltas, tīras smiltis un dzidrs tirkīza ūdens, ko papildina kalni un klintis, ir tipiskas Albānijas pludmales.

Albāņi ir aizguvuši labākos ēdienu noslēpumus no kaimiņvalstīm – Grieķijas, Itālijas un Turcijas, tikai ar nelielu balkāņu ietekmi. Piemēram, slavenais itāļu espresso, ko gatavo arī Albānijā, bet pasniedz ar baklavu vai ballokume cepumiem. Albānijā ļoti populāra ir olīveļļa, aunazirņi un siers. Albānija 400 gadus bija daļa no Osmaņu impērijas, kas neizbēgami ietekmēja valsts virtuvi un tur var baudīt turku ēdienus.

Ērgļu zeme, atvērtu cilvēku zeme – tā albāņi raksturo savu skaisto dzimteni.

 

 

Galvaspilsēta: Tirāna

Valūta: Albānijas Leks

Valoda: Albāņu

Klimats ir ideāli piemērots tiem, kam patīk siltums un saule, bet kas nevēlas karstumu. Temperatūra vasarā svārstās no 25 līdz 28 grādiem pēc Celsija, bet ziemā – no 7 līdz 14 grādiem pēc Celsija. Tālāk no Adrijas jūras, kalnainajos austrumos, Albānijas klimats ir līdzīgs kontinentālajam klimatam.

DURESAS PILSĒTA UN BRENDIJA FABRIKA

Vienas no Albānijas senākajām pilsētām Duresa  Ekskursijas laikā gids pastāstīs par Albānijas lielākās ostas pilsētas vēsturi, kas aizsākās pirms vairāk nekā 3000 gadiem. Būs iespēja apmeklēt cietoksni, kas celts IV-V gadsimtā pirms mūsu ēras, un Venēcijas torni. Pēc tam romiešu amfiteātra apmeklējums, kura pirmsākumi meklējami mūsu ēras otrajā gadsimtā un kurā ir 20 000 skatītāju vietas. Arheoloģijas muzeja apmeklējums. Gjergj Kastrioti Skenderbeg – viena no lielākajām brendija darītavām Albānijā, kas nepārtraukti darbojas kopš 1933. gada. Tur varēs nobaudīt slaveno Skenderbeg brendiju, kas ir labi pazīstams visā Eiropā. Pēc prezentācijas par tā ražošanas vēsturi un tehnoloģiju – brīvais laiks, iepirkšanās.

——————————————————————————————————————————

BERATAS PILSĒTA

Berata ir viena no senākajām Albānijas pilsētām, kas kopš 2008. gada  ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tā ir slavena ar savu savdabīgo arhitektūru, kuras dēļ to dēvē arī par “1001 loga pilsētu”. Pils apmeklējums, kas redzams virs pilsētas pakalniem, un skaistās mošejas – bijušā Suleimana Pašas mošeja un Helvetis Tekke, kas ir īsts albāņu kultūras piemineklis. Pēc tam būs iespēja doties uz Mangalemi, vecāko pilsētas kvartālu. Ekskursijas kulminācija ir pie Gorīcijas tilta. Tas ir viens no vecākajiem un populārākajiem tiltiem Albānijā, kas celts Osmaņu laikā. Tas savieno abas Beratas pilsētas daļas. Sākotnēji tā bija celta no koka (1780. gadā), bet 1920. gadā pārbūvēta no akmens.

——————————————————————————————————————————

VIDUSLAIKU PILSĒTAS KRUJA UN GALVASPILSĒTAS TIRĀNA APMEKLĒJUMS

Viduslaiku pilsētas Krujas apmeklējums, Albānijas centrālajā daļā. Pilsēta atrodas starp Krujas kalnu un Isemas upi, tikai 20 km uz ziemeļiem no Albānijas galvaspilsētas Tirānas un 35 km uz ziemeļrietumiem no Duresas, Sari Salltik kalna nogāzēs. Apskates objekti ir V-VI gadsimta cietoksnis, albāņu nacionālā varoņa Gjergja Kastriota Skanderbes muzejs Krujas pilī, etnogrāfiskais muzejs un senais tirgus. Pēc izvēles pusdienas tradicionālajā restorānā, kur varēsiet baudīt gardus ēdienus. Pēc Krujas apmeklējuma turpināsies ceļojums uz Tirānu, kas dibināta 1614. gadā, kur būs iespēja iepazīt šo plaukstošo metropoli. Apmeklējamās vietas ir Skendergo laukuma galvenais bulvāris, Nacionālais teātris, Vēstures muzejs, Kultūras pils, Ethem Bey mošeja un pulksteņa tornis. Tirāna ir labi pazīstama arī ar Bloku rajonu. Pēc komunisma sabrukuma tā kļuva ļoti pievilcīga Albānijā, jo komunistiskā režīma laikā tā bija dzīvojamā zona Albānijas politiskā biroja locekļiem, tāpēc vienkāršie albāņi tajā nedrīkstēja ieiet. Šodien tā ir populāra Tirānā, kas Albānijā plaši pazīstama kā izklaides vieta ar saviem veikaliem, restorāniem, moderniem bāriem, ēstuvēm un kafejnīcām.

——————————————————————————————————————————-

KRUĪZS UN IEPAZĪŠANĀS AR VLORU

Piekrastes pilsētas Vloras apmeklējums, kas pazīstama arī kā Neatkarības pilsēta. Brauciens turpinās ar prāmi, apmeklējot Karaburunas pussalu un uz īsu brīdi apstājoties, lai izpeldētos un atpūstos savvaļas pludmalēs. Pēc izvēles: pusdienas restorānā pie jūras, kur varēsiet nobaudīt gardas jūras veltes (apstāšanās apmēram 2 stundas). Ceļojums turpinās uz Haxhi Aliu alu. Šī ir karsta ala, kas izveidojusies kaļķakmens klintīs Albānijas dienvidrietumu daļā. Ja būs iespējams, iebrauksim ar laivu alā, lai apbrīnotu krāšņo skatu uz sarkanajām aļģēm un stalagmītiem. Pēc alas apmeklējuma turpināsies ceļs uz Sazani salu, kas atrodas Vidusjūrā, netālu no Albānijas krastiem. Tā ir Albānijas lielākā sala, kas atrodas stratēģiski izdevīgā vietā starp Otranto šaurumu un ieeju Vloras līcī, uz Adrijas un Jonijas jūras robežas. Savulaik sala bija viena no svarīgākajām militārajām bāzēm Vidusjūras reģionā. Ekskursija pa centru un galveno bulvāri, kur atrodas Neatkarības piemineklis un Muradie mošeja – albāņu kultūras piemineklis.

Šajā ekskursijā iekļauti objekti ANO bāzes teritorijā, un tā var mainīties militāru apsvērumu dēļ.

———————————————————————————————————————————

BRAUCIENS AR LAIVU UZ KOMAN EZERU NO DURESAS

Albānijas dabiskais skaistums – gleznainu ainavu cienītājiem. Brauciens ar laivu, apskatot skaistākās vietas ezerā. Pēc 40 minūšu peldes sasniegsim Miera salu (Peace Island), no kuras paveras viens no skaistākajiem skatiem Eiropā. Brauciena laikā vairākas reizes apstāsimies dažādās apskates vietās, līdz nonāksim viesu namā pie Miera salas Berišeje – vispievilcīgākajā ezera daļā. Pēc šī apskates brauciena, pulcēšanās uz pusdienām viesu namā, kur tiks pasniegtas tradicionālās pusdienas, pēc kurām varēsiet baudīt arī sezonas augļus. Pēc neliela pārtraukuma, kafijas un iespējas uzņemt dažas fotogrāfijas, atgriešanās ar prāmi.

——————————————————————————————————————————–

MAĶEDONIJAS REPUBLIKA – OHRIDA

No rīta brauciens uz Ohridas ezeru, kas pazīstams arī kā “Balkānu Zilā pērle”. Brauciens pa ainavisku maršrutu, šķērsojot robežu ar Maķedoniju. Ja interesē Ohridas kalni, vēlaties uzzināt par pilsētas vēsturi un apskatīt autentisku arhitektūru, kā arī apbrīnot Bizantijas stila ikonas un freskas, Ohrida ir īstā vieta. Tā ir lielākā pilsēta pie tāda paša nosaukuma ezera un astotā lielākā pilsēta valstī. Tajā ir daudz gleznainu māju un pieminekļu, un tajā ir labi attīstīta tūrisma nozare. Jums būs iespēja uzzināt, kāpēc pilsēta un Ohridas ezers ir UNESCO aizsargājamas vietas ar lielu vides, vēstures un kultūras nozīmi. Pēc izvēles pusdienas zivju restorānā – iespēja nobaudīt slavenās Ohridas foreles. Pēcpusdienā brauciens uz Qafe Thane kalnu pāreju pie Albānijas robežas.

———————————————————————————————————————————

BEZCEĻU BRAUCIENS 4X4

Neparasts piedzīvojums, pārsteidzoši dabas skati un vēstures pieminekļi! Šis ceļojums aizvedīs uz visattālākajām Albānijas apskates vietām. Ekskursijas akcents ir pietura Krujas pilsētā, Albānijā.

Nacionālā varoņa dzimšanas vietā. Ekskursijas laikā apstāsies pie senā tirgus, kur varēs iegādāties vietējo iedzīvotāju radītos artefaktus un suvenīrus.

Brauciens sāksies agrā rītā no viesnīcas. Dosies Tirānas virzienā, pa klusu bezceļu virzienā uz Štame Pass nacionālo parku. Uz īsu brīdi pietura pie gleznainā Bovillas ezera. Tālāk dosies uz vietējiem ciematiem – nekas labāk kā tie neatspoguļo Albānijas ikdienas dzīves īpatnības. Pa ceļam uz Štame Pass parku, kas atrodas apmēram 1100 metru augstumā virs jūras līmeņa. Tur ir gleznaina strūklaka ar tīru, aukstu ūdeni ar ārstnieciskām īpašībām. Pēc nelielas atpūtas parkā dodamies uz Krujas pilsētu. Tur būs brīvais laiks, lai dotos iepirkties, pusdienotu vai patstāvīgi izpētītu šo majestātisko pilsētu. Vērts ir apmeklēt V un VI gadsimtā celto Krujas pili un muzeju, kas iepazīstina ar Albānijas vēsturi.

DURESA

Duresa ir daudzpusīga ostas pilsēta, kas atrodas Adrijas jūras piekrastē,  ar modernu un senu pievilcību un ir viens no Albānijas nozīmīgāajiem tūrisma centriem. Kādreiz bijusi Albānijas galvaspilsēta, otra lielākā pilsēta pēc galvaspilsētas Tirānas.

Tā senā vēsture, kas aizsākās viduslaikos, ir zīmīga ar daudziem senatnīgiem pieminekļiem, tostarp Romas impērijas pieminekļiem. Ir vērts apskatīt seno aizsargmūru, romiešu forumu un amfiteātri, kā arī 2. gadsimta romiešu termālās pirts drupas. Vērts apmeklēt arī Arheoloģijas muzeju, kurā ir apskatāma mūsdienīga ekspozīcija par antīko laiku vēsturi.

Lieliska vieta Albānijā, kur pavadīt dienu pie jūras. Duresas pludmale stiepjas vairāk nekā desmit kilometru garumā gar pilsētas krastmalu.

Iedomājieties, ka ēdienos sastopas Itālijas un Grieķijas ietekme, ko ieskauj Balkāni.

Lidojuma ilgums – +/- 3 h

Laika starpība  – 1 h

Atpūtas ilgums uz  7 naktīm

Ceļojumi pieejai no jūnija  līdz septembrim

Vīza – nav nepieciešama

 

Ceļojuma cenas sākot no 299 Eur, 1 personai divvietīgā numurā.

 

Auto noma sākot no +/- 35 eiro dienā

Pludmales – ieeja bezmaksas, sauļošanās krēslu un saulessargu nomā +/-5 eur dienā (2 krēslu un saulessargu komplekts)

Informācija ceļotājiem, kas ierodas Albānijā ar bērniem līdz 18 gadu vecumam: ja bērns ceļo uz trešo valsti un šķērso robežu ar personu, kas nav vecāki, ir nepieciešams rakstiska vecāku/aizbildņa piekrišana (notariāli apstiprināta un tulkota angļu valodā). 

 

* Cenas ir atbilstošas izvēlētajai naktsmītnei ar konkrētu ēdināšanas veidu un numura tipu. Piedāvājuma cena var būt mainīga līdz tiek veikta rezervācija.

* Ierodoties viesnīcās, būs iespēja apskatīt un rezervēt tūroperatora piedāvātās ekskursijas par papildus samaksu.

Pievienotās bildes ir no tūroperatora ITAKA mājaslapas.

————————————————————————————–

Vēsture:

Albānijas teritorija tika apdzīvota jau paleolītā laikmetā pirms vairāk kā tūkstoš gadiem. Pirmās apmetnes ir atrastas Gajtanas alā, Konispolē, Dajti kalnā un Ksarā.

Albānija līdz 1912. gadam bija daļa no Osmaņu impērijas un pēc Otrā Balkānu kara osmaņi atstāja Albāniju.

Sākot no 1925. gada valsti pārvaldīja prezidents Ahmeds Zogu, kurš 1928. gadā pasludināja sevi par karali Zogu I, pirmo Albānijas monarhu. Viņa valdīšanas laiks beidzās 1939. gada 7. aprīlī, kad Albānijā iebruka Itālija, Zogu ar ģimeni sākotnēji aizbēga uz Grieķiju, tad caur Latviju uz Zviedriju.

Pēc Otrā pasaules kara varu Albānijā sagrāba komunisti, bet pēc komunistu valdības sagrāves Ahmeta Zogu dēls Leka un karaliskā ģimene atgriezās Albānijā 2002. gada 28. jūnijā.

Pievienotās bildes ir no tūroperatora ITAKA mājaslapas.

Līdzīgi Piedāvājumi

Tivata Melnkalne

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Korfu Grieķija

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

TASA, GRIEĶIJA

Nakšu skaits: 1 Stundas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...